Piac és 2,5 colos merevlemezek

VGA-k, házak



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 20% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg.

Nem indultak olyan fényesen a középkategóriás GeForce 8-ak, mint ahogy azt vártuk. Vagy teljesítményük tűnik túl alacsonynak, vagy áruk túl magasnak, igaz, egyelőre a közepes Radeon HD-k nélkül ezt nehéz megmondani. Szerencsére egyik kedvenc VGA gyártónk, a Galaxy most sem hazudtolta meg magát. Röviddel az újdonságok bejelentése után nem csak csökkenteni kezdte az árakat, hanem egyedi különlegességeket is bemutatott. A maga 450 MHz-es GPU-jával és 400 MHz-es DDR2 memóriájával a GeForce 8500 GT nem valami komoly kártya. Az esetek többségével a felpiszkált, GDDR3 memóriás GeForce 7300 GT-kkel viaskodik, melyekben nagyon jó volt a Galaxy. Egyáltalán nem lepődtünk meg, amikor termékpalettáján feltűnt a 8500 GE, amely egy több mint érdekes kártya. Az eredeti 450 MHz-es GPU sebességet 600 MHz-re, a DDR2-es memóriát 700 MHz-es GDDR3-ra cserélték. Nagy örömünkre a vételár 22 000 Ft környékén maradt.

Még jobb lehet a GeForce 8600 GE, ami a 8600 GT felpaprikázott változata. Az alap 540/700 MHz-es frekvenciákat 660/1000 MHz-re emelték. Az utóbbihoz 1 ns-os GDDR3 memóriamodulokra volt szükség, amelyek egyelőre nagyon ritkák a középkategóriában, mert nem túl olcsóak. A Galaxy 8600 GE ára 41 000 forint; ennyiért már Radeon X1950 Pro is kapható. Galaxyék a Cooler Master hűtős mellett újabb GeForce 8600 GTS-t is elindítottak, amelyre Zalman VF900-hoz hasonló hűtőt szereltek. Ennek a verziónak is a referenciánál magasabb, 720 MHz-en hajtott GPU-ja van, ára pedig 52 000 Ft környékén mozog. Talán a 47 000 forintos Cooler Masterrel jobb választás. Némileg elhomályosítja a közepes GeForce-okat az a tény, hogy 256 MB-os Radeon X1950 XT-t már 46-47 000 forint környékén vehetünk.

Hatalmas oldalsó ventilátoruk és árukhoz képest elfogadható minőségük miatt kapták meg ajánlott minősítésünket a Point of View Turbine házai. Most két újabb modellel rukkolt elő a gyártó, melyekről elhagyták ugyan az extrém szellőztetőt, de helyettük érdekes előlapokat szereltek fel. Az Incognito finom fémráccsal borított ajtót kapott, amely eltakarja az egész homlokzatot a négy nagy és két kis külső meghajtóhellyel, valamint egy termetes szellőzőrostéllyal. Az előlapi csatlakozókat a homlokzat oldalára szerelték. További extra a kis kijelzőpanel, ami pontos időt, három hőmérsékleti adatot és három ventilátor fordulatszámát mutatja.

A Point of View Maximumnak nincs kijelzője, viszont nagyon érdekes a homlokzata és ami mögötte rejtőzik. A szárnyszerűen két oldalra nyíló, középen rácsos betétes fedél mögé nem kevesebb, mint kilenc 5,25”-os meghajtót telepíthetünk. Kapunk hozzá egy három merevlemezt befogadó, 120 mm-es ventilátorral hűthető keretet és még két átalakítót, amellyel további kis meghajtókat építhetünk a nagyok helyére. A Point of View Incognito táp nélkül 13 100 forintba, a Maximum 14 800 forintba kerül.

A CeBIT-en találkoztunk a Chieftec Giga sorozatába tartozó GH-01-es házzal. Eddig csak a jóval magasabb testvére volt kapható idehaza, de most megérkezett a csupán 435 milliméteres verzió is. A gyártóra jellemző, masszív felépítésű doboz mélysége 465 mm. Belsejében elférnek az ATX alaplapok, három nagy és egy kicsi, kívülről is elérhető meghajtó, melyeket ajtó takar, valamint három merevlemez, amelyek elé ventilátort is szerelhetünk. Az új Gigából sem spórolták ki az anyagot; kis mérete ellenére is 10 kilót nyom táp nélkül, vételára pedig 18 900 Ft.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Tájkép külső merevlemezekkel

    Színes piaci panorámánk Bearlake chipsetes alaplapjai, memóriái és különféle kiegészítői mellé rövid betekintést adunk a külső adattárak világába.

  • 2,5 hüvelykes merevlemezek

    Mit tudnak a kisebb méretű winchesterek, ha kiemeljük őket természetes környezetükből, a noteszgépekből?

Hirdetés