Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alton1978

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék tanácsot kérni tőletek kik már régebb óta kint éltek s tevékenykedtek Angliában.

    A történetem a következő: Bartender szakképesítésem van, s 10 év gyakorlattal a hátam mögött úgy döntöttem megpróbálom a ködös Albiont! Az angolomról annyit, hogy 2006-ban 8 hónap alatt tanultam meg magamtól társalgási szinten. Majd kimentem a Karib-tengerre egy luxus csónakra, rabszolgának. Szóval - és ezt kint több amerikai is megerősítette -, nem rossz az angolom. :C
    Igen ám, de vendéglátás. Ezzel Angliában el tudnák helyezkedni, gondolom. Jelentkeztem is a KG International-nél, mert hát Londonba hiába küldözgettem az önéletrajzom, lefordított hivatalos végzettségem, hajós ajánló levelem...A szöveg mindig ugyanaz volt...Köszönjük, de sokan jelentkeztek a pozícióra, ha két héten belül nem jelentkezünk, akkor további sikeres munkakeresést. Kb. 40 helyre küldtem el az anyagom. Londonban. Semmi.
    Ezért választottam a KGI-t, és aminek végkép örülök, ők szerezni fognak munkát a Lake Districtben, ami gyönyörű hely, s nem vágyok egyáltalán nagyvárosba. 20 év Debrecen, 2 év Karib-tenger ( Miami, Jacksonville) és 8 év Buda épp elég is volt a városokból. Szeptemberig nem tervezem, hogy mehessek, mert el szeretném kerülni a vendéglátós dömpinget, ami most az Olimpia miatt van/lesz az országban...

    Valamint még egy dolog. Talán van aki tud segíteni... :R Autodidakta módon tanulok Architecturális Vizualizációt. 3DS Max és Photoshop gyakorlatom van bőven. Munkáim vannak, de még a portfólión dolgozni szeretnék! Azonban eldöntöttem, hogy ez az ami igazán érdekel, a fotózáson kívül. Az tiszta sor, hogy az elhelyezkedéshez kell a portfólió! Olyan ez mint a nyelv...nem papír kell róla, hanem tudod-e vagy nem tudod...? :D

    Szóval idővel elhelyezkednék mint grafikus odakint, s szeretnék valami fotós, videós vagy építész esetleg grafikus sulit kezdeni. Vagy freelancerként tevékenykedni, de ez még azért 1-2 év. A kérdésem meg az lenne, hogy mint kint élő honfitársak, szerintetek mire mehetnék ezzel a tudással kint?
    A vendéglátással képben vagyok, azzal nincs s nem is lehet gondom. Felszolgálóként fogok - elméletileg - kezdeni, de szeretnék pályát módosítani. Szóval 3D...Van valakinek valami ötlete? Mire számíthatok...? Esetleg van-e valaki aki Lake District tartományban dolgozott már hotelben? A kinti főnökök is olyanok mint itt Magyar honban? :Y

    Szóval, szerintetek ezzel a "halmazzal" mire jutnák kint ?

    Előre is köszönöm és legyen meg a 4. Kemény arany is Londonban! :DD

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz tildy #11451 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a gyors válaszodat! Megerősítettél...azonban nem szeretnék úgy járni, mint itthon, hogy azért vesztem el a munkám, mert én beszélgetek a vendégekkel, míg rajtam kívül senki nem teszi! :O
    Persze nem a munka rovására szoktam ezt tenni, de a vendéglátás...ugye az mégsem csak lecsó kihordás! Szóval nem volna jó, ha mondjuk az lenne a probléma kinn, hogy nem vagyok az a tipikus "agyatlan", gondolkodni képtelen robot...rabszolga. Mert itthon bizony az olyan ember nem kell, aki gondolkodik....

    Esetleg még a Lake District ismerős? Utána néztem, állítólag Anglia üdülőhelyének számít...
    Ez mind szép és jó, de ugye az emberek nem mennek ősszel üdülni. Esetleg télen, de ha jól tudom, arrafelé a havat sem nagyon ismerik, ergo a síelés miatt arra csak nem mennek az emberek...Vagy az angol, ha esik, ha fúj, megy?? :F

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Bondi #11453 üzenetére

    Szia!

    Nos, igen ez ismerős nekem. De azért egyvalamit megtanultam a hajón, nem a kollégák véleménye számít, hanem a vendégeké. Lehet rosszul gondolom, én mégis csak erre jutottam. Egyébként még soha nem volt gondom kollégákkal sehol. Mindegy is, jöjjön aminek jönnie kell. Csak végre mehetnék már, mert idehaza "minden" van, s jó lenne lelépni még mielőtt kitör a polgárháború. 2006-ban is október 18-án mentem, s gondolom nem kell ecsetelni, hogy 23-án micsoda kalamajka volt itt! Legalábbis ahogyan hallottam, meg láttam 1-2 felvételt... :Y

    Arra esetleg tudnátok tippet adni, hogy a CIB-nél lévő 2 számlám ( 1 forint és 1 dollár alapú) odakint jó-e? Erre megkaphatom majd a fizum? Vagy mindenképp kelleni fog egy kinti számlaszám is?
    Ja és mi a helyzet kint a nőkkel? Jók nem jók? Lehet? Nem lehet? Szóba áll magyarral vagy csak a hazait kedveli? :DDD :DDD

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz tildy #11455 üzenetére

    Köszi! És miként fogom mondjuk elintézni egy igencsak eldugott kisvárostól pár kilométerre lévő kastélyban? Hotelban....? Ahogy olvasgattam van aki szerint egyszerű, van aki szerint nem...
    Persze feltalálom magam, de azért Key Westen kb. 2 perc alatt megvolt. Persze, tudták, hogy hajós vagyok... :D
    No, mindegy, erre azért majd még felkészülök. Esetleg megtudhatom, melyik az "alap" bank ott? Gondolok olyanra mint itthon az OTP...vagy a Bank of America odakint...? :U

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Bondi #11461 üzenetére

    Nos, kinőttem már a bulizós korszakomból...Mivel meg sem az olaszok, sem a spanyolok nem rúgták ma a bőrt, nem is cuppantam az EB-re.
    Egyébként köszönöm a válaszod, sokat segítettél. Azonban valahol azt olvastam, hogy az angol szerződés az nem egyenlő azzal, hogy kitöltesz egy Application Form nevezetű nyomtatványt. Vagy valami hasonló...A lényeg az, hogy az nem szerződés, amit AP-nak hívnak? Mire érdemes figyelni a szerződésben? Gondolok itt "flexible hours" nevezetű apróságokra...Bár eddig életembe csak 8 hónap volt, amikor napi 8 órát kellet dolgoznom. A 12 sima ügy, de még ha azt a pluszt ki is fizetik túlórában...! Az jó lenne... :))

    Persze az USA-ban egyszerű volt, csak megvillantatom az ID-m, s már széles mosollyal csinálták is a számlát. 2 hétre rá megjött a kártya is meg a csekkfüzetem is! :DDD
    Az egyébként nem olyan jól hangzik, hogy csak tárolásra lehet lesz majd csak használnom eleinte a számlát.
    Olyan előfordulhat, hogy mondjuk viszek ki itthoni VISA dombor-nyomott kártyát, arra kint utalok, s azt használom mondjuk vásárlásra? Valami módi esetleg, hogy internetes USA-ból ha rendelek mondjuk Mac-et, akkor megússzam a vámot? Van kint ismerős, aki el is tudná küldeni, csak nem tudom, hogy Angliában él-e az a lehetőség, hogy valamit "ajándékba" küldenek, s akkor nincs vám...?

    Bocs ha hülyeségeket kérdezek, de azt mondják, minden kezdet nehéz...Arrafelé meg különösen...?

    Esetleg északi tapasztalattal rendelkeztek? Egy volt kollégám 2006-ban csupa jót mondott, de az azért nem ma volt.... :C

    Szép estét!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz legiaap #11475 üzenetére

    Köszi az infókat! Esetleg az előfordulhat, hogy egy északi faluban/kisvárosban nincs túl nagy választék bankokból, s ezzel máris egyszerűbb lesz a "döntés"...Akár mondjuk itthon, egyes helyeken van OTP, s annyi. Key Westen is volt max 3 féle, Miami-ban meg...mondanom sem kell.

    Ellenben a szerződéssel kapcsolatosan van tippetek? Állítólag az Application Form az nem szerződés...!? :F
    Valamint - elméletben -, itthon fogom megkötni a szerződést, szóval, ha meg van a szerződés, akkor akár itthonról is lehet - netten - intézni az kinti számlát, vagy előbb az NI szám? Hajlok afelé, hogy az azért nem ártana! ? :F

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Bondi #11491 üzenetére

    Köszi Bondi! Ezek szerint Angliában is ugyanúgy van mint a tengerentúl.
    Valahol olvastam, hogy az emberrel csak egy jelentkezési lapot töltettek ki, s nem értette, hogy miért küldik el csak úgy...Bár tény, hogy a megnevezése az magáért beszél...! :)

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz legiaap #11498 üzenetére

    Esetleg közületek járt-e már valaki kint oskolába?
    Nem egyetemre gondolok, mert speciel 14 éve szereztem az érettségi, s azzal szerintem max. a klotyón jelentkezhetek!
    Valakinek tapasztalat tanulási ügyben? Végzettségszerzés? Nem gondolom, hogy a későbbiekben szeretném majd a Kárpát-medencében "kamatoztatni"... :))
    Az itthoni végzettségem persze hivatalosan lefordítattam, azt mindenképp be bedobom a pogácsa mellé... :C

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz legiaap #11503 üzenetére

    Tel.: 0620 6286 135
    Weblap: www.spuryspeed.eu
    Email: spuryspeed@gmail.com

    Talán egy próbát megér. Valamint még egy tipp:
    Ha olyan cuccot szeretnél költöztetni, ami mondjuk felfér egy raklapra, s nincsenek benne magas bútorok, s mondjuk nincs benne horror nehéz mosógép, akkor talán mindenképp érdemes lehet futárszolgálattal költöztetni. DHL vagy vannak még ilyen szállító cégek.
    Itthon dolgoztam külteresként is, s egy raklap árut, minek a súlya kb. 1000kg volt, azt valami 13 pénzért szállították el 200 km-t. Pestről Debrecenbe, kb. ez volt a távolság. Csak fontos, hogy meg tudd mondani a szállítandó cuccok méretét. Például 2m*2m*2m. A súlyát meg max. saccolni,vagy méretni lehet.
    Nem feltétlen drágább mint egy költöztető cég. Persze, ha teljes lakás, minden hozadékával, akkor felejtsd is el...

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz tildy #11511 üzenetére

    Sziasztok! Lehet, hogy durván fog hangzani kicsit a felvetésem. Pedig már jó pár éve eszembe jutott...Szóval, arra gondoltam, hogy ha az embernek van egy lakókocsija...akkor abban elvileg élhet is...nem? Vagyis nincs albérlet pénz, törlesztő, meg egyéb díj. Ha költözni kell, akkor meg még egyszerűbb. Nyaralni meg aztán végkép. Vagy ez hülyeség? A hollandok is tele vannak ilyen lakóautóval.... :U
    Persze a kégli az azért más, de ha mondjuk van itthon pecó, akkor esetleg megfontolandó lenne...!? Vélemény?

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    Sziasztok!

    Esetleg van valakinek tapasztalata Észak-Írországgal kapcsolatosan?

    London-t számomra teljesen érthető okokból passzoltam. Ráadásul ígértek segítséget Antrimban, Belfastól 20 km-re. A szállás kb. 45-50 font egy hétre normálisan felszerelt szobáért. Az nagyon fasza. Állítólag munka is van, s segítenek mindenben. Hát majd meglátjuk. Egy nagyon jó ismerősöm, nagyon jó ismerősének a nagyon jó ismerőse! :DDD
    Ahogy itthonról lecsekkoltam, kint nincs szükség munkához angol referenciára, ha el tudod adni magad. Állítólag ez Londonban is így van...Kinti tel.szám és kinti lakcím kell...Aztán minden megy mint a karikacsapás! :Y

    Valakinek esetleg van tapasztalata vagy véleménye? Esetleg Belfast tapasztalata?

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Balinov #11753 üzenetére

    Szia Balinov köszi a választ. Amit tudtam lecsekkoltam itthonról Antrimról. Nekem szimpatikus a hely, kinyüzsögtem már épp eléggé az életem. Százszor inkább ez, mint London.No meg ugye, a segítség is itt van. Állítólag vendéglátásban "azonnal", ha meg jó az angolom akkor irodába mehetek dolgozni. Hát meglátjuk. Volt már dolgom Pesten is Ír akcentussal, józanul még csak-csak megértettem őket, na de néhány itóka után! :C
    Az tény, hogy nem lesz könnyű, de én azért építek az egy éves amerikai nyelvi tapasztalatomra, mert ott konkrétan a volt főnököm Indiai, Kolumbiai és Angol volt.Meg ha ez nem is az...Most ott tartok, hogy a 3000 leggyakoribb angol szó c. kiadványban lévő általam nem ismert 213 szót még megtanuljam. Tény az Ír az mégis csak Ír...vagy ők Britek? Mert ahogyan tudom az Észak-Íreknek Írország az dél...Anglia meg a Britek? Vagy ez most hogy van ??? Esetleg ha a vallásom felől érdeklődnek...mondjam azt, hogy hmmm...Buddhista?
    Állítólag Belfast meglehetősen háborog.... :F

    Az, hogy nincs közvetlen repülő Belfastból a Hun hazába, az sem olyan nagy problem, hiszen disszidálni készülök.
    Azonban, ha már ismerős vagy Dublinba, annyit tudnál nekem segíteni, hogy - elméletileg a RayanAirrel megyek, ami lehet késő este fut be -, hogy onnan ( a repülőtérről) buszok indulnak-e 22-23 óra után is Belfastba?

    Rákerestem a dologra...mellékeltem a lényeget!
    http://www.translink.co.uk/Goldline/Goldline-Timetables/Goldline-Service-200-Inbound/#

    Ami jól néz ki, csak nem tudom, hogy jól értelmezem-e...a 0000 vagy a 0100 az azt jelentené, hogy 00:00 és 01:00 órákkor indul a busz? a 0825 meg 08:25 lenne? :DDD

    No, további szép napot mindenkinek! :)

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    Sziasztok!

    Tudnátok esetleg mondani nekem olyan üzletet, boltot, ahol lehet használt és független telefont venni ? És mondjuk Észak-Íreknél is van, nem csak London és környéke. Gondolom az araboknál van, de ha jól tudom NI-ban nem nagyon vannak afgánok. Hála a jó égnek... :C

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    Sziasztok!

    Ha jól olvastam van köztetek It-s emberke!? esetleg tudnátok segíteni...Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy jelenleg a világ egyik legkeretesebb szakmáját sikerült magamnak elsajátítanom. A 3D modellezést. Az, hogy ez mennyire keresett, azt szerintem nem is kell bizonygatni. Azonban, arra tudtok-e esetleg tippet adni, hogy hogyan lenne érdemes keresgélnem munkát ebben a szakmában. Valahogy ez nem olyan, mintha feladnának egy takarítói állásról hirdetést.
    Egyenlőre maradok a bartenderkedésnél, rosszabb esetben a felszolgálásnál, de mindenképpen a 3D az az, amivel szeretnék kint foglalkozni.
    Saját munkáim vannak, főleg Archizecturális Vizualizációban, de gyanítom, egy saját portfólió nem ártana...? Ehhez a szakmához ugye végzettség nincs, munkahelyi referenciám meg végképp nincs! Esetleg valami tippet tudnátok adni, hogy IT-s ( valójában a "sima" IT-nál másabb) munkához hogyan lenne érdemes elkezdeni a keresgetést !? Állás portálok nem játszanak, mert nem hirdetik ezeket a modeller állásokat, pedig abszolúte hiányszakma!

    Esetleg tipp valakinek?

    Köszi!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz emvy #11884 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm srácok a tippeket! :DD

    Rajta leszek, hogy mihamarabb megcsináljam a portfólióm, de ezzel kapcsolatosan...nem lenne esetleg célszerűbb egy saját blogot vagy honlapot csinálni, s ott közzétenni az eddigi munkáim ? :F

    Eredetileg nem grafikusnak képzem magam, hanem modellezőnek, bár a bevilágítás és a textúrázás is fontos számomra, s ha mondjuk nem reklám ipar, vagy játékipar, az egyáltalán nem baj. Ugye, ma már mindenhol ( orvostudomány, építészet, autóipar, ruhaipar...stb.) szükség van a 3D-s modellekre. Igen ám, csak ez is rettentően szerte ágazó: Hard Surface, Organics, Environment, Mechanical....stb. Szóval nem egyszerű! Mert hiába is sajátítottam el az alapokat kitűnően, és bármit lemodellezek.
    Hülyén nézne ki, ha az anyagomban jószerivel csak Arhitekturális meg bútor modellek szerepelnének, s azzal jelentkeznék egy például...a Rollys Royce-hoz. Most csak mondtam valamit !
    Szóval - szerintetek - a portfólió úgy jobb ha "mindent bele", vagy úgy ha specifikus !?
    Esetleg jobb "ilyen" és "olyan" portfóliót csinálni!?

    Freelance tapasztalatok esetleg vannak? Érdemes belevágni...? Mármint angliai viszonylatban kérdem...

    Még egyszer köszi srácok a választ!

    Üdv!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz SityiSXT #11885 üzenetére

    Köszi SityiSXT a segítséget!

    Lecsekkolom mindjárt! :K

    Szép napot!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Phvhun #11888 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod!

    Valójában a modellezésen kívül kifejezetten érdekel a világítás, a textúrázás, s a post-production. A textúrázás szerintem jól is megy. De én már nem tudom megállapítani... :W
    Nézegettem mások munkáját... Nos, még tanácstalanabbá váltam. Vannak nagyon komolyak, - köpni-nyelni nem tudok - és vannak rettentően siralmasak, nem is értem, hogy jut eszébe portfóliót csinálni!? :D Én meg próbálok minél jobbat csinálni...

    Valahol találtam egy olyan oldalt, ahol az Angol "mitudoménmilyen" hivatal adta ki a legkeretesebb szakmák jegyzékét. Ott találkoztam ezzel a 3D modellezéses hiányszakmával.
    Az oké, hogy a világ legnevesebb játékgyártó cégei Angliában vannak ( gyerekkoromban még ott voltak !), de az a világ meg már nem vonz...

    Abban teljesen egyetértünk, hogy nincs szükség 100 egy tucat "mesterre". Nekem nem is célom ez. Viszont, szeretnék még azért bő 1 évet ennek a tanulásával eltölteni ( topológia és organikus modellezés), nem beszélve a sculptingról, és arról, hogy mellette dolgoznom is kell majd, ami meg rengeteg időt elvesz! :(

    Jut eszembe...Ha már magad ebbe belelátsz! A sculptingot ( ZBrush, Mudbox ) is modellezők csinálják, vagy arra is van már speciális munkatárs, aki a "nyers" modellt tovább dolgozza?

    A lényeg a lényeg, hogy most adtam el az i7-em, hogy legyen lehetőségem kimenni Angliába melózni valamit, s rágyúrni a portfólióra. A képek már megvannak hozza ( világítás, textúra, render, minden saját), csak valahogy nincs meg az ihlet arra, hogy ebből csináljak egy "anyagot", amivel lehetne munkát keresni.A régi laptopom megmaradt, de szegény meglehetősen döcögős....Komolyabb interiort vagy exteriort már nem is merek vele csinálni !

    No, minden esetre köszönöm a segítséget! Itthonról nézve, úgy látom, jó lesz az! Lassan megszülöm magam! :DDD :DDD :DDD :C

    Köszi!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz emvy #11890 üzenetére

    Szia emvy!

    Távol-kelet bennem is felmerült! Egyenlőre azért mennék Angliába, hogy egy kevéske pénzt csináljak.
    Kalifornián gondolkodtam, főleg, hogy 3 nagybátyám Santa Monica-ban él ( abból az idősebbik grafikusként dolgozott a Baljós Árnyak c. filmen is).
    Tőlük viszont azt hallottam, hogy a Szilikon-völgy tele van munkakereső grafikusokkal, meg egyéb szakemberekkel. Bár ez kb. 5 éves info.
    Azonban gondoltam még Kanadára, de pénz nélkül nem egyszerű! Minden esetre utána nézek a távol-keleti lehetőségnek.

    Kösz a tippet!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    Sziasztok!

    A véleményetekére lennék kíváncsi. Kint élő ismerősömtől azt hallottam, hogy vigyázni kell az angolokkal, mert nem csak rettentően merevek, mint a gerely, hanem nagyon kétszínűek is...
    Ez igaz lenne...? Állítólag az echte angol az szemedbe mosolyog, a hátad mögött meg már csak a rosszat gondolja rólad...? :O

    Ebből mi az igaz?

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz emvy #11990 üzenetére

    Köszi a választ emvy!

    Valami hasonlóra gondoltam, mert például Amerikában is ez a szokás. Mindenki mosolyog mint a fába szorul féreg, de ott viszont kívánják is az emberek a közvetlen beszélgetéseket.
    Magyahonban, meg ugye rád mosolyog, a hátad mögött meg... :((

    Én magam is meglehetősen közvetlen szoktam lenni, talán mert a vendéglátást a helyén kezeltem, bár itthon meg ebből volt a főnöknek problémája, hogy miért beszélgetek a vendéggel, amikor rajtam kívül a többi kolléga m ég a másik műszakban sem teszi. Erre mindig azt mondtam, hogy vendégül látok. Bár tény, hogy pénzről meg politikáról nem beszélgetek. Ha meg mindenki kint "fapofa", még ha mosolyog is...az elég lehangoló.
    De azt hiszem, majd megoldom! A mosolyt magamra erőltetem, s minden mondat mögé beillesztem a "please" szócskát! :))

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz MaryGoRound #11992 üzenetére

    Hali!

    Valamelyik angol kormányzati oldalon volt egy lista, hogy hol a legkönyebb munkát találni:

    1. Reading & Bracknell

    2. Cambridge

    3. London

    4. Aberdeen

    5. Oxford

    6. Milton Keynes & Aylesbury

    7. Luton & Watford

    8. Crawley

    9. Swindon

    10. Edinburgh

    Talán még él? Valakinek tapasztalata ez ügyben?

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz emvy #12001 üzenetére

    Jaja!

    Én ezt csak bedobtam infónak, egyébként egyenlőre vendéglátás, azután megcsinálom a portfólióm, s 3D modeler. De ezt már egy hete kiveséztük... :DDD

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Balinov #12024 üzenetére

    Szia!

    Most csináltattam új útlevelet, Debrecenben. A kis csaj aug. végére akart időpontot adni! Szépen rámosolyogtam, kaptam is azonnal időpontot. Egyébként a 4. héten hozta a postás. A gyorsított, azt hiszem 1 hét.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Balinov #12026 üzenetére

    Ha Győrben csináltatod meg, akkor 4 hét alatt készítik el! Ez 100% ! Ha gyorsítottat kérsz, az 1hét, mert csak pesten készítik el az útlevelet, sehol máshol az országban! Kérj postázást, s add meg a kinti címed, bár, lehet, hogy oda nem vállalják a postát...

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Balinov #12035 üzenetére

    Balinovnak a válasz:

    Ha a 39 ezres opciót választod, az azt jelenti, hogy 10 évre csináltatod. Ha ráér 30 napon belül, akkor a 39.000-nek csak a felét kell fizetned.

    Azért 39 ropi mert 1 héten belül elkészítik, így duplát kell fizetned. Azonban, lehet, hogy elkészül már 2 nap után is, de ugye még le kell szállítsák a győri önkormányzathoz ( Debrecenben legalábbis ott kell csináltatni).
    Ha kéred a postázást, akkor az egyenesen az útlevél "csinálóhelyről" postázzák, vagyis jelen esetben BP-ről, az általad kért címre. Hogy ez lehet-e külföldi? Azt nem tudom, de ahol beadod a kérelmet, ott megmondják.

    Szerintem azzal jársz a legjobban ha 5 vagy 10 évre kéred, s expressz és kipostáztatod oda, ahol áttudod venni.

    Cheers!

    [ Szerkesztve ]

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Balinov #12622 üzenetére

    Szia!

    Egy kerdesem ha lehetne...Amig AMerikaban voltam, mindent az Ebayrol rendeltem. Azonban amiota Skociaban elek, itt azt mondtak, hogy nem erdemes az Ebayrol rendelni, mert ha USAbol jon a szajre, akkor arra vamot kell fizetni, s ugyan ott van vele az ember, mintha Amazonrol rendelne.
    Ez most mennyire van igy? Megsem mindegy, hogy valami 1600 dollar, vagy 1200 font...Peldaul.

    Elore is koszi!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    Haliho!

    Egy kerdessel zaklatnak minden tapasztalt emberket itt a forumon...
    Mivel magam Skociaban elek, de januarban hazaszaladok kifizetni ezt-azt, meg a tobbi, azonban itt ugye tobbfele banko letezik. Minden bank kiadja a sajat fontjat, szoval a skot bankookat is elfogadjak magyar honban?
    Gondolom ez igy hulye kerdes, de valakitol azt hallottam, hogy nem minden penzvalto fogadja el!? Na most ugye, bakban meg nem fogok valtani. Nem nagy osszegrol lenne szo, kb. 2000 font.
    Azonban mivel ezt leveszem az elutazasom elott ( Januar 5.) a szamlamrol, kerhetem, hogy angol fontot kapjak...2000-ert? Loydsrol van szo, es inkabb csak kirendeltseg, mint normalis bank ( Kisvaros, s gondolom, nem minden Loyds ilyen szar mint ez!?? ).

    Esetleg valakinek volna valami tapasztalata?

    Elore is koszi!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Highend55 #13039 üzenetére

    Szia!

    Koszi a tippet. Valami hasonlora gondoltam magam is...

    Cheers!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    Sziasztok!

    Nos engem, mint Skóciában élőt a kérdés nem hagy nyugodni, hogy a emberek ( magyar honfitársakra gondolok) miért Angliába mennek, s miért nem ide, Skóciába ??? :U

    Lehet, hogy naiv a kérdés...de azért a két ország s a bennszülöttek, nem éppen hasonlóak, ami lehet előny is meg hátrány is...Nem beszélve arról, ha Skócia jövő januárban megszavazza a függetlenségét, akkor Anglia szépen lesüllyed a pöcegödör mélyére, míg a skótok gyönyörűen felemelkednek. És ez nem vita téma, hanem tény...Többek között a nem kevés skót olajnak köszönhetően. Amire - tudvalevő - fáj az angolok foga.
    De hát, Anglia sok mindent csinált már a világban...csak jót nem. :(

    Szóval, ha van ötlet, hogy miért Anglia...s miért nem Skócia...esetleg Észak-Írország az úti cél, azt szívesen meghallgatnám, főleg olyas valakitől akinek nagyobb rálátása van a két nemzet dolgaira...s itt most nem a történelemre gondolok...

    Előre is bocs, ha valaki önérzetébe gázoltam volna! Gondolok itt az Angliát preferálókra, s ott élőkre. :)

    [ Szerkesztve ]

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget keresek, hátha van itt valaki, aki közületek belefutott már ebbe a programba.

    Szóval, volt szerencsém egy tabletes Appot látni, ami konkrétan egy Skót-magyar szótár volt.
    Hogy ez most miért fontos? Nos, azért mert a skót dialektust megérteni nem túl egyszerű, nem beszélve arról, hogy egyáltalán felfogjam, hogy ami elhangzott, az valóban angol-e? :DD
    Aki esetleg nem tudná, hogy mi a különbség, az nézze meg a Trainspotting c. művet angolul. Na...abban skótul beszélnek!

    Persze, egyre jobban megy, azonban a fent említett program tökéletesen jó, mert egyes szavak "helyi" jelentését megadja, sőt el is magyarázza ! S a skót angol ugye egy kevert nyelv. A Gaellel keveredett, pontosabban még nem volt ideje letisztulni. Egy angolal, főleg egy amerikaival könnyedén elbeszélgetek, de egy skóttal szinte meg sem próbálom, mert gyilkos. Több angol is megemlítette, hogy nem érti a skót angolt! :C
    Mondjuk ez, itt Glasgow mellett a legborzasztóbb ! Edinburgh-ban már nem olyan vészes, de ott is másként használják a kifejezéseket...

    Szóval visszakanyarodva a kérdésemhez: Nem-e találkozott valaki olyan skót-magyar vagy skót- angol "szótárral" vagy programmal ami PC környezetben is futtatható? :Y Hátha...

    Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    Sanya: köszi a segítséget! Utána is nézek, mert már unom, hogy kb. a skót "beszólásoknál" a címzett én vagyok-e, s ha egyértelművé válik, hogy igen, akkor végig kell vegyem, hogy mit is kérdeztek? Avagy mondtak? :DD

    eddie17: hallottam arról a sorozatról, de hozzájutni még nem sikerült...
    Az viszont tuti, hogy a Edinburgh-i akcentussal nem lesz olyan gondod, mint a glasgow-ival. Saját tapasztalat... :N

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

Új hozzászólás Aktív témák