Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #72338 üzenetére

    ezt mondtam egy isminek is, FX8320e-t vett megis erre
    aztán megy 65-70fps-n egy RX470-l
    csak ezzel jatszik

    több drón kell ;P

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #72814 üzenetére

    Nagyon sok VGA-n egyszerűen elégtelen a gyári hűtés... de hát nem is úgy készülnek, hogy örökké+1 nap használja az ember...

    Sokan meg nem foglalkoznak vele, még csak ki sem takarítják, szerintem a 2 együtt nincs jó hatással a kártya élettartamára.

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Ry0K3N #72816 üzenetére

    :( erre írtam, hogy nem az örökké+1 nap -nak készülnek.... :(

    Pár VGA, ami még most is jó, pihennek a garázsomban:

    AGP-s NVIDIA: Geforce 2 MX 400, 4 MX 440 és 460, 3 Ti 200, FX 5200, 6600 GT, 7600 GS
    AGP-s ATI: RAGE 128, Radeon 9250, X1650, X1950 GT, HD 3650, HD 3850
    Matrox G200
    S3: Savage 4, Trio

    PCI-e NVIDIA: 6600 GT, 7300 GS, 7800 GS, 7900 GS, 8800 GTS
    PCI-e ATI: X1650, X1900, X1950, HD 5670.

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Slavia

    aktív tag

    válasz Ry0K3N #72859 üzenetére

    Igen,igaz dobáljátok is ki az összes fx procit a fenébe.nem jók azok már,talán passzián még eldöcög rajtuk. De nem biztos talán egy gtx 1080 mellett.De mondom ott is csak DX9 környezetben mert lehet Dx12-ben már proci limites leszel. :D Nagyon egyszerű a válasz: Ha van píízed vegyé rájzent,(tartósabb)ha nincs píízed vegyé fx-t. end of story :)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZion

    félisten

    válasz Ry0K3N #72859 üzenetére

    "Ha bármilyen formájú játékra az AM3 felejtős."
    AM3+ -ra gondoltál? Mert az FX az az.
    Mesélj még, mire nem elég az FX? Nyilván a rizsa újabb, jobb. De ettől FX-en nem fog futni a LoL, HotS, de akár BF1-et is írhatnék...

    jokeph neked is mondom, Rambustibi és Eldiablo is kimaxolta az FX-et, játékra is. Ha az nem elég...
    Mellesleg lentebb írod, h elég játékra. ehh... vicces vagy.
    Ramot már a megjelenésekor tesztelték sokan, itt nincs akkora jelentősége, mint Ryzen-nél (sőt, ott is csak komoly VGA-val van igazán előny, erre ott is linkeltek tesztet).

    OK, h utálja mindenki az FX-et, mert jajjdeszar, de ezt abba kellene hagyni, főleg úgy, h sokaknak még C2duo futtatja a játékokat fHD alatt. Persze a PH! mindig különleges hely volt, ide 1080 SLI a belépő, legalábbis adatlapon... ;]

    hobizoli: SC II és WoT (bár ezt pecselték talán), Stalker és ilyesmik bármin tudnak szarul futni :P

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Slavia

    aktív tag

    válasz Ry0K3N #72872 üzenetére

    Köszönjük hogy elmondtad észrevételeidet,de mivel nem csak mi kommentelünk,így hagyjunk már helyet a többi olyan embernek is akinek valóban szüksége van segítségre,tapasztalat megosztásra, és minden olyan objektív,esetlegesen építő hozzászólásra amiért létre jött a topik. :) Ugyanis én sem szeretek több oldalt legörgetni sok hozzád hasonló forumtársunk miatt. :) Most már elhúzhatsz a pi*****. hogy SEGÍTSÉGET VALÓBAN kereső ember is tudjon érvényesülni. :) köszike! :)

  • ViZion

    félisten

    válasz Ry0K3N #72872 üzenetére

    Ezekből HoTS-ról tudok nyilatkozni, naponta játszom. 480-as VGA-val jobb volt, effekteket, árnyékokat lejjebb kellett most vennem, de ezen túl semmi baja. 480 @8GB-vel full-full minden és rezzenéstelenül ment. Szal. itt vmi nálad lehetett, akár driver szinten, akár vmi patch hiány (FX-hez is van pár cucc, amit fel kellett rakni, registry kapcsolgatás, etc...), esetleg VRM drop. Hirtelen egy dio videó [link], szal. vmi nagyon nem volt jó, ha így ugrált.

    DraXoN: nem érted sztem, amit a vörösrókamedve ír. Ott vmi olyan dolgot akart a játék, amit a VGA driver nem tudott, tehát procival számoltatta a képet (mint pl. amikor a videólejátszó nem támogat egy kodeket vagy ilyesmit), ezért a VGA pihent. Lehet kellett volna openGL-t vagy mást próbálni.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Omli85

    őstag

    válasz Ry0K3N #72872 üzenetére

    Ha van X másik játék amivel meg érdekes módon normálisan megy az FX akkor véletlenül sem a Blizzard hulladék módon megírt (megjelenéskor outdatad) motorjai a hibásak ugye ? Csak, hogy kapásból az első három példára reagáljak :D.

    Az általad említett játékokkal én is játszottam/játszok és egytől egyig szinte minden esetben mikor dobja a framet a zéróhoz konvergál a cpu használat úgy meg nehezen dolgozik a vga ha nincs aki megmondja neki mit csináljon.. (halkan megsúgom hasonló jelenséget simán produkálnak Ryzennel is csak nem olyan mértékű a dropp de simán monitorozható mérhető a jelenség.. de értem én a hardver a szar).

    Hozhatnám ide még a WOW-ot is ami alatt szintén malmozik a hardver tök mindegy, hogy milyen beállítással mekkora felbontásban játszok mindig ugyan az a plafon konstans fps érték legyen az 1080p vagy 4K.
    Érdekes módon pl az Overwatch alatt nem egy tákolt gányolt motor van egyből meg is látszik, hogy normálisan használja a hardvert még az FX-et is.

    WoT szintén köszöni szépen teljesen jól elvan egy FX-el meg egy középkategóriás vga-val. Ott nem igazán éreztem problémát.

    Egy dolog hogy az ember első sorba arra épít gépet amire használja de azért van az a szint aminél nem kéne lenyelni, hogy valami nem azért fut szarul mert gyenge a hardver hanem mert hulladék a motor ami hajtja.
    Ettől függetlenül ha valaki csak ezekkel akar élete végéig játszani akkor olyan CPU-t keressen ami a lehető legmagasabb órajelen tud futni az se gond ha 4 vagy kevesebb maggal rendelkezik mert ezeknek a játékoknak kb ennyi a max amiből profitálnak.

    Akinek csak a játék a szempont és 30K körül költene CPU-ra jelenleg még a legkisebb Ryzen is jobb választás egy FX-el szemben főleg ha hosszú távra gondolunk és nem kéz alatt veszi a hardvert hanem boltból. FX-en amit esetleg megspórol a procin azt rá kell költeni a deszkára különben halott ügy az egész. Nem szidom az FX-et és nem is húzom le mert volt is meg még van is de hosszú távra hacsak valaki nem ingyen vagy féláron jut hozzá teljes konfigot én már tuti nem építenék köré.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Új hozzászólás Aktív témák