Roccat: egér és billentyűzet párbeszéde

Roccat Kone[+]

Ékes bizonyítéka, hogy a PC-s játék a híresztelésekkel ellentétben nem hanyatlik, hogy egyre-másra születnek a „gémereket” kiszolgáló termékeket kínáló vállalatok. Hajdanán csak a Logitech és a Razer, esetleg a Microsoft neve merült fel e téren, mostanra viszont már a SteelSeries, Mionix, Ozone és sok más mellett a Roccat is nagyon érdekes termékeket kínál a játszani vágyóknak. A német központú Roccat rendszerint finnül nevezi el termékeit, melyek közül most hárommal ismerkedünk meg: a Kone[+] egérrel, a Taito egérpaddal és az Isku billentyűzettel. A "gép", vagyis a Kone egér már járt nálunk korábban, most átdolgozott változatával, a Kone[+]-szal ismerkedtünk meg.

Alapvetően maradt ugyanaz a jobb kézhez, elsősorban tenyeres fogáshoz (palm grip) igazított, magas hátú forma, amit korábbi Kone tesztünkben már megismertünk, külsőre csak apró részleteken módosítottak. Például a görgő előtti és mögötti gombok most már sokkal szebbek és kellemesebben is járnak. Oldalra, a hüvelykujj környékére került egy Roccat Kone[+] felirat, a vezeték viszont csúcsmodellsége ellenére sem zsinóros bevonatú, de legalább törésgátlója van. További érdekesség, hogy USB csatlakozójára ráírták a termék nevét, szóval a gép hátuljánál matatva majd nem húzzuk ki véletlenül más helyett, feltéve, hogy egyáltalán odalátunk a feliratra. Figyelmes szemlélőknek feltűnhet, hogy a fő gombok eleje is módosult.

Festettre cserélték a Kone hátán lévő Roccat logót, ami szerintünk tetszetősebb, kényelmesebb és minden bizonnyal olcsóbb is a régi, betétes verziónál. Megtartották a kétoldalt végigfutó fényes sávot, amiben állítható (szerencsére akár le is kapcsolható) fényforrások húzódnak.

Nagy átalakulások mentek végbe a Kone alján. A régi modell 3200 dpi-s érzékelőjét 6000 dpi-s lézerszemre cserélték, illetve most már nem külön, az egér elejében található a felület milyenségét figyelő komponens, hanem a fő szenzorba integrálták. Szintén változott a súlyozó rendszer, korábban 5, 10, 15 és 20 grammos betétet kaptunk, most négy darab 5 grammosból állíthatjuk össze a nekünk tetsző terhelést.

Átszabták egy kicsit az egér kezelőfelületét is, hogy igazodjon az új funkciókhoz. Ezek közül az egyik az EasyShift[+], ami lényegében a Shift billentyűhöz hasonlóan extra funkciót ad minden egyes gombnak, így a kezdetben is tekintélyes 12 helyett 22 funkciót tehetünk az egérre. Akinek még ez is kevés lenne, az új Isku billentyűzettel párosítva a Kone[+] egeret a klaviatúráról is „shiftelheti”, vagy éppen fordítva, az egér lenyomása hathat a billentyűzetre.

Sikítva röhögős kategóriába soroljuk azt a funkciót, hogy az érzékelő felbontásának váltásakor az egér angolul bemondja, hány dpi-re kapcsoltunk éppen. Első használatkor nem vettük észre ezt a funkciót, így a dpi állításáról tájékoztató váratlan beszólás igencsak megdöbbentő volt. Szerencsére ez a funkció – a színes világításhoz hasonlóan – kikapcsolható.

Az egér próbájához kaptunk három Roccat Taito (képesség) egéralátétet is. Mindhárom szövetből készült, de alapterületben és vastagságban különböztek. A legkisebb 265 x 210, a közepes 400 x 320, a legnagyobb pedig 455 x 370 milliméter alapterületű, így mindenféle érzékenységhez és játékstílushoz megtalálható az ideális nagyság, ráadásul mindegyik méret elérhető a 3 és 5 milliméteres vastagsággal is, így hatra bővülnek a variációs lehetőségek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés