Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz Gabika75 #33685 üzenetére

    Ne is mondd. Nekem egy Dewalt körfűrészem van, és énis szabogattam vele régen, de bevallom férfiasan, hogy amióta a Festool merülőm megvan, egyetlen egyszer nem volt használva a Dewalt. Szerintem ha azt mondom 50m vágás lett vele csinálva akkor sokat mondok. Beláttam hogy ez nem lesz jó hosszú távon. Meg lehet oldani pontos méretet vágni vele, de annyi gondolkodással meg odafigyeléssel jár hogy egy idő után belefárad az ember. Ugye le kell vonni a géptalp széle és a fűrészlap közti távot, ès úgy mérni ki a vezető vonalzó helyèt, és még akkor sem biztos hogy simán fut a gèp mert nem mindegy mit szorítózol oda stellernek. Én már utóbb egy nagy vizimértéket raktam, az mondható egyenesnek is meg sima felületűnek is. Ráadásul akkor sem lesz szép a vágáskép, ha más nem, azért, mert a vágás utolsó tizen centijében amikor már lefut az anyagról a gép talpa, ott már nem stabil és megbillenhet. Nah, egy szó mint száz, inkább gyűjts ha komolyak a szándékaid, és tényleg egy profi gép legyen, hidd el, mosolyt csal az ember arcára, amikor kinlódás nélkül lenyisszented a lapodat. Aztán lehet agyalni egy asztali gépen is, mert a kisebb daraboknál a merülő szerintem nem túl előnyös. Főleg ha egy már meglévő kisebb darabot kell még kisebbre vágni. A sín nem fekszik föl, max ha raksz a levágandó anyag köré még hulladék lapokat, de akkos is elcsúszhat a sín. De ez már egy másik sztori. Legyen egy jó merülő fűrészed én azt kívánom első körön! :)

Új hozzászólás Aktív témák