Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • spieler

    csendes tag

    válasz Male #1141 üzenetére

    Nekem is volt dolgom Victor-y-val. Ugyan nem akartam ide írni, de ha már neked is problémád volt vele, akkor azért szóvá teszem. Augusztus 23.-án vásároltam tőle egy, a hirdetése szerint kifogástalan PC-kormányt. Átvétel után, otthon jött a meglepetés, a cucc nem működött jól, a csavarokon barbár beavatkozás nyomai látszottak, belül az elfordulást érzékelő poti fehér a pillanatragasztótól -ami el is engedett-, és ezért egy darab szigetelőszalag csíkkal középállástól eltérő állapotban volt ''rögzítve''. A pedálokat őrült módjára használhatták, mert a potik a helyükből ki voltak ugorva. Jeleztem neki ezt levélben, mire a következő választ kaptam:
    ''A pedálok teljesen hibátlanok, kétség nem fér hozzá. Kormánnyal nem tudtam mi van, mert kölcsönadtam 1 hétre egyik barátomnak. De ha problémás is, simán tudod konfigurálni bármelyik játékban. Miért pontosan mi a baja?
    Ja és mielőtt negatív kritikát fogalmazol meg velem szemben, nem ártana kipróbálni több játékban is, például egy Test Drive Unlimitedben!

    Üdvözletem''


    Erre adott válaszomban közöltem vele, hogy tudom hogy hogyan kell egy ilyen eszköznek működnie, és a beüzemelésének menetével is tisztában vagyok. A reakció a következő volt:
    ''A pedálok legfeljebb szállításkor sérülhettek, mert vidékről hoztam fel a kormányt busszal. A kormány 1-2 fokot húzott balra, de ez nem volt vészes, mert volt akkora holtjátéka a kormánynak is. Gondolom ez zavarhatta barátomat is és cselekedett, majd visszaadta, mondán, hogy perpillanat most ninsc rá pénze. Én ezt a kormányt úgy cseréltem néhány hete, és úgy gondoltam inkább továbbadom, mivel én a klaviatúrás irányításban több kedvemet leltem.
    Üdv''


    Szóval... Lenyeltem a békát, és megjavítottam (műszerészként dolgozom), eltököltem vele pár órát, csak hogy ne bukjam el a pénzem. Mindazok után, amit te is leírtál, nem hiszem el, hogy nem tudta azt, az eszköz nem működik megfelelően. Sőt. A levelében -ugyan erősen szépítve-, de ezt el is ismerte.

  • spieler

    csendes tag

    Csak nem hagy nyugodni a dolog, ezért szóvá teszem...

    Cors-tól vásároltam ezt a csodamasinát. A vásárlást megelőző privát üzenetekben egyértelműen rákérdeztem a készülék esztétikai állapotára illetve arra, hogy az alaplapon kívül minden részegysége hibátlan-e a gépnek. Válaszát idézve a masina "csilli-villi" állapotú, és "semmi gond sincs vele". Megállapodtunk egy 30eFt-os árban, amiben a postaköltség is benne foglaltatik. Másnap reggel 6-kor privát üzenetben felajánlotta, hogy mivel éppen úgyis Pestre indul, ezért elhozza magával, és személyesen adja át. Leírta a telefonszámát. Egy órával később ismét újabb üzenetben "hívj, visszahívlak" érkezett. Dél körül olvastam az üzeneteimet, felhívtam, megbeszéltük hogy amint végez a dolgaival Budaörsön, elkocsikázik a géppel hozzám, Pilisvörösvárra. Személyesen elmondta, hogy a készülékkel átverték, hibátlan állapotban vásárolta, de a készülék 15 percnyi használat után elhalálozott. A "csilli-villi" állapot nem állta meg a helyét, a kijelző a gyári helyett láthatóan mattra volt cserélve, illetve a dvd író sem volt gyári. Ezektől függetlenül nem léptem vissza, ha már vette a fáradságot, hogy házhoz hozza. És itt követtem el a hibát. A gép alaplapja mechanikailag volt megsérülve, a merevlemezét a HD Sentinel azonnal cserélendőnek értékelte, a kijelző hibás volt, ami a hátuljára alkoholos filccel rá is volt írva, a dvd író pedig nagy nehezen ugyan olvassa még a dvd-ket is, de a rajta éktelenkedő "OK" felirat ellenére írni már képtelen. Szóval egy válogatott hulladékokból összetákolt romhalmazt kaptam, amiből alkatrészenként kiárulva sem tudom visszanyerni a rááldozott összeg felét. Ha postán kapom, akkor most nyugodtabb szívvel írnám mindezt, mert így én is hibáztam, amikor a látottak ellenére átvettem. A vásárlás előtt nem volt lehetőségem minden darabját lepróbálni, így csak az állítására tudtam hagyatkozni, miszerint csak alaplaphibás. A vásárlást követő napon megírtam neki a problémámat. Nem kértem, és nem is követeltem semmit. Egy sajnálkozó válasz pedig nem is került volna semmibe. De mivel még ezt sem kaptam, és a "ha engem átvertek, akkor majd én is jól átverek valakit" hozzáállást nem tudom elfogadni, ezért indokoltnak érzek egy negatív minősítést még akkor is, ha esetleg nem tudott a gép egyéb hibáiról. Részemről ennyi, túltettem magam a dolgon.

Aktív témák