Hardverpiaci mustra a tomboló nyárban

Házak, hűtő, mozgásérzékelő



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Június elején egy nagyon érdekes minitoronnyal, az N200-zal indított a hazai piacon a Cooler Master legújabb, N-es házcsaládja, mely most két nagyobb taggal bővült. Az N400 ugyanolyan stílusú, mint az N200, csak magasabb nála. Homlokzatát nagyon mutatós, egyedi rács fedi, melyen egy kiemelkedő, függőleges sáv fut végig négy USB csatlakozóval (ebből kettő USB 3.0), bekapcsoló, illetve reset gombbal. Belül a mára klasszikussá vált, feketére festett, alsó tápos, ATX alaplapokat fogadó vázat találjuk. Érdekessége, hogy a 3,5 hüvelykes merevlemezhelyeket és a 2,5 hüvelykes SSD helyeket a ház jobb oldalán lévő szellőzőnyíláson át hűtik, a viszonylag kicsi, 426 mm magas és 501 mm mély miditoronyban pedig elfér két dupla- és egy szimplaventilátoros vízhűtésradiátor, illetve akár 320 mm-es grafikus kártyák. A Cooler Master N400 szellőzéséről gyárilag két 120 milliméteres ventilátor gondoskodik, vételára pedig három év garancia mellett nagyjából 16 000 forint.

Külsőre egyszerűbb, átlagosabb a Cooler Master N500 ház, melynek homlokzata visszafogottabb, de ezen is van két USB 3.0 csatlakozó. Belül viszont fejlettebb az N400-nál, a fekete, alsó tápos váz az alaplaptálca mögött kábelezhető, a négy 3,5 hüvelykes merevlemezhely fölé szerelt három 2,5 hüvelykes SSD tárolónak köszönhetően akár 405 mm-es grafikus kártyák is elférnek a 465 mm magas és 481 mm mély házban. A szellőzésről gyárilag ezúttal is két 120 mm-es ventilátor gondoskodik, de egy szimpla- és egy duplaventilátoros radiátornak, illetve további ventilátoroknak is van hely. A Cooler Master N500-as miditornya három év garanciával körülbelül 23 000 forintba kerül.

Ezen a héten is mutatunk egy Scythe hűtőt. Az Ashura fő érdekessége, hogy aránylag vékony, így nem ütközik majd bele a nagyobb bordával felszerelt memóriamodulokba sem. A 750 grammos hűtő nem tartozik a legnagyobb óriások köré, de hat hőcsöve és 140 milliméteres ventilátora révén igen tisztes hűtésre képes. A mellé adott GlideStream ventilátor alacsony fordulaton a halkságra vágyók igényeit elégíti ki, aki pedig szélvihart akar, egy másodikat is felszerelhet a bordára. A Scythe Ashura felfogatható a ma elérhető Intel és AMD foglalatokra, vételára egy ventilátorral 14 072 forint.

Meglehetősen érdekes termék került a Hardverker bolt kínálatába. Az Asus Xtion egy olyan mozgásérzékelő rendszer, mint az Xbox 360 Kinectje, csak éppen klasszikus PC-vel lehet használni. A 34 036 forintos alapmodell csak a mellékelt három játékot ismeri, illetve az Asus oldaláról elérve még pár alkalmazást próbálhatunk ki vele. Viszont a 37 211 forintot kóstáló Xtion Pro csomaghoz jár a fejlesztőkörnyezet, amivel a gesztusokat és a teljes alakot is követni képes rendszer programozható. A csúcsot a 44 196 forintos Asus Xtion Pro Live fejlesztői csomag jelenti, melynek az előző verziók infra kamerája mellett RGB kamerája is van, így akár arcfelismerésre, digitális azonosításra is képes.

Egerek és egy headset

Nagyjából egy éve annak, hogy a Corsair megszerezte magának a játékos kiegészítőket gyártó Raptor Gaming márkát. Nem tudjuk, hogy az azóta megjelent Corsair Vengeance egerek létrejöttében mekkora szerepe volt a Raptornak, nemrégiben viszont több új Raptor egér jelent meg a Corsair weboldalán. A Raptor M30 egy FPS játékokra kihegyezett, tehát nem túl sok, mindössze hatgombos egér enyhén ívelt, jobb kézhez szabott formával, 4000 dpi-s optikai érzékelővel. Különlegessége, hogy alján extra nagy talpak vannak, vételára pedig nagyjából 15 000 forint.

A Corsair Raptor M40 formailag azonos a Corsair Vengeance M60 és M65 jobb kézbe simuló egerével, de oldalán nincs mesterlövész gomb, sem alján vaskos fémváz, lézeres érzékelőjét pedig 4000 dpi-s Avago ADNS-3090-re cserélték. Azonos viszont a súlyozó rendszer, a balra tolt kimeneti nyílású, szövetbevonatú kábel és a hat programozható gomb. A Corsair Raptor M40 egér megközelítőleg 18 500 forintot kóstál.

Lényegesen olcsóbban kínálja szimmetrikus, tehát bal kézzel is kényelmesen használható játékosoknak szánt optikai egerét az Ozone. A Xenon 3500 dpi-s Avago optikai értékelőt használ, melynek felbontása menet közben állítható. Alján hatalmas teflontalpakat találunk, oldalára pedig a biztosabb fogás érdekében gumibetéteket tettek. Az Ozone Xenon feketében, vörösben és fehérben kapható

Még több, összesen ötféle színben kapható az Ozone Rage ST gamer fejhallgatója. A vaskos, zárt rendszerű fülpárnák mögött 40 milliméteres hangszórók dolgoznak, a rugalmas száron ülő mikrofon pedig egy mozdulattal lecsatlakoztatható, ha nincs rá szükség. Kétméteres vezetékére hangerőszabályzó és némító került, vaskos fejpántja révén hosszú órákig kényelmesen viselhető. Az Ozone Rage ST headset feketében, fehérben, kékben, vörösben és sárgában is kapható 8153 forintos áron.

Tabletek és apróságok

Alig egy hónapja hallottunk először a Lenovo Miix 10 tabletjéről, máris befutott a hazai piacra. A ThinkPad Tablet 2 egyszerűsítésével született, 10,1 hüvelykes táblagép kijelzője IPS paneles 1366x768 pixellel (képaránya 16:9), és Windows 8 fut rajta. Meghajtásáról Atom Z2760 SoC gondoskodik, ami mellé 2 GB RAM és 64 GB-os eMMC flash tárat párosítottak, utóbbi microSD kártyával bővíthető. A Miixnek van micro USB és micro HDMI csatlakozója, Bluetooth 4.0, illetve Wi-Fi modulja, továbbá előlapi kamerája és két hangszórója. Akkumulátora meglehetősen nagy, 6800 mAh-s (kb. 25 Wh) miközben a 10 mm vastag masina kevesebb mint 600 grammot nyom. A Lenovo Miix alapmodellje egy év garanciával 134 490 forintba kerül, integrált billentyűzetes tokkal pedig 147 790 forintért vihető haza.

A ConCorde kínálatában is feltűnt egy hasonló fizikai méretekkel bíró táblagép. A T10 szintén 10,1 hüvelykes, IPS paneles, felbontása viszont 1280x800 pixel (képarány 16:10). Mögötte nem x86-os Atom, hanem ARM-alapú RockChip RK3066 SoC dolgozik, a Windows 8 helyett pedig Android 4.1.2-t kapunk. A készülék 1 GB RAM-mal és microSD kártyával tovább bővíthető, egyébként 16 GB-os háttértárral szerelték fel, van előlapi és hátlapi kamerája, USB és HDMI csatlakozója, Wi-Fi adaptere és Bluetooth modulja is, akkumulátora pedig hatalmas, 8000 mAh-s (kb. 30 Wh). A ConCorde Tab T10 egy év garanciával, ajándék billentyűzetes tokkal és ingyenes kiszállítással 64 900 forintba kerül.

Aki nem vett billentyűzetet tabletjéhez, de szeretne rajta kényelmesen gépelni, annak a Logilink Bluetooth vezeték nélküli klaviatúráját ajánljuk figyelmébe. A két mikro ceruzaelemről (AAA) meghajtott eszköz 285 mm széles, vagyis nem is olyan kicsi darab, de legalább kényelmes. Billentyűzetkiosztása ugyan német, de ez azért jó nekünk, mert így minden speciális, magyar karakternek van helye, és matricázással a felirat orvosolható. A Logilink Bluetooth billentyűzete 7800 forintot kóstál. Hasonló áron kapható a Media-Tech Quark rádiós billentyűzet, mely USB csatlakozóba dugható, mini adóvevővel kommunikál. A 155 mm széles apróság egyik oldalán QWERTY billentyűzet, a másikon egy érintőpanel van, tetejére pedig médialejátszó gombokat telepítettek, így HTPC-hez is jó választás lehet.

Aki egyszerű, olcsó, megbízható, de nem feltétlenül gyors Wi-Fi hálózatot szeretne kiépíteni mondjuk internetelérése megosztásához, most egészen jól jár a Netgear alapszintű eszközeivel. Az N150-es családba tartozó, tehát 150 Mbps elvi csúcssebességre képes WN604 Wi-Fi elérési pont akár hídként is üzemelhet. A Wi-Fi mellett négy 10/100 Mbps-os Ethernet aljzata is van, vételára pedig 17 000 forint környékéről 9900 forintra csökkent. Szépet esett az ára a picike, N150-es USB adapternek is, mely immár 3551 forintért hazavihető, és a gyorsabb, N300-as sem sokkal drágább nála: 6792 forintért vásárolható meg.

Notebookok

Egyre olcsóbban kínálja lassan, de biztosan kifutó modelljeit a Packard Bell. A 15,6 hüvelykes EasyNote TE11HC alapmodellnek kétmagos, 2,20 GHz-es Pentium B960 processzora van, mellé 2 GB memóriát és 750 GB-os merevlemezt telepítettek, de ezen felül semmilyen hardveres különlegessége sincs a laptopnak. Igazi nagy extrája, hogy Linpus Linux operációs rendszerrel mindössze 90 400 forintba kerül.

Aki hébe-hóba játszani is szeretne alapszintű notebookjával, annak a Packard Bell TV44-HC-t érdemes megnéznie. A szintén 15,6 hüvelykes, fehér-kék laptop szíve a 2,40 GHz-es Pentium B980, ami mellé 4 GB memóriát és 500 GB-os merevlemezt telepítettek. A játékok futtatásáért GeForce GT 630M felel, ami egyszerűbb grafikai beállítások mellett a modernebb játékokkal is elboldogul. A fenti konfiguráció Windows 8 operációs rendszerrel mindössze 115 700 forintba kerül.

Hasonló árban kapható a Packard Bell TV11-HC is, mely sötét színe miatt praktikusabb választás lehet. A 117 700 forintos árba Pentium B980 processzor, 4 GB memória, tágas, 750 GB-os merevlemez, GeForce GT 630M grafikus alrendszer és Windows 8 operációs rendszer fért.

A Lenovo kínálatában is találtunk egy nagyon jó kis alapmodellt. A ThinkPad L430 csak 14 hüvelykes, így valamivel mobilabb a 15,6 hüvelykesek modelleknél. Az akciósan mindössze 94 990 forintba kerülő konfigurációban kétmagos, 1,60 GHz-es Celeron B815 processzor, 2 GB memória, 320 GB-os merevlemez, DVD-író és hatcellás akku dolgozik, az 1366x768 pixeles képernyő pedig matt felületű; a garancia viszont csak egy év. Ugyanez a konfiguráció 2 GB helyett 2 x 2 GB memóriával 99 900 forintért vásárolható meg.

rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés