Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0rMen

    csendes tag

    válasz chosa921 #553 üzenetére

    Ha csak nem abban bízól, hogy a csomagod átcsúszik a vámon, akkor érdemsebb inkább EU készletről rendelkező webáruházból vásárolni (pl.: honorbuy.com, xiaomiforsale.com, etc...). Ha ÁFÁ-val is számolsz, akkor nem kerülnek itt sem dárágábba a kamerák, nem beszélve arról, hogy pár nap alatt kezedben van a kamera. Én pl. honorbuy.com-ról rendeltem, 79$ volt a kemra és kb 24$ a DHL posta. Fizetést követő napon postázták, harmadnap pedig már át is vettem a futártól a csomagot. Mivel EU-ból küldték (olaszországból), ezért nem került vámeljárás alá.

    Ha mégis Kínából szeretnél rendelni, akkor biztonság kedvéért azt ajánlom, hogy vedd meg külön a kamerát és külön a kiegészítőket. Érték alapján a kamera ÁFA köteles, míg a kiegészítük, ha ügyesen csinálod nem. Ügyelni kell arra, hogy egy kiegészítőket tartalmazó csomag értéke posta költséggel együtt se haladja meg a 24€-t. Tehát külön venném a kamerát, külön a vízhatlan tokot és külön az egyéb tartozékokat. Így legrosszabb esetben csak a kamerát VÁM-olják. Ha kiegészítők a kamerákkal egy csomagban lennének, akkor azokra is az értéknövelő tényező mivoltuk miatt ki kéne fizetni az ÁFÁ-t. Nem mindegy hogy kb 80$ vagy kb 150$ után kell ÁFÁ-t fizetned.

    Egyébként én is ettől az eladótól rendeltem az eredeti vízhatlan tokot. Egyiknap fizettem, másnap (kb 1,5 nap múlva) már tracking számot kaptam a csomaghoz. Visszajelzések alapján is úgy tűnik, hogy nem kamuzik és van neki tényleg készleten eredeti tokja.

Új hozzászólás Aktív témák