Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • toM517

    aktív tag

    Koszonom mindkettotok valaszat! Az elhatarozas megszuletett, az N54L-t allitom szolgalatba.
    Valoszinuleg kovetkezo honap elejen erkezik a hardverem, mert ocsem hozza nemetorszagbol.

    Annyi strategiai kerdesem lenne meg, hogy megoldhato-e a DSM-el, hogy tobb tombot kezeljen?

    Tulajdonkeppen hasznalnam torrentezesre es DLNA(Plex) halozat fenntartasara, illetve ugyanezen fajllok privat felhoban megosztasara.
    Masodlagosan es lehet egyelore ez a funkcio nem is lenne kiaknazva, de backupra (time machine vagy/es windows) is lenne hasznalva.

    A kerdes ezzel kapcsolatban az, hogy a letolteseknek egy vagy ket nagyobb HDD-t tartanek fenn mig a backup szervernek lenne 2 darab kisebb tukrozve. Ilyet tud kezelni a DSM?

  • MajaG

    senior tag

    válasz AiRLAC #1669 üzenetére

    Nagyon tetszik a géped, s látom ebbe 2 db 2.5-es hdd is férne.

    Ma próbaképpen felraktam xpenologyt egy HP microserverrel,(kölcsönben van) ebben 4 giga ram van meg asszem 1500 mhz i3.

    Ezzel röccenés nélkül megy a transzkódolás, VPN.

    Az én igényeim, hogy legyen rajta 1, de inkább 2 3.5-es hely a házban,(van 2x 2terrás 3.5"-esem) a jövőben úgyis 2.5-eseket pakolok bele, de az egyik ilyen lemezem még nincs 2 hónapos.

    Illetve akadás mentesen menjen egyszerre VPN, transzkódolás, time machine backup. Erre képes a te géped? Mert az olcsóbb lenne, mintha vennék egy saját Microszervert. Ennek megfelel a te konfigod?

    Az eddig NAS-om a szekrényben volt, ezt is oda szánnám, jó halk legyen, mert ebben a szobában alszom.

  • MajaG

    senior tag

    Újra lett rakva time backupból a NAS. Azt vettem észre, hogy a gyári mappákból nem tudja olvasni a fájlokat.
    Pl.: Video, Music mappát. Tehát ebből az adott szolgáltatás nem tud indexelni, de ha átmásolom más mappába onnan már tudja olvasni a fájlokat. Jogosultságot kaptak ezek a mappák is.

    Valakinek valamilyen ötlet, mert szeretném a gyári mappákat is használni, s nem megadni új mappákat?!

    DSM 5.2-5592 Update 2 van most fent, nem rég migráltam pont emiatt a hiba miatt talán 5565-ről, mert ott sem mentek a gyári mappák.

    5.1-en volt utoljára jó.

    [ Szerkesztve ]

  • dc.tacsi

    tag

    válasz Proxy2 #3725 üzenetére

    igen, de szerencsére mindenem megvan.
    Viszont még egy kellemetlenség, hogy sajnos ma már éppen most kezdem másodjára is újratelepíteni a DSM-et.
    Mostmár egyértelműen látom, hogy hol vérzik el a gép.
    Hirtelen áramszünet vagy kikapcsolásnál úgy meg áll mint a szög!
    Mire végeztem minden visszatelepítésével (és a végeztemet úgy értem, hogy 100%-ban kész voltam mindennel) akkor gondoltam csinálok még egy biztonsági mentést a Time Backuppal.
    Mikor ezt el indítottam, amíg elsőnek elindul a program, addig minden más szolgáltatás megáll.
    Ezzel semmi gond nem is lett volna, de nagyon úgy festett úgy 20 perc után, hogy lefagyott az egész.
    Ekkor úgy döntöttem, hogy reset, aztán újra indítom.
    Na és itt jutottam el ismét ahhoz a pillanathoz, hogy kezdhetem újra telepíteni... :(
    Valakinek hasonló tapasztalat?

  • Proxy2

    aktív tag

    válasz csusza` #4119 üzenetére

    Üdv!

    Két kérdés így első körben: megcsináltam a felhasználói csoportokat a megfelelő jogokkal. Láttam, hogy a felhasználót ha beléptetem a csoportba, lehet plusz jogokat adni neki. Például van egy másik mappa, aminek néhány almappájához szeretnék hozzáférést adni egy illetőnek pluszban. Ilyen opciót nem találtam.

    Nagyon egyszerű, azon a mappán amire jogot akarsz adni jobb gomb katt -> Tulajdonságok Engedély fül
    és máris adhatod annak a személynek akinek, olyan engedélyt amilyet csak akarsz. - a webes File Station-ról beszélek természetesen, a megfelelő előjogok birtokában -

    Elég fontos lenne a mentési része is a dolgoknak. Lehet ütemezni ilyen automatikus mentést, kiválasztani, hogy miről szeretnénk. Ez remek. Láttam azt is, hogy van ilyen "rotációs" rendszerű mentés, hogy visszamenőleg meg lehet tartani X számút. Kérdés az, hogy ha rájön a lelkem, hogy ő bizony módosított egy doksit, amit nem kellett volna, akkor a backup-ból elő lehet azt csalni, vagy a komplett bakcup-ot vissza kell gördíteni egy korábbi verzióra?

    Akár egy fájl vagy annak verziója is visszaálítható külön a teljes mentés visszatöltése nélkül!
    Ehhez egy remek Synology leírás.

    Amikor egy nagyobb cégnél dolgoztam, Windows Serveren láttam olyan is, hogy azonnal vissza tudták állítani a letörölt/megváltoztatott fájlt. Jelenleg otthoni felhasználókra és kisebb vállalkozásokra szakosodott cégnél dolgozom, így eddig ilyesmire igény nem jelentkezett. De ami késik, nem múlik. :)

    Létezik erre is megoldás :DD
    Akár a Synology Time Backup csomaggal, akár az érkező btrfs fájl rendszerrel amit a DSM 6.0 hoz el.

    Remélem tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Proxy5

  • Proxy2

    aktív tag

    válasz bkpijoter #4143 üzenetére

    Üdv,

    Nem a Time Backup-ra gondolsz?
    Változás azóta?
    Verzió, mármint DSM, synology vagy xpenology?

    Kérlek adj kicsit több információt, ha aktuális még a kérdés.

    Proxy5

  • bkpijoter

    csendes tag

    válasz Proxy2 #4158 üzenetére

    Szia!

    De igen Time Backup, bocs az elírásért.
    Xpenology 5.2-5644.4, fent volt az Update 3 és rendben működött.
    Time Backup indítása után döglött meg a gép.
    Esetleg tudok downgradelni? Újra installáltam az 5644.4 xpenoboot-ot, de egyszerűen az assistant se találja a szervert.

  • Proxy2

    aktív tag

    válasz bkpijoter #4159 üzenetére

    Üdv,

    Csak remélni merem nem az én írásom alapján gondoltad, hogy felrakod.

    Azt hogy így elhasaljon nem valószínű, hogy a Time Backup okozta, de nem zárható ki.

    Hibakereséssbe kell ilyenkor kezdeni, de ha jól értem, te már újra installt is csináltál, de hogy ha nem érted el a felületet, vagy a pendrive-ra gondolsz?

    Lehet downgradelni, de nem kispályás.

    A boot során kap IP-t a géped? Routerben látod a DHCP foglalásokat?, fizikai szinten van kapcsolat a router és a hardver között?
    Meddig jut el a boot során?

    Proxy5

  • bkpijoter

    csendes tag

    válasz Proxy2 #4160 üzenetére

    Nem a Te írásod alapján raktam fel a Time Backupot, csak gondoltam jó lenne valami biztonsági mentős alkalmazás. Pendrive-ra is újra raktam az xpenoboot-ot, illetve onnan újra telepítettem. Boot során a szokásos IP címet kapja, látszik is a router menüjében. Végig fut a boot, a szokásos "Diskstation login:" az utolsó sor.

  • nyunya72

    csendes tag

    válasz bkpijoter #4162 üzenetére

    Szia,
    Én is úgyan úgy jártam mint te a Time Backup indítása után elérhetetlen lett a xpeno. Sajnos én nem tuddtam megoldani az újboli elérést így lemez ki újra formáz és vissza, újra telepít. Szerencsére csak egy teszt rendszer volt, nem volt rajta fontos anyag. Az éles rendszerben biztos elkerülöm ezt az alkalmazást.

  • Proxy2

    aktív tag

    válasz bkpijoter #4162 üzenetére

    Üdv,

    Itt a megoldás:

    1, Töltsd le az 5.2-5592 bootloadert, csinálj egy ideiglenes pendriveot, indítsd el ezzel a rendszert, - volt amikor kellet a 5592 .pat fájl is és költöztetésel telepíteni kellet -
    2, Ha elindult távolítsd el a Time Backup csomagot.
    3, Állítsd le a rendszert tedd vissza a 5.2-5644.4 bootloader-es pendriveot, indítsd el a rendszert, - ha kellet a 5592 .pat, akkor most frissíts! -

    Virtuális gépen tesztelve!

    Az ezzel foglalkozó thread.

    Az utolsó Time Backup kompatibilis bootloader az 5.2-5592.2

    [ Szerkesztve ]

    Proxy5

  • bkpijoter

    csendes tag

    válasz Proxy2 #4174 üzenetére

    Tisztelt Proxy2!

    Ma tudtam foglalkozni a géppel, leírásod alapján sikerült helyre állítanom a rendszert. :R :C
    Szerencsére PAT-ot nem kellett telepítenem. Azt nem értem miért engedi telepíteni 5644 alatt a Time Backupot, ha ez nem kompatibilis vele???
    Ezek után 2x is meggondolom mit telepítek fel.
    Tudsz javasolni olyan programot amivel ha bedugok egy külső vinyót, akkor a két eszközön beállított mappákat szinkronizálja?

    Köszi a segítséget :DD

  • Proxy2

    aktív tag

    Changelog 5.2-5644.5 (14/02/2016):

    Fix iSCSI (block and files)
    Fix Time Backup freeze
    Fix VirtualBox package
    Add device mapper mirror (dm-mirror, dm-log and dm-region-hash modules)
    Add NVMe support
    Add evdev and button module to boot sequence
    Update mpt3sas, aacraid, e1000e (I219 support), bnx2, bnx2x, megaraid_sas drivers

    Figyelem!
    Bár hivatalosan kint van, azért várjatok még néhány órát/napot!

    Tölthető a szokásos helyről.

    Proxy5

  • Essejó

    Topikgazda

    Én úgy is inkább erre vagyok kíváncsi: XPEnoboot 5.2-5644.5

    @ALL : Next release will be available very soon :)
    – iSCSI works (block and files)
    Time Backup fixed
    – VirtualBox package works
    – Add device mapper mirror (dm-mirror, dm-log and dm-region-hash modules)
    – Add NVMe support
    – Add evdev and button module to boot sequence
    – Update mpt3sas, aacraid, e1000e (I219 support), bnx2, bnx2x, megaraid_sas drivers

    Migration from 5592 to 5644 keeps iSCSI lun/target, data and volumes : OK

    NVMe support added (nvme module loaded at boot)

    -> HARDWARE SUPPORTED LIST <-

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • bferenc

    tag

    Valaki telepítette már a Time Backup-ot? Én felraktam, elindítottam, írta hogy le kell állítania minden folyamatot és úgy indul el. Azóta nem érem el a NAS-t. ERR_CONNECTION_TIMED_OUT....

    Ilyenkor?

    |iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

  • sb

    veterán

    válasz Patice #4792 üzenetére

    @Patice:
    A megoldások időigénye is érdekel, nem vagyok linux guru és kevés az időm rá, azért is lenne jó vmi "kész" NAS sw, ezért kezdtem az XPE-vel. Most igazából van pár közel tökéletes progim, ami a célra megfelel, de van amire nincs, ill. ami csak 90%-os. A meglévőket, pl. Kodi win alatti tökéletes támogatással, dual audioval, lassan 3D-vel... ez olyan amivel sztem meggyűlne a bajom linux alatt.

    Egyébként a jelenlegi Win-es megoldásaim:
    PC:
    1. Kodi: filmek, sorozatok, tökéletes médiatár. DLNA kliensként telefonról bármit át tudok küldeni rá szinte bármilyen app-ból.
    2. PowerDVD: 3D filmek. De lassan ez átköltözik Kodiba.
    3. Paragon HD Manager: Otthoni gépek OS backupja 1-2 hetente.
    4. Syncback Pro: gépek közötti adat és mentés szinkronizációk. (Pl. az OS backupok begyűjtése a NAS-ra ill. "szétterítése" gépek között) Brutális paraméterezhetőséggel.
    5. Serv-U: FTP szerver
    6. Windows SMB megosztás: SMB szerver.
    Mobilon:
    7. Synchronise Ultimate: Részletesen paraméterezhető szinkronizálás NAS és mobilok között. (letöltött cuccok át a mobilra, pl. zene. Mobil backup feltöltése NAS-ra...)
    8. SweetHome: Képek, videók feltöltése mobilról NAS-ra. Wol-on kelti a NAS-t és az új anyagokat feltölti SMB-n. Csak timestamp-et néz, képekhez, videókhoz a legjobb, a sokkal részletesebb Sync Ultimate-ben ezt nem tudtam összehozni.

    Ami a fentiekből gázos:
    - Kodinál DLNA szerverként nincs transzkódolás. De erre alig van jó Win-es sw. GPU-val csak nemhivatalosról tudok és csak NV, Intel támogatással, De cpu-sból se láttam értelmesen használhatót, konfigolhatót.
    - Windows SMB lassú együtt. A Sweethome más SMB-vel is lassabb, de a Windowsnál azért jobb.
    - Kép, videoalbumra nincs értelmes megoldás PC-re. Ami: szinkronizál több eszköz között, felhőbe, megosztás jogosultságokkal, gyors.

  • wardemi

    senior tag

    válasz Szomj4s #4813 üzenetére

    Sziasztok,

    Szeretnék beruházni egy NAS-ra. Megnéztem a lehetőségeket és számomra eddig árban a saját építésű verzió tetszett a legjobban, pláne, hogy megláttam hogy "Synology" OP-t is rakhatok rá.

    Lapnak a ASRock Q1900DC-ITX nézte ki (néztem a ASRock N3150DC-ITX is de abban kicsivel gyengébb a cpu, de ha erősebb ez a lap jelezzétek kérlek).
    Ehhez első körbe egy 4 GB 1333 RAM-ot néztem, illetve egy 75W adaptert (esetleg kellehet a 90W?). HDD lehet csak második körben lesz bővítve de legrosszabb esetbe belemegy egy 1T 2.5" WD RED.

    A kérdésem hogy ez a config kielégíti e az elvárásaimat:
    - A legfontosabb egy normális cloud, emiatt is fognék bele a NAS dologba. Ahogy néztem az ownCloud elvileg működhet, ezzel van valakinek tapasztalata, esetleg más alternatíva (symbolic link, választható szinkronizációs mappa, +ha tud akkor minimál verziókövetés).
    - Ezenfelül FHD filmek streamelése, plex ( Szomj4s kolléga beszámolója alapján ezt kipipálhatom)
    - Torren, nem brutál seedelésnek
    - Backupok, (Time machin is, de elv XPEnology tudja)
    - talán webserver, 1-2 site de minimálban magamnak ha úgy van

    Köszönöm a segítséget előre is

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • Konflikt

    addikt

    csak hogy magamnak valaszoljak:D, megy az idozitett inditas-leallitas szepen (N36L)

    amit tapasztaltam a telepites soran: a 5.2-5644.5 verzios nanoval a 5.2-5644-re nem ment fel az U5 egybol - file corrupted probelmat dobott. probaltam az U3-at is, szinten. de az U1 felmegy, ami utan pedig az U5-ot is megette.

    kerdes:
    -a MAC csere-generalas a syslinux.cfg-ben ha jolertem csak akkor szukseges ha szeretnek qucik connectet, syno DNS-t? mert most ezt nem adtam hozza.
    -BIOS csere mikor szukseges, milyen pluszt ad a gyarihoz kepest N36L-en? (most 041-es fut)
    koszi :)
    -a hyper backup-ot lehet valahogy futtatni 5.2-on? (sajnos csak az elodje a time backup erheto el, az meg nem kompatibilis a hyper backup-pal)

    [ Szerkesztve ]

    Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

  • #56573440

    törölt tag

    Sziasztok

    valahogy lehet mókolni a programokat ssh-n?

    Felment a time backup gondoltam majd azzal jól szinkronizálok a proli micro és a cégnél letett gyári syno között, aztán azóta kívülről és belülről is elérhetetlen a nas... utánanéztem, és szépen kifagyasztotta több embernél is...

    Valahogy ssh-n ki tudnám lőni? Mert mindenhol más bootloader meg társait mondanak, sok kedvem nem lenne újrahúzni a vasat...

  • TonTomika

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tanácsot / véleményt szeretnék tőletek kérni.

    Adott a következő NAS:
    6db SATA csatoló, ezen most egy 3x3TB-os SHR kötet. Ezen vannak a kényesebb adatok és a Plex library. Jelenleg 65%-os a foglaltsági szint.

    Van bent még egy 320GB-os lemez is, erre csak és kizárólag a Download Station ment, és jelenleg be van telve.

    Amit kitaláltam:
    Idővel bővíteném az SHR kötetet 4db lemezre. Ez eddig tiszta sor.

    Betolnék még 1db 1-2TB-os diszket a torrentnek, amire már nem a DS, hanem Transmission fog dolgozni. (Vagy egyből a Synology-ra telepítve, vagy pedig csinálok neki egy Docker konténert, még nem tudom. a Docker tisztább, izoláltabb megoldás lenne.)

    Bekerülne a hatodik diszk is, 1-2TB-os méretben, erre pedig csak és kizárólag a TimeMachine mentések kerülnének 2db számítógépről. Ezt a lemezt nem tenném raid kötetbe, hiszen már eleve egy backup olyan adatokról, amik vagy megvannak a gazdagépen, illetve dropboxban / cloud stationben, a legfontosabb adatok pedig úgyis gitben / FTP szervereken vannak.

    ------------------------
    Vagy:

    Torrentre szintén lenne 1db diszk, ezt mindenképpen szeparáltan akarom futtatni a vinyóhasználat miatt.

    Az SHR kötetet +2 diszkkel bővíteném fel, erre kerülne a TimeMachine is, viszont valahogy kvótázni kellene, hogy max mennyi helyből gazdálkodhat. (Alapértelmezésben addig fogyasztja a kötetet, amíg van hely, utána törli a legrégebbi snapshotot és így tovább.)

    Melyik megoldást gondoljátok jobbnak / célszerűbbnek?

    Pár gyakorlati kérdés:
    Ha van egy egy diszkes kötetem, azt hogyan tudom egy nagyobbra kicserélni? USB-n dokkolt lemezre manuálisan átmásolom a tartalmat, ezután kicserélem és megy minden tovább?

    Vagy USB-n dokkolt diszkre készítek egy backupot a Backup and Replication eszközzel a NAS-on? Erről a témáról sajnos sem itt az összefoglalóban, sem a Synology topikban nem találtam semmit.

    Erre azért lenne szükségem, mert most kezdésnek lehet, hogy nem tennék bele nagy lemezt a TimeMachine backupnak, sem pedig a torrentnek. Tesztelnék előtte egy sort. :)

    Amit még kifelejtettem:
    Ha bővíteném az SHR kötetet, tegyük fel, hogy max 4 lemezes lesz. Negyediknek vegyek-e egy 4TB-os lemezt, és legyen 1TB felhasználatlan terület, hogy majd ha ismét bővíteni kell, akkor cserélhessek egy 3TB-os diszket 4TB-ra, így elérhető lenne a 10TB tárhely? Vagy dobjam be a negyedik 3TB-os lemezt és majd később cseréljek többet nagyobbra? Milyen léptékben érdemes bővíteni? Ti hogyan csinálnátok?

    Előre is köszönöm a válaszaitokat. :R

    [ Szerkesztve ]

  • b.lajos

    tag

    Sziasztok,

    Gondoltam kipróbálom a syno timer backupot (Gen8 xpenology), pár percig ment a homokóra aztán se kép se hang, nem érem el az xpenology felületét. ILOn keresztül elérhető a gép, de másképp nem.
    Tudnátok segíteni, hogyan varázsoljam vissza az xpenologyt?

    b.lajos

  • b.lajos

    tag

    válasz Essejó #5591 üzenetére

    Köszönöm, Proxy leírása segített. Simán elindult az új pendrive-val, time backup törölve, aztán a régit visszatéve minden helyreállt.
    Még egyszer kösz mindnyájatoknak :R
    És egy kérdés, hátha sikerül megint összekócolni :), tudtok ajánlani valami működő backup progit, csak a fotókat szeretném menteni legalább heti egy alkalommal egy külső merevlemezre.

    b.lajos

  • Essejó

    Topikgazda

    Némi olvasnivaló: XPEnoboot 5.2-5967.1 ügyben.

    Ja és ha valaki van oly merész: http://download.xpenology.xyz/

    5.2-5967.1 (17/07/2016)
    DSM
    Add 5.2.5967 support
    Fix Control Panel > Hardware & Power issue in 5967
    Fix bios reset issue on some system (this may break the power on/off schedule function)

    Storage
    Add HP cciss driver for HP driver Smart Array like E200 Controller
    Updated HP hpsa module to support new adapters like HP H240
    Add pata_amd and pata_jmicron

    Network
    Updated intel ixgbe driver to add X550 adapters support
    Update realtek r8101, r8168 and r8169 drivers

    Misc
    intel_pstate
    Add cdrom and sr_mod modules for external usb cd/dvd devices support (need to be manually loaded)

    Sensors (need to be manually loaded)
    Winbond w83627ehf
    Winbond W83795ADG
    Fintek F71808A
    Nuvoton nct6775

    DVB
    Fix DVB dongle detection since 5644 build

    Time Backup
    Fix system freeze by building dm-snapshot module

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • Konflikt

    addikt

    válasz Proxy2 #5835 üzenetére

    koszi az infokat, ezek jo hirek :)
    varok a a 6-osra, mert jelenleg nem tudom osszekotni a 6-os synoval az 5.2-es xpenology-mat. hyper backup csak hyper backup valut-re tud szinkronizalni. de az meg csak 6.0, az 5.2 ben meg a time backup letezett, azzal meg nem hajlando parosodni :(

    mire erdemes szamitani ugy kb-ra csak: hetek, honapok, esetleg iden lesz bootloader? :)

    Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

  • Proxy2

    aktív tag

    Hát íme, kérek mindenkit tényleg legyen körültekintő.

    !!!! A leírás használatából eredő károkért nem vállalok felelősséget, mindenki saját felelőségre tegyen bármit!!!!

    Segítség: Költöztetés DSM 5.2-ről 6.0 - BareMetal
    Az eredeti innen származik:
    by Polanskiman » 28 Oct 2016 16:18

    Köszönhetően Jun’s fórum társnak a XPenology.com-on lehetőség van ismét a Synology DSM használatásra nem Synology eszközökön.

    Amire szükséged lesz a migrációhoz:
    - Win32 Disk Imager program, ezzel készíted el a bootolható USB drive-ot.
    - 4GB USB drive
    - Megoldás amivel megnézed az USB drive VID és PID értékét
    - egy valamire való szövegszerkesztő: Notepad ++
    - DSM 6.0.2 pat fájl a synology letöltő központból
    - Jun’s v.1.0.1 loader, vagy a legfrissebb hybrid UEFI/BIOS loader

    a loader támogatja az AMD alapú fizikai gépeket, DE mivel EZT NEM TUDTAM TESZTELNI olvassa mindenki ell itt: olvasnivaló

    !!!MINDENKI SAJÁT FELELŐSÉGÉRE HASZNÁLJA!!!

    A folyamat a következő:

    1, Backup-old az adataidat és készíts mentést a konfigurációdról, mielőtt nekifogsz a DSM 5.2-ről DSM 6.0-ra költözésnek

    2, Kapcsold ki a NAS-t és húzd ki az USB drive-ot ami a jelenlegi DSM 5.2.
    Azt javaslom, hogy tedd ezt az USB drive-ot félre, ha gond adódna a DSM 5.2 költöztetése kapcsán DSM 6.0-ra, legyen mire visszaállni.

    3, A gépeden keresd ki a kiszemelt USB drive VID és PID értékét, ehhez a fórumban találsz segítséget

    4, Csomagold ki az előzőleg letöltött loader fájlt, egy .img kiterjesztésű fájlt fogsz kapni, ez a Win32 Disk Imager programmal ki kell írni a pendrive-ra, ne felejtsd el, hogy a pendrive bootolható legyen

    5, Keresd meg a gépeden a pendrive mappáját, abban a /groub mappát és abban a grub.cfg fájlt, nyisd meg a Notepad++ programmal, valami ilyesmit látsz majd:

    serial --port=0x3F8 --speed=115200
    terminal_input serial console
    terminal_output serial console
    set default='0'
    set timeout='1'
    set fallback='0'

    menuentry 'Synology DS3615xs' --class os {
       insmod   fat
       linux   /image/DS3615xs/zImage root=/dev/md0 syno_hdd_powerup_seq=0 netif_num=1 HddHotplug=0 syno_hw_version=DS3615xs vender_format_version=2 vid=0x090C pid=0x1000 console=uart,io,0x3f8,115200n8 sn=C7LWN09761 mac1=0011322CA785 withefi elevator=your_magic_elevator quiet
       initrd   /image/DS3615xs/ramdisk.lzma
    }

    Ezeket kell módosítanod, hogy működjön:

    Változtasd meg az értéket vid=0x090C erről vid=0x[a te usb driveod vid-je]
    Változtasd meg az értéket pid=0x1000 erről pid=0x[a te usb drive-od pid-je]
    Változtasd meg az értéket console=uart,io,0x3f8,115200n8 erről console=ttyS0,115200n8
    Változtasd meg az értéket sn=C7LWN09761 erről sn=[a te sorozatszámodra]
    Változtasd meg az értéket mac1=0011322CA785 erről mac1=[a te mac címedre]
    Ha van akkor add hozzá a mac2=[a te második mac2 címed] Ez csak akkor kell ha van második Hálókártyád.

    Nagyon fontos az alábbi parameter SataPortMap=[a HDD-k száma a rendszerben].
    You can add it after HddHotplug=0 for example. Don’t forget to update this parameter if you add additional drives to your machine.
    !!Ide kérnék segítséget, én úgy értelmezem, hogyha új HDD-t adok a rendszerhez akkor itt ezt módosítani kell. De ebben nem vagyok bizots!!

    @@@@@@@@ Mi ez a SataPortMap= mit is jelent? @@@@@@@@
    setsunakawa írta a xpenology.com forumban:
    SataPortMap=4 az első négy port az első kontrolleren.
    SataPortMap=44 az első négy port az első kontorlleren és az első négy port a második kontroll.eren
    SataPortMap=422 4port az eslő, 2 port a második, 2 port a harmadik kontorlleren

    @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

    Egyel megvagyunk, mentsd el a grub.cfg fájt, készen állsz a frissítésre.

    6 – Dugd át a pendriv-ot a NAS-ba. Indítsd el a NAS-t és mielőtt bármit is tennél, lépj be a BIOS-ba, állítsd be hogy az USB drive legyen a rendszerindító meghajtó. A loader bootolhat UEFI vagy BIOS, úgy választasz, ahogy a legjobb neked. Győződj meg róla, hogy HDD vezérlő AHCI módban és nem IDE módban legyen. Végül, ha ki van kapcsolva, engedélyezd a soros port. REBOOT.

    7 – A NAS-ra csatlakoztatott monitoron a következőt kell látnod:

    early consol in decompress_kernel
    Decompressing Linux.. Parsing ELF… done.
    Booting the kernel.

    Most menj vissza a gépedhez, és indítsd el a Synology Assitant vagy egyszerűen csak nyisd mega http://find.synology.com címet. Általában megtalálja a NAS-t a helyi hálózatban. Kövesd az utasításokat,
    vagy úgy döntesz, hogy “Telepítés”, ha azt szeretnéd, hogy egy tiszta telepítés legyen,
    vagy vállaszd a "migrációt", ha a DMS 5.2-t szeretnéd frissíteni, miközben megőrzi az adatokat.
    Ezután meg kell adni a .pat fájlt, ezt korábban kell letölteni (DSM_DS3615xs_8451.pat).

    8 – Miután a migráció befejeződött, akkor valószínűleg frissíteni kell néhány csomagot. Ezután folytasd a frissítést a DSM 6.0-ról DSM 6.0.2-8451 update1, majd update2.

    9 – örülsz!

    --------------

    1. megjegyzés: Ha nem találja meg sem a http://find.synology.com sem a Synology Assistant a rendszert akkor nagyon valószínű, hogy a hálózati vezérlő driverét nem tartalmazza a ramdisk a loader-ben. A fórumon jelezd és igyekszem segíteni!

    2. megjegyzés: A Synology fokozta a biztonságot a DSM 6.0-ban. Root hozzáférés SSH-n keresztül már nem áll rendelkezésre. Azonban használd az admin fiókot és adj engedélyeket a következő paranccsal:

    sudo -i

    Note 3: Ha ezt a hibaüzenetett kapod”Failed to install the file. The file is probably corrupted. (13)" akkor amit megadtál VID és/vagy PID nem megfelelő.

    ############## Tutorial UPDATES ##################
    [30/10/2016] Frissített loader elérhető. Jun Loader v.1 Az új loader támogatja az AMD-s rendszereket.
    [03/11/2016] Frissített Jun's loader verzió: v1.0.1 – A letöltési link ugyan az!.

    Tutorial: Migrate from DSM 5.2 to 6.0 - Baremetal
    by Polanskiman » 28 Oct 2016 16:18
    I created a tutorial for the French section so I thought, what the heck, let's do it for the English one as well. Here it goes.

    As most of you know by now Jun was able to find a way to install DSM 6 on non Synology boxes. Here is the thread: http://xpenology.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=20216

    Here is what you need for the migration:

    - Win32 Disk Imager to make a bootable USB drive. There are other programs out there so chose whatever suits you best.
    - A 4GB USB drive should be sufficient to install the loader
    - A way to read your USB's drive VID and PID
    - A good text editor: Notepad++ I don't recommend using Windows's Notepad
    - DSM 6.0.2. The file comes straight from Synology servers.
    - Jun's official v.1.0.1 loader. This is the latest hybrid UEFI/BIOS loader so it should work for most baremetal install/migrations.
    Loader now supports AMD based hardware.
    PLEASE READ THIS PRIOR ATTEMPTING ANYTHING >>> l viewtopic.php?f=2&t=22100&start=10#p76612 l

    Use this loader at your own risk. I wont be held responsible for any loss of data or black smoke

    Here is the process:

    1 - Backup your data and save your configuration prior any attempts to migrate from DMS 5.2 to DSM 6.0

    2 - Turn off your NAS and unplug the USB drive you are currently using with DSM 5.2. I recommend you put this USB drive aside in case migration to DSM 6.0 doesn’t go as expected and you need to revert to DSM 5.2.

    3 - Now go to your workstation, plug a new USB drive (or the old one if you don’t have spares). Use the link I provided earlier to check your USB drive VID and PID. Write it down somewhere.

    4 - Unzip the loader you downloaded earlier. You will end up with an image file with an ".img" extension. Now use Win32 Disk Imager to burn the image file onto the USB drive. This will also make the drive bootable.

    5 - Now go to your USB drive and open the grug.cfg file located under the /grub folder. Below is what you will see in the file:

    serial --port=0x3F8 --speed=115200
    terminal_input serial console
    terminal_output serial console
    set default='0'
    set timeout='1'
    set fallback='0'

    menuentry 'Synology DS3615xs' --class os {
       insmod   fat
       linux   /image/DS3615xs/zImage root=/dev/md0 syno_hdd_powerup_seq=0 netif_num=1 HddHotplug=0 syno_hw_version=DS3615xs vender_format_version=2 vid=0x090C pid=0x1000 console=uart,io,0x3f8,115200n8 sn=C7LWN09761 mac1=0011322CA785 withefi elevator=your_magic_elevator quiet
       initrd   /image/DS3615xs/ramdisk.lzma
    }

    You need to modify the following, else it wont work:

    Change vid=0x090C to vid=0x[your usb drive vid]
    Change pid=0x1000 to pid=0x[your usb drive pid]
    Change console=uart,io,0x3f8,115200n8 to console=ttyS0,115200n8
    Change sn=C7LWN09761 to sn=[your sn]
    Change mac1=0011322CA785 to mac1=[your mac address] You can also add mac2=[your mac2 address] if you have a 2nd NIC.

    I also recommend you add the following parameter SataPortMap=[number of HDDs in your system]. You can add it after HddHotplug=0 for example. Don’t forget to update this parameter if you add additional drives to your machine.

    @@@@@@@@ What does SataPortMap= mean? @@@@@@@@
    setsunakawa wrote:
    SataPortMap=4 means first 4 ports of 1st controler.
    SataPortMap=44 means first 4 ports of 1st controler and first 4 ports of 2nd controler.
    SataPortMap=422 means first 4 ports of 1st controler, first 2 ports of 2nd controler and first 2 ports of 3rd controler.

    @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

    Once you are finished editing the grub.cfg file, save it. You are now ready for the upgrade.

    6 - Unplug the USB drive from your workstation. Plug it in your NAS. Boot your NAS and before doing anything fancy, access your BIOS so to make your USB drive the 1st boot drive. The loader can boot in UEFI or in legacy BIOS, so you chose what suits you best. Also, make sure your HDDs are booted in AHCI mode and not in IDE, else it wont work. Finally, if disabled, also please enable the serial port. REBOOT.

    7 - If you have a monitor connected to your NAS you won’t see much other than the following:

    early consol in decompress_kernel
    Decompressing Linux.. Parsing ELF… done.
    Booting the kernel.

    Now go back to your workstation, and launch Synology Assitant or simply go to http://find.synology.com. You should normally be able to see your NAS on the local network. Just follow the instructions and either chose Install if you wish to have a clean install or chose “migration” if you are coming from DMS 5.2 and wish to update while retaining your data. You will then be asked to provide the .PAT file you downloaded earlier (DSM_DS3615xs_8451.pat).

    8 - When the migration is finished you will most probably have to update some of your packages. You can then proceed and update DSM 6.0 to DSM 6.0.2-8451 update 1 followed by update 2.

    9 - Enjoy.

    --------------
    Note 1: If after following the tutorial you can’t find your NAS through m http://find.synology.com m ou Synology Assistant it is highly possible that the drivers of your NIC are not included in the ramdisk of the loader. In doubt, just ask.
    Note 2: Synology increased security in DSM 6.0. Root access through SSH is no longer available out of the box. You can however use your admin account and elevate permissions with the following command

    sudo -i

    Note 3: Please check you have the right VID/PID prior proceeding. If you get the following error ”Failed to install the file. The file is probably corrupted. (13)" it means your VID and/or PID is wrong.

    ############## Tutorial UPDATES ##################
    [30/10/2016] Updated loader to latest version. Jun Loader v.1 This loader now has AMD support.
    [03/11/2016] Updated Jun's loader to latest version v1.0.1 - Link remains the same.

    [ Szerkesztve ]

    Proxy5

  • zex

    aktív tag

    válasz kgymac #13580 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm is előre a segítséged. SS-el nem is szeretnék trükközni, alapból 2db IP kamerát lekezel. Ebben semmi illegál nincsen. Eddig is így működött.

    Ami változott, hogy egyik HDD lehúzásra került és úgy lett elindítva az XPEno, majd reboot után vissza lett neki adva az összes HDD, de a csomagkezelőben lévő telepített cuccok 80%-a nem működött. Mivel egyiket sem lehetett elindítani, így töröltem őket és újratelepítettem, ami meg is oldotta a problémámat. Csakhogy a PhotoStation és a Surveillance Station-t törölni sem tudom! :(

    Amúgy a PHP 5.6 és 7 is fent van, Webserver kiválóan működik is. Próbáltam állítani, hogy vagy ez vagy az legyen alapértelmezett PHP motor, de nem segített. De ugye el sem távolítható a csomag, engem ez zavar leginkább. :(

    Bemásolom a logokat.

    Csomagkezelő log:

    2018/07/27 16:33:32 start PhotoStation: begin to start version 6.8.7-3481
    2018/07/27 16:37:55 start PhotoStation: begin to start version 6.8.7-3481
    2018/07/27 16:38:31 uninstall PhotoStation 6.8.7-3481 Begin preuninst
    2018/07/27 16:38:31 uninstall PhotoStation 6.8.7-3481 End preuninst ret=[0]
    2018/07/27 16:38:52 uninstall SurveillanceStation 8.1.5-5513 Begin preuninst
    Start pre-uninstall.
    Remove Camera Recording Folder.
    Cleanup non-recording mode flags.
    Backup system DB to package volume.
    /bin/mv: cannot stat '/var/packages/SurveillanceStation/target/system.db': No such file or directory
    /bin/mv: cannot stat '/var/packages/SurveillanceStation/target/@rtsp_info': No such file or directory
    /bin/mv: cannot stat '/var/packages/SurveillanceStation/target/@SSUserPhoto': No such file or directory
    /bin/mv: cannot stat '/var/packages/SurveillanceStation/target/@SSData': No such file or directory
    /bin/mv: cannot stat '/var/packages/SurveillanceStation/target/axisacsctrl.db': No such file or directory
    /bin/mv: cannot stat '/var/packages/SurveillanceStation/target/pos.db': No such file or directory
    Remove share folder.
    Remove pgsql DB.
    UpdateEventIndex.
    Finish pre-uninstall.
    2018/07/27 16:38:53 uninstall SurveillanceStation 8.1.5-5513 End preuninst ret=[0]

    Szervizek logjai:

    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_reload.c:20 synoservice: reload [syslog-ng].
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_reload.c:46 synoservice: finish reload [syslog-ng].
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [syslog-notify] started.
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synocacheclient] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synocacheclient] starting ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synocacheclient] started.
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [usbipd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [bonjour] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [natpmpd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synoindexd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synoindexd] starting ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synoindexd] started.
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synocontentextractd] starting ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:112 synoservice: required resource/service is not ready, change [synocontentextractd] status to pause.[0xEB00 servicecfg_internal_lib.c:66]
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:180 synoservice: [synocontentextractd] start failed.[0xEB00 servicecfg_internal_lib.c:66]
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synomkthumbd] starting ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:112 synoservice: required resource/service is not ready, change [synomkthumbd] status to pause.[0xEB00 servicecfg_internal_lib.c:66]
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:180 synoservice: [synomkthumbd] start failed.[0xEB00 servicecfg_internal_lib.c:66]
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synomkflvd] starting ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:112 synoservice: required resource/service is not ready, change [synomkflvd] status to pause.[0xEB00 servicecfg_internal_lib.c:66]
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:180 synoservice: [synomkflvd] start failed.[0xEB00 servicecfg_internal_lib.c:66]
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [nfsd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synomkflvd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synomkflvd] starting ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synomkflvd] started.
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [ddns] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [ddns] starting ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [ddns] started.
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synoperfeventd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [crond] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [crond] starting ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [crond] started.
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synoagentregisterd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [samba] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [samba] starting ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_restart.c:21 synoservice: restart [avahi] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [samba] started.
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synocachepinfiletool] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synocachepinfiletool] starting ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synocachepinfiletool] started.
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [cupsd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [iscsitrg] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [iscsitrg] starting ...
    2018-07-25T14:26:17+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_restart.c:52 synoservice: finish restart [avahi].
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_restart.c:21 synoservice: restart [avahi] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [iscsitrg] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [snmp] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [snmp] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [snmp] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [pppoerelay] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [pppoerelay] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [pppoerelay] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [tftp] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [rsyncd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synomkthumbd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synomkthumbd] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_restart.c:52 synoservice: finish restart [avahi].
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synomkthumbd] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [sftp] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [atalk] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synosnmpcd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synosnmpcd] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synosnmpcd] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [upnpd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [ftpd-ssl] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synocontentextractd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synocontentextractd] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synocontentextractd] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synotunnel] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [ftpd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synocrond] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synocrond] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synocrond] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [syslog-acc] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [syslog-acc] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [syslog-acc] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [miniupnpd-handler] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [synogpoclient] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [synogpoclient] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:178 synoservice: [synogpoclient] started.
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [gcpd] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:74 synoservice: [gcpd] starting ...
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:137 synoservice: imcomplete dependency, change [gcpd] status to pause.[0x2000 bdb_get.c:40]
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_start.c:180 synoservice: [gcpd] start failed.[0xEA00 service_start.c:141]
    2018-07-25T14:26:18+02:00 ZEX-Dragon synoconfbkp: service_resume_by_reason.c:12 synoservice: resume [heartbeat] by reason [synobackup-import-conf] ...
    2018-07-25T15:26:14+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_reload.c:20 synoservice: reload [syslog-ng].
    2018-07-25T15:26:14+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_reload.c:46 synoservice: finish reload [syslog-ng].
    2018-07-26T13:03:25+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.Core.Package.Control_1_start[31784]: service_start.c:74 synoservice: [pkgctl-SurveillanceStation] starting ...
    2018-07-26T13:03:31+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.Core.Package.Control_1_start[31784]: service_start.c:180 synoservice: [pkgctl-SurveillanceStation] start failed.[0xD900 manager.cpp:204]
    2018-07-26T13:03:31+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.Core.Package.Control_1_start[31784]: service_stop.c:23 synoservice: [pkgctl-SurveillanceStation] stopping ...
    2018-07-26T13:03:31+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.Core.Package.Control_1_start[31784]: service_stop.c:38 synoservice: [pkgctl-SurveillanceStation] is already stopped.
    2018-07-26T13:03:31+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.Core.Package.Control_1_start[31784]: service_stop.c:86 synoservice: [pkgctl-SurveillanceStation] stopped.
    2018-07-27T16:25:07+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.Core.Terminal_3_set[23911]: service_start.c:74 synoservice: [ssh-shell] starting ...
    2018-07-27T16:25:08+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.Core.Terminal_3_set[23911]: service_start.c:178 synoservice: [ssh-shell] started.
    2018-07-27T16:33:16+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.WebStation.Default_1_set[30298]: service_reload.c:20 synoservice: reload [nginx].
    2018-07-27T16:33:16+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_restart.c:21 synoservice: restart [nmbd] ...
    2018-07-27T16:33:17+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_restart.c:52 synoservice: finish restart [nmbd].
    2018-07-27T16:33:17+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_restart.c:21 synoservice: restart [avahi] ...
    2018-07-27T16:33:17+02:00 ZEX-Dragon synoservice: service_restart.c:52 synoservice: finish restart [avahi].
    2018-07-27T16:33:17+02:00 ZEX-Dragon synoscgi_SYNO.WebStation.Default_1_set[30298]: service_reload.c:46 synoservice: finish reload [nginx].

    System log:

    2018-07-10T16:00:55+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4649]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-10T16:01:08+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4649]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-11T22:00:25+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4649]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-13T12:15:33+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4649]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-14T07:22:28+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4946]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-14T07:22:32+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4946]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-14T07:23:46+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4946]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-14T10:41:04+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4946]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-14T13:41:06+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4946]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-17T05:50:54+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4946]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-18T21:47:26+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4946]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-18T21:48:10+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4946]: syslog-ng shutting down; version='3.7.3'
    2018-07-18T21:54:54+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4637]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-18T21:54:58+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4637]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-18T21:56:02+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4637]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-19T15:33:02+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4637]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-19T18:08:02+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4637]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-19T18:08:32+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4637]: syslog-ng shutting down; version='3.7.3'
    2018-07-19T18:16:53+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-19T18:16:57+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-19T18:17:58+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-19T19:19:28+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-22T16:34:43+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-23T23:14:49+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-23T23:14:50+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-23T23:14:52+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:51:18+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:51:48+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4633]: syslog-ng shutting down; version='3.7.3'
    2018-07-24T12:53:29+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T12:53:37+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:54:56+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:54:58+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:55:56+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng: SYSTEM: Last message 'Configuration reload' repeated 1 times, suppressed by syslog-ng on ZEX-Dragon
    2018-07-24T12:55:56+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:56:05+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:58:31+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:58:32+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:59:43+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T12:59:59+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[5507]: syslog-ng shutting down; version='3.7.3'
    2018-07-24T13:00:35+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T13:00:39+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T13:01:39+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T16:40:01+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T21:10:24+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T21:10:29+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T21:11:52+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T21:19:24+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4621]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T21:19:29+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4621]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T21:20:52+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4621]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T21:25:52+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4622]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T21:25:56+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4622]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T21:27:26+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4622]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T21:59:36+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4700]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T21:59:41+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4700]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:00:54+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4700]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:13:06+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4699]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T22:13:11+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4699]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:17:07+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4659]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T22:17:12+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4659]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:21:05+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4658]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T22:21:10+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4658]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:22:13+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4658]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:25:18+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4701]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T22:25:23+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4701]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:39:34+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4658]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T22:39:39+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4658]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:41:06+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4658]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T22:57:57+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4657]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T22:58:01+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4657]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T01:07:22+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4991]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-25T01:07:28+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4991]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T23:08:50+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4991]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T23:28:01+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4991]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T23:28:17+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4991]: syslog-ng shutting down; version='3.7.3'
    2018-07-24T23:29:47+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4744]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-24T23:29:54+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4744]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T23:31:09+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4744]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T23:59:12+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4744]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-24T23:59:33+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4744]: syslog-ng shutting down; version='3.7.3'
    2018-07-25T00:01:54+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-25T00:02:00+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:03:00+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:28:17+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:28:23+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:30:11+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:30:34+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:34:29+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:34:53+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:36:36+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T00:38:44+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T09:36:49+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: The current log file has a mismatching size/inode information, restarting from the beginning; state='affile_sd_curpos(/var/log/dmesg)', stored_inode='31957', cur_file_inode='28641', stored_size='1571430', cur_file_size='0', raw_stream_pos='1565959'
    2018-07-25T09:36:49+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T09:37:08+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4628]: syslog-ng shutting down; version='3.7.3'
    2018-07-25T09:37:45+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4672]: syslog-ng starting up; version='3.7.3'
    2018-07-25T09:37:50+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4672]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T09:39:00+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4672]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T14:25:56+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4672]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T14:26:16+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4672]: Configuration reload request received, reloading configuration;
    2018-07-25T15:26:15+02:00 ZEX-Dragon syslog-ng[4672]: Configuration reload request received, reloading configuration;

    [ Szerkesztve ]

  • Genius007

    őstag

    Sziasztok!

    Nos beszereztem a Synology NAS helyett egy i5-ös kis HP Compaq Pro 6300 gépet (8Gb ram).
    Vettem hozzá 2db 4TB WD Red Pro HDD-t is, otthon pedig van egy Linksys WRT3200ACM Gigabites routerem, Digi optikai 1000mb nettel.
    A Routerre rácsatlakoztattam UTP-n 2db okos Tv-t (WiFin volt eddig rajta, de ha már volt lehetőségem rá, bekábeleztem azt is, biztos ami biztos. Ezen kívül a Routerre még szeretném rákötni az i5-ös gépet, amit NAS-nak állítanék be. Láttam az Xpenology DSM-et hogy rálehet tenni, nagyjából utána is olvastam, hogy kell a pendriveot készíteni, stb, viszont biztos ami biztos, megkérdezném, hogy mire kell figyelni telepítés közben, vagy a beállítások között miket célszerű ezzel a setuppal beállítani, hogy a lehető legjobb legyen.
    Igazából egyrészt filmek, zenék, családi fotók, stb tárolására használnám a gépet, heti párszor torrentre is, elszeretném érni laptopról, és az asztali gépemről is (ftp-n, illetve weben), plusz fontos lenne, hogyha belehetne állítani azt, hogy az adott gépen (asztali/laptop) egy adott meghajtót mindig "real time" syncheljen a rendszer, ne keljen mindig mentegetnem, és backupot csinálnom.

    Mivel 2HDD-t lesz a gépben, ezért tükrözni szeretném, ha mit ad isten az egyik elromlik, akkor a másikról még vissza lehessen az adatokat állítani. Elvileg ez is megoldható vele.
    A segítségeteket előre is köszönöm! :) :R

    https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

Új hozzászólás Aktív témák