Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Melorin #4542 üzenetére

    A pi hw-ja nem sokat hoz hangban (szerintem semmit). A hozzá vehető jobb táp meg kiegészítő kártyák tudnak sokat dobni a hangon.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Melorin #4542 üzenetére

    Én azt válaszolom erre a kérdésre, hogy nem sokat tud hozni az OS, hanem inkább más az összkép más szoftverrel. Mondjuk egy Voyage MuBox tud azért meglepetést okozni, de azt csak hardcore usereknek merném ajánlani. :D

    A Pi LAN --> SPDIF átalakítónak jó, kizárólag GPIO-n keresztül + kártyával. Az USB-je felejtős.

    (#4544) Melorin:

    X96-os Amlogic boxot próbáltam LibreELEC-kel és a Bladelius USB DAC-ommal. Működött, elsőre izgalmas is volt a hangzás, de pár perc alatt kiderült, hogy harsány, fárasztó hangja van. Lehet, hogy olyan USB DAC-kal, aminek a vevőchipje a forrástól független tápolású, az nem lenne annyira érzékeny rá. USB-s forrásnak szerintem túl zajos forrás. Az optikai-t meg szintén hagyjuk. Lehet, hogy zajmentesebb, de annál jitteresebb.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Melorin #4542 üzenetére

    A hangfal csere hoz a legtöbbet. Szerintem amíg arra azt nem mondja egy "hifista" vagy audiofil vagy akármilyen tulaj, hogy "ez most jól szól, szeretem", addig az nem kerek sztori, bármennyi forint is van benne.

    Csak ezután jön forrás oldal, erősítő, kábelek és a többi, a sorrenden néha vita van szakmán belül is, néha nem, de hogy a hangfalak (és a szoba!!) az első, az biztos. Szóval ha már flac 16/44.1 CD szintet megüt a forrás - és itt TÉNYLEG ezt megütős dologra gondolok, nem master tape DSD "hi-res" kamukra, pláne nem Elvis Presley-re - akkor hangfalak, aztán ...

    ... szóval jó, ha van, ami képes is megmutatni azt, vajon hoz-e egy optimalizált OS vagy egy új eszköz, DAC, akármi, többet a hangzásba.

    Én amúgy egy ideje nem hiszek a vuduban, pár nehézsúlyú szakmabélit meghallgatva pláne nem. Az OS-ben sem, audio-ra optimalizált low latency bla bla - uh, szerintem vakteszten nem csak ilyenen, de sok egyéb paraméteren is csúnyán véreznénk. A pszichés faktorról könyvet lehetne írni. Meg én is ABX teszteltem már magam nem egyszer, marha érdekes dolgok jönnek ki néha :)

    A leggyengébb elem a láncban a hangfal és a szobaakusztika. Na és a füled (!!), ne gondoljuk, hogy csúcs denevérfüle van mindenkinek itt, szerintem többségünk kis túlzással 15-16K felett semmit nem hall már, és érezni sem igazán érez, tehát ha kapcsolgatok mondjuk egy 18K-s hangot ki-be és ez klikk mentes és a lejátszóban is "pukkanás" mentes, ember meg nem mondja, mikor szól és mikor nem az a hang.

    Na jó, egy 4 éves gyerek még lehet, igen.

    De azt lehet befolyásolja, hogy 1 órán át hallgatva egy anyagot (tökmindegy mit), fárasztó-e a cucc, vagy sem.

    Szerintem az OS, amit utoljára "illik" nézni. Erős vakteszt-bukó paraméter nálam, de ha már lehet törekedni a tökéletességre, nem ekézném azt, akinek ez azt mondja, számít, mert szíve-joga, hogy ezt is jóra csinálja meg.

    Én egy gyári alap W10-el is megelégszek, mondom, hangfalak, szoba, hallgatói pozíció csilliószor fontosabb, és ha ezek nagyon jól be vannak lőve, egy tökfriss, zéró optimalizációs W10-ből is tol ki olyat a Foobar2000 96/24-ben I2S-en, hogy bokalefos.

    A Volumio inkább fun projekt, távszabályzó, ujjal masszírozás, nőkompatilibilis felület és ilyesmik :D ;)

    Nálam.
    Szerintem.

    (És akkor is igazam van, ha nincs igazam, mert fafej vagyok, de hát kérdeztél, írtam) ;] :D

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Melorin #4542 üzenetére

    Amúgy én kicsit félek a Pi-től, de kipróbálom majd (Allo Kali-val, I2S reclocker és úgy tovább). Legrosszabb esetben ledúrok róla mindent és anyámnak jó lesz a kert öntöző rendszerét irányítgatni vagy játszósnak az Arduino-k mellé :)

    Vagy C64 emulátor, bakancslista. :D

    Ha nem válik be (bár ezt kétlem, csak mégis félek tőle) :) akkor valami kisfogyi ITX-es klasszik PC móka, nem fogom túlragozni, a Kali meg megy fel eBay-re.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák