Digitális tévétuner Macintoshokhoz

AVerMedia AVerTV Volar M

Nem telt el túl sok idő legutóbbi tunertesztünk óta, de a földfelszíni (DVB-T) sugárzással kapcsolatban azóta történt egy s más. Az m1 és az m2 kísérleti HD-sugárzását az Antenna Hungária február végétől lezárta, és sikeresnek minősítette, most az MTV döntését várja, hogy a továbbiakban immáron szerződött partnerként csatlakozzanak. Ez a változás azt jelenti, hogy mai tesztalanyunknak, Az AVerMedia AVerTV Volar M-nek két kódolt és két kódolatlan tévéműsorral, valamint három rádióadóval kell kapcsolatot teremtenie.

Maga a készülék minden bizonnyal az AVerMedia AVerTV Volar egy olyan változata, amihez elkészítették az OS X rendszerekhez szükséges meghajtóprogramokat és frontend szoftvert is, ezért kapta az M betűvel kiegészített terméknevet. A fehér színű dobozon található feliratok is az Apple szürkés, alumíniumhoz hasonló színű felületeire hajaznak, a rajta látható ikonok is megerősíti a Mac gépekhez való alkalmasságát.

A dobozt kibontva a nagyobb pendrive méretű, USB-s tuner mellett több kellékanyagot is találtunk. Kapunk mellé egy USB-hosszabbító kábelt, egy antennát a hozzá való kábellel, egy MCX-ICX átalakítót, gyors üzembehelyezési útmutatót és egy telepítőlemezt is. Utóbbi nemcsak Mac OS X, de Microsoft Windows és Linux operációs rendszerekhez is tartalmazza a szükséges szoftvereket.

 

Maga a tuner mindössze 17,5 grammot nyom, oldalán az IEC csatlakozó mellett szellőzőnyílásokat is kialakítottak, hogy a működés közben termelődött másfél wattnyi hő eltávozhasson. Ez a megoldás működőképesnek bizonyult, használat közben az eszköz végig hűvös maradt. A mellékelt átalakítónak is hasznát vettük, ugyanis az antenna zsinórjának végére egy MCX csatlakozó kerül.

Az antenna rögzítését két módon is megvalósíthatjuk, attól függően, hogy asztali számítógéppel vagy hordozhatóval szeretnénk használni a tunert. Előbbihez egy tapadókorongot lehet az antenna talpára illeszteni, aminek segítségével egy arra alkalmas felülethez tapaszthatjuk, utóbbi esetében pedig egy csíptető áll rendelkezésünkre, amivel a kijelző pereméhez rögzíthetjük. Az előzőleg tesztelt készülékekkel szemben nem egy egyszerű botantenna segít befogni a sugárzott jeleket, hanem egy "kétárbocos" megoldást kapunk, ami többféle pozícióba is állítható. A használati útmutató a teljesen nyitott helyzetet ajánlja, vételi problémák esetén pedig próbaképpen mindkét antenna 45 fokos szögbe való állítását javasolja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés