Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Dj Dekko! #16612 üzenetére

    Ahogy mondod. A GTA4-nek erősen kell a proci, még az 1GB-s 4850 mellett is lehetett érezni, hogy az I7-em alapon, 2,8Ghz-en, 3,2Ghz-en, vagy 3800-on megy.... :Y
    Ezt továbbra is úgy gondolom, hogy nem helytálló kijelenteni, hogy az élmény kisebb a gépigénynél... Gyengébb konfigon is viszonlyag jól elfut, ha leveszed a grafikát.... Ja, hogy ragaszkodsz a fullhoz? Ez meg nem a játék hibája.
    A Crysis-es érveléseddel nem értek egyet, nekem a 3870 is elég volt hozzá anno, hogy szép, és élvezhető grafikát kapjak, és sima High-on tökéletesen elment. Épp a napokban játszottam végig az 5850-el, hát úgy ment maxra húzva, mint a szélvész, egy röccenés nélkül 4XMSAA-val... :U
    Én sokkal jobban szeretem azokat a játékokat, amik nem futnak el az adott kor hardverein full maxon, hanem amikben olyan effektek vannak, amik a mai rendszereket bár lefektetik, de ha egy-két év múlva lekapom a polcomról, mert kedvem van újra játszani, akkor nem egy csúnya pixelhalmazt látok, hanem hogy hú, a srácok aztán kitettek magukért, mert a játékuk még ma is szép, és nem fogja rontani az élményt a csúnyácska grafika

    (#16613) kasa85: "Mivel a kedves játék kiadó nem volt képes vagy nem akart annyi erőforrást rá szánni a játékra ezért maradt egy konzol fos port."
    Mutass olyan játékot, amiben csak felennyire komplex jelentek vannak, akár csak felennyi szereplővel... Azért, mert valaki nem képes maxról egy picit lejjebb húzni a csúszkákat, még nem a játék készítői a hibásak.... :W Azért kell neki bika erős proci, mert nagyságrendekkel nagyobb a belátható tér PC-n. A fejem teszem rá, még életedben nem láttad konzolon, de jólesik beállni a divatfikázók hosszú sorába. :W
    A GTA4 szvsz pont, hogy az igényesebb konzolportok közé tartozik, mert sokkal többet ad PC-n, pont hogy jó sok munka kell, hogy álljon mögötte.
    Azt nem szabad elfelejteni, hogy minél több dolgot sűrítenek bele egy adott jelentbe, annál több lesz a gépigény, és ezt nem tudod optimalizálással javítani, csak ha optimalizálás címén a minőségből veszel el.

    (#16614) Dj Dekko!: Azért jópofa vagy, 3-4 éves csúcsprocesszorral még jó, hogy ma is versenyképes vagy. :U A Q6600 még ma is bőven versenyképes proci, volt olyanom, jó lapban, jó rammal, kicsit meghúzva nagyon megy. Kíváncsi lennék, hogy egy E6300-al és 965-el is ugyanez lenne-e a véleményed, az is 3-4 éves cucc....

    (#16620) kasa85: Egyetértek, hogy sok játék igénytelen lehúzás, de a GTA4 egy nagyon komoly produktum, bőven van benne annyi munka, mint amennyiért árulták. Nem akarok más játékokat szidni, de nekem jóval több kellemes játékórát nyújtott, mint 3 legjobb játék összesen, amivel az elmúlt 5 éveben játszottam.... Sajnos abban is egyetértek, hogy tök felesleges túl erős gépet építeni, mert egy vagyon, és sosem térül meg, semmiben sem. Nem véletlen van "csak" egy 5850-em, ami még jóideig maradni is fog. Ha egy játék nem fut maxon, játszom vele médiumon. A gép van értem, és nem fordítva. ;)

    (#16622) kasa85: Én már rég megtanultam, ha az ember nem akarja ingét, gatyáját rákölteni a gépre, akkor kell, hogy jókor vásároljon, megfelelő ár/értékű felső-középkategóriás motyót venni, amit utána addig használni, amíg nem muszáj cserélni... Barátom is a 3 éves P35-E6550-3870 rendszerét most fogja cserélni, nekem ugyanolyan gépem volt 3 éve, nekem egy fél vagyonban van ahhoz képest a jelenlegi, neki lesz +2GB ram olyan 12K ráfizetés, 4-magos proci +15K-20K és egy 6850 +30K, és van egy majdnem olyan jó gépe, mint nekem, az elköltött pénz kevesebb, mint a harmadából.... :U (Igaz, nekem közben nagyobb volt az élmény faktor az utolsó 1 évben, de utólag visszagondolva bőven megérte volna a spórolást...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák