Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    Először dolgoztam ma életemben segítség nélkül a nagy gépeken (szalagfűrész, egyengetőgép vagy mi, meg a másik). :C
    Neveket még mindig nem tudom, de használni már igen! :DDD

    Ráadásul nagyon drága dolgot bíztak ránk, dió fát aminek köbmétere állítólag 400eFt. :Y :Y :Y
    Ez aztán a megbízás!
    Bízik bennünk a főnökünk. :R

    Ja és egyébként azt is megtanultam ma, hogy egy kurva nagy hülyeség az, hogy 'nézd a nagyokat és tanuld el tőle'.
    Egy marha nagy ökörség, mert csak hülyeséget tanul el az ember (ha hülyén tanulta meg aki mutatja)....

    Teljesen magamtól jöttem rá, egyszerűen ráéreztem, hogy lesz jó szép, megfelelő.
    Először a diófát szépen levágtam szalagfűrésszel (ráhagytam 5-6 mm-t), utána lapját, majd élét egyengettem géppel, utána pedig ha teljesen síkba gyalultam ment a másik gépbe (értelemszerűen a síkba gyalult része volt alul).Utána gérbevágtam(vágtuk).
    Ez ilyen léc lesz az íróasztalhoz körbe.

    Elég sok mindent tanultam ma és elsajátítottam 3 gépismeretet.

    Szóval jónak azért jó, ha elmutatják, hogy kell, mert neki tudsz kezdeni.
    De megtanulni sokkal jobban meg lehet ha saját technikát tanul el az ember (pontosabban a jó technikát).
    Az ujjaim megszámoltam és megvannak. :)
    Nagyon figyelek, hogy ne csússzon meg, stb.
    Egyengető gépnél a védő bisz-basz ott legyen, a szalagfűrésznél meg az utolsó 20cm-es végét már tolófával nyomom végig és a fűrészlap hátuljánál nyomom az oldalához az anyagot illetve a tolófával is amennyire sikerül.

    Egyszerűen hatalmas érzés volt, mikor életem első keze munkája elkészült, annyira tetszett. :))
    Ez a szakma nagyon tetszik, mikor az ember elkezd építeni, hatalmas érzéssel tölt el! :R

    [ Szerkesztve ]

    undefined

Új hozzászólás Aktív témák