Nagy adag hardver a hónap végére

Komoly Asus alaplapok



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Az Asus legdurvább alaplapjait a ROG (Republic of Gamers) termékcsaládban adja ki, de emellett van még egy nagyon érdekes sorozata, a TUF. A The Ultimate Force alaplapok tervezésénél a tartósság, a stabilitás és a kompatibilitás kapja a főszerepet, ezt szem előtt tartva egyedi tervezést, katonai szabványoknak megfelelő alkatrészeket és különleges megoldásokat alkalmaznak. Az AMD AM3+ foglalatával kapható TUF alaplap, a Sabertooth 990FX R2.0 például kerámiabevonatú hűtőblokkokkal rendelkezik, felületére pedig rengeteg hőérzékelőt helyeztek el, minden kritikus pont állapota monitorozható.

Négy hosszú PCI Express foglalatával CrossFire X vagy SLI több videokártyás rendszer építhetünk, hátlapját pedig ellepik az USB csatlakozók. Összesen négy USB 3.0 és további nyolc USB 2.0 kapu került ide, illetve van mellettük még két eSATA. Az alaplapról tűsorral további USB csatlakozókat vezethetünk ki, és nyolc SATA 3.0 csatlakozó sorakozik a merevlemezek, egyéb adattárak számára. A jellegzetes, homokszín árnyalatokkal operáló Asus Sabertooth 990FX R2.0 alaplap három év garancia melletti 44 360 forintos árával kategóriájában nem is olyan vészesen drága.

Intel LGA1155 foglalathoz is van TUF alaplapja az Asusnak, mégpedig a Sabertooth Z77. E a lap különlegessége a többi komponens hőjétől védő Thermal Armor burkolat, illetve a bővítőhelyek porlerakódás ellen védő, Dust Defender takarói. A védelem alá egy vagy akár két ventilátor hajtja be a friss levegőt, hogy hűsen tartsa például a sokfázisos, digitális áramellátó részleget. Az LGA1155 foglalat mellé három hosszú PCI Express aljzatot telepítettek, ezekbe SLI vagy CrossFire grafikus szörnyeteget is építhetünk. Ráadásul a LocidLogix Virtu MVP technológia révén a nagy étvágyú, különálló grafikus kártyák kikapcsolhatnak, és szerepüket átveheti a gazdaságosabb, CPU-ba épített grafikus mag. A hátlapon ezúttal is rengeteg csatlakozót találunk, többek közt négy USB 3.0-t, két eSATA-t és két digitális monitorkimenetet (HDMI, DisplayPort). Az Asus Sabertooth Z77 vételára három év garanciával 60 750 forint.

Aki valami teljesen más, magasabb súlycsoportban gondolkodik, annak itt az Asus Z9PE-D8 WS alaplap nem egy, hanem két LGA2011 processzorfoglalattal, melyekbe elsősorban munkaállomásokhoz és szerverekhez ajánlott Intel Xeon E5 sorozatú processzorokat érdemes tenni. Mindkettő mellé négy-négy DDR3 memóriafoglalatot telepítettek, ezekbe nem pufferelt modulokat tehetünk 64 GB összkapacitással. Nemes egyszerűséggel mind a hét PCI Express foglalata hosszú, és támogatják a szabvány legfrissebb, 3.0-s verzióját. Az alaplapi Intel C602 lapkakészlet kettője mellett Marvell vezérlővel további négy SATA 3.0 csatlakozót kapunk, emellett van még nyolc SATA 2.0-s, de sanszos, hogy ebbe az alaplapba valami külön, hardveres RAID kártya kerül majd. A hátlapra csak két USB aljzatot vezettek ki, de ugyanennyi Gigabit Ethernet csatlakozót találunk mellettük. A munkaállomásokba szánt Asus óriásalaplap természetesen nem olcsó darab, három év garanciával 140 970 forintba kerül.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Hóval érkező hardverújdonságok

    Érdekes alaplapot, processzorhűtőket, komoly médialejátszókat, notebookokat és sok mást újat mutatunk.

  • Új év, új konfigurációk

    Újdonságok mellett játékhoz való számítógépeket ajánlunk 2013-ra, egyúttal megnézzük, hogy változtak az árak az elmúlt másfél évben.

Hirdetés