Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Banános Joe

    csendes tag

    Ahogy korábban már említettem, engem a Lynx platformban az alaplapok felszereltsége fogott meg.

    Kis összehasonlításképp megnéztem azonos gyártó(most épp asus, később lehet, hogy más gyártót is nézek), jelenleg közel azonos árú(árgép és amazon szerint is) lapjait.

    LGA1155:
    P8H67-M EVO uATX
    P8Z68-V LX ATX
    AM3+:
    M5A88-V EVO ATX
    FM1:
    F1A75-V EVO ATX
    Az AM3-as integrált VGA-val szerelt, így akár az IGP-ket is versenyeztethetnénk, amiből gyanítom, hogy a Llano kerülne ki győztesen. A dual graphics meg csak hab a tortán.

    Egy gyors compare után kiderült, hogy az FM1-es versenyző gyakorlatilag minden ponton üti a többit.

    Kérdem én, mire fel ez a nagy felszereltség az FM1 részéről, ha csak kisfoogyasztású célkonfigot érdemes a Lynx platformra építeni?
    Mire kell a bődületesen nagy és gyors memóriák támogatása, a rengeteg USB 3.0 és SATA 6Gb/s csatlakozó, a x8/x8 CF lehetőség(a többi lapon x16/x4) és az egész rendszer szénné húzásának lehetősége, ha azt mondjátok, hogy egyszerűen nincs értelme erre a platformra komolyabb vasat építeni?

    Arra még kíváncsi vagyok, hogy a Trinity mit tud majd a Llanoval szemben. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák