Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz bitpork #22472 üzenetére

    (#47883) bitpork:

    Nem véletlenül: nem mondtad meg, hogy pontosan mit és mennyit kell a két képre tenni. Nem mindegy, hogy csak 2-3 db, könnyen a környezetbe illeszthető elemet vagy 20-30 db nehezen retusálhatót (mert gondolom hihetően kell kinéznie a képnek, nem úgy mint amit Pistike dobott össze pár óra alatt). Nem mondtad meg, hoyg mekkora méretben kell: webre vagy óriásplakátra...Fotózással együtt ez nagyon minimum 5 órányi munka, amiben érteni kell egyrészt a fotózáshoz, másrészt a grafikához (az arányokhoz, hogy hitelesnek tűnjenek az utólag betett dolgok) és a Photoshophoz...A magánvéleményem, hogy egyszerűbb és olcsóbb kulcsrakészen megfotózni, mint PS-ben összetákolni. Ez a kép viszonylag egyszerű volt, csak 2 képből áll és 4+ óra alatt raktam össze: nem azért tartott ennyi ideig mert lassú vagyok, hanem mert a Tejúton sokat kellett tekerni, hogy színben harmonizáljon a Kopaszi gát világításával és a párra irányított vakuval). Egy több alkatrészből álló, komolyabb képet nagyságrendileg sokszorosa idő összerakni: ezáltal a költsége is több. Nem tudom, mennyire vagy tisztában az árakkal: ha megszorzod a mostanit 5-tel (+ÁFA, gondolom számlásan, cégnek kell, mert termékeket akarsz elhelyeztetni rajta) akkor talán már elgondolkozik rajta valaki, hogy rámozduljon (egy számlaképes fotós és egy számlaképes grafikus akik ebből élnek, hogy értenek hozzá, külön-külön is elkérnek ennyit) - de előre tisztázzátok, hogy pontosan mit és mennyit kell, mert ha utólag derül ki, hogy 2 helyett 10 kép és képenként 20 helyett 30 kütyü kell, akkor arányosan több az időráfordítás és ezáltal a költség is. Attól, hogy nem vagy milliomos még pénzt akarsz keresni vele és mások, akik grafikai munkákból vagy fotózásból tartanák fent a vállalkozásukat, szintén pénzt akarnak keresni, hogy fizethessék a számláikat. Tehát ez nem kibúvó, hogy nem vagy milliomos: ők sem azok, főleg ha egy diákmunkás bérezését ajánlod fel egy kvalitásilag jóval komolyabb munkáért. ;)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák