Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #4747 üzenetére

    igen, egy felsőkategóriás laptól már igenis elvárható hogy minőségi terhelhető VRM része legyen. pláne, ha kilövöd ugye a VGA fogyasztását, akkor egy 200W+perifériák fogyasztás elég baráti.
    ráadásul ez a 200W is nyilván csak plafon.

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz TESCO-Zsömle #4747 üzenetére

    IFX14em van, tehát van direkt összehasonlítási alapom ezekkel a tesztekkel. valamint eleget tesztelgettem, hogy tudjam mire képest, illetve ennél fogva kb legyen egy képem arról, hogy jelenleg légen mi elérhető a gyakorlatban. a procim pedig eléggé meredek fogyasztásgörbére még q6600 viszonylatban is, tehát a 40-180Wos terhelésekkel van saját tapasztalatom is. nem műterhelés, lappal volt nézve az átfolyó áram és abból jött ki a fogyasztás (konnektoros mérő alapján ezeknek nagyrészt stimmelniük kell, több ember tapasztalatai alapján is innen a fórumról). erre jönnek még rá a q6600 fórumos tapasztalatok.

    ezek a tesztek már egy fokkal hihetőbbek, mint a frostyteches bench, a tizenvalahány fok 150Wos terhelés mellett. ami viszont nekem nagyon gyanús: 80-120Wra 13fok a deltaT (kb reális), 120-150re ez három fok (ez nem). az meg, hogy fokban 80-120 és 150-300 között egyezik a távolság, azt nem tudom hogyan sikerült elérni. illetve gyanús, hogy ez a celsius degrees lower is better akkor most deltaT vagy valós hőfok. ha utóbbi, akkor a teszt alapján többé nem lenne szükség vízhűtésre. meg felmerül a kérdés, hány fok van a szobában. ventik cseréjével meg 2000rpm fölött nagyon visszaesik a nyerhető deltaT (ld pl a well dressed megahalemset), szóval az is csak részben lenne magyarázat, ha delta pushpullt használtak volna.

    a hőcsőnek tényleg nincs mechanikai tehetetlensége, de nem is arról beszélek. 3.6@1.46-1.48on volt egy ilyen érdekes anomália a vízszintben lévő rendszerrel, hogy beindítottam a primeot, és csak néztem az adatokon: első magpár 53fok, második magpár 67 fok, kupak 61. amikor lement az első kör (smallFFTnél van egy icipici terheléslyuk körök között) a második magpár beállt 62re, az első marad 54en, mag 61 fok. dolog pikantériája hogy újrapasztáztam mx4el, eredmény egyezett, csak a magpár volt 61en és a mag 62őn. namost, miért anomália: ez csak TY140 tandemmel, és csak 3.6on jött elő. 3.2őn 50-51-52 volt mag/páronként az eredmény. ugyanakkor 3.6on egy ventivel 63-66-63 (UK2000) illetve 67-70-67 (Papst 4412 f/gl) jött ki, szóval a második magpár viselkedése számomra rejtély. "Hogy 40-50°C-on forrjon benne a víz..." ilyet egy szóval nem mondtam, honnan jött?

    ja igen, bónusz: 3.6@1.46-1.48on zenélt az alaplapi VRM, pedig a TY140 eléggé leért. egy 6fázisú, fethűtéses, maga idejében azért egész jó lapról beszélünk. a duplázott fázisú dq6okon kb két év alatt szálltak el a fetek vizezett és végig 3.6@1.45 körül járó q6600akkal. a tuningolt asrock meg nemtudom meddig bírja, de tippre szénnéhúzva szerintem nem éli meg a gariidő lejártát.

    utóbbi miatt mondom, hogy drága lesz a lap és macerás lesz a hűtés. lehet emiatt is kellett mind amd, mint intel részről vizet csomagolni a csúcshűtők mellé, tesztelik a célközönséget. persze, a hűtést meg lehet oldani, vrmre meg a dfi már p35ön is használt volterakat, kérdés mennyire lesz drága az egész cucc.

    "És fog is menni, mert az AM3+-os Piledriver után nem lesz több CPU. Csak és kizárólag APU-k lesznek játékos célokra is"
    tény. érdekes lesz a jövő év.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • gbors

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #4747 üzenetére

    attól, hogy azzal dolgozol, ami van, még nem árt a releváns teszteredményeket nézni... no mindegy.

    tárgyilagosan nézve, a fusion komponensek együtt sem fognak nagyobbat alkotni, mint egyenként - egészen addig, amíg a számukra előnyös módon megírt szoftverek el nem kezdenek szaporodni. jó kérdés, hogy erre mikor kerül sor - az ingyenes power user alkalmazások között akár jöhet ilyesmi hamar is, de a többi területen kevésbé lennék optimista.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák