Tuningolt GeForce GTX 670 ASUS és Palit köntösben

Palit JetStream GTX 670

Palit videokártya már meglehetősen rég vendégeskedett tesztlaborunkban. Ezt a szüntet most a Palit JetStream GTX 670 nevű modell törte meg, mely az előző oldalon bemutatott megoldáshoz hasonlóan szintén a GTX 670 alapkoncepciójából próbálja kihozni a lehető legtöbbet.


[+]

A kártya ebben az esetben is impozáns csomagolást kapott, melybe a tesztalany mellé még egy PCI Express tápkábel, egy DVI->D-Sub, valamint egy DVI->HDMI adapter is becsúszott.


[+]

A kártya az ASUS megoldásához hasonlóan két ventilátorral próbálja lehűteni a GK104-es GPU kedélyeit, melyek egyenként 15 lapátból állnak.


[+]

A JetStream GTX 670 hátulját nézve már sejthetjük, hogy az ASUS megoldásával ellentétben ez a változat közelebb lesz a referenciadizájnhoz. A NYÁK csak durván a kártya kétharmad részéig tart, az ezt követő rácsozott rész a hátsó légkavaró által generált légáramlatot hivatott átengedni.


[+]

A ventilátorokat is rögzítő burkolatot eltávolítva elénk tárul a meglehetősen sűrűn lamellált borda, mely három hőcsövet is tartalmaz.


[+]

A fenti fotón jól kivehető, hogy a hőcsövek ebben az esetben nincsenek közvetlen kapcsolatban a GPU-val.


[+]

A NYÁK-ot megpillantva a fenti gyanúnk bebizonyosodott, vagyis a Palit megoldása az NVIDIA költséghatékony elképzelésére épül, bár különbséget azért sikerült felfedeznünk. Mielőtt erre rátérnénk, essen néhány szó a GPU-ról, mely az előző oldalon taglalt modellhez hasonlóan itt is gyári tuninggal gazdagodott. A Palit mérnökei GK104 gyárilag megszabott 915/980 MHz-es üzemi frekvenciáját 1006/1085 MHz-re emelték meg, ami konkrétan 91/105 MHz-es túlhajtást jelent.


[+]

A tápellátásra kanyarodva láthatjuk a referencia GTX 670-nel szemben talán legnagyobb különbséget: a GPU-nak dedikált fázisok száma ugyan továbbra is négy darabban merül ki, de azok tekercseit 22 amperesről 25 amperes verziókra cserélte a gyártó. Ezen felül a MOSFET-ek környékén előkerült a leginkább MSI által propagált DrMOS, melyek ebben az esetben a Fairchild nevű cég műhelyéből származnak. Mindez összefoglalva annyit jelent, hogy a Palit a referenciához képest egy valamelyest jobb minőségű tápellátást pakolt kártyájára.


[+]

A memóriákat tekintve elmondhatjuk, hogy ezen a téren az ASUS-hoz hasonlóan a Palit sem variált túl sokat, itt is a Hynix hivatalosan 6 GHz-es effektív sebességre képes, H5GQ2H24AFR-R0C jelölésű termékei láthatjuk. Az előző oldalon látottakhoz képest a Palit itt is végrehajtott egy kisebb tuningot, mivel a chipek órajelét 1502 MHz-ről 1527 MHz-re emelte.

Végül a hátlapra kanyarodva gyakorlatilag ugyanazt láthatjuk, mint az ASUS, valamint a referenciakártya esetében, négy kimenetet akár négy megjelenítő egyidejű meghajtásához: normál méretű DisplayPort 1.2 HBR2 csatoló mellett egy 3 GHz-es HDMI 1.4a kimenet, majd a dual-link DVI-I port és felette egy szintén dual-link DVI-D.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés