Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Milka 78 #35575 üzenetére

    Igen, többen jelezték, hogy valami nem volt jó nálam, de ezt igen valószínűtlennek tartom. Külön-külön mindkét VGA tökéletesen működött, megfelelő sebességgel. Mindkettő megkapta rendesen a 8-8 sávját is. Gyakorlatilag fiss win7 64bittel teszteltem (max 1-2 hónapos lehetett). 3-féle AMD driver is volt, 13.1, 13.6beta2 és a CF-re kigyúrt 13.8 beta2 is. (Utóbbit kipróbálni direkt újra összeraktam a CF-et...) Ami nem volt tökéletesen ideális, hogy az egyik 7970 volt, a másik 7950. De itt is úgy láttam, szépen alkalmazkodnak egymáshoz, a 7950 Tomb Raiderben 99%-on ment, míg a 7970 88-92% között, a sebesség (FPS téren) is a dupla 7950-ének felelt meg, tehát a skálázódás is ideális volt. :K

    A procit direkt nem tuningolva néztem, ugyanis nincs alaposan kitesztelt tuningprofilom, és így nem akartam egy esetlegesen nem tökéletesen stabil rendszerből bármilyen esetleg a valóságnak nem megfelelő következtetést levonni. 3,6-on viszont gyári állapotában atomstabil a rendszer, tehát ez is okés volt.

    Valóban, jelenleg nem próbálkoztam a 25% tuninggal, de korábban, amikor I7 920-asom volt, ott igencsak széles skálán lehetett húzni, a gyári 2,66Ghz-ről egészen 4,2Ghz-ig. Úgyhogy pontosan tudom, CPU-limites helyzetben menyit számít 10%, 25%, vagy akár 50% tuning.... ;) De mint írtam, Tomb Raiderben semmiféle CPU-limitre utaló jel nem volt 3,6-on sem. :N

    Viszont, van egy javaslatom. Nekem már bajos lenne visszaszerelni a második kártyát, viszont neked ott van minden szükséges cucc a gépben. Az egyik karidon húzol mondjuk 15%-ot, a másikon nem (ennyivel volt gyorsabb kb. a 7970-em az 50-nél a tesztben), és a Tomb Raidert végigtolod a leges legelejétől a repülőroncsig. Elsőször ezzel a "fura" CF-el, Full-HD, Ultimate, V-sync OFF, és tedd rá külön a 4X-es SSAA-t, és a Ultra árnyékokat. Itt a CF-el is így ment (csak 2X-es SSAA-val), láthatod, szuperül skálázódik, 60FPS: [link]. Egyébként már ez kizárja a CPU-limitet, de sebaj. Az egyke 7970-em most kipróbáltam, 30-35FPS-t csinál ugyanazon a helyen így, 13.6 beta 2 driverem van most is.
    Na, és ha ez megvolt, kikapcsolod a CF-et, és egy kártyán végigtolod ugyanezt a kört, csak kikapcsolt AA-val és normal árnyékokkal. Nálam ez éppen dupla FPS lesz így a 7900-okon, lehet neked jobban be fog tenni az SSAA, és elég lesz a 2X-es a dupla FPS eléréséhez, ezt próbáld ki előtte.
    Szóval így látni fogod a különbséget az egykártyás és kétkártyás azonos FPS között.

    Amúgy amit én tapasztaltam (talán jobb, ha csak akkor olvasod el, miután kipróbáltad ;] ):[link]
    A játékból nekem az 1.01.730.0 verzió van fenn, aminek kikapcsoltam a frissítését már egy ideje, pont a tesztek miatt, ebben már ki vannak javítva a nagyobb bogarak. :)

    Egyébként nekem olyan szempontból nincs bajom a CF-el, hogy szuperül jó lett az animáció. Ellenben az "érzés" maradt egykártyás szinten, és pl a PS2 használhatatlan is lett. Szóval én senkinek sem ajánlom egy erősebb egykártyás rendszer helyett, mert nekem legalábbis, meg se közelíti azt az élményt. Én ezt tapasztaltam. Használhatatlannak sosem mondtam, csak hogy dupla áron venni korántsem dupla élményt nem jó üzlet. :R Azért abba is gondolj bele, használt árán 150 000 forintnyi videókari volt a gépemben hónapokig, és az egyszem szűk 70 000 forintos karimmal játszottam, szerintem ez elég gáz a CF-re nézve... :U

    Remélem, sikerül kipróbálnod, nagyon kíváncsi lennék a tapasztalataidra így öreg motoros CF-barátként. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák