Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    Na hátha valakinek hasznos lesz. :)
    Libreelec-en (nem tudom, Core-n mennyire hasonlít) noname kínai távirányító (meg sok egyéb is) felprogramozása. (Én egy kínai LED sorhoz való, már felesleges távirgát kalapáltam hozzá, mert a Beelink box saját távját nem kaptam a boxszal.)

    ( LIRC útmutató itt : https://wiki.libreelec.tv/configuration/ir-remotes , itt is sok hasznos van.)

    BeSSH-zol a boxra.

    Nézel egy mode2 -m kimenetet, ha működik az IR vevő, akkor a távirányító nyomogatására dőlnie kell a soroknak belőle. Ctrl-C megszakítja.

    Ha a mode2 ad kimenetet, akkor
    ir-keytable -t 
    és az ilyet mond a gombok nyomkodására :
    LibreELEC:~ # ir-keytable -t
    Testing events. Please, press CTRL-C to abort.
    122.448533: lirc protocol(nec): scancode = 0x12
    122.500495: lirc protocol(nec): scancode = 0x12 repeat
    122.604139: lirc protocol(nec): scancode = 0x12 repeat
    ...a scancode-okra lesz szükséged adott gombokhoz, mindegyik mást ad.
    Letenni egy akarmi.conf nevű file-ba pl. vi vagy ilyesmivel, a home-ban a .config/rc_keymap könyvtárba így :
    # table X92 type: NEC 
    0xe KEY_RIGHT
    0xa KEY_LEFT
    0x4c KEY_UP
    0x14 KEY_DOWN
    0x1e KEY_OK #középső gomb
    0x9 KEY_VOLUMEUP
    0x1d KEY_VOLUMEDOWN
    0xd KEY_BACK
    0x19 KEY_STOP
    0x1b KEY_PLAY
    0x11 KEY_PAUSE

    ...itt csak pár gombot szedtem össze, amivel már el lehet kezelni. Az első oszlop azok a scancode-ok, amiket a távirányítóra az ir-keytable adott. Nyilván akkor NEC a type, ha a távirányító NEC protokollt használ, de lehetne a Philips-es RC5/RC6 is.

    És kipróbálod : ir-keytable -c -w akarmi.conf, itt már a Kodi-n azonnal mennie is kell a távirányítónak.
    Ha működik, akkor hogy betöltse bootolás közben :
    a /storage/.config/rc_maps.cfg végére :
    meson-ir * akarmi.conf
    (ez a driver, jelen esetben a meson-ir, a keymap (*, azaz minden), és a konfig neve). (Aztán lehet, hogy az útvonalat is megadtam az akarmi.conf-hoz, fene emlékszik :D )

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák