Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • goodboy007

    senior tag

    Hali!

    A héten tervezek venni egy ACER AS7740G-434G64MN notit.

    Gyártó: ACER
    Processzor: Intel Core i5
    Memória: 4096MB
    Merevlemez: 640GB
    Optikai meghajtó: DVD-RW SUPERMULTI DL
    Kijelző: 17.3
    Grafikus vezérlő: ATI Radeon HD5650
    Csatlakozók: LAN: 10/100/1000
    Modem: Igen
    Firewire: 1
    Egyéb csatlakozók: HDMI
    HSDPA: n.a.
    Egyéb: ACR LX.PLX02.211
    Felbontás: 1366 x 768 (WXGA) 16:9
    Hang: Igen
    Szállított szoftverek: NTI CD MAKER + NA2005
    Memória típusa: DDRIII
    Szín: Fekete
    Ujjlenyomat-olvasó: Nem
    Dokkolhatóság: USB porton
    Operációs rendszer: MS Windows 7 Home Premium HU
    Súly: 2.9
    Akkumulátor: 6 cella
    Garancia: 1év
    Bluetooth: Nem
    Termék azonosító: ACR LX.PLX02.211

    Ráadásnak veszek még hozzá Gold csomagot, hogy három év legyen a gari, meg kapok hozzá táskát és egeret is.

    Kérdésem, hogy van már normális driver az említett ketyeréhez (vga) vagy még új termék révén még nagyon bugosak rajta a játékok? Asztali kártyákhoz viszonyítva mit tud a kicsike? Vágom, hogy 400 streamprocesszor van benne, de gondolom nem hozza az asztali 5650 szintjét. Vagy mégis?

    Másik dolog, hogy egyes boltokban 15"6-os kijelző van feltűntetve 1366*768-as felbontással máshol pedig 17"3-as 1600*900-as felbontással. Ha a nagyobb kijelzős modellt választom, de nem natív felbontásban játszanék, nagyon torzulna a kép? Mert nem szívesen bámulnám az akadozó/laggoló képernyőt, úgyhogy ha gázos a dolog, akkor inkább a kisebbik verziót választom.

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    válasz Mozilla #17314 üzenetére

    Hali!

    Én is ilyet veszek (ha végre lehet kapni a környéken).
    Mennyit bír kb. az akksija filmnézéssel?
    Kíváncsi vagyok, hogy a Core i5 meg a HD5650-es fogyasztásával mennyit fogyaszthat nyugalmi állapotban.

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    válasz Mozilla #17329 üzenetére

    Okés, igazából csak azért kérdeztem, mert nem lenne rossz, ha kibírna 1-1,5 órás filmet, koliból hazafele a buszon.

    Azt akartam még kérdezni, csak közben kiment a fejemből, hogy mennyire melegszik? Úgy értem, nem melegszik túl vagy ilyesmi?

    Szobatársam öt hónapja vett szintén egy Acert, igaz egy régebbi típust és a procin passzív borda van, de valami irdatlan módon melegszik, van, hogy elkezdenek szaggatni a játékok, mikor 80 fölé megy, bár a dizájnja is más, mint ennek. Cserébe mondjuk teljesen hangtalan :D. Hangja ennek mennyire zavaró, ha megy a venti?

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    Na meg van a noti, végül ő lett a szerencsés nyertes. GOLD garanciakiterjesztést is vettem hozzá, úgyhogy ezzel remélem szépen kiszolgál majd.

    Eredetileg a Corei5 430M/640GB winchesteres változatot akartam megvenni, de az itteni boltos azt mondta, hogy megszűnt a forgalmazása és mindenkinek, aki olyat rendelt, lemondták a rendelését. Biztos nem érte meg nekik forgalmazni. Persze a 8GB ramos verzió azért kapható 250k-ért :W.
    Végülis jó lesz ez nekem, nem az a 2-300MHz meg a Hyper Threading fogja meghatározni, hogy futnak rajta a játékok, a VGA ugyanaz és 7k-val olcsóbb volt így. LAN-os cuccok szerintem maxon elfutnak rajta, a többire meg itt az asztali, de szerintem a Crysis is menni fog mid/high beállításokon. A rend kedvéért azt is kipróbálom majd:). Úgyis 90%-ban DoTA-zom, a Warcraft III meg már nem mai gyerek:).

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    Mi annak a proginak a neve, ami jelzi a hangerőszint változtatását?
    Legyalultam a gyári rendszert és felraktam egy Win 7 Ultimate-et, viszont ha csökkentem vagy növelem a hangerőt, nem jelenik meg a képernyő közepén a hangszóróábra a szintjelzővel. Apróság, de azért jó lenne visszakapni. Egyébiránt egy 7740G-ről van szó.

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    válasz Phoenix0523 #17557 üzenetére

    Köszönöm! :R

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    Adott egy április 7-én vásárolt AS7740G, aminek már 13% elhasználódott az akksijából. Én nagyon sokallom, főleg, hogy volt lakótársam ma mondta, hogy az egy éves Acerének 100%-os még.

    Ilyen esetben él a gari? Amúgy Goldos vagyok vagyis elvileg elsőbbséget élvezek a sima 1 év garis termékekkel szemben.

    Az Acer facebookos fórumán azt írta az illetékes, hogy az egész gépet viszik ilyenkor, mert lehet, hogy a gépnek rossz egy áramköre és az roncsolja az akksit, ezért nem lehet olyat, hogy a futár hozza az újat, én odaadom neki a rosszat és viszonlátás :(((.
    Viszont azt írta az emberke, hogy a winchestert nyugodtan kivehetem, ha fontosak az adataim. Tényleg, ha kiveszem, akkor nem ugrik a gari ugye (elvileg ramot is lehet cserélni így)?

    Másik gondom, hogy már csomó helyen kérdeztem, meg itt az aprón is nézelődtem már párszor, de egyszerűen sehol sem kapok fóliát a gépem kijelzőjére és a tetejére.
    A hülyeazértnemvagyok-ban láttam egyedül figurásat, de az kell a francnak, sima egyszerű, átlátszós kellene emberi áron. Tud valaki ilyesmit javasolni?

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    válasz sHe3p #18615 üzenetére

    A mocskok! :(((

    Én úgy tudtam, hogy minden akkumulátorra van fél év garancia.
    Most néztem a garanciafüzetet, ott az van, hogy "Az akkumulátorokra nem terjed ki a garancia, az eredeti 1 éves időtartam vonatkozik rájuk".

    Mindegy, várok vele, ha tovább romlik, akkor telefonálok. Bár emlékeim szerint június vége óta 13% az elhasználódás, pedig a nyáron is volt használva bőven, szóval talán megmarad ezen a szinten. Annyit vettem talán észre, hogy így kb. "csak" 120 percet bír netezéssel, nem 130-140-et. Végülis nem vészes, csak nehogy az legyen, hogy egy év múlva már csak egy órát bír :O, de ezt sajnos nem lehet kiszámítani.

    Akksit nem szoktam kiszedni, azt olvastam, ha szinte csak áll az asztalon és a hálózatból kapott árammal használja az ember, akkor érdemes kivenni meg ha 60% alá megy a töltöttségi szint, akkor már használódnak a cellák.
    Viszont én szoktam hordozni meg felváltva táppal használni.
    Azt mondod, hogy érdemes akkor is kiszedni az akksit, ha mondjuk egy napot megy hálózatról?

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

Új hozzászólás Aktív témák