Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jozzsi

    csendes tag

    válasz T-unit #15334 üzenetére

    Fentebb írtad, hogy kenyéren, meg vízen élsz a minimálbérből. Leszögezném az elején, hogy nem más zsebében akarok turkálni.
    Csak pár kérdés a felvetésed kapcsán. Van családod, barátnőd, vagy feleséged? Szoktál neki virágot venni, vagy el szoktad vinni moziba, étterembe? Szoktál magadnak ruhát, cipőt venni? Sportolsz? Soraidból feltételezem, hogy szüleiddel élsz, vagy legalább valaki eltart, mert minimálbérből nem megy mindez. Internet, kaja, mobil számla, rezsi, és nap estig sorolhatnám a rengeteg kiadást, ami egy átlag embernek egy hónapban "elmegy". Sajnos minimálbérből segítség nélkül nem lehet egyszerű. Nem mondom, hogy lehetetlen, csak biztos van más is a háttérben. Szinte mindig közbejöhet valami váratlan kiadás. Drágul az üzemanyag is (persze, ha van kocsid/motrod). Nálunk a bérlet is drágult.. :D Stb.. stb...
    A mai világba minden pénzbe kerül. (kicsit közhelyes már.. :D)
    Én nem minimálbérből élek, de élek... van életem.
    (Lehet kicsit sértően hathat, de Isten lássa lelkemet nem áll szándékomban megbántani.)

    Én is gyűjtöm már pár éve a dobozokat, jelenleg 400 db körül van, de a legdrágább azt hiszem 2000 Ft volt.

Új hozzászólás Aktív témák