Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boroskarcsi

    tag

    válasz Patice #4437 üzenetére

    - úgy vélem, hogy a HDMI-n átküldött jel lesz a megoldás
    - eddig is az iso2dsd-t használtam az átkonvertálásra -nincs túl sok sacd-iso-m, úgyhogy ezt elengedem. pusztán meg akartam volna spórolni a konverziós munkát-időt.
    - a NAS biztos hogy bírja + gigabit hálózaton van.
    - A Foobar meg a Jriver is a gépen fut, ha jól gondolom? -mint írtam is nem szeretném a PC-t közben használni.

    onnan indult a gondom, hogy a médiaboxon (mecool+LE)(előtte Dune volt, az vitt mindent, most várom az új hd por4K-t nem tudom milyen lesz) keresztül átadott hang annyival rosszabbul szól, mint az erősítő - közvetlenül a NAS-ról DLNA-val hogy sokkot kaptam...viszont így meg mindent át kellene konvertálnom sztereóba, mert az AVR meg csak azt tudja kezelni hálózatról.
    de 1: nem szeretném, 2: nem véletlenül készítenek 5.0-5.1-7.1 hangsávokat.

    Emiatt keresnék egy elfogadhatóan jó hang-minőségű eszközt.

    [ Szerkesztve ]

  • robi-k

    őstag

    válasz Patice #4437 üzenetére

    sacd.iso nem egyenlő a DSD/DFF fájl lejátszással, de nem ám :) Ez egy lemezkép, és a fizikai SACD lemezen lévő hanganyag (számok) egyáltalán nem fájlokba rendezetten vannak felírva a lemezen, hagyományos értelemben nincs is fájlrendszer az SACD lemezen vagy sacd.iso lemezképben.

    Amúgy meg igen kicsi a hálózati terhelés az SACD lejátszása során, olyan, mintha egy normál DVD-t játszana le a lejátszó a hálózatról.

    Az sacd.iso lejátszásában a kulcs a lemezkép kicsomagolásában és a védett fájl lejátszásában van, csak ennyi a trükk.

Új hozzászólás Aktív témák