Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchryss

    addikt

    válasz jano_77 #219517 üzenetére

    12 stráffal nagy szerencséd van mert az már 3 fix bónusz csatát ad (alsó táblázat a képen) míg a 11 az még 2-t adott volna csak. Vagyis pont a határ jobbik oldalára kerültél. A következő lépcső 26 stráfnál lett volna, de annak nem voltál a közelében szóval kihoztad a kvaliból a max-ot ami neked benne volt. 9 duplázó az jónak számít, azt ha sikerül jól leszorzózni mondjuk minimum 3-at belőle négyszerezni és ha a vesztes csatákban kevés stráfot buksz akkor elég gyorsan átroboghatsz a div3-on.

    Jól gondolod ha egy nap fel akarod mindet használni akkor 9 tankkal kéne dupláznod. Automatikusan felhasználja, de éppen a napi 1-es limit miatt lehet kicsit trükközni. Ha épp elértél egy pajzsos rangot ahonnan nem lehet már visszaesni akkor ott az elején nem érdemes szorzós csatát menni. Ilyenkor érdemes olyan tankkal menni amit már aznap leszorzóztál. Hogy miért? Gondolj bele ha a pajzsos rang után mész egy fasza x4-es szorzós kört az +4 stráf de utána szopóra kerülsz és 4 csatával 4 stráfot buksz akkor pont nullán vagy és ment a kukába a szorzós csatád mint ha nem is lett volna. Ha mindezt egy már leszorzózott tankkal csinálod akkor a 4 helyett 2 stráfot kapsz majd ugyanúgy buksz 4-et és ugyanúgy 0-án leszel viszont megmarad a szorzós csatád mert nem használtad fel.
    A 3-as divízióban ezek a pajzsos szintek: 0, 4, 7
    Én úgy szoktam csinálni hogy ezeknek a pajzsos szinteknek az elején olyan tankkal megyek ami már volt szorzózva (0-ánál a legelején nyilván 1x muszáj szorzózni mert először minden tank szorzós) és miután bónusz csaták nélkül elmentem tőlük +3-4 stráfra akkor váltok át szorzózgatásra hogy minél gyorsabban elérjem a következő védett szintet. Lehet hogy nem lesz jelentősége, de ezzel az egész trükközéssel azt érheted el hogy ha pont a pajzsos szint után üt be a szopóág akkor van rá esélyed hogy megmented a szorzós csatáidat és nem mennek feleslegesen a kukába.

    Minden div elején 3 bónusz csatát kapsz a kvalid után (ami ha azt nézzük hogy 4 a max nem rossz teljesítmény tőled, alsó táblázat a képen) és ehhez jön még az éppen kivégzett divízió/kvali hatékonysága (felső táblázat a képen) ami nálad a 80% miatt +6 volt. Így kaptál 3+6=9 bónusz csatát. Attól függően hogy a div3-ban milyen lesz a hatékonyságot kapsz 3+x bónusz csatát a div2-re, a div2 alapján meg 3+y bónusz csatát a div1-re.
    Ha például 90%-ra felviszed a hatékonyságot akkor 3+7 azaz 10-et kapsz, ha meg jól szorzózol és 120% fölé viszed akkor 3+8 azaz 11-et kapnál. Szorzókkal nem olyan nehéz feladat a 120%-ot elérni, azt lenne jó kitűznöd célként.

    Sok múlik az egyéni teljesítményen, hogy a vesztes csatákban mennyire tudod menteni a stráfokat. Az alsóbb divíziókban én például átlagban nem szoktam bukni vesztes csatákkal semmit. 5 csatából kb 3x 2-5-ben végzek, 1x elcseszem és bukok 1 stráfot 1x meg első vagyok és szerzek egy stráfot vagyis a vesztes csaták nullára jönnek ki. Innentől pedig egyértelmű hogy hosszú távon csak felfelé mész és a győzelmi aránytól függ hogy milyen gyorsan. Na a győzelmi arány az ami nem csak rajtad múlik, sőt sokszor egyáltalán nem rajtad múlik. Ide kell a szerencse és a wg kegyelme. Ha sok a győztes csata sokkal gyorsabban tudsz haladni, ha sok a vesztes akkor sokkal lassabban.
    Neked az a dolgod hogy ne foglalkozz a győzelmi aránnyal (értsd: természetesen győzelemre játssz de ne húzd fel magad azokon a csatákon amit nem lehet megnyerni) hanem az egyéni teljesítményre figyelj és itt is két dologra:
    1) ahogy írtam vesztes csatákat átlagban hozd ki 0 stráfra
    2) győztes csatákban mindig legyél top10, olyan nincs hogy nem vagy benne a 10-ben győztes csatákban mert akkor egyénileg valamit nagyon elcsesztél
    Ez a két dolog hogy vesztes csatában top5, győztesben top10 legyél csak rajtad múlik. Ha ezt hozod sima liba lesz a ranked.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák