Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz LZs?! #8591 üzenetére

    gondolkodom a D.Max megvételén. Ugyanaz a legénység összeállítása, illetve a nyitott TD-k valahogy mindig is szimpatikusak voltak (nagy látótáv; fürge; kategórián belül, arányaiban talán egy kicsit jobb löveg, mint a zárt TD-ké - pl. SU-76, SU-85B, Marder II). Amitől tartok az a Tier 6-os gépek MM-je, ami eddigi tapasztalataim alapján a Tier 3/4-gyel egyetemben a legrosszabb. Kap kedvezményes MM-et? A löveg ~170-es pen-je T7-8-ban valószínűleg már kevés sniperkedni.

    Boven nem keves az a 169 pen egy hatos TDn.
    Hellcatnak/Jacksonnak van 160, JagdPzIV-nek rovid 88-cal 132 vagy 75mm-rel 150, ARL V39 leghasznalhatobb lovegenek 165. (Topnak ugyan 212, de azzal kulon muveszet eltalalni egy nullatol kulonbozo sebesseggel kozlekedo tankot. :DDD)

    Menj par kort egy fullos T25/2-vel (170 pen) vagy barmelyik hetes szovjettel (175), azok kaphatnak az arcukba kilences heavyt is.
    Mondjuk a SU-100M1 legalabb el szokta talalni a celpontokat, max a penje keves, de a SU-152-nel mar az is csodaszamba megy, ha 300m-rol eltalal egy tankot.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dfsz34

    őstag

    azt hiszem most megint meg kell törnöm az átkot
    su12244-el csináltam 6 killt és 5013 damage-t (107e credit) de még így is 6 ellenfél életben maradt
    ez szépen leírja a többiek teljesítményét, két tank volt ezer damage felett, a többi nulla vagy egy lövésig jutott

    először egyesével jött rám 3 tank, utána a következő fokozat egy hellcat és comet egyszerre, megpusztult mindkettő, aztán jött három egyszerre, egy elesett, kettőt alacsony hp-ra lepusztítottam és én egyedül beszorítottam, hogy nem mertek kijönni, ha több hp-m marad, akkor nekik megyek, de így várnom kellett, hogy ők hibázzanak és odaért az erősítés és annyival már nem bírtam el, de még így is beléjük lőttem nem keveset, mire hat tank legyűrt

    A bukó szériáról:
    nekem ne mondja senki, hogy nincs ebben valami tudatosság, ma 10 csatából 7nél ! volt 40% alatti nyerési esélyem, többször egymás után 30% alatti is, ez feltűnően ritka, főleg, hogy sorozatban így legyen
    vannak véletlenek, de ez már nagyon véletlen :)

    szerintem simán van benne valami kiegyensúlyozás eff alapján, csak pofátlanul letagadják

    mindegy, a módszert újra használom, vissza tier3-ba és ott megtöröm az átkot, mert ha ellövik a fele hp-m, ha kilövik az ágyúm, legénységet és modult még akkor is le tudom jó eséllyel hozni a csatát, ha max 2-3 jön ellenem és lehetőleg ne egyszerre, pár kör ott és megtörik az átok

    kell a halálos szem, egy tankot kigyújtottam és úgy pusztult meg, 11 kritikus találatom volt, sajnos fent van az xwm és nem tudom megnézni, hogy miket lőttem ki, hiába állok rá, nem írja ki, valami hiba lehet

  • bandiras2

    senior tag

    Felidegesítettem magam hogy KV2 trollcannonnal mindig eltalálnak, úgyhogy kisérleti jelleggel visszatettem a magaméra, és ez valami embertelenül brutális élmény volt.
    ok, 192% legénységgel vagyok, de extra modul(tőttés és célzásgyorsító) nélkül, csak egy periszkóp van a tankon, de hogy félpályáról hellcat 2. lövésre, meg hasonlók. 9 ből 8 lövés talált, csata után nézem az eredményt, elborzasztó: 4-5 modul minden tankon amit eltaláltam, üzemanyag, ammorack, legénység, lánc...
    netto20k kredit, és 1267xp. duplázós kör volt. 5x volt oneshot: Hellcat, M4, crusader, grille, T28.
    T1 heavy, T34-85, KV1S túlélte a találatot, de aztán a többiek kivégezték a maradék kis életüket.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz Sanya #18114 üzenetére

    Szia,

    Ugyan eddig nem sok jót kapott a PzIVS, én azért megvédeném.

    Saját tapasztalataim szerint kellemes farmoló és legénységképző tank.

    Credithozam (kb.): 600-800 dmg-re 10-14k nettó, 1100-1500 dmg-re 18-26k. Ha kilövik, 3k a javítás.

    Általában ezekhez a számokhoz nem kell bűvészkedni: érdemes kissé hátrébb maradni, vagy hull-down-ba menni vele és onnan lövöldözni amíg tart a meccs - igazi könnyen vezethető, hülyebiztos creditgyár.

    Természetesen a T8-as prémiumokat alulmúlja ebben, de az az alatti prémtankoknál nem feltétlenül nyújt annyival kevesebbet, amennyivel olcsóbb.

    A vele egyszintű, vagy kvázi egyszintű klasszikus farmtankokkal (T5 és T6; KV-1, StuG, Hellcat, stb.) pedig már kifejezetten jól kell játszani, hogy ezeket a számokat hozzák.

    Nevermind...

  • .mf

    veterán

    válasz vendingo #21655 üzenetére

    M3Lee már csak ilyen :) Engem is annyira idegelt, hogy a végét inkább már free xp-ből fejlesztettem a következőknek.
    Utána viszont az M4 a 8.x-es HE nerfig a játék egyik legjobb tankja volt. -12°-os kitéríthetőség, gun mantlet, ami ilyen szögben tier6-ot is tudott pattintani, jól mozog, nem annyira gyúlékony, mint pz4 és míg pz4-et oldalról gyakran 1 lövéssel ki tudtam lőni, ebbe 2 kellett vagy akár 3.
    A nerf óta gyengébb, de még most is elég jó, még mindig megvan. Stug oldalról-hátulról továbbra is 1 lövés. T49 testre szemből is oneshot. T1 heavy hátulról kapott már tőlem 465-öt, nézett is. Nerf előtt szedtem ki vele fullextrás ARL44-et is (tornya oldalának 30-as páncéljába kapott 3-at, első már levitt 410-et)

    Német oldalon sem olyan vészes, főleg ezzel az új 3002M-mel, ami nagyon jó lett. A Pz4-re is lehet derpet tenni, abban szoktam a magasabb medekhez húzni a legénységet. Az új DW2, 3001H-t nem ismerem, de nem tűnnek jónak. Panther sniper, kicsit sebez de pontos és jó az átütése; közelharcra viszont alkalmatlan, lassan fordul a torony és kicsit sebez. Panther2 nálam sötét ló, visszalépés, ágyú ugyan nagyobbat sebez, de alig jobb pen, pontatlanabb; s a tank sem túl mozgékony, páncélja pedig tier8-ba kevés. Várom, hogy túl legyek rajta. Az E50 és E50M nagyon jónak tűnik, bár pont most nerfelték kicsit őket is.
    Másik vonalon 3002DB nyögvenyelősen indult, de utána ráéreztem, bár nem kedveltem meg: a többi némettel ellentétben agresszív flanker, facehugger. Utána Indiennek van gun depje is végre, egy jó mindenes, sniper mellett elég mozgékony flankelésre, ágyúja is kellemes. Ma volt egy tier9 meccs, mindkét oldalon 1-1 Indiennel mi voltunk top dmg és xp. Leo proto pedig jelenlegi kedvencem, mióta megvan az ágyú és torony rajta, 2.5-3k dmg-es körök az átlag, nem ritkán 5, de időnként 6k is. Mint a Hellcat, kicsit bokorban lapulós, ha spotolnak neki vagy spotolsz magadnak de még nem látnak, a tier10-es ágyúja alapból APCR-rel szinte bármit bedarál. Ma szemből T30-as tornyát is belőttem a gun mantlet mellett. Ha viszont meglátnak... még a Batchatnél is papírabb :Y Minden lövés ammorack, néha fel is robban. Most Safe stowage perkkel már csak minden második ammorack :DDD

    Szovjetjeim nem voltak, arról csak ellenfélként tudok. Jó flankerek, bár ezek is kicsit sérülékenyek; T-54 durva jószág, az nekem is kéne.

    Angoloknál a Cromwell nagyon jó: gyors, mozgékony, jó ágyú; viszont páncélja nem sokat ér, és minden lövés modul vagy legénység. Cromwellt megtartottam, tovább nem is mentem, mert a Comet visszalépésnek tűnt (lassabb, míg ágyú majdnem u.a.). Állítólag a Centurion fejlesztett toronnyal nagyon jó: tornya szemből nagyon pattogós és jó a gun dep. Sajnos garázshelyem már nincs rá....

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • dfsz34

    őstag

    Azt hiszem a T49 is op tank, vissza kell majd jöjjek, ha lesz egy legalább 3 skilles legénységem.

    Kihúztam a hellcat-ot, mert ki kell próbálja a hétvégén a dupla legénységi xp miatt, hamar 100%-n lesz a legénység.

    Jelenleg 95% a legénysége a T49-nek, de így is nagyon szép csatákat megyek vele, 9 kill és vereség volt a legjobb eddig ma, mert a kedves csapattársaim kipusztultak és egy M7 nem volt hajlandó megvárni, hogy egyszerre támadjunk, és az eredmény vereség, de így is tank ász nekem.

    Na mindegy, jó kis tank ez nagyon, ki kell majd próbáljam profi bia-s legénységgel.

    EJ-nek is az egyik kedvenc tankja, most már értem, hogy miért.

    25902 Multikiller nekem csak a type kéne :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz dorka16 #29506 üzenetére

    Ezek nem fogják ezt soha megérteni, csak magukat tömjénezik a stattal. Tényleg szánalmas valahol, mintha fontos dolog lenne.

    Meg kell nézni a kirilloid, straik vagy akár EJ, quickybaby videóit, akik teljesen normálisan gondolkodnak. EJ-vel egészen jól el lehet beszélgetni a chat-ben a videó streamnél bármiről. Múltkor megkértem, hogy mutassa már meg a hellcat legénységének átlag xp-jét, kíváncsi voltam mennyivel jobb és hát van lemaradásom az átlag xp-ben :)

    El is küldhetett volna a büdös p.csába, mert ő super super unicum és mit akar egy noob tőle. De mást mondok, simán mondják neki, ha valamit nem csinált jól és van mikor vitatkozik de simán rámondja, hogy igaz. Egyszóval normális, segítőkész, nem a magas lóról ugató stílusa van, pedig látszik, hogy fontos neki a stat, mert külön feltünteti a wn7-t meg a WR-t a fejlécben, de nem érződik a stílusán.

    Ellenben itt is a fórumban meg a játékban pláne vannak bunkó primitív játékosok, akik azt hiszik, hogy valakik, mert nagy szám van a nevük mellett. Az ilyen parasztok szoktak kitolni (meg a nagyon buta noobok) a bokorból, mert az az ő helyük és takarodjak. Múltkor a Kazna-s faparaszt, de abból is a legalja a stat alapján ott arcoskodott. 1 perccel a csata után már alig volt hp-ja, de engem küldött volna meghalni, hogy neki spotoljak, erre kilőttem hátulról az ellenséges t54-t ami akadályozta a háromfős elit szakasz nyomulását úgy, hogy nem volt spot, de tudtam, hogy hol van és megsoroztam azt a helyet és beírtam nekik, hogy hol van a gyenge pontja a t54-nek, de erre nagyon megharagudtak rám és végig a scoutot, azaz engem okoltak a várható vereségért. Egyébként siegfried line, ahol amúgy is nagyon nincs mit spotolni, be kell nyomulni a városba aztán kész. Oldalt akartam elsurrani az artykhoz, de túl sok ellenség volt ott, ha kimegyek ott maradok, ezek tuti nem segítenek. A harmadik legtöbb xp-t kaptam, csak jelzem, a t54 kilövése megdobta, de ez mindegy is.

  • dfsz34

    őstag

    válasz gagyenkov #29658 üzenetére

    Részemről a Venti vita lezárva, mindenki csinál, amit akar, elmondtam a véleményem. Csak annyit mondanék tárgyszerűen, hogy nem 5%-t ad hozzá hanem 2,3% az effektív hatása. 5%-t a legénységhez ad, de azt kiszámolták már okosok, hogy az effektív hatás 2,3%, érdemes azzal számolni inkább.

    Ha szerinted ezen múlott a csata, akkor rendben, használd.

    Illetve egy kérdésem lenne, ha szerinted ilyen fontos, akkor miért nem használsz még plusz csokit, kávét stb? Az dupla annyit dob rajta, mint a venti, csak ott ugye meg kell gondolni, mert 20e (akcióban 10e) kredit de ha tényleg ennyire fontos, akkor elméletileg azt is kéne használni, gyakorlatban meg alig látom. EJ az egyetlen, akinél láttam, hogy a Hellcat-on kólát használt, de neki nincs kredit problémája.1500 csata, 15-30 milla kredit csak kólára, de ő mondjuk simán kitermeli, annyira tud vele menni.

    Egyébként a WoT Wiki sem ajánlja a Ventit, csak a nagyon hosszú töltésidejű töltőtárasoknál.
    Például az említett T34: [link], venti nincs az ajánlott listában.
    Innentől lehet vitatkozni a Wiki-vel is.

    A hitvita még arról is folyt, hogy kell-e rá látótáv növelés, de ez megint egy olyan témakör, hogy nekem bejön, másnak nem. Pl EJ is coated optics-ot használ a hellcat-on, de az orosz profik is mind, de akinek nem tetszik, ne használja, nem kötelező, csak a profik szerint hasznos és én is azt vettem észre, hogy több xp-t kapok, mert több spot dmg, több sebzés, hiszen hamarabb észreveszem és sok csata múlt ezen már, hogy kilőttem a segítségével a foglaló ellenséget vagy foglalás közben megláttam a közeledőt. Jó kérdés, hogy mi a fontosabb: meglásd az ellenséget vagy mondjuk gyorsabban célozd be vagy Ventit tegyél rá, ami kicsit tesz csak hozzá de több mindenhez, de ha nem látod, akkor mit célzol? Vagy mindig a többiekre hagyatkozol vagy mindig közelharcolsz. Erre kell válaszolni először is.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    IS7-re kb mlyen xp-re adja meg a tank ászt?

    Mentem vele egy elég brutális kört, de csak első osztályra volt elég. 4,5k dmg 4 kill. Ebből legalább 3k közvetlen közelről.

    (#31738) Angel1981 Majd egyszer megkérdezem tőle, hogy mi az átlag xp neki a hellcat-ra. Chat-ban szokott válaszolni.

    Azt néztem, hogy 5,7 skill van neki is. Nekem a szovjet TD-n van ilyen legénység, 3700 csata után, neki kb a fele, kétharmada csatából megvan ugyanaz, de a számok érdekes lesznek.

    [ Szerkesztve ]

  • mtade

    aktív tag

    Buta kérdésem lehetne?

    Hellcaten mennyire gáz a nagy ágyút összegrindelni?

    Freexpbőf felmenne rá a torony, motor, lánc, de nincs több, és jövő héten szükség is lenne rá.
    A wolverine legénysége elkezdte az első skillt, az mehetne bele. Langyos átlagosnak mondanám a tanktehetségemet... :D

    Köszi a válaszokat előre is.

    Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

  • mtade

    aktív tag

    Én a szívóággal kapcsolatban max annyit vettem észre, hogy amíg nincs kifullozva a gép, illetve ergya legények hajtják, addig feltűnően sok a 30% körüli esély. Tegnap felváltva mentem a kislöveges hellcat-tel, és a fullos, 180%os legénységes SU85-tel, és a hellcat folyamatos piros csapatba, a SU folyamatos sárga-zöld-lila csapatba került.
    A WR nem függött annyira ettől, mint éreztem, Hellcat az első napján 50%WR-et csinált. (persze sokszor éreztem, hogy semmi közöm nem volt hozzá, pedig inkább spotoltam, zavartam, rohangáltam)

    Himmelsdorforn összezavartam a prokat is rendesen, felszaladtam a hegyre, és onnan rögtön az ellenséges bázisra, a heavy-ket elkerülve, közben kiganyéztam az artyt, Nehéztankok visszafordultak értem, addig a team bevette a hegyet... :D

    Bosszantott tegnap, de elmúlt, vesztes csatában is tudtam 400körüli XPket menni, nyertesben is lehangolót. Ennyi.
    Thats life.

    Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

  • DaveNo1

    veterán

    válasz dfsz34 #32162 üzenetére

    Nagyon jó kis tank, hellcat mellett az egyik legaljasabb. Én már sok top gunt összehoztam vele és a 8 killhez sem kellett sok. Eleje néha egész jól pattint, spártaim is van már vele, de azért óvatosnak kell lenni. Amúgy városi pályán is egész hasznavehető, ha sikerül az ellenség sorai mögé flankelni. Himmelsdorfban is csináltam már vele többször is 3000 feletti sebzést így. 100% legénység, bia + venti + töltésgyorsítóval iszonyat gyorsan lő, mire az ellenséges tank észreveszi ki lövi, hogy honnan lövik és a csövét odafordítja simán belehet vinni vele 3-4 lövést, aztán vissza kell vonulni.

    Engem amúgy a 122-44-ről érdekelnének vélemények. Ismerem az erősségeit és gyengéit, de leginkább tapasztalatok érdekelnének, + mik a taasztalatok az MM besorolással. Valahol azt olvastam ritkán rak 9-esbe, valahol meg azt, hogy állandóan nagyok közé pakolja. Igaz ez kicsit szerencse kérdése is.

    You are not prepared.

  • D1Rect

    félisten

    Melyik tankot érdemes megtartani T5-6-7-ből?
    Amit eddig rendszeresítettem magamnak:
    - ELC AMX
    - KV1S
    - Hellcat
    - Jagdpanzer IV(még töprengek rajta, kicsit húzom még benne a legénységen a camot)

  • diegho

    nagyúr

    válasz KisApám #33399 üzenetére

    Van pénz, csak ugye az egész játékot át kell írni az új motorhoz, ami nem kevés idő, én türelmes vagyok, kivárom.

    Mostanában hellcat-en húzom a legénységet.

  • Kakumix

    senior tag

    válasz #95904256 #36767 üzenetére

    Én ugyanígy szívok, csak T6-tal a T8 ellen. Most néztem, hogy 42 csatát mentem és 7db volt T6 3db T7 a többi T8. Utolsó 9 csatámból 5x egy lövéseztek + a Churchill VII-em kétszer kigyújtották egy csatában, két lövésből. Szerintem ma már vagy 10x lőttek ki egy lövéssel full hp-ról.

    Egyszerűen nem tudok mit csinálni, mert minden rosszul sül el. El Halufon lemegyek spotolni, 3-as szakasz jön velem szembe és darálják le a Hellcatem mozgás közben, már csak a füstölgő roncs állt meg. Másik csata ugyanott, kimegyek a szélére a szikla mögé, nézelődök majd azt látom, hogy a csapatomból egyedül maradtam még az arty is elment A2 felé. Megdöbbenésemből arra ébredek, hogy egy ELC AMX tűnik fel a kő mögött, ami mögött vagyok. Jó szórakozás lesz, gondolom kb. 3 másodpercig mert 3 arty lövedék csapódik be körülöttem és elfogyott az 570HP-m. Ez a két csata egyébként a 8 nyertes körömben benne van :)
    ARL 44-gyel van még 300HP-m ki akarok lőni egy 80HP-s KV1-et, kimegyek a szikla mögül, célzok, rám fordul, bumm egyet belém lő a KV1, nem baj be van kalkulálva, célzok tovább, még mindig célzok és végre elkezd szűkülni, na mindjárt lőhetek, bumm ennyi volt a játék. Van rajta célzásgyorsító, venti, 100%-os legénység, nem volt el- vagy kilőve semmi, nem 200-ról lassítottam le, hanem éppen csak pár métert gurultam, a KV1 meg tornyot forgatott és kétszer meglőtt, mielőtt a nyomi francia ágyúm beszűkült volna.
    Már rég megvan a napi 50000dmg-ért járó prémium, de csak 24225XP-t sikerült gyűjtenem az eventre.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép napod!

  • diegho

    nagyúr

    válasz Atlantis #38472 üzenetére

    T5-ben az a jó, hogy ha megfelelő tankot választasz, azzal a 7-eseket is simán átlövöd szemből, így bőven lehet keresni kreditet.

    Én sem azért játszom a hellcat-et, mert azzal óriási WN-t lehet csinálni, hiszen a WN8-at csökkentem vele, hanem azért mert imádom és nagy befolyással vagyok vele a csatákra, annak ellenére is, hogy full spotra vagyok beállítva és 1-2 pálya kivételével mindig előrerohanok. A hellcat pont azokat az előnyöket adja, amik nekem kellenek: gyorsan célzó löveg, jó gun depression, nagy sebesség, jó camo. Nekem ezek kellenek ahhoz, hogy élvezetes köröket menjek, de már egyre kevesebbet játszok vele. Mostanában IS-6-al játszok, mert kellene 3. skill a legénységre, ugyanezen okból húzom a WZ132-t team battle-ben, randomban nem lenne értelme, hiszen arty alig van és a nagy td-k egy lövésből kiszednek.

    Pl az E4-et meg utálom. Lassan céloz, lassan tölt, nincs gun depression, nincs camo, nincs páncélzat és képes 200m-ről egy keresztben álló maus felett ellőni teljesen becélozva. Hiába azzal a legtöbb a sebzésem, egyszerűen rühellem, csak duplázom, ha éppen van kedvem, pedig ha tolnék vele 200 kört, az átlagsebzésem felmenne elég jól. Helyette inkább játszok a 121-el, meg a 113-al, pedig azok sem kimagaslóak, sőt, viszont legalább van mozgékonyságuk, amivel elég sok hátrányt el lehet fedni. Az E5-öt szintén utálom, csak olyan csatát kapok vele, ahol legalább 20 td van, azokkal meg a 400 alfa miatt nem nagyon lehet mit kezdeni, ráadásul az utóbbi kb 15 csatámban nem sebeztem 2500 felett vele, folyamatosan vagy a mi csapatunk nyer, de nagyon, vagy úgy lerohannak minket, mint a huzat. Cseri-vel is mentem, szóltam neki előre, hogy E5-el szar csatánk lett, mikor megjelent előttünk murovanka-n a dombos oldalon: 2x jpze100, 2x f155, o268, fv215b 183, bat, is7, e100 és mi voltunk 4-en, akkor megértette miért nem játszok azzal a tankkal.

  • dfsz34

    őstag

    válasz diegho #40603 üzenetére

    Érdekes ez az m46 patton. A nagy orosz profiknál, mint a straik (2850wn) vagy kirilloid (2420) szintén ez egy alap tank, nagyon sokat játszanak vele.

    Csak azt nem értem, hogy miért nem az m48? Elméletben jobb, de ezek szerint a gyakorlatban mégsem...

    ki kéne nekem is fejlesztenem

    pont ma felraktam az orosz wot-ot is, mert szeretnék a hellcat-al menni és az eu accountomon most éppen a protonál járok, nincs legénységem, úgyhogy gondoltam az oroszt kipróbálom. egy t25 van rajta farmolni, más semmi, t18, hellcat és t25 mással nem fogok ott menni, amúgy is kíváncsi vagyok, hogy erősebb-e az orosz mezőny

    ennek ellenére tényleg nem egyszerű még ilyen op tankokkal sem jó statot hozni, úgyhogy a prok tényleg tudnak valamit

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Pete55555 #43362 üzenetére

    Egy szépséges Type 58, ennek már van hangja :) (valami realisztikus hang mod lett felrakva). Csak meglett az akció alatt. Szenvedősen, de meg lett töltve legénységgel (toborozni kellett lövészt és a sofőrt se tudtam első körben átképezni), holnap payday, lesz véve egy falatnyi gold és ki lesz képezve a frissen toborzott lövész 100%-ra és átszerelem a töltésgyorsítót a Type T-34-ről (egyelőre a garázsban marad, mert megkedveltem), háló és csigaszem már átrakva. Eddig két kört mentem vele, egyet se a saját tierjében, de már tetszik. Mozgékony, gyors, megfelelő szögben pattognak róla a golyók, most már nem csak keménykedek a KV-1S-ekkel meg az IS-ekkel (meg az ezen a szinten lévőekkel), mint az előddel, hanem oda is tudok csípni. Lenne free XP-m a torony, a lánctalp és az ágyú kikutatására is, de ezüst nincs, amíg kifarmolom, addigra meg meglesz sima XP-vel is. Majd csak azt kell eldöntenem, hogy merre haladjak, IS-2 (T10 Heavy ág) vagy T-34-1 (T10 Med ág).

    Más: a kínai premium T6-os scoutról mi a vélemény? Aszongya, hogy a Hellcat tornya van rajta. Meg gyors. Bár papír. M5A1 Stuarttal is tudok szemét lenni meg szeretek már spotolni is, jön fizetés, gondoltam nem ártana valami premium tank is (sokat nem akarok költeni). Gondolkodtam, hogy Type 58 helyett 59-16-ot fejlesztek ki, de arról nem halottam jókat.

    [ Szerkesztve ]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Fritz Teufel

    addikt

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Sikerült feltornásznom magama az amerikai heavy ág T32-re, de valahogyan sehogy nem akar úgy működni nálam, mint a T-29, amivel az egyik legsikeresebb voltam. Most abba is hagytam a játékot vele, mert csak a pénzt viszi :( Úgy látom, hogy Tier VI felett már egy alacsonyabb szintűvel muszáj lesz "farmolni" mellé. Erre a célra szintén az amerikai ág TD vonalát választottam. Sikerült kifejlesztenem 3 nap alatt az M18 Hellcat-et és közben a legénység elérte a 100%-ot. Ide várnék ötleteket a nálam jóval tapasztaltabbaktól, hogy mit érdemes első körben fejleszteni. Gondolom, a parancsnoknál a a 6. sense lehetne az első, de nem biztos, hogy igazam van. A válaszokat előre is köszönöm!

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

  • xenom0rph

    őstag

    Nekem most lett 100%-os a hellcat legénységem ,még semmilyen skilljük nincs.. Miket adjak a legénységnek? Azért kérem ki inkább a tanácsotok mert ha magamtól választom ki az iszonyatos nagy baromság lesz.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    halahala

  • failed

    tag

    sziasztok

    Egy kis segítségre lenne szükségem... 100% lett az M18 hellcat legénységem, és nem tudom, hogy mit kellene fejlesztenem nekik. Nincs még semmijük, most érték el először a 100%-ot :B

    előre is köszönöm a segítséget :R

    Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

  • Szepi1979

    senior tag

    válasz Chris0321 #47881 üzenetére

    Csak ezen a tankon használom a legénységet, a hellcatnek saját van, tovább egyelőre nem megyek. A javítással az a bajom hogy ha ezt láncolják akkor már halott is. Annyira jó ez a gép hogy soha el nem adom, kivéve ha erősen nerfelik.

    “ nem kell mindig nyerni “

  • Chris0321

    addikt

    World of Tanks Magyar Portál:

    Történelmi csata mód 9.0-ban.

    - A 9.0 megjelenését követően lehetőség lesz Történelmi csata módban játszani a csatatípusok ablakból kiválasztva azt.
    Viszont ez a mód szakasz esetén nem lesz elérhető.

    - Három féle történelmi csata közül lehet majd választani:

    Balatoni offenzíva

    Térkép: Erlenberg
    Járművek:
    USSR: IS, T-34, T-34-85, ISU-152, SU-100, SU-76
    Germany: Stug III, Tiger II, Panther, Pz IV, Jagdtiger, Jagdpanther

    Kurszki csata

    Térkép: Prokhorovka
    Járművek:
    USSR: SU-152, KV-1S, SU-85, T-34, T-70, SU-76,
    Germany: Ferdinand, Pz IV, Panther, Tiger I, StuG III, Pz II, Pz III

    Ardenneki offenzíva

    Térkép: Erlenberg
    Járművek:
    USA: M10 Wolverine, M18 Hellcat, M36 Jackson, M4A3E8 Sherman, M4A3E2 Sherman Jumbo
    Germany: Jagdpanther, Pz IV, Panther, Tiger I, StuG III, Tiger II

    - Azon tankok a garázsban melyek nem használhatóak a történelmi csata módban sötét színnel lesznek jelölve és nem lesznek elérhetőek a mód járműválasztójában.
    - Lesz majd történelmi leírás is azon csatáról, melyen épp jászani szeretnénk.
    - Három lehetséges játékmód lesz elérhető a történelmi csatákban:
    Normál csata (standard battle)
    Támadás (assault)
    Ütközet (encounter)
    - Azt a legénységet lehet majd használni az adott járműben, akiket a többi játékmódban is használnunk.
    - Érdekessegképpen a lőszerjavadalmazás pedig másképpen fog zajlani. Előre meghatározott csomagokban lehet majd megvenni a lőszereket mielött belépnénk a csatába. Azon lőszerek ára melyek a menet során nem lettek felhasználva vissza lesznek szolgáltatva a játékosnak.
    - A modulok előre be lesznek állítva és nem lehet majd változtatni őket. Ha a játékos nem rendelkezik a szükséges modullal az adott járművön, akkor az a csata időtartamára ingyenesen fel lesz szerelve a járműre ideiglenesen.
    - A csata gomb lenyomásával jelenik majd meg a matchmaker képernyő, ahogy eddig a többi mód esetében is.
    Ahogy a normál csaták esetében is, a történelmi csaták során sem fogja az mm figyelembe venni az adott játékos lejátszott csatáinak számát és a winrátáját.
    - Ahogy a többi játékmódban, itt is az mm a járművek alap egyensúly értékét fogja figyelembe venni. Mindazonálltal a történelmi módban minden jármű, mely részt vehet a módban külön - külön ki lesz egyensúlyozva.
    - A csapatösszeállítás a járművek típusát és szintjét illetőleg különbözhet a két csapat számára, de a csapatok a totális egyensúlyt figyelembe véve mindíg egyenlő eséllyel indúlhatnak. A matchmaker addig nem fogja indítani a menetet amíg meg nem lesz a teljes egyensúly a két szembenálló csapat között.
    - Nem lesz használható a hang chat (voice chat) a történelmi módban, de az alap chat, mint a többi mód esetén igen.

    - ScorpionLord -

  • dfsz34

    őstag

    válasz Napfénysüti #48079 üzenetére

    Az a gond, hogy nagyon gyakran lényegesen (3-4) több top tier tankot rak az egyik oldalra, mert éppen ezek a játékosok álltak rendelkezésre. A gyengébb oldal vért izzadhat, akkor sem biztos, hogy győz 3-4 magasabb tier tank ellen.

    A két talán legnépszerűbb tank, a hellcat, tiger csapatokról meg annyit, megyek mindkettővel és elképesztő mennyi borzalmasan rossz játékos megy velük, mert népszerű tankok. Hiába op tankok és hiába játszanak vele sokan és hiába rak sokat egy oldalra, egyáltalán nem biztos a győzelem. Hajmeresztő, komolyan mondom, kiáll nyílt terepre lövöldözni hellcat-al a nem normális és teljesen úgy használják, mint a nehéz tankokat, megy előre ész nélkül, fedezéket nem használ, nem mozog, csak megáll és lő, ha ellenséget lát, akárhol van, aztán meg csodálkozik, hogy két pillanat alatt szétkapják.

    A tiger ugyanez, ostoba, nulla tudású játékosok kiállnak a hasukat mutatva, volt olyan csatám, ahol egymás mellett 3 tiger égett. Tűzoltó nincs, drága, gondolom a legénységen sincs megelőző karbantartás, mert minek egy gyulladós tankon stb.

    Az csak hab a tortán, hogy lőni nem tudnak, nem várják meg a beszűkülést nagy távolságnál, mellé megy, a legerősebb részre céloznak, lepattan. Már nem is tudom mennyi, de egy falka hellcat lőtt egy is3-t és csak amelyik he-vel lőtt, az sebzett valamennyit. Engem már korábban kilőttek, de egy wtf-et eleresztettem, komolyan mondom hihetetlen, mit művelnek.

    Lehetne ezt még sorolni, de ennyi ostoba játékost, mint amikor bekerülök egy hordába ezekkel a tankokkal, én még nem láttam. Az rendben van, ha legalább 4-5 értelmes játékos van, akkor lehozzák a csatát, de ez nagyon ritka.

    Biztos vannak tankok, amikkel lehet értelmes csatákat menni a nemzetiben is, mondjuk a sok táras franciával érdekes a játékmenet, de az mm anomália miatt (sokkal több nagy tier tank egy oldalon) meg a népszerű tankokkal játszó rengeteg idióta miatt én fogtam és kikapcsoltam. Lehetne elméletben ki-be kapcsolgatni, de jelenleg nem lehet tankonként szabályozni (pl amx50100-al egész jó és érdekes csaták voltak), úgyhogy marad kikapcsolva nálam.

    [ Szerkesztve ]

  • xenom0rph

    őstag

    Van egy hellcatem egy ilyen legénységgel, hova tovább? Rákerestem a hellcat legénység kifejezésre de semmi érdemlegeset nem találtam. :R

    halahala

  • Cray Tyler

    senior tag

    válasz xenom0rph #51095 üzenetére

    Parancsnoknak meg rádiósnak látótáv-növelő skill, sofőrnek kuplung-égetés (mert a Hellcat hiába gyors egyenesben, attól még szarul fordul), vagy sima utazás, lövésznek pillanatkép, töltőnek meg mindegy (nekem javítás van rajta).

    Ez az én verzióm, másnak más lehet jó. Ez a setup arra megy, hogy menet közben is pontosabban lehessen lőni, és az amúgy sem szar mozgékonyságán még többet javítson a legénység, ugyanakkor minél messzebb lásson mindenki.

  • Viktoár

    addikt

    válasz Chris0321 #51108 üzenetére

    Örülök persze mert nagyon élvezetes hogy mindenkiről pattogok,engem meg max 2 lövésből leszednek.Arról meg ne is álmodjak hogy pattintom őket. :C

    Most csak kv1-el megyek a legénységet húzom,de nagyon ratyi így a játék.Ha esetleg gyors tank lennék talán elmenne a 2 tier különbség de még az sem vagyok.

    A másik a csapat fele aki sírba tesz az agyatlanságukkal.

    Előbb végre nem himmelsdorf volt hanem erlenberg,A top tankunk azonnal vízbefulladt,a spotjainkat az első percben kilőtték,és egyedül "védtem" a jobb oldalt.Nyomtam az F7-et de nem érdekelt senkit,1 hellcat jött segíteni de ahogy jött úgy ki is lőtték.
    Talán hanyagolnom kéne....

    Üdv:Viktor

  • myckey

    veterán

    válasz #40993792 #56296 üzenetére

    értelek én.

    de a hellcatre a coated-bino-rammer a legjobb felszerelés sztm

    az meg bőven elég ha a legénységnek megvan az álca

    aztán kinek hogy.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • mynames

    senior tag

    válasz myckey #56298 üzenetére

    coated helyett célzásgyorsító inkább...

    "az meg bőven elég ha a legénységnek megvan az álca" ...Persze. A hellcatet bármi átlövi így nem elég a crew álcája..Ha felfedezik vége. Kell a háló.

    De kinek , hogy.

  • Patrick76496

    őstag

    válasz Bad Pritt #57666 üzenetére

    Én általában attól kapok hülyét ha gyári WoT ingame GUI-t látok, még néha videó nézése közben is piszkálja a csőröm. Számomra ezekre az információkra szükség van, enélkül nem lennék olyan játékos, mint amilyen most vagyok (és ez minden embernél így van). Szvsz ezen a felbontáson még úgy-ahogy el lehet vele játszani, de már pl. a kockamonitoros asztali gépemen nem lenne jó, ha 1280x1024 helyett (az alapértelmezett) 1024x768-ban játszanék rajta (szerencsére ritkán kell azt a gépet használni).

    Ami nálam kiveri a biztosítékot az az amerikai legénység hang. Még videóban is idegbajt kapok tőle, ha meghallom. Komolyan, ezzel hogy lehet játszani? Mióta kijött a legelső 8.0-ás teszt, azóta minden patchnél ki van űzve a játékból (a kis aranyos kliens csak ezért mindig letölt vagy 2 gigát) és vagy csak Oroszt vagy válogatott nationalt használok. Hála a jó égnek, hogy akkor meghallottam a Славный Советский legénységi hangot, különben egész 8.8-ig azzal a szar jenkissel kellett volna játszanom. :D

    (#57667) Bingisz: Ezt az első bekezdésben de leírtam, de meg lehet nézni, ki milyen játékos lenne modok nélkül. Lehet, hogy csupasz játékkal pl még csak 55%-os lenne a win rate-em.

    (#57689) +SoulRiever-: Mi a célkereszted neve?

    (#57708) etejedu: Amíg jó pályákra rak be (bár nem tudom miket kapsz), addig mi a baj vele?

    (#57835) wall2: СУ-122П? :Y

    (#57839) psycroptic: Gratula! Jól lehagytál, nekem még mindig kell 2 nemzet. :)
    - - - - - - - - - - - -
    Igazán ráfért volna arra a Hellcatre a nerf, miért kellett visszavonni? A Tigerek meg pont most balanszoltak, viszont ha a СУ-101 nem kapja meg a buffot, akkor nagyon jó lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

  • dfsz34

    őstag

    válasz dvids #59727 üzenetére

    Volt szerencsém az E3 búbjához. Amx 50 120 arannyal, négy lövés, egy ment át. Elméletileg ha szemben van, akkor a lövegtől kicsit felette és balra vannak olyan szellőzőknek kinéző dolgok. Az belőhető, de nagyon kicsi.

    A kisebb amx-el próbáltam, kint maradtam, mondom ezt ki kell próbálnom, nem érdekel, hogy kiszed. Hat lövésből szintén csak egy sebzett ott, szintén arany.

    Brutális egy jómadár az E3, jó eséllyel tényleg csak az aljának a két széle sebezhető szemből.

    Más,

    A hellcat-al tényleg nem tudnak mit csinálni. Hiába adtak neki brutális wn8 sebzés szintet, röhögve átviszi. Ugye azt magyarázta minden nagyokos, hogy azért jó a wn8, mert például hellcat-al nem húzható. Régebben el is hittem, mert régen játszottam vele, de most leporoltam. Még úgy is tank ászt lehetett vele csinálni, hogy vesztettünk és a bino-t a garázsban felejtettem, nem raktam rá. A csapatunkból én sebeztem 7 frag, 3,4k + 1k assziszt meg egy kv1s-nek volt 1,1k sebzése, az összes többi 13 tank összeadva sebzett 3,3k-t, kevesebbet, mint én egymagam. Így lett a medál miatt 1391 alap xp, de a binot sajnálom, mert ha nálam lett volna legalább plusz 1 frag, bár inkább több, sőt, sőt megkockáztatom, hogy le is tudtam volna hozni. Sztyeppén volt és jött az ellen foglalni, binoval megláttam volna őket olyan távolságból, ahonnan ők nem látnak engem.

    Egyszerűen nem lehet mit csinálni a hellcat-al. Brutális op tank, nincs mese. Minden 4-5. csata vele ehhez hasonló, ász közeli eredmény, 1200-1300 alap xp. Néha kicsit jobban kijön a lépés, akkor meg ász.

    Ja és még nincs 100% a legénység, csak a parancsnokot vettem aranyért, hogy a hatodik zérzék meglegyen minél hamarabb, a legények még 93%-on állnak.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Mclovin #59753 üzenetére

    A hellcat az egyik legsokoldalúbban használható tank. Én úgy kezelem, mint egy speciális könnyű tank, ennek megfelelően mentek rá a modulok is: töltés gyorsító, optika és bino, mivel látótáv = élet, ezzel a tankkal meg pláne. Ez lehet, hogy nem a szokványos, de nekem bejött, más stílushoz más modulok kellenek.

    Nincs szerintem egy konkrét technika, hanem inkább egy csokor, amiből válogathatsz. A tulajdonságai eléggé felül emelik a legtöbb tier6 tankhoz képest. Jó, sőt kiváló a kamo értéke, jó a sebessége (de lassan fordul), jó a top ágyúja: pontos, gyorsan céloz, átütése ok és az alfa sebzés is ok a tier6-ban, (de kevés a lőszer és a dpm, kicsit lassan tölt ), nagyon jó az ágyú depressziója, azaz dombos terepet érdemes keresni vele a harchoz, a látótáv feljavítva szintén megfelelő, jónak nem mondanám (ha van olyan legénységed, akkor érdemes skill-el is erősíteni a látótávot). Páncélja nincs, úgyhogy még egy ok a dombos terep vagy egyéb fedezék keresésére és csak a tornyot kidugva csipegetni vele.

    Mozogni, helyezkedni vele, kihasználni a kiváló kamo-t és a jó ágyút. Ha van dombos terep, akkor oda kell menni, mese nincs, hacsak nem szól valami ellene a csapateloszlás miatt, mert ott van előnyben ez a tank.

    Páncél nuku, a torony tud esetleg pattintani, de azért erre sem lehet biztosan számítani, de több az esélye, mint a testnek, ezt kéretik észben tartani, tehát csak tornyot mutatni, testet nem, ha megoldható.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    T49 powa. Érdemes a mexerzett wn8-ra figyelni. A jóég tudja csak, hányadik ászom vele. Egy laza 2,4e sebzés mellett szép kis ász. Lassan 100%-osak lesznek a legínyek és látszik a hatása. Kezdem érteni pl a pinkman...-t, hogy miért ezzel a tankkal húzza a statot.

    Mit lehet ezzel kezdeni sok skilles legénységgel? Brutál op dög. Szerencse, hogy a legtöbben átugorják, me' nekik a hellcat kell és gyenge legénységgel használják meg soha nem tanulják meg ezt a tankot. Azért jó, mert soha nem is hallottam, hogy a t49 op lenne, eddig soha legalábbis. Pedig nagyon az... wn8 újabb anomáliája, hellcat-al lényegesen nehezebb húzni, de pl a t49 odab.sz rendesen.

    Szerzett tapasztalat:1 190 Szerzett kredit 27 515
    Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Tapasztalat: 1 190
    Bevétel: 18 363 WN8: 8 644 (100)

  • zsolthee

    senior tag

    válasz dfsz34 #60359 üzenetére

    Még mindig a gyengébb rádióval tolod? :)
    Már én is gondolkoztam, hogy szórakozásra nem a HellCat-et tartom meg, hanem a T49-et.
    Nagyon pörgős kis vas, ráadásul az első RW medálomat is azzal szereztem. Én is imádom, csak eladtam. Viszont ha visszaveszem egy 3 skill-es legénységet teszek bele. ;]

  • slett27

    addikt

    válasz sequator #60861 üzenetére

    Type T-34 volt, de meguntam. :) Egészen T44-ig jutottam azon az előbb említett orosz ágon, ott a győzelem is már mínuszos lett, T44 VII ágyúja azon a szinten mindenhonnan pattogott, csak az arty-k voltak meg vele. Lehet én voltam noob, de 30 csata után feladtam, annyira nem kell a T-54. Most állandóan gold-al lövöldözzek ? :D Aztán T44 egy kör gold-al, kifarmolása 5-kör egy V szintűvel. :D Úgy érzem VII szint felett mindenképpen kell a prém. De gondolom erre nem csak én jöttem rá.

    Sztem visszaveszem a T-34-et oszt kifullozom a legénységet, teszek rá töltésgyorsítót, célzásgyorsítót. Jó lesz az. :K Hellcat lett a legjobb barátom, a T-34-el kb hasonló a stílus.

    Jah tapasztalat : Hellcat-el 10-ből 8 csatában benne vagyok az első ötben, T44-el szinte mindig elsőként lőttek ki. :DDD Elég nagy szívás volt.

    [ Szerkesztve ]

    "Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

  • dfsz34

    őstag

    válasz Flickering #61098 üzenetére

    Vagy, olyan tankkal kell menni, amivel ki lehet nyírni a jelentős túlerőben levő ellenfelet is és akkor nem számit az xwm mit mutat. Pl. a lenti csata, ahol a csapatom összes sebzésének 44%-t én hoztam :)

    Kezd nagyon addiktív lenni a T49 a számomra. Ez a tank egyszerűen félelmetes komoly legénységgel, mert nagyon sokat hozzátesz a teljesítményéhez már az első skillsor is. Még csak 82%-on állnak, de a plusz 10m látótáv és a 3 kamo máris nagyban segít. Mit lehet ezzel a tankkal kezdeni több skilles bandával, prémium kajával (+15m látótáv) és arany lőszerrel? Bele se tudok gondolni és tényleg nem véletlen hogy sok nagy pro ezzel húzza a statot, csak gondolom nekik monster legénységük van, prém kaja meg használják bőven az arany lőszert. Sajnos én anyagilag nem bírnám a prém kaját meg a lőszert, de így is a 82% első skilles legénységgel, az utóbbi 40-50 csata olyan 3500 wn8 és kb 70% WR és ez még javulni fog, főleg a hatodik zérzék kéne nagyon.

    Ez nagyon nagyon jó tank, sokan átugorják a hellcat miatt, pedig félemeletesen jó a T49. Sokkal élvezetesebbek a csaták vele, és ahogy a link mutatja, még ilyen totál vesztésre álló csata is lehozható vele a végén. Ráadásul ez tier5, bár nem akarom túlbecsülni a tier5 körüli játékosok tudását, de mégsem az van, hogy a totál kezdőket lövöm halomra, mint a T18-al, hanem bizony sokkal taktikusabb játék szükséges, mert itt már valamit sejtenek a játékból.

    Redshire T49
    Szerzett tapasztalat:1 063 Szerzett kredit 26 535
    Csatában elért Achievement 2 Kiválóság jele, Nagy kaliber, Szárnysegéd, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Tapasztalat: 1 063 Javitás: 2 100 Lőszer: 3 744
    Bevétel: 20 691 WN8: 7 503 (100)

    Ha lett volna hatodik érzék, akkor nem kapok be két felesleges találatot az elején, már nagyon várom az első teljes skill sort, mert érezhetően dobni fog a teljesítményen. Sokszor bizonytalan vagyok, hogy spotoltak-e és a gyors töltés miatt kint maradok. Hatodik érzékkel az ilyen helyzeteket megúsznám.

    [link]

  • zsolthee

    senior tag

    válasz dfsz34 #61108 üzenetére

    Átteszem a Hellcat-ből a 3 skilles legénységet a T49-be.
    Megyünk szakaszba? ;] :DDD

  • slett27

    addikt

    válasz Bad Pritt #61158 üzenetére

    Valahogy elönti az agyamat a h..gy. :D A Hellcat-et 3x-ra sikerült megszoknom, játszanom vele. Először volt 36% győzelmi arány, most már 49%. Nyilván első húsz csata után nem szabad következtetést levonni erre már rájöttem én is ill. 100% legénység minimum + full kifejlesztett jármű de ez itt már ki lett tárgyalva ugye. Így voltam az előző két prémium tankkal akkor még csak ilyen 4-5k csatán voltam túl.

    "Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

  • uniqm1

    tag

    válasz dfsz34 #61340 üzenetére

    Annyit áradoztál a T49-ről, hogy kénytelen voltam elővenni. :) Sokat nem vártam tőle, mert csak az SP akció miatt indultam ezen az ágon, miután a Hellcat meglett, már nem is vettem elő ezt a tankot, a legénység is csak 85% tájékán áll. Most, hogy újra mentem vele, leesett az állam... Már a 3. körben meglett a tank ász, még ezzel az ócska legénységgel is (az első kettő csatában eléggé a tápláléklánc alján voltam, full tomato csapatban, és hamar felspotoltak).
    Szóval ez tényleg jó kis tank. :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz gyenesmartin #62051 üzenetére

    "A t25/2-es álcája jobb lesz majd valamivel? Az ágyúja gondolom nem."

    Nem lesz jobb, rosszabb lesz. A hellcatnak meg a T49-nek (meg sok más tanknak) fenomenális az álcája.

    Ez "user error" lesz, ha állandóan spotolnak. Nyilván kell rá festés meg álca skill, de egy 300m-re levő kv1 nem fog téged spotolni, ebben egészen biztos lehetsz, hacsak nem rakott rá binot a játékos és nincs monster legénysége, ami így nagyon ritka. Nekem mondjuk mindig van bino minden tankonom, de ahogy nézem nagyon ritkán foglalkoznak a látótáv növeléssel a játékosok.

    Esetleg nem a kv1 spotolt, amit az aktuális helyzet kielemzésével lehet megérteni.

    Pl. a T49-el őrületbe kergetem ezeket a vaksi nehéz tankokat, egyszerűen nem bírnak spotolni. Soknak van lövés irány jelzője és jön felém, amivel elköveti a hibát, hiszen pl a kv1 szemből alul könnyen belőhető. Cikk cakk-ban kéne jönniük, de egyrészt lassabb, másrészt meg akkor meg leszedem a láncát könnyebben, szóval nem jó ez sehogyan sem. Ha adok kólát a T49-nek, akkor 425m a látótávja mozgás közben, szóval ebből lehet sejteni, hogy mennyi esélye van pl a kv1-nek a maga 310m látótávjával és pocsék kamo értékével. Volt olyan szerencsétlen sand riveren, aki elől folyamatosan hátráltam és közben mindig lőttem, majd megőrült, hogy már mennyit jött előre és még mindig nem lát meg :)

  • SSJmeszes

    senior tag

    válasz Bingisz #62507 üzenetére

    Talán te linkelted egyszer régebben, hogy a nyitott tankoknál. PL: hellcat, akár a WT ágon, látszik a legénység.. Az mod. volt vagy a WG fogja majd belerakni? Elégé tetszetős ötlet lenne pedig..

    YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

  • dfsz34

    őstag

    válasz mrszitya #63991 üzenetére

    Most akkor népszerű vagy OP, mert nem ugyanaz a kettő.

    A WG-vel szerintem az a gond ilyenkor, hogy ahogy már többen mondták, hogy csak azt nézi, ha egy tank népszerű, akkor biztos OP, aztán ennyi. Nerfhammert neki, amíg a parasztok tisztelt felhasználók le nem szoknak róla.

    Én pl sokkal megbízhatóbb mérésnek gondolom mondjuk az ász szintet egy adott tankra. Már többen is mondták itt a fórumon is és én is tapasztaltam, hogy pl a hellcat ász szintje nagyon lement. Megnéztem wotreplay-en és már 1732 prémes xp-re megadja. Persze ok, ez sem egy egzakt mérés, de szerintem messze pontosabb, mint bármilyen sommás kijelentés, hogy de über op az a tank. Magyarul a játékosok 1% tud 1732 xp-nél többet csinálni a hellcat-al és most egészen komolyan kérdezem, ez mitől OP eredmény? Mert abszolút nem az. Én még emlékszem, hogy vastagon 2000 xp felett kellett menni korábban, amikor még úgymond statpad tank volt és a tényleg jó játékosok nyomták vele. Lehet még mindig az a lila köd van sokak fejében, hogy tényleg a jó játékosok mennek vele és kutya kemény ellenfél a hellcat, de -hozzáteszem- csak akkor, ha olyan a játékos, aki vezet és mivel most már nem stat pad, a tank statja is rohamosan romlik és most már látható is, hogy az átlag massza képes 675 sebzést csinálni vele, viccesen keveset egy OP-nak kikiáltott tanktól.

    (#63995) ddt500hu
    Az EJ 1925 átlagot megy a Helcat-al. Erre mindenki mondja OP a tank, szerényen csak annyit mondanék, hogy EJ talán a legjobb hellcat játékos az EU-n, ja hogy az nem számít... csak a tank, ok, de akkor miért nincs még a közelében sem egy átlagos játékos?

    igen, megyek 1100-t a T49, pontosabban most már többet, de ehhez nagyon komolyan meg kellett tanuljam a tankot, legénységet fejleszteni, modulokat és cuccokat kitesztelni stb. Most akkor mi van? A tank op és az megy 1100-t vagy megtanultam vele játszani? Ha tegyük fel belefektetek ugyanennyi energiát egy másik tankba, akkor szerinted nem lehetne megközelíteni ezt a szintet mással is? Dehogy nem...

    Ez az egész onnan ered ugye, hogy amelyik tankot ellepik a jó játékosok, akkor az a tank ki lesz nevezve OP-nak, mert azt sokkal könnyebb rágfogni, mint azt megérteni, hogy hosszú és fáradtságos tanulás, amig az ember eljut oda, hogy komoly ÁTLAG sebzést tud szállítani egy tankkal. Nem a tank fog átlag sebzést generálni.

    Egészen komolyan kérdezed, szerinted a tank teljesítményében mekkora % a tank maga és mekkora a játékos felkészültségéé? Innen kéne kiindulni, utána lehetne arról beszélgetni, hogy ok melyik tank OP.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #64008 üzenetére

    Nem tudom pontosan mire gondolsz, de én nem látom azt a rettenetes über OP dolgot a Hellcat esetében, a T49 meg közröhej (15. a listán és mindenki sipákol, hogy OP).

    3 tier 6 tankkal is jobb átlagot csinál a massza és ugye a különbségek lefele, amikről beszélünk 10%-on belül vannak. Továbbá vajon melyik típussal játszanak tapasztalt játékosok? Pusztán csak a számok alapján. Nem lehet mindenki kezdő ugyebár, ennyien nem is húzhatják azt az ágat, anniyra azért nem népszerű, látszik is hogy pl alig van csata a T25/2-vel. Alig harmada csata van a tier7 tankkal, azaz a Helcat-al sokkal sokkal több olyan játékos játszik, aki nem a T25/2-t fejleszti, hanem a hellcat-al játszik, mert megtartotta.

    Most gondlkolkodjunk már egy pillanatig. Azt gondolom mindenki belátja, hogy ha többször játszol egy adott tankkal, akkor a legostobább játékosokat leszámítva mindenki fejlődik. Ezért fontos ezt is figyelembe venni ilyenkor. A hellcat úgy hoz ilyen eredményt, hogy a leginkább ismert tank a kv1s mellett és rengeteg az olyan játékos, aki megtartja és úgy játszik vele többször.

    Tehát a számok abszolút azt mutatják, hogy a hellcat-al sokkal tapasztaltabb játékosok játszanak, mint a többi típussal, de ok ennek hatását nem tudjuk kiszámolni, de mit jelent ez a gyakorlatban:

    1) Sokkal többen mennek fullos tankkal -> Gondolom nem kell magyaráznom a hátását, hogy lényegesen kevesebb a stock tank a mintában

    2) A játékosok tapasztalata több az adott tankkal, jobb a legénység, modulokkal fel van szerelve, nem sajnálják annyira róluk hiszen megtartják, álcafestést raknak rá stb, szerintem arany lőszert is többet használnak ilyen megtartós tankon

    Innentől nem tudom mi a kérdés, ez pont az amiről pofáztam, hogy a Hellcat-nak jobb a játékos állománya még most is, korábban meg kimagaslóan jobb volt (elég megnézni a wn7 listát, a hellcat még ezzel az eredménnyel is a csúcson van), ez már önmagában simán megmagyarázna ennél jóval nagyobb sebzés átlagot is. Igazság szerint ez a negyedik hely pontosan, hogy azt mutatja, hogy még így, ennyi tapasztalt játékossal, felszerelt tankkal együtt sem képes kimagasló sebzés átlagot felmutatni.

    Mivel magyarázod ezt?

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz vhw #64010 üzenetére

    Nekem 1150 a sebzés átlagom vele, lehúzza a wn8-t elég jól, de mégis szeretek vele menni. Bejön ez a stílus, ennyi. Felszereltem mindennel, modullal, örök festéssel, arany lőszerrel. Fejlesztgetem benne a legénységet.

    Egy ilyen népszerű tanknál a csaták kb 2/3-t olyan csinálja, aki megtartotta (ha kivonom a T25/2 csaták számát a hellcat-ból, ami nem teljesen egzakt, de jó közelítés).

    Ez a 2/3 olyan, hogy fullos tankkal megy már, modullal, akár prém fogyócuccal, lőszerrel egészen biztosan jobban ellátja, ismeri a tankot.

    Ennyi, szeret vele menni. Esetleg korábban WN7-t húzott vele és most még mindig előveszi.

    Szerintem ebből nem következik az, hogy OP, de egy jól felszerelt, jó legénységgel rendelkező tank lehet erősebb, mint egy olyan, amiben még mindig nincs 100%-os legénység. Az ugye tipikus, hogy ha valaki nem áldoz aranyat az átképzésre, akkor kb a tier5/tier6-ra kap egy 100%-os csapatot és az első skill meg tier7 vége felé szokott aktiválódni. Egy éppen átképzett tier6 legénységű tank le lesz maradva és jól felszerelt és kiképzett hellcat-al szemben. Korábban a hellcat név egyenlő volt a stat húzással, ezért rengeteg megtartották és kigyúrták. Most ők nem hiszem, hogy eladták a wn8 színre lépésével, legalábbis nem mindenki, hanem most is mennek vele.

    Most komolyan, ott a Nashorn, tized annyi csatával, abból mennyi lehet a stock tank, gyenge legénység satöbbi, fel se szerelik sokan, mert 10 arany leszedni a modult, festést is sajnálják róla. A nashorn-al hoz a massza 616 sebzést, egy olyan hellcat-al ahol a csaták 2/3 jól láthatóan kigyúrt tankkal történt meg kb 10%-al többet. Már csak a stock tankok aránya megmagyarázná simán a különbséget.

    Amúgy a nashorn egy nagyon jó td, fantasztikus ágyúval, jól felszerelve simán lelépi a hellcatot, szvsz, csak megint azt van, hogy kit érdelek, a masszának a WTE kell, nem fognak leragadni és kigyúrni a legénységet meg megtanulni játszani vele.

    Érted, akik OP-t kiabálnak azok totál érzéketlenek a tényekkel szemben, ott vannak a számok, csak el kell olvasni, hogy mit mondanak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vhw #64020 üzenetére

    Miért? Azért mert népszerű tank, mindenki arról pofázik, hogy OP (alaptalanul), felmegy a vérpista a fórumra elolvassa és kell neki. kv1s, is3-al, t34-el miért mennek annyira sokan? Mert megvan nekik és használják.

    Attól, hogy egy tankot úgymond könnyű használni, még nem lesz OP. A hellcat-ra ez főleg igaz.

    Azon mulatok a legjobban, hogy kijelentik emberek, márpedig OP a tank., OK vegyük sorra az érveket újra:

    - a chartok azt mutatják, hogy a hellcat csak nagyon jó játékosok kezében válik kiemelkedő tankká -> azt nem kell nézni, akkor is OP, jól van
    - negyedik a tier6-ban sebzés átlag szerint és egyáltalán nincs kiugróan magas sebzés átlaga, 9,5%-al magasabb, mint a következő TD-nek,a Nashorn-nak,amit egyébként nagyon kevesen tartanak meg (=magas a stock és gyengén felszerelt tank aránya) remélem 9,5%-ra senki nem állítja, hogy az valami elképesztő brutális érték -> azt nem kell nézni,akkor is OP, jó
    - a számadatok alapján nagyon sok olyan játékos megy vele, akik megtartották és kigyúrták, emiatt arányaiban kevesebb stock hellcat futkos, illetve jól kigyúrt tankok mennek (modulok, legénység, festés, arany lőszer stb stb), hiszen megtartották -> azt sem kell nézni, akkor is OP, jól van
    - a játékosok komolyabb tapasztalata van a hellcat-al, mivel megtartják -> azt sem kell nézni, akkor is OP, jó
    - akkor nézzük meg a te személyes eredményedet vele, ööö izé, 1100-1200 átlag sebzés tapasztaltnak mondható játékosok esetében -> azt sem kell nézni, akkor is OP, jól van

    Bár itt tényleg megkérdezném mindenkitől, hogy a 3.14csába van az, ha ennyire OP a hellcat, hogy szinte elég vele kigurulni és beállni egy bokorba és mindenkit ki lehet irtani vele, akkor ő éppen miért nem tud vele komoly, 1500-1600 ÁTLAG sebzést produkálni. Egy OP tankkal? Hogyan hogy nem megy? Persze tudjuk a választ, pofázni egyszerűbb arról, hogy egy tank OP, mint tényleg teljesítményt felmutatni vele. Az már macerásabb, de akkor is OP. :)

    Egy a lényeg és ez tényleg vicces, számok, adatok egyáltalán nem mutatnak kiugró über OP eredményeket, főleg ha figyelembe vesszük a nagy csata számot vele (sok kigyúrt tank és tapasztalat), de akkor is OP mert csak. Érvek nincsenek ellene, személyes eredmények nem támasztják alá, más tankokkal is tud a massza hasonló eredményeket menni, de ezek mit sem számítanak, csak egy a lényeg OP, mert csak. Most mondanék erre valamit, de nem akarok sokakat megsérteni, már a görögök is, akik a nagymesterei voltak a kultúrált vitának megfigyelték és dokumentálták ezt a jelenséget.

    Én élveztem a vitát a magam részéről, az látszik, hogy sok embernek már három bővített mondatot elolvasni és megérteni is probléma, nem beszélve az összefüggésekről. Ha nincsenek érvek, akkor jönnek az általános kijelentések, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

  • Diarmand

    senior tag

    Tőled előre is elnézést Zsolt, de én úgy érzem, hogy tartozom ennyivel a tegnapi vitának. Nem akarok én semmit sem kirobbantani, de azért lássuk tisztán a dolgokat.

    Csak dfsz-től idézek tegnapról:

    gondoljunk már bele, OP a t49 meg a hellcat?

    Én egyáltalán nem látom OP-nak egyiket sem. (Ugye a Hellcatről és a T49-ről volt szó.)

    Ott a T49, miért OP? A 15. , tizenötödik a sebzési listán tier5-ben. Mitől über OP az a tank, akkor ? Megmagyaráznád?

    Nem tudom pontosan mire gondolsz, de én nem látom azt a rettenetes über OP dolgot a Hellcat esetében, a T49 meg közröhej (15. a listán és mindenki sipákol, hogy OP).

    Ugyanúgy tőle idézek, csak régebbről:

    Egy szép, de teljesen közönséges csatával búcsúzom mára a T49-től. Közepes rádióval, nem bír tier7-be rakni, így meg túl könnyű.
    Ezért brutálisan op ez a tank, mindenhol ott van és senki nem érezheti biztonságban magát tőle.
    #60107

    Mit lehet ezzel kezdeni sok skilles legénységgel? Brutál op dög. Szerencse, hogy a legtöbben átugorják, me' nekik a hellcat kell és gyenge legénységgel használják meg soha nem tanulják meg ezt a tankot. Azért jó, mert soha nem is hallottam, hogy a t49 op lenne, eddig soha legalábbis. Pedig nagyon az. #60281

    Statpaddereknek meg szerintem kötelező darab. #60365

    Nekem jól indult a napom, bemelegítettem a T49-el. Az egyik csata érdekes volt, a sok tomato mellett az ellenfélnél is volt egy T49 és a srácnak nagyon hasonló, csak picit jobb statja volt, mint nekem. Szóval egymásnak feszült a két T49. Végül mi nyertünk, afk tank mellett is (egy m7 az ellenfél bázisától kb 200m-re leállt és kész, nagyon örültünk neki, nem volt scout utána), a sebzés nagyon hasonló, nekem 1754, neki 1797, de nekem "csak" 7 frag jött össze, neki 8, úgyhogy elvitt minden medált. A két T49 15 frag-et gyűjtött, szóval nem tudom, hogy op tank-e :) #61773

    Ezek után úgy érzem, hogy dfsz-nek emlegetni a kulturált vitát elég nagy pof... arcátlanságra vall. A ferdítés nagymestere.

    [ Szerkesztve ]

  • ddt500hu

    veterán

    válasz Diarmand #64075 üzenetére

    Te aztán nem sajnálod rá az időt. :DDD De én is ezt mondtam tegnap. 2 órán belül váltott az "egyre szarabb játékosok mennek a Hellcattal és csökken a tank ász szintjéről" a "csupa tapasztalt játékos megy a Hellcattal akiknek régóta meg, van és ismerik, meg skilles legénység, prémkaja stb-re" :C

  • gyenesmartin

    őstag

    Ebben az új 9.2-esben igen szar lett a hellcat. Ha bárki eltalál 1.-ső lövésből ki is lövi legalább a motort és valamelyik legénységi tagot. Ha erősebb ágúval, akkor 2 legénységi és motor rádió.
    Bezzeg a hummel. Az nagyon jó lett. 1000-est belesebeztem egy is-2-es frontjába. De mindegyik lövés eddig 500 fölött volt.

  • dfsz34

    őstag

    Tegnap végre hagyott játszani a játék, amihez annyi már elég, hogy ne legyen a csapatomban feltűnően sok hülye, akik pillanatok alatt meghalnak vagy -ami talán még rosszabb- teljesen hasznavehetetlenek. Igaz a WR még így sem jó, de legalább volt lehetőségem játszani, nem gyűr le pillanatok alatt a túlerő.

    Érdekes, hogy a T49 meg a hellcat most lehúzta a statomat, evvan sajnos, pedig jó csaták voltak, kettőben top xp-t kaptam, csak spottal együtt, azt meg nem nézi/nem tudja nézni a stat. Sebzést nem tudtam velük produkálni :((

    A kis Amx12t sajnálni fogom, amikor eladom, de kell a legénysége majd a lorraine-be és két könnyű tankot nem tartok meg, a nagyobb amx meg azért mégis jobb vas.

  • Szepi1979

    senior tag

    válasz csaba17 #65291 üzenetére

    ááá akkor én is elb.sztam másik tankra ment mint amire akartam. Gyanús is volt hogy a hellcat teljes legénységének harmadik skillje egy nap alatt lett 50%-os. :(((

    [ Szerkesztve ]

    “ nem kell mindig nyerni “

Új hozzászólás Aktív témák