Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Az alábbi probléma megoldásában kérem a segítségeteket:

    Több, mint 9 éve használok egy Creative/Cambridge Soundworks DTT2500 Dolby Digital dekóder/erősítőt a hozzá való 5.1-es hangfalszettel.

    Dokumentáció: [link]

    Eddig egy SB! LIVE 5.1 Platinum hangkártyára volt kötve ilyen kábellel:

    A sárga, több csatornás mini jack volt a hangkártya "Digital out" jackkimenetébe kötve; az RCA szál a dekóderbe az AC3 jelet továbbította, a 9 tűs mini digital DIN pedig a PCM hangokat (több csatorna, sztereo).

    Most gépet fejlesztettem, s egy "Creative X-FI Extreme Audio PCI-E" kártya van az új gépben.

    Sajnos a Creative fórumokat böngészve úgy tűnik, hogy a probléma feloldhatatlan.

    Az újabb (Audigy 4-től felfelé) Creative hangkártyák eléggé elítélhető módon nem kompatibilisek ezekkel a régebbi dekóderekkel. Az új kártyákon már más típusú jack (Flexi Jack) kimenet van, vagy optikai digitális kimenet.

    A Creative álláspontja a "cserélj hangfalszettet, új, analóg Creative termékre". :(((
    Nonszensz!
    A dekóder kifogástalan esztétikai és műszaki állapotban van, a hangminősége pedig kiváló; nem akarom lecserélni.

    Viszont nincsen a dekóderen univerzális digitális (RCA, vagy optikai) bemenet, ezért a PCM hangokat csak a 9 tűs mini Digital DIN csatin tudja fogadni.

    Emiatt utánanéztem más hangkártyáknak, s megtetszettek ezek az ASUS kártyák. Itt a topic-ban is sokan sok jót írnak róluk, s a tesztek is meggyőzőek voltak.

    A kérdésem az, hogy van olyan ASUS hangkártya, amely egy a régi Creative kártyák sok csatornás digitális jack kimenetéhez hasonlóval rendelkezik?

    Tehát, amire a dekódert változatlan formában, az eddig használt kábellel rá tudnám kötni, s ugyanúgy használhatnám AC3 hangok, és több csatornás analóg hangok lejátszására.

    Szerintetek van olyan ASUS hangkártya, amely segítségével meg tudom valósítani mindezt?

    Illetve van olyan ASUS hangkártya, amit akár más kábelezéssel, de tudnék ehhez a dekóderhez használni, annak képességeit és a több csatornát továbbra is kihasználva?

    Fontos: az operációs rendszer Windows7 64 bit.

    Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák