Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Scheffer #33639 üzenetére

    Nem mondom, hogy nem szórakoztat. Csak azt, hogy egyre kevésbé. Régen sokkal jobban élveztem a csatákat, izgalmasak, kiélezettek voltak, ment a kommunikáció, összedolgoztak a játékosok. Nekem ez hiányzik, mert ami az utóbbi hónapokban megy az katasztrófa.

    Direkt nem írok a chatbe, mert a játékosok jó része nem beszéli az angolt. A beépített parancsokat használom, villogtatom a térképet és a legkevésbé sem történik semmi. Senki, egyetlen egy ember sem reagál az égvilágon semmit. Aztán kilövik és tökéletes angolsággal kezdi szidni a csapatot amiért mindenki noob, csak ő az egyetlen akinek van agya (azért halt meg az első vonalban haladva 30 másodperc alatt).

    (#33641) KaLeun: Tudom, hogy szakaszolni kell. De nem mindig megoldás az sem. Karácsonykor hívtam egy haveromat szakaszolni, mert akkor is katasztrofális volt a helyzet... az eredmény sokszor az volt, hogy ketten vadul gyepáljuk az ellent, sorra lőjük ki őket, aztán egyszer csak azon kapjuk magunkat, hogy már csak mi élünk a csapatból és már a hátunkat csiklandozzák. Mintha meg akarta volna mutatni a játék, hogy még mindig nem értünk padlót az elbutulás felé tartó zuhanásban.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Játszik itt valaki laptopról amiben az Intel HD4000 IGP az egyetlen grafikus gyorsító? WoT fórumon teljesen eltérő tapasztalatok vannak róla, van aki azt mondja, hogy esélytelen vele futtatni, mások szerint meg elviszi low-medium beállításokkal a játékot. Jó nyilván CPU függő is, de azért kíváncsi lennék.

    A notebookcheck szerint a HD4000 jobban teljesít WoT alatt, mint az nVidia GT620M vagy a GT630M (ezek vannak a legtöbb laptopban 250k-ig).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz judek #33778 üzenetére

    Judek és Diegho és atti_2010 és cscsali:

    Nem 250k a keret, hanem 150-160k. Azt csak azért mondtam, mert a keretet még bőven túllépve sem nagyon akad értelmesebb GPU. Nem nekem lesz a lapos, de az egyik potenciális kiszemeltet már leállította a gyártója. A cél egy vékony, 15.6"-nél kisebb, könnyű gép (Ultrabook nem fér bele a keretbe, de a lényeg, hogy könnyen cipelhető legyen). Sajnos ez eléggé korlátozza a választást, de akinek lesz a lapos, az megelégszik a low beállításokkal (csak a látótávolság maximumom), most is úgy tolja egy 2 éves laptopon.

    Ezekből indultam ki, meg a hivatalos WoT fórumon is többen mondták, hogy viszonylag jól fut náluk HD4000-el is.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Köszi az eddigi válaszokat, ugyan ott vagyok, mint a hivatalos WoT fórum olvasgatása után.

    Van aki szerint elég a játékhoz a HD4000, mások szerint meg nem, kb 50-50% arányban állítják ezt és azt az emberek. :D

    A gond az (már ha ez gond), hogy a kritériumok között van, hogy a laptopnak könnyűnek kell lennie és a szép kecses vékony modellekben általában nincs dGPU. Jók ezek a tippek a 15.6"-os Lenovokra, de azok sajnos nem jöhetnek szóba.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nagysandor88 #33828 üzenetére

    Köszönöm a részletes tesztelést! :) A PM-et is megkaptam erről, tényleg nagy hála! :) Szerintem mehetne az első hozzászólásba, hátha mások is ki akarják deríteni, hogy a laptopjukon (vagy kiszemelt gépükön) miként futna. :)

    Én ennél erősebb CPU-ra vadászom, ráadásul a HD4000 több, mint 30%-kal erősebb, mint a HD3000. Szóval ez elvileg jó hír, de sosem tudom meg, hogy miként fut, amíg ki nem lesz próbálva, mert a WoT egy merő rejtély ilyen szempontból, nem érvényesülnek benne a racionalitás elvei, van akinek ennél erősebb vason sem fut, van akinek meg gyengébben is. A gép amúgy barátnőmnek menne és a mostani laptopján (Acer 5552G, ugyan ebben a kiépítésben, mint az adatlapon) elég "érdekesen" fut. Alapvetően megvan a 30-40 fps, de csinál anomáliákat, olyan mintha a játék elején nem az egész mapot töltené be, halad a pályán, aztán mondjuk a feléig elérve elkezd tölteni és akkor csúnyán 10-15 fps-re esik vissza, ezt műveli 20-30 másodpercig, aztán helyre áll a rend és nem mozdul az fps mutató 30 alá, amíg az adott szektor környékén marad. Próbáltam a tömörített textúra csomagot is, de egyáltalán nem segített semmit.

    Már csak az a kérdés, hogy az új gép erősebb lesz-e, mint a régi. De az az Acer már kezd széthullani (nagyon durván gyenge az építési minősége, 4 hónap után elkezdtek potyogni a billentyűzet gombjai, elküldtük szervizbe, ahol 3 hétig volt Csehországban és úgy jött vissza, hogy mi basztuk szét és köszönik, de nem javítanak semmit és fizessük ki a szállítás költségeit, mert szó sem lehet garanciális ügyintézésről). Szóval kell egy új gép, lehetőleg vékony, kecses, könnyen cipelhető. Ezt az Acert nem ő választotta, ajándék volt a bácsikájától. 1.5 év használat után úgy néz ki a gép, mintha fociznánk vele minden nap.

    Amúgy a többieknek is köszönöm a segítséget! :) A notis topikban már keressük a megfelelő gépet, csak az volt a kérdés, hogy szóba jöhet-e a HD4000 grafikus gyorsítóként. A WoT-on kívül nem nagyon játszik mással az asszony (sőt azzal sem sűrűn, csak velem szakaszol ha ráérek), még ott van a WoW meg a Diablo 3, de azokkal szerintem nem lesz gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #11302912 #33860 üzenetére

    Mindig ezek a mítoszok... :D

    Nem jobbak az orosz tankok, csak a legtöbb orosz tank másban erős, mint a többi nemzet (de ott sem minden orosz tankra jellemző). A fegyvereik nagyot durrantanak, de cserébe pontatlanok is. A sok mellé lövés meg komolyan csökkenti a kör végi profitot.

    Ezzel szemben a német tankok meg összehasonlíthatatlanul pontosabban lőnek és talán a sebzés is kisebb, de legalább betalál a lövések többsége.

    Őszintén szólva én nem nagyon látok erőviszonybeli különbséget a nemzetek között. Mindegyik tank egyedi karakterisztikával bír. Ha nem tudsz bánni mással, csak az orosz tankokkal, attól még nem ők a legjobbak. Fordítva is igaz: Ha nem bírod kilőni az orosz tankokat, azért sem az felelős, hogy a fejlesztők BELORUSZOK (nem oroszok).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #11302912 #33877 üzenetére

    "belorusz: masik neven feher orosz. :) szovjet unio tag volt."

    Minket is bekebelezett a SZU, csak ezt Varsói Szerződésnek nevezték ami egy látszat-demokratikus paktum volt. Akkor a magyarok is orosz érzelmű, Oroszországhoz hű ex-kommunisták? De vehetünk még egy tucat szovjet utódállamot, akik örülnek a függetlenségüknek, ráadásul azt sem tudhatod, hogy a fejlesztők milyen politikai, nemzeti nézeteket vallanak.

    Az megrendezett eventekből az derül ki, hogy épp annyira szerepeltetik a többi nemzetet, mint az oroszokat. Kifejezetten német eventek nem szoktak lenni, de ez szerintem azért van, mert a játékosok körében sokan felháborodnának, hogy mondjuk egy legendás német győztes csata évfordulója az event alapja. Erre vannak az olyan eventek, mint El-Alamein, Bastogne, stb, ahol az USA/brit és a német tankok is kredit szorzót, meg akciós árat kapnak.

    u.i.: fehérorosz, Szovjetunió

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zeratul #33891 üzenetére

    Bár Bukovszkij életútját és céljait becsülöm, de nem tudok mindenben igazat adni neki. Sok részlet felett elsiklik és az évek alatt kialakult súlyos paranoiája miatt sok meglátása árnyékra vetődik. Én sem vagyok az EU feltétlen híve, de ezerszer demokratikusabban működik a rendszer egésze, mint sok helyen máshol a világon. Amíg az ember el nem jut arra a (a részben technológiai) szintre, hogy a képviseleti demokráciát felváltsa a közvetlen demokrácia, addig nehéz ennél jobbat elképzelni.

    Ráadásul a tagállamok egyéni törekvéseit, trösztjeit kár összetéveszteni a rendszer teljes hibájával. Hibából is akad bőven, de nem mindegy, hogy mit nevezünk annak.

    De nem akarok jobban belemenni, ez a topik nem politikatudományról szól.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nyunyu #34493 üzenetére

    Azért az USA forgó tornyos TD vonal sem való mindenkinek. Azokra nagyon kell vigyázni, mert egy komolyabb ellenféltől elég csak egyetlen lövést benyelni és már véged. Nagyon meg kell tanulni bujkálni, máshogyan nem sokat ér. Sokaknak nem fekszik ez a stílus. Én imádom, az M18 az egyik valaha volt legjobb fun tankom. Nem a legjobb farmolós vas, de imádok vele zúzni. :)

    Én azt mondom, hogy nincsenek általános elvek, hogy kinek mi a könnyű. Az a könnyű amire rá tudsz érezni, ami meg nem fekszik azt le fogod fikázni egy fórumon, hogy milyen béna. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Z.m.Z #35069 üzenetére

    Én is sokszor kiakadok, leginkább a community elsilányulása miatt, de a válasz egyszerű: Addiktív a játék. A harmincezredik bevitt találatodnak is épp úgy tudsz örülni, mint a legelsőnek és ez többet ér, mint az idegeskedés az egyre nagyobb tömegekben érkező hülyék miatt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Atlantis #35080 üzenetére

    Általában igen, de sokszor azt veszem észre, hogy alacsonyabb tierben jobban hallgatnak a játékosok a kommunikációra. Írsz és visszaírnak, vagy csak beépített parancsokkal jeleznek, hogy vették és tényleg igyekeznek végre is hajtani (a legjobb tudásuk szerint). A jó kommunikáció, csapatszellem és a taktikázás még mindig kifizetődőbb, mintha sok csatával rendelkező játékosokkal próbálnál együtt játszani (direkt írtam "sok csatás játékost" és nem tapasztaltat).

    Talán mert kezdő létére nem öntelt gyökér aki azt hiszi, hogy egyedül felpofoz 15 ellenfelet és nem rohan be közéjük elsőként elpusztulni, nem aggódik a javítási költségek miatt, nem áll le az első bokorban kempelni, mert az XVM szerint nincs esély nyerni és lehet még sorolni sokáig, hogy milyen tévképzetek alakulnak ki a sok csatás játékosokban.

    Engem nem zavar az ha veszítünk, mert lehet menni izgalmas, kiélezett kört amiért akkor is megérte az a 10-15 perc az életemből ha közben veszítünk. Ha látom a társaimon, hogy legalább megpróbálják, az már félsiker (vagy még több, mert az ellenségnél is nyuszik ülnek).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cseri0058 #35431 üzenetére

    Nem profik? A linkelt profilon ez látszik:

    Tények:
    - Lejátszott 3500 csatát
    - Nem tanult SEMMIT 3500 csata alatt
    - Miért?
    - A csaták 27%-át éli túl
    - A csaták 38%-ban képes nyerni, azaz súlyos hátráltató tényezője a csapatnak... hangsúlyozom nem egy 100-200 csatás kezdőről beszélünk
    - SZOBANÖVÉNY
    - Ennél még annak is jobb statisztikája van, aki nem mozdul a kezdő körből 3500 csatán át

    Sajnos az ilyen páfrányok teszik tönkre mások játékát azzal, hogy 3500 csata alatt sem képes teljesen elemi dolgokat megtanulni. Mi kell ahhoz, hogy valaki a csaták 27%-át tudja csak túlélni? Seggel előre tolatva ront be az ellenség közé, lehetőleg mindig 2 tierrel magasabb heavy tankokat támadva?

    Bocsánat, de én sem tudom elviselni az ilyen mértékű idiotizmust. Az élet minden területén (tanulás, munka, emberi kapcsolatok, közösségi játékok) utálom az olyat, aki ennyire képtelen az agyát használni. Ez a baj a világunkkal, az emberek már nem érzik szükségét annak, hogy tanuljanak (bármit, pl: csekket befizetni, önéletrajzot írni, fejlődni a munkában, hogy több pénzt keressen, stb).

    Ha valaki hülye, annak miért kell megsimogatni a fejét, hogy "Jól van fiam, semmi baj, majd lesz valahogy!". Soha a büdös életben nem tanul meg önellátó lenni.

    Szerk: Az is lehet, hogy BOT, scriptet használ ami helyette játszik (elég szarul). Ezzel szintén mások játékát teszi tönkre, erre sincs bocsánat.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz atti_2010 #35436 üzenetére

    Ha elemezni kellene az illetőt:

    Ismer kb egyetlen ágat ami a szovjet med vonal. Elég sokat is ment velük (a T54 kiteszi a csatáinak majdnem a felét). A túlélési arányából arra tippelnék, hogy tipikusan az a hülyegyerek, aki berohan az ellenség közé és az első percben szarrá löveti magát.

    3500 csatára jut 700 kilőtt tank, azaz minden ötödik csatában jut el oda, hogy ki tud lőni valakit. Ha átlagolunk, akkor 255 dmg-t okoz csatánként.

    Nekem ez pont olyannak tűnik, mint aki ész nélkül belerohan az ellenséges vonalakba, elsüti egyszer az ágyút és meg is döglik.

    3500 csata után nem kéne valakinek ennyire bénának lennie. Egy teljesen kezdőtől még elmegy, de az ügyetlenebb fajta is képes legalább teljesen alapvető dolgokat ellesni a társaitól. Ez a tanulási készségek vagy hajlandóság teljes hiánya.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Micsurin #35456 üzenetére

    A kilőtt tankok száma vajmi keveset jelent, csak a damage számít. Nem véletlenül. Én sokszor már ott is hagyom a néhány százalékra ledurrantott ellenfelet ha tudom, hogy mások is lövik. Ez már csak arról szól, hogy kinek tölt gyorsabban a legénysége... :D Nem szállok versenybe, hogy okozzak még pár % dmg-t, miközben többet költenék a lőszerre, mint amennyi kredit ebből a lövésből befolyna... :D

    (#35453) Simulacrum: Én úgy gondolom meg lehetne variálni a rendszert úgy, hogy honorálja a hülyeséget egy nagy büdös semmivel. Sajnos az is kap kreditet meg XP-t szép számmal aki nem tett hozzá semmi érdemit a győzelemhez, de a csapata nyert. Én nem adnék neki semmit. Én belevenném a képletbe, azt a változót, hogy mennyire segítetted a csapatod (ebbe beleszámolva a felderítést, okozott sebzést és ami még van). A ranglétra tetején nagyobb lenne az XP/kredit szorzó, alul meg egyre kevesebb, minél kisebb százalékban járultál hozzá a győzelemhez. Olyan lenne, mint egy mérleg, ha mindenki egyformán kivette a részét, akkor mindenki egyformán kap, aki pedig alaposan odatette magát az többet, aki meg csak potyázott az kevesebbet.

    Sajnos a mostani rendszer a gyökereknek kedvez. Csak jó csapatba kell kerülniük, ahol semmit tevéssel vagy balfék lépésekkel is elboldogulnak. Korábban is elhangzott: Minden ágat ki lehet húzni totál gyökérként is, van akinek 1500 csata kell hozzá, másnak meg 4000 is kevés. De végül az MM miatt a 4000 csatás is ugyan úgy a társad lehet, akinek a segítségével semmire sem mész.

    Arról nem is beszélve, hogy a plecsnik után is járhatna XP meg kredit, akkor többen hajtanának teljesítményre és vesztes oldalon is kaphatnál korrekt mennyiségűt a kiemelkedő teljesítményért.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz atti_2010 #35475 üzenetére

    A Battlefield sorozat csak a teljesítményre épít. A győzelemért kapott bónusz nagyjából a semmivel egyenlő (na jó a legelső fegyver upgrade-et össze lehet hozni vele néhány tucat csatával). Ott csak az számít, hogy mit tudsz hozzátenni, ha nem vagy hajlandó tanulni, fejlődni és több XP-t összeszedni akkor se szintet nem lépsz, se új fegyvereid nem lesznek és a meglévőkre sem lesznek kiegészítőid. Ráadásul nem leszel más csak egy frag a jó játékosoknak és szar lesz a statisztikád.

    A Battlefield nem honorálja a semmittevést, hanem arra ösztönöz, hogy legyél jobb. Hallunk olyan híreket, hogy a játék veszteséges vagy a fejlesztőket csőd fenyegeti? Él és virágzik, pedig ezen logika mentén be kellene csődölnie az egésznek.

    A WG sem halna éhen ha arra ösztönözné a játékosokat, hogy tanuljanak és tegyék hozzá a győzelemhez a részüket a legjobb tudásuk szerint. A legtöbb játékos mire hajt? A legnagyobb, legtáposabb tankra... tier 7-8 felett már igencsak elkél a prémium és ezt akkor is megvenné ha történetesen nem egy idióta lenne.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz diegho #35785 üzenetére

    Csak rosszul lett kódolva (a Youtube leírja, hogy miként kell szabályosan exportálni, hogy felismerje a képarányt). Nem csak 16:9-es videók tölthetők fel. A 4:3-as videók esetén is egy szép fekete sávot tesz a két oldalára. Lásd: Youtube FAQ.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Engem délután nagyon felidegesített a játék, de így hajnali 2-3 körül már alszanak a gyerekek, lehet egész jó köröket menni. Csak úgy jönnek az event miatt a 60-70 ezres körök M4 Shermannal! :D Persze mellé nem ritkán 30-40 ezres a lőszer költség, mert köpködöm az arany lőszert. Hihetetlen, utoljára még a régi KV-val szórakoztam ilyen jól amikor fent volt 152mm-es kályhacső. :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ollie #36196 üzenetére

    Ismerem az érzést. Főként hétvégente van elég időm játszani, de ilyenkor lehetetlen. Már többször abba akartam hagyni végleg, de még van bent 6500 aranyam és sajnálnám veszni hagyni...

    BTW ha bírod az éjszakázást, akkor hajnali 1-4 között nagyon jókat lehet menni. Én tegnap három óra alatt majdnem egy milla kreditet farmoltam M4 Shermannal... a legtöbb kör 50-60k fölött állt meg.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Imádom az M4-et! :D Egymás után háromszor kaptam Top Gun plecsnit! :D Utóbbit ráadásul úgy, hogy egyszer sem töltöttem be arany lőszert.

    Hát én tényleg a régi KV óta nem b*sztam ilyen jó fun tankot Tier 5-ben! :D

    Amikor a Tiger nem mer kijönni a sarok mögül, mert már adtam neki két büdös nagy pofont, na az priceless! :D

    Megérte a múltkori event miatt újra megvenni és visszaültetni a barakkba küldött 100%-os legénységet. Lassan jön a második skill mindenkinek. Csípném ha minden hónapban lenne egy M4-hez köthető event. Ez a +70% kredit nagyon mókás.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz L-e-f-i-e #36237 üzenetére

    Velem is van olyan sűrűn, hogy 2-3 hétig nem lépek be mert úgy felidegesít. Aztán újult erővel lehet ismét nekivágni a következő agyvérzésig. :D A World of Tanks az idegek harca! :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Jolet #36263 üzenetére

    Szerintem a D-25T-vel a legjobb, ráadásul azt viheted tovább a KV-4-re is, ezért maximálisan ajánlott kifejleszteni már a KV-3-ra is!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tubi1976 #36288 üzenetére

    Egy kicsit pontosabban is leírhatnád, hogy milyen géped van, de a Dual Core széria már elég régi és a videó gyorsítód is gondolom még az Intel GMA sorozat, ami sajnos az elégséges szintet sem éri el.

    Nemrég itt is tesztelték, hogy nagyjából mi jelenti a minimumot laptopból:

    - Core i3 2330M
    - Intel HD3000M IGP
    - Minél gyorsabb órajelű RAM, lehetőleg Dual Channelben, 4GB ajánlott, nagyon szűkösen de a 2GB még elmegy

    Ezen közel teljesen low beállításokkal (csak a látótávolság maximumon) sikerül bejönnie a játszható 30 fps fölé egy kicsivel. Jelenlegi tudásunk szerint ez a szint jelentheti a minimumot amivel élvezhető. Esetleg próbáld meg a tömörített textúra csomagot (lásd: első hozzászólás a topikban).

    De szerintem ezzel a laptoppal sajnos nem fogod tudni futtatni, túl gyenge hozzá.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz emre #36292 üzenetére

    Az állatkínzás 4 évesnek való téma talán? :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ollie #36909 üzenetére

    Az mondjuk kijön 3-4 bevitt találattal, szóval tényleg elég nudli teljesítmény egy ilyen tanktól.

    2000-2500 felett már egészen alakul, de egy jobb körben a 4 ezres dmg sem ritka.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz slayer006 #36921 üzenetére

    Száz arany ér nem elég jó indok, hogy megadjam... :D Igazából mindegy mennyit ajánlanak, nem adnám meg nekik a telefonszámom.

    Igaz nem is olvastam az adatkezelésre vonatkozó feltételeiket, franc tudja tovább értékesítik-e, hogy aztán hetente háromszor hívogassanak utazási ajánlatokkal. "Ön nyert egy álomutazást, nincs más dolga, mint kifizetni a repülőjegyet, szállást, ebédet, taxit és az utazásszervező irodát és már mehet is a fantasztikus ingyen nyaralásra!"

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Djuree #36925 üzenetére

    Annyit nem ér. :D

    (#36926) slayer006: Szerencsére nem vagyok abban a helyzetben, hogy 100 arany miatt lopjak, csaljak, hazudjak. Megveszem magamnak ha kell. De ha gondolod megadhatod a telefonszámod, jól fogok bánni vele! :)

    "És mi van, ha hívnak? Leteszed."

    Engem például nagyon idegesít. Egyszer egy ismerősöm egy buzi wellness központban egy ingyen koktél miatt az én számomat adta meg. Ezt persze tovább értékesítik call centereknek és egy időben hetente háromszor felhívtak, munkaidőben és rohadt idegesítő. Egyszer az egyik telemarketinges picsából kiszedtem, hogy melyik cég kezeli a telefonszámom és az adatvédelmi törvény értelmében kértem őket, hogy töröljék a személyes adataimat. Azóta megtaláltam a belső békém, már nem kínzok a pincében call centeres munkatársakat.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz echterion #36932 üzenetére

    Nem mondtam, hogy a Wargaming eladja a telefonszámod. Csak azt, hogy nem olvastam az adatkezelési szabályzatukat, így meg tuti nem adnék ki ilyen adatot, mert szívtam már meg. Volt, hogy csokipapírral nyertem 10 ezer forintot, beküldtem az SMS-t a kóddal, felvették az adataimat és meg is kaptam a lóvét... de csak utólag olvastam el az adatkezelési szabályzatot. Mondom, hát nyertem, csak nem zaklatnak majd. Eladták az adataimat és utána elég sűrűn hívogattak különféle marketingesek, hogy utazást, arckrémet, autóbiztosítást és minden szart rámtukmáljanak. Amikor ilyen hívást kapsz , azt nem a telefonkönyvből szedett telefonszámok random hivogatásával teszik.

    De utaztam úgy nyaralásra, hogy kaptam volna kedvezményt egy kérdőív kitöltéséért (név, cím, telefonszám, mit dolgozom, milyen autót vezetek, jól keresek-e, stb). De mondtam, hogy ha egy 100 ezres tételből elengednek nekem 5 ezer forintot, azzal alig vagyok beljebb és cserébe még zaklatni is akarnak majd később... hát kösz nem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz SoulReaver #36952 üzenetére

    Nem hallgattam végig, de ez valami borzalmas... rakás hülyeséget összehordanak. De maga a "TV" is rettentően borzalmasan szar, minden téren színvonaltalan.

    Nem értem, hogy miért akar valaki újságíró vagy televíziós lenni ha közben a legkevésbé sem ért a témához. Elbeszélgetnek egy hülyeségről és egy csomó téves feltevésük alapja (saját bevallásuk szerin is), hogy hallották innen-onnan...

    Gáz.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cseri0058 #36985 üzenetére

    Jóval drágább, mint a KT-ba. :) Ez direkt ilyen, vagy visszamész Tier 5 környékére jókat farmolni, vagy veszel prémium előfizut. Azzal lehet tier 7-8-ban is nagyon szép profitokat termelni és ha nem cseszed el teljesen a kört, akkor lehetetlen mínuszba menni. Szélsőséges esetben meg ott vannak a brutális hozammal rendelkező Tier 8-as prémium vasak.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cseri0058 #36992 üzenetére

    Nekem megér havi 10 eurót a prémium. Így sem úszkálok a pénzben, mert egyszerre viszek több ágat és mindig elköltöm valamire, de azért sokkal jobb, mintha nem lenne. A múltkori akcióban egy milla kreditet szedtem össze M4 Shermannal pár óra alatt (Prémium +50% kredit hozam és az event miatt erre jött +70% még). Alig volt kör amiben 60 ezer alatt jött volna a zseton. :D

    Mehetsz T8 fölé is, de prémium nélkül úgy tudod az anyagiakat pótolni legjobban ha van egy-két jól farmolható alacsonyabb szintű tankod (T5-T6 körül). A T7 is még hozhat szép profitot, de ott már drágul a lőszer és javítás.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz KaYaK #37161 üzenetére

    Azért az sem jó, hogy eljutsz addig a tankig és még mindig noobnak hívod magad. Persze ez lehet így, nem ismerem a képességeidet, szóval hiszek neked, de azért illik ezen a szinten már ellesni olyan dolgokat, hogy ne legyél hátráltató eleme a csapatnak. Ha meg nem vagy, akkor noob sem vagy, maximum nem kellően harcedzett. A kettő nem ugyan az.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Atlantis #37175 üzenetére

    Régen az összes tank közül annak volt a legnagyobb a szorzója, talán még most is így van. De én például heavy tankokkal jobban tudok farmolni, alapvetően nagyobbat sebeznek, csak arra kell figyelni, hogy lehetőleg ne lőjünk mellé, mert a lőszer viszont drága.

    Ez az M4-re is igaz ha arany lőszer menne bele (kreditért vásárolva). Mentem a hétvégén olyan kört vele, hogy 70 ezret kerestem, de ebből 60 ezer ment el lőszerre, mert többet is sikerült mellé küldenem...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Timyyy #37200 üzenetére

    Vazze... van egy Löwe a segge alatt, de 52 csatával sem lépte még meg a 3k dmg-t... ezt bárki összehozza egyetlen csata alatt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sith7 #37246 üzenetére

    KV-1S jól farmolható szerintem, de sokan az M6-ra esküsznek. Sajnos minél több a mags tierben lévő tankod, annál több pénz folyik el. Szeretnél fejlődni, ezért újakat is kell venni néha. Jól ki van ez találva, tier 5-6-ig megy a beetetés, aztán egyre több a szívás, már nem lehet olyan könnyen kreditet termelni, csak kiemelkedően jó teljesítménnyel.

    Ezért van a prémium. Én elgondolkoznék rajta, szerintem havi 10 euró nem a világvége, persze tudom, hogy mindenki más anyagi lehetőségekkel rendelkezik. Prémiummal viszont minden sokkal egyszerűbb lesz, egy-egy jobb körért kapsz 60-70 esetenként 80 ezer krediteket, ha meg spéci event is van az adott tankra (elég sűrűn megesik), akkor meg a 100 ezreket sem lehetetlen meglépni egy-egy jobb körben. Most hétvégén (vasárnap volt igazán időm) M4 Shermannal 24 kör alatt hoztam 1.200.000 kredit tiszta hasznot, ami 65 ezer feletti átlag, körönként (20k kreditet simán lehet levonni mindegyikből, mert prémium lőszert lövöldöztem).

    Prémium tankom nekem sincs, de nem panaszkodom a kreditre.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz FoBCRaistlin #37382 üzenetére

    Kemény dió a Porsche egy átlagos noobnak, randomban elég jól lehet vele trollkodni, mert sokan lövik veszettül az orrát, de ott bizony szinte átlőhetetlen egy-két gyenge pontot leszámítva. Nagyon kemény a frontja, ahogy a kollégák is említették, viszont a többi része gyerekjáték bárkinek. Ügyesen taktikázva jól tarthatók vele stratégiai pontok.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Jolet #38099 üzenetére

    Az én véleményem szerint semmiben, pedig évekig nyomtam "pro gaming" szinten a Counter Strike-ot. (LOL? így utólag teljesen nevetséges az egész kifejezés). Vettem anno Logitech gamer egeret 18 ezeré', gari lejárta után két héttel megmurdelt és vettem helyette egy 2 ezer forintos, irodába szánt, teljesen egyszerű és fapados egeret csak úgy átmenetileg. Semmivel... értsd: SEMMIVEL nem játszottam utána rosszabbul, maximum amíg szokatlan volt a fogása, addig kicsit bizonytalan volt a dolog, de ez egyik drága gamer egérről a másik drága gamer egérre átállásnál is ugyan úgy meglenne.

    Drága tanulópénz volt, de megtanultam, hogy ez egy felfújt bullshit. A gondolkodást, taktikázást, csapatszellemet nem pótolja egy túlárazott egér. Súlyokat lehet beletenni, teflon a bevonata a tökéletes siklás miatt, olyan válaszidővel rendelkezik, melyet ki sem tudsz használni a többi hardver késleltetése miatt és olyan felbontóképességű az optikája, ami bőven túltesz a monitorod képességein (értsd: egy "rárántásnál" épp abba a képpontba esik a célkereszted közepe, mint az olcsóbb egér esetén).

    Persze nem vitát akarok indítani ezzel, aki megveszi 20 ropiért a gamer egeret az mindenáron be akarja majd bizonyítani, hogy nem hülyeségre költötte a pénzét. Ez csak az én véleményem, nem szentírás, nem kell annak venni!

    Én vettem már ilyet és csak egyvalamit szolgált ki: Akkor még azt hittem, hogy az "e-sport" igazi sport, és profinak érezhettem magam attól, hogy előre vagy hátra beteszem a kis súlyokat. Volt egy felemelő érzés abban, hogy kibontottam és elkezdtem vele játszani, biztos így érzi magát a hobbi focista amikor megveszi magának a 60 ezer forintos Nike cipőt amit az aktuális világkupán a sztárok hordanak.

    Üljetek bringára és tekerjetek egy nap alatt 120 kilométert. Na ott értékelni fogsz minden grammot... de nem az asztalnál tespedve és a seggedet meresztve! :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz AlexWolf #38104 üzenetére

    Emlékszem egyszer azért dobott ki az admin egy mixed warról (valamikor sok évvel ezelőtt), mert torony magasan vezettem a fragek számát tekintve. Erre megkérdezte a szervert üzemeltető klán egyik tagja, hogy milyen egérrel tolom, mert nagyon fasza fejeseket adok be.

    Én erre mondtam, hogy nem tudom megmondani a márkáját, de 800dpi és lötyög a jobb gombja, ezért néha többet is kell kattintanom a sniper nézethez. Erre azzal a szöveggel bannolt, hogy ilyen nem létezik, ilyen fejeseket drága gamer egér nélkül nem lehet beadni, szóval akkor biztosan csalok.

    De anno WCG-n meg GPS Lanon is többször körberöhögtek a szétkopott, szar, noname egerem miatt. Amolyan korabeli hipszter lehettem vele. Mindenkit azt mondogatta, hogy ilyen felszereléssel egyenes kiesők leszünk. Hát a faszt... nem lettünk dobogósok sem, de bőven a középmezőny tetején végeztünk. Pedig a csapatomban nem volt divat drága egereket venni.

    Én bullshitnek tartom az egészet. Régen mikor megvettem a csilivili hight tech szaromat, akkor azt hittem még jobb leszek tőle. Elromlott, jött az olcsó fos és érdekes módon semmit sem csökkentet a képességeim. Mostanában csak Battlefieldezek (BC2 és 3), ott is csak egy 1500 Ft-os 7icon egeret tologatok az asztalon, egérpad nélkül és érdekes módon még mindig megy a fejesek osztása még sok száz méterről sniperrel is.

    Skill... meg drága gamer egér... na persze. :D Bármilyen majmot be lehet idomítani ezekre a játékokra, minden csak reflexek és eltöltött játékórák kérdése. Ezért szeretem jobban az olyan játékokat ahol észt is kell (kellene) használni, mint a World of Tanks, csak itt meg az teszi tönkre az élményt randomban, hogy ugyan olyan páviánokkal van tele a játék, mint a Counter-Strike vagy a Battlefield. Azt hiszik az már elég ha egy gamer egérrel hihetetlen szélsebes rárántással oda tudják tenni a célkeresztet a Tigris oldallemezének 362. számú szegecsén díszelgő légyszar kellős közepébe. Hát ez ide kurvára kevés és örülnék ha visszamennének az ilyenek Battlefieldezni, hogy megtanítsam nekik milyen egy noname "nem-gamer" egértől kikapni! :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Hú micsoda Targas-gate botrány kerekedett itt tegnap este. :D

    Nem akarok egy fórumtársunk ellen beszélni, de én teljesen jogosnak érzem az account nullázást, függetlenül bármilyen személyeskedéstől Targassal szemben.

    Megesik ötször? Egye fene.

    Megesik tízszer? Bosszantó, de legyintek rá.

    Megesik hússzor? Na hé, vedd észre magad!

    Megesik százszor? Hát akkor bizony neked semmi keresni valód egy online közösségben, mert renitens dolog és szisztematikusan, előre eltervezetten, hosszú időn át szándékosan elcseszed mások játékát.

    Ez már rég nem az a szint, hogy az ember egy kicsit önző mert valamit meg akar szerezni. Ez nem az a szint amikor egy Top Gun esélyes ember elől elveszem a killt, ez már nem az a szint amikor kitolom a másikat a bokorból, ez már nem az a szint amikor ordenáré módon anyázok az agyatlan csapattársaknak.

    Ez nem személyes vélemény Targas ellen (nem is ismerem, nem játszottam még vele együtt), hanem a jelenség ellen, hogy valaki úgy gondolja 100 körön át elcseszheti mások szórakozását, csak mert ő egy plecsnire vadászik. Na meg jó kérdés, hogy ér-e annyit egy plecsni, hogy a több hónapnyi (esetenként több évnyi) szórakozásom eredménye (teli garázs, előkelő stat, stb) mind menjen a levesbe.

    A Battlefield 3-mat azért (is) utáltam meg, mert pár hónappal a start után megjelentek a cheaterek, mert a játék bugos volt, ki lehetett használni. A fejlesztők (EA Games és a DICE egyaránt) szartak a dologba, csak adták ki egymás után a drága és fizetős DLC-ket, de a biztonsági réseket nem foltozták be. Eltelt vagy fél év mire egyáltalán elismerték, hogy "Igen, tudunk arról, hogy van "néhány" (kurva sok) cheater és innentől azon dolgozunk, hogy kitiltsuk őket!". Szóval "innentől"? Eddig miért nem lehetett? A jó érzésű játékosok meg inkább elhagyták a francba a játékot és jó eséllyel vissza sem térnek.

    Én örülök, hogy a WoT-ban szűrik a csalókat és a rendszeresen un-fair játékosokat. Legalább ez a fajta tisztaság legyen meg, ha már a játékosállomány értelmi képességei a nullát verdesik.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Flayer #38418 üzenetére

    A win rate 51% ami átlagosnak mondható. Ez már azt jelenti, hogy van harcértéked a csapatban és nem hátráltatod őket, más kérdés, hogy mekkora súllyal lendülsz neki az ellenségnek.

    De igazából nem a stat számít, mert abban benne vannak a külső tényezők is (meg nyilván nagyon sok saját képességet is megmutat, de egy kicsit torz).

    Random csatában nem kell feltétlenül csak a csapat érdekét nézni, lehetsz nyugodtan kicsit önző a fair play keretein belül. Elvégre a többiek is a minél nagyobb bevitt sebzésre mennek (és ez számít leginkább, nem a konkrét kill mennyiség). Ettől függetlenül érdemes mindig a nyerésre koncentrálni, hiszen akkor kapsz a kör végén extra jusst.

    De a lényeg, hogy próbáld felismerni azt, hogy az adott szituációban mi a hasznosabb. Van hogy a lemming vonat elindul és te megy ott maradsz magadban egy teljes szárnyat védeni. Ekkor nem biztos, hogy a hősi halál a leghasznosabb, hanem a visszavonulás. Ha beér az ellenség a bázisra és te távolról csipegetve nullázgatod a foglalást, akkor azért extra sok XP és kredit fog járni. Ezzel már rögtön beljebb vagy, mintha hagytad volna magad elsöpörni az ellenséges roham által, akkor is ha végül kilőnek és veszít a csapat.

    De ez csak egy random példa volt. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sanya67 #38424 üzenetére

    Na ja, meg a túlélési arányon is érdemes lehet javítani. Persze nem csak stat miatt, hanem mert gyorsabb a fejlődés (anyagi szempontból), ha nem kell folyton jármű javításra vagyonokat költeni. Jó látom csak egy-két Tier 7es tank a legnagyobbja, de azért magasabb Tierben ilyen túlélési aránnyal (főleg prémium nélkül) nagyon sokat elvisz majd a javítás.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz yarsley #38426 üzenetére

    Az a baj, hogy egy-egy reportot csak utólag tudnak vizsgálni, mert nyilván rengeteg "ticketet nyitnak" a játékosok. Van amikor csak a pofád nem tetszik valakinek és már nyúl a report gombért.

    Nyilván ha 20 AFK csata után kap egy 2 hetes pihit, hogy jó lenne ezt befejezni és átgondolni a fairplay szabályait az sokkal hatékonyabb és ők sem veszítenek el egy fizető vendéget. De ehhez szerinted milyen átfutással kellett volna reagálni? 30 perc? 1 óra? 2 óra?

    (#38433) KaLeun: "Ebbe az Object 263 vadászatba, beáldozott 2M kreditet, 100 csatába be- és kilépett és tudta, hogy ez egy ban gyanús eset lesz. Ezzel elb....tt egy csomó időt, energiát és stb."

    Arra áldozott fel 2M kreditet és egy csomó időt, hogy mások játékát rontsa. Hihetetlen, de egy közösségben ha valamit el akarok érni, annak szabályai vannak, például nem térdelem pofán a körülöttem lévőket, csak azért, hogy én másszak legmagasabbra a cseresznye fára a legérettebb szemekért. Lehet kérni segítséget, lehet valódi munkát is befektetni és a lehetőségek száma még végtelen.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Ha olyan nyelven van a neved amit a WG emberei nem beszélnek, akkor meg lehet próbálni bemesélni, hogy egy gonosz háborús bűnös neve és akkor ingyen cserélhetsz. :D

    Mondjuk szerintem nem baj, hogy csak pénzért cserélhetsz, idegesítő lenne, hogy régi cimborákat vagy utált geciládákat nem ismersz meg, mert hetente mást írnak be. Egy terebélyes barátlista esetén ugyan ez lenne. Sosem tudnád ki kicsoda.

    De a 2500 arany nagyon sok. Ebből egy havi prémium kijön. 1000 arany körül lenne az ideális.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nyunyu #38474 üzenetére

    Nekem már megvan a Leopard, de rohadtul felhúztam magam az észlelési rendszer bugosságán és eladtam a francba, azóta is utálok scout tankkal menni...

    Nincs is annál élvezetesebb, mint amikor portyázni mész, kilőnek a semmiből fedezék és búvóhely nélkül lévő tankok, aztán 2 másodperccel később a mögötted jövők spotolják őket sokkal távolabbról. Vagy amikor mérgedben a kör elején belerohansz az ellenséges bázisba, hogy magaddal vigyél 1-2 artyt, spotolsz legalább 12-13 tankot és a kör végén ott van a listán 2-3 tank. Na az ilyen pillanatok miatt éri meg scoutolni. :)

    Meg valahogy ettől az elmebeteg rohangálós stílustól is hülyét kapok. Amikor "oktatóanyagot" kértem itt is, akkor több videót linkeltetek, amiben egy scout tankkal végigszántották az ellenséges bázist, leszedték az összes artyt, meg még összejött 40k kredit felderítésből, soha senki nem találta el őket, egy pillanatra sem vették le a gázról a lábukat (ujjukat), kinyírtak még pár medet meg egy-két heavy-t...

    Aztán mindegyik videón látszik, hogy az ellenség retardált idióták társasága, akik a saját árnyékuktól is összezavarodnak. Én is mentem már pár jobb kört a Leóval, de mindig a szerencsén múlt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz forras2 #38500 üzenetére

    Én a KV-3-ban ülve mindig jól megtépem a bajszát. Megtanítom neki hogyan kell dorombolni. :D

    Amúgy tényleg jó tank ha nagy lőtávolságokról van szó. Tipikusan németes a lövege, pontosan és elegánsan beviszi a találatokat. Ezzel szemben egy KV egy brutális barbár. Nem elegáns és nem is olyan pontos, de sokat pattint és nagyot belét tud toszni. :D

    Szerintem mindegyik jó, csak fel kell velük venni a megfelelő stílust. Amikor fikázza valaki ezt vagy azt a tankot az csak annyit jelent, hogy nem tudja vagy nem akarja az adott karakterisztikát a javára fordítani.

    Én a scout tankokat rühellem, nem szeretem az elmebeteg futkosást, de látom, hogy mások meg olyanokat művelnek vele, hogy az már művészet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vendingo #38629 üzenetére

    A PzIV már nem lesz ennyire rohangálós, de ha medium tank vonalon maradsz a továbbiakban, akkor sokszor kerülsz olyan helyzetbe, hogy neked kell előre rohanni egy stratégiai pontra vagy éppen spotolni. Szerintem megszokható ez a szerepkör. A lényeg, hogy a felderítésért is jár XP, meg ezen felül még azért is ha a te felderítésed által a csapattársaid sebzik az ellenséget.

    Én sem szeretem scoutolni, de néha muszáj és ha ügyesen csinálja az ember, akkor nagyon sok pénz és XP jön be belőle. A Tier 8-as tankoktól meg ne félj, ha alacsonyabb szintű ellenfeleket kapnál azok is egy lövéssel szednének szét, szóval mindegy, hogy kitől kapsz egy one shot killt... :D Viszont a magasabb szintű csatákból több XP és kredit is folyik be.

Aktív témák