Az Asus O!Play TV Pro asztali lejátszó tesztje

Kezelés, fájlmenedzselés

Menürendszer és távirányító

A főmenü grafikus kezelőfelülete nagyon látványos a nagyméretű ikonokkal és az animációval, de azért benne van a pakliban, hogy ez néhány év múlva elavultnak fog számítani. 9 fő menüpont kapott itt helyet: innen indítható közvetlenül a különféle médiaállományok lejátszása, innen érhetőek el a NAS funkciók, a netes tartalmak, a beállítások, a fájlkezelő, illetve a digitális földi sugárzású tévéadások.

Amennyiben az ember valamelyik almenüpontban tartózkodik, és nincs kedve visszamászni a főmenübe, akkor a távirányító Menu gombjával előcsalhat egy gyorsmenüt, ami kevésbé látványos, cserébe gyorsabban használható.

A Beállítások alatt a megszokott módon az alap rendszerbeállítások mellett (nyelv (a modell tud magyarul is), idő, képernyővédő aktiválása, alvás funkció bekapcsolása stb. ) módosítható a képarány, a felbontás, bekapcsolható a digitális zajcsökkentés, és engedélyezhető a 24p lejátszás is. A hálózati beállításokat is itt kell keresni, éppúgy, mint a hangkimenet beállítását, a térhatású hangzásmód kiválasztását vagy épp a szoftverfrissítést. Utóbbit érdemes értelemszerűen a legelső bekapcsolást követően megejteni, hiszen ez hatással lehet az elérhető netes tartalmakra vagy a támogatott formátumok körére. A menürendszer felépítése logikus, az egyes paramétereket, opciókat hat nagy csoportba osztották, az eligazodást a szöveg mellett kis piktogrammok is segítik. Egyes modern médialejátszókba már bekerült az a funkció, melynek feladata, hogy a menüpontokra lépve rövid szöveges magyarázattal szolgáljon, esetleg tanácsokat adjon a helyes beállításokkal kapcsolatban, azonban innen ez kimaradt.

A távvezérlő egy szimpla darab, de kialakítása megfelelő, nem nyomja az ember kezét, és nem is csúszkál ki onnan. Innen a fontosabb funkciók közvetlenül is elérhetőek, hiszen a dedikált funkciógombok nem hiányoznak, ráadásul arra is odafigyeltek, hogy ezek színe, mérete eltérő legyen. Az anyagválasztás nem sikerült a legjobban, mert megintcsak az unalmas és kényes, fényes fekete mellett tették le a voksukat a döntéshozók. Ennek se kellett sok idő, hogy elborítsák a látványos ujjlenyomatok.

Fájlkezelő

Döbbenet, de igaz: ez a funkció arra szolgál, hogy a különféle médiaállományokat menedzseljük, azaz másolgassuk őket ide-oda, átnevezzük, listázzuk, rendszerezzük. Az egyszerű használat érdekében a források alapján hat nagy csoportot hoztak létre (USB, HDD, Kártya, Hálózat, UPNP, DVD), és ezekbe belépve épül fel a könyvtárstruktúra.

Háromféle nézet közül választhatunk: miniatűrök, lista, előnézet. Az első értelemszerűen a fotóknál jöhet jól, a második az általános feladatoknál használható, a harmadik pedig egy közepes méretű ablakban jeleníti meg a képet vagy videó esetén elkezdi lejátszani azt – vagyis nem kell külön elnavigálni a médialejátszó szekcióig, ha nem világos, hogy melyik fájl mit tartalmaz. Lehetőség nyílik az állományok típus (fotó, videó, zene), dátum és név szerinti rendezésére. Lejátszási listák is itt hozhatóak létre a képekből és zenékből, amelyek aztán később a médialejátszóban indíthatóak el.

Ezek az opciók egyébként egy külön ablakban megjelenő listából választhatóak ki, ez pedig a zöld vagy az Option funkciógombbal hívható elő. A könyvtárak és fájlok átnevezésénél használható külső USB-s billentyűzet, így nem kell szerencsétlenkedni a virtuális klaviatúrával és a kurzorgombokkal. Ha jelszóval védett adattárolóhoz szeretnénk csatlakozni, akkor képes megjegyezni azt, és nem kell minden egyes alkalommal bepötyögni. Az eszköz egyébként a FAT16/32, NTFS, HFS/HFS+, EXT3 fájlrendszerek kezelését támogatja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés