LG 47LN5400: Full LED LCD tévé – olcsón

Remek képminőség

Bűr a készülékek vastagságát és fogyasztását megnöveli, a Full LED háttérvilágítás az Edge LED-hez képest egyenletesebb háttérfény megteremtését teszi lehetővé, ami jobb képminőséget biztosít. Ebből fakadóan a gyártók néhány éve még ezt az eljárást favorizálták felsőbb kategóriás modelljeikben. Azonban rá kellett jönniük, hogy az emberek jó részét sokkal inkább a dizájn, konkrétan a minél vékonyabb kialakítás hozza lázba, nem pedig a szép kép. Emiatt aztán, mivel azért mégsem akarják teljesen száműzni a technológiát, inkább olcsóbb készülékeikbe kezdték beépíteni, ahol a vaskosabb készülékház nem befolyásolja egy vásárlási döntés meghozatalát. Így ebbe a televízióba is Full LED háttérvilágítás került, ami meg is látszik, hiszen felhősödéssel egyáltalán nem kell számolni, és a tesztképből az is kiderül, hogy a háttérvilágítás gyakorlatilag teljesen homogén.

Egyes LCD tévéknél még mindig nem sikerült teljesen kiküszöbölni az utánhúzás névre hallgató jelenséget, azonban ez itt egyáltalán nem jelentkezett. Az akadozás sem okozott problémát, még kisméretű objektumok gyors mozgatása esetén sem, zajosodás pedig csak különösen gyatra minőségű források esetén jelentkezett. Ez egyébként a Zajcsökkentés névre hallgató képjavító technológiával viszonylag könnyen orvosolható, bár igaz, hogy érdemes vele óvatosan bánni, hiszen túlságosan agresszív fokozatban könnyen összemosódhatnak az egyes képrészletek.


És, ha már képjavító technológiák: a Fekete szint a kép mélységét növeli a fekete szín mélységének módosításával, legalábbis elméletileg, de aktiválása után csak annyi tapasztalható, mintha egy enyhe szürke szűrőt tennénk a képre. A marketingkommunikáció szempontjából nagyon fontos dinamikus kontraszt innen sem hiányzik, de mivel bekapcsolt állapotban az elektronika automatikusan változtatja a kontrasztarányt a tartalomtól függően, jobb rögtön kilőni, hiszen ez olykor villódzást okozhat. A Szemkímélő Fényerőszabályozással is ugyanez a helyzet, csak ilyenkor értelemszerűen a fényerő változik, ami szintén zavaró lehet. A színvilág épkézláb beállítások mellett természetes, e modell esetében egyértelműen a visszafogottabb, natrurálisabb tónusok mellett törtek lándzsát a mérnökök. Egyedül a bőrszín megjelenítésével akadtak olykor problémák, hiszen előfordult, hogy az emberek arca kicsit zöldes vagy épp túlságosan pirospozsgás árnyalatokban játszott.

Képarány

A kötelező 16:9 és 4:3 arány mellett kiválasztható a 14:9, és az erdeti forrással megegyező mód is, sőt két darab nagyított profil is bekerült a kínálatba, ami értelemszerűen a látássérültek számára lehet hasznos, hiszen ilyenkor egyes részletek lelógnak a képernyőről. Aki nem akar ezzel vacakolni, az a legjobban teszi, ha a Levágás nélkül névre hallgató automata fiókra hagyja az egészet, az ugyanis kiválóan teszi a dolgát, mindenféle látványos torzulás nélkül húzza szét a képet, teljesen kitöltve a kijelzőt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés