Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Soká #12540 üzenetére

    Még eszembe jutott valami. A múltkor láttam a Bauhausban 90ezerért egy Toolson PRO TS 5000 névre keresztelt asztali körfűrészt. A relatív magas (avagy alacsony?) ára miatt kíváncsi lettem volna rá, de nem volt kiállítva. :( Most viszont igen!
    Nos, egy nagy csalódás, ennyi pénzért biztosan nem ajánlanám. Alig találtam róla infót a neten. A Toolsonnak van honlapja, de ott csak a kézi szerszámgépek...
    Így néz ki. Hasonló megjelenésű darabbal még nem találkoztam, de a széles lábaktól és a párhuzamvezető rögzítőjétől eltekintve minden a szokásos barkács minőség. Az asztallap az 1700W-os Einhell típusú gépeknél ismert alu profilokból építkezik (a fűrészlap körül nincs külön betét, jobbra az egész lap kiemelhető lapcserénél. Kimondottan szarul volt összeszerelve, az éleken a keret anyaga fél mm-re magasabban állt, szóval olyan jó beakadós módon. A műanyag ház jó nagy, de ritka vacak anyagból, ismeritek azt a fényes, kopogós, rideg, repedésre hajlamos, nagyon vékony, nyeklő-nyakló műanyagot, na, olyan...
    A magasságemelő kurbli is elég vacak, a kiállított darab nemes egyszerűséggel nem működött, csak 1 centit tudtam lefelé állítani, aztán megszorult és elakadt. A szögvezető a szokásos lötyögő kisméretű darab, akárcsak a párhuzamvezető, ami természetesen csak egy oldalon rögzít. Viszont van neki két rögzítő karja, és úgy néz ki, hogy ha a bal oldali plusz kart rögzítve tartom, akkor a párhuzamvezetőt egy menetes orsóval finomhangolva tudom állítgatni bizonyos határokon belül, ami nekem még tetszik is, de ezt vagy én találtam ki róla, vagy már ez sem működött, mert nem sikerült semmit állítanom rajta... Egyébként a gondolat nem hülyeség, mert amikor beállítom a párhuzamvezetőt és csak pár tizedmm-t szeretnék rajta módosítani, akkor jó lenne, ha finoman lehetne korrigálni rajta, és nem úgy, ahogyan általában ezeken a gépeken, hogy feloldom a rögzítést elmozdítom a vezetőt és vagy sikerül annyival odébb állítanom, amennyivel szeretném, vagy nem... általában nem...
    Szóval csalódást keltő gép, noha az ára alapján arra gondoltam esetleg konkurenciája lehet a Makitának.

Új hozzászólás Aktív témák