Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Patice #2867 üzenetére

    A daphile lms alapú, tudásban és kényelemben sztem Voyage felett van. Összehallgatni nem tudtam, mert nem telepítettem Voyage-t.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • alphamooncam

    őstag

    válasz Patice #2867 üzenetére

    Köszi a választ.

    Biztos nagyon jó a Voyage MPD, de én nem értek a linux varázslathoz.

    A digitális futóművömön - sztg-emen - bootoláskor lehet választani mit indítok el, KODI-t, Ubuntut, vagy Daphile-t. Ezt a rendszert hozta így össze az ismerősöm, és azért nem működnek a próbálkozások, mert nem az én időmből megy el a próbálkozás, és hát más idejével ugye nem tudok gazdálkodni...

    A kérdés arra irányult merre történjen a fejlesztés. Úgy gondolom jelenleg a legnagyobb ugrás a hangminőségben a forrás minőségének az emelése lenne.

    Javítsatok ki, de komolyan, ha te/ti nem így gondoljátok !!!

    Első gondolatom [ IsoTek EVO3 Mini Mira] volt.:"Remek megoldást kínált a gyártó, a kapcsolóüzemű tápokat megkerülni nem tudó, vagy akaró, de ennek ellenére igényes felhasználóknak. Vékonyan fogott a toll az árazásnál az elődmodellhez képest, ennek szintén nagyon örültünk. Bátran ajánljuk kipróbálásra ezt az IsoTek legkisebb hálózati zavarszűrő tápelosztóját."

    A sztg.-m külső tápja kapcsolóüzemű. Ha elé be is tenném a tápszűrőt, még nem oldottam meg azokat a zajokat, amiket a táp generál, ergo cserélni kéne egy olyanra, ami nem ennyire zajos, és itt jött a képbe a lineáris táp.

    A "futóművem" cakk-pakk 90K volt. Nem túlzás 90K-t költeni a tápolására !? Továbbra is keresem a megoldást...

    Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

  • Patice

    Topikgazda

    válasz Patice #2867 üzenetére

    No, megvolt az összehallgatás.

    1. kör: kocka vs. HTPC (Voyage MuBox vs. Voyage MPD), az egyik ARM procis, a másik Intel Braswell N3150 (PC-s architektúra), mindkettő tuning (Sbooster) táppal.

    MPD: artikulált mélyek, pontosan elhelyezett hangszerek és énekesek, mély színpadkép, szépen a hangfalak mögött körbe.

    MuBox: a középen lévő hangszerek/emberek hangja magasabban és előrébb szólalt meg, zavarosabb picit a színpadkép, nem is megy annyira a hangfalak mögé, picit kontrollálatlanabb, nem annyira megfogott.

    2. kör: ugyan azok a szereplők, csak mindkét gép megkapta a gyári tápját. A kockának egy kapcsoló üzemű "telefontöltő" (5V/3A max.), a HTPC-nek egy FSP gyártmányú paneltáp + külső (szintén kapcsoló üzemű) "laptoptöltő".

    MPD: kb. annyival rosszabb, mint az előző esetben az MPD-hez képest a MuBox, csak megmaradt a mélyebb színpadkép, precízebb a középre pozicionálás.

    MuBox: nem nagy a különbség, de hallgathatóságban igencsak visszaesett a hangminőség. Kiabálós lett, jóval sekélyebb a színpad mélysége, már nem nagyon megy a hangszórók mögé a hang, csak középen, de ott sem olyan definiáltak a szereplők, nem olyan kontúros, mint az MPD.

    Összességében a különbségek nem nagyok, nem kirívóak, de (számomra) észrevehetők voltak.

    Hogy megérik-e az árukat a tuning tápok? A többi komponens minőségéhez képest válaszolnám meg a kérdést. Belépő/kezdő/alap szinten egyáltalán nem, ahogy megyünk feljebb annál inkább. Ha több százezres a körítés (akár új, akár használt áron), akkor részemről egyértelműen igen.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák