Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Fú de unom már, hogy az ilyen felesleges –bocs- „különleges” vackokkal jönnek, amik a 2016-os 1060 +/-20%-os teljesítményszintet szeletelgetik 2019 Q2-ben. NV meg a másik. Ez a 75W-os „különleges” is nagyon hiányzott, mert nem kell neki 6 pin, fú mert ahhoz aztán nagyon nehéz találni egy átalakítót molexből, lesz vagy 200Ft.

    Mikor lesz már valami értelmes új VGA? A 3év bolti garim is lejár lassan a 1060-on, de még mindig nincs semmi. Az egykori árán most max egy használt 580-at kapok. Újabb is, mint a 1060 vagy fél évvel.

    Édes Istenem, mi a tosz van már?

  • bot1978

    senior tag

    válasz Televan74 #40459 üzenetére

    Azt olvastam a navit 400 & 260 EUR-ra akarják árazni. Van ahol ez „csak” dollár persze, de onnan rendelve viszont megáfázzák. Szóval kb. 128.000Ft és 83.000Ft lesz én meg 62k-ért puffogva vettem anno a 1060-at.
    Puffogtam akkor még amiatt, hogy nem fér bele 50k-ba egy közepes VGA, ahogy azt korábban megszoktam.

    Nem tudom mit fog tudni ~130k-ért ami most jön az AMD-től, de tartok tőle, hogy mire lebutítják 60k-ra azt a refnyákot már az sem lesz nagyságrenddel gyorsabb a 1060-nál.
    Értem, hogy az én anno 62k-ért vásárolt 1060-am is butított nyák meg csak 3GB a vram (ami tök elég volt nekem), de tök jól emelhető akár még alapfeszen is az órajele és emiatt nagyon nincs szükségem a 6GB-os 1060-ra, szinte elolvad a különbség, de nem is ez a lényeg. Volt egy jól eltalált VGA a 1060 személyében, szép volt, jó volt, de most már elengedném végre...

    Ég szerelme eltelt lassan 3 év és a VGA-m ára nagy nehezen lement kb. 45k-ra de úgy, hogy 60-ért mi is van helyette erősebb? Az mennyivel erősebb? Érted most realizáljam a veszteséget, adjam el 40 körül még pár hónap garival és még tegyek hozzá, hogy mit vegyek? Használt 580-at 60k-ért?
    Ez nagyon gyász.
    Nagyon gyász és a navi sem sokat fog változtatni ilyen árakkal attól tartok. Most ha addig nem lesz újabb bányászláz, akkor már tényleg érthetetlen ez a 130 meg a 85-ös árszint, amikor kb. 60 meg 100 sem volt kevés úgy, hogy félévente kijött valami átmatricázott cucc minimum.
    Értem, hogy szar a Ft, de azért nem ennyire.

    Megint ott tartok, hogy itt lesz júli vége és még mindig nem fogom eladni a 1060-at, mert megint csak ilyen 130k-s AMD kártyák fognak jönni érdemben a 1060 teljesítménye felett.
    Közben a gari teljesen lejár, onnan többet bukok. Csak el kéne adni még most garival, de ezek a 20% alatti különbségek, amik el is olvadnak sokszor egy egy driveren meg mérési hibán… érted amiatt cserélni, bukni 20-at a régin meg rádobni 20-at az már negyvenezer azért, hogy aztán szinte észre sem lehet venni a különbséget…

    El vagyok szomorodva. Itt vagyok eladáskényszerben a kifutó gari miatt 3 év után és még mindig sehol semmi. :(

  • bot1978

    senior tag

    válasz Yutani #40461 üzenetére

    Inkább az az érzésem, hogy megvehetem még egyszer ugyanazt. Ha tovább trónolok rajta akkor meg elbukom még egyszer ugyanazt, amit idáig összesen buktam rajta. De frankón.
    PCX-ben vettem anno a 1060-at 2016-ban 62k-ért. Most ebben a másodpercben felmegyek az üzlet weblapjára és 65k egy 570 újonnan. Egy kezemen meg tudom számolni a legtöbb címben, hogy hány FPS különbség van a két VGA között. Mintha 3 év helyett 3 nap telt volna el.

  • bot1978

    senior tag

    válasz #82819712 #40494 üzenetére

    Hogy tudtad törölni a fiókodat? Amikor én jártam addictnál még nem lehetett. Komolyan, egyszerűen nem lehetett törölni a fiókot. Nem volt rá opció. Amikor megtudtam milyen szinten vezetve van minden elég is volt, gondoltam kirúgatom magam, de nem volt egyszerű. Mindig csak bant kaptam a fórumos dolgok miatt és hiába léptem be ban alatt más nickel. Aztán a végén csak kiprovokáltam. A totál ellenzéki poltopicba írtam pár kormánypárti hszt, aztán elkezdtem személyeskedni a személyeskedésekre válaszul banig. Gyerekjáték volt, egyből nekem estek az ellenzéki fanatikus fotelpolitikusok.
    Aztán a ban után elküldtem egy aprós apródot a húha anyjába, de nagyon alpári priviben kvázi teljesen indokolatlanul, valami súlytalan megjegyzése volt az egyik hirdetésemhez gyári OC órajel egy VGA-nál vagy valami ilyesmi (mondjuk őt sajnálom, mert ő nem szolgált rá) persze bannoltak, aztán a ban alatt egy másik nikkel visszamentem a poltopicba provokálni őket és az ottani moderátor ki is szúrta az ip-t és ki is törölték mindkét fiókom kettős reg miatt. Sima ügy volt így még az addict fiókot is kitöröltetni. Nem lettem a kedvencük :)
    Azóta költöztem is, szóval cseszhetik az adatbázist, ip szerint sem lesz meg kihez kapcsolják az adatokat, hiába gyűjtötték. Bekaphatják. Nagyon rühellem, ha vezetnek rólam valamit, FB-n sem vagyok fenn. Elég seggreülős volt, amikor egy arc, aki sima vevőnek adta ki magát elkezdte sorolni a régi hardvereim évekkel korábbi konfigból, ami ráadásul nem is volt meg nekem sokáig. (Akkoriban még kitöltöttem az adatlapot.) Huszonévesen még gyerek az ember. Mostanra egyedül a régi PH megbízhatóságon van meg a régi nickem. Azt amúgy azóta is vezetik, vagy hogy? Lecre emlékszem, de azt az alfát én sosem láttam az aprón aki harmadik. Az mit árult?

  • bot1978

    senior tag

    Vajon mit szúrhattam el, ha a kijelző felbontása 3840x1017 és nem a natív 3840x1024?

    Miért nem engedi a natív felbontást? Mit tiltsak le? Mi okozza ezt?

Új hozzászólás Aktív témák