Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • angelero

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hú hatalmas téma ez, egy ideje már olvasom... de biztos így is sokmindenen átsiklottam. Ha már én vagyok az ezredik, aki ezeket kérdezi, nézzétek el nekem :U

    Szalagfűrész érdekelne. Nem kimondottam az asztalos iparban használnám, de nem porosodna :) Főleg száraz keményfák felvágása 2-3-centis deszkákra, ami ugye azt jelenti, hogy kellene tudnia min. 15 centi magasságot. Aztán ezek tovább darabolása különböző formákra, tehát kisebb íves vágásokra is kellene. A pontosság és tartósság fontos szempont lenne. Mit ajánlanátok? Én 350mm körüli tárcsaátmérőben gondolkozok. Gyári fűrészeket nézve pl dewalt dw 875 stb. Elég borsos az áruk, használtan is. Így az építésén gondolkozok. Eddig elég sok érvet olvastam itt pro és kontra. Fémmegmunkálási gépek is elérhetőek számomra. További gyakorlati részét tekintve gépész vagyok, ezzel nem lenne gond. Szerintetek érdemes lenne belevágnom? Mire kell odafigyelni egy gépnél? Merevség, tárcsák egysíkúsága, szalagfeszítő, szalagvezető, biztonság stb, ilyenekre gondoltam.
    Bármilyen tanácsért hálás lennék!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák