Samsung ES8000: erődemonstráció

Tévézés, Smart TV, házitükör

TV

A csatornakeresés a hagyományokhoz méltóan igen kulturált és gyors. Miután az ember kijelölte az antenna típusát, csak néhány percet kell várnia, hogy tévézni kezdhessen. A modell képes energiával ellátni az antennát, a jelfeldolgozásra pedig nem lehet panasz, hiszen egy átlagos, kisméretű szobai eszközzel is remekül együttműködött. A kép nem esett szét, az adás sem tűnt el.

Digitális adások esetén az Info gomb megnyomása után a képernyő felső részén rövid leírás jelenik meg az adott műsorról. Ez egyébként az Elektronikus Programmagazinból is elérhető, amibe a Smart TV rendszeren vagy a Guide gomb megnyomásán keresztül vezet az út. Az EPG felépítése logikus, a bal felső sarokban látszik az éppen futó tévéadás, mellette egy rövid leírás, alatta pedig maga a tévéújság.Egyszerre hat adó egyenként négy műsora fér ki a képernyőre, ami ma már kicsit kevés. Egy adott programra kattintva aktiválható a külső tárolóra történő időzített felvétel, vagy beállítható, hogy a megadott időpontban automatikusan kapcsoljon oda a készülék. Sajnos a programok típusuk (sport, hírek, film stb.) szerint nem rendezhetőek csoportba, pedig az egy kifejezetten hasznos szolgáltatás lenne.

Kislexikon

A tévékbe épített kislexikon ma már nem újdonság, hiszen nagyjából három éve jelentek meg az első olyan modellek, amelyek megkapták ezt a szolgáltatást. Az ötlet bevált, így a legtöbb piaci szereplő ilyen vagy olyan formában átvette. A megvalósításban azért akadnak különbségek; ezesetben meglehetősen felhasználóbarát utat választották. Öt nagy csoportra osztották az elérhető funkciókat, szolgáltatásokat és paramétereket, amelyeken belül további menüpontok kaptak helyet. A felépítése logikus, elég hamar meg lehet találni mindent, de akinek ez nem elég, azt várja az ábécérendbe szedett tárgymutató.

A szöveges magyarázatot (amely gyakran épkézláb tanácsokkal is szolgál az egyes beállításokkal vagy bizonyos funkciók használatával kapcsolatban) szép színes ábrákkal egészítették ki, ráadásul ha bármikor egy OK gombot nyomunk, a készülék felajnálja, hogy automatikusan oda ugrik, ahol az adott opció elérhető vagy indítható. Így nem csak pofonegyszerű és világos a dolog, de még a sebesség is teljesen rendben van. Emellett már csak hab a tortán, hogy a menürendszerben bármelyik opcióra vagy paraméterre lépve a modell egy rövid, de tömör, olykor képpel is megtámogatott szöveggel azonnal tájékoztat annak feladatáról. Ez még annak is hasznos lehet, aki otthon van a tévék, szórakoztatóelektronikai termékek világában

Okostévé

A Samsung továbbfejlesztett 2012-es Smart TV rendszeréről, illetve a All Share féle megosztásról itt már írtunk részletesebben, úgyhogy most nagyon nem mélyednénk bele, főleg, hogy egyelőre még nincs száz százalékos állapotban. Az viszont tény, hogy a sebességének a kétmagos processzor igen jót tett. Korábban az volt az egyik legnagyobb baj ezekkel, hogy lassan töltötte be az alkalmazásokat, és a böngésző is olykor csigatempóra váltott. Itt viszont az ezzel járó idegbajt el lehet felejteni, hisz még akkor is viszonylag korrekt a tempó, ha olyan weboldalra tévedünk, amit okosan teletömtek Flash-sel. A csatlakoztatható egér és klaviatúra csudajót tett a Smart TV-nek, így az ember valahogy sokkal szívesebben kattint erre a szolgáltatásra, mint korábban.

Tükröm-tükröm

A készülék beépített kamerája lehetővé teszi, hogy a tévé digitális tükörként funkcionáljon, vagyis lehet pózolgatni a tévé előtt, aminek magában sok értelme nincsen. Viszont amennyiben csatlakoztattak hozzá pendrive-ot vagy merevlemezt, képes álló- (akár sorozatfelvétel is szóba jöhet) vagy mozgóképek rögzítésére, ami mondjuk egy házibuliban pompás mulatság lehet (főleg, ha a többieknek nem szólunk róla, hogy a képeket rögzíti is a tévé).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés