Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vicë

    tag

    üdv

    van egy kis letöltő gépem, amibe 10/100-as hálókari van integrálva

    az asztali nagygépemben gigabites hálókártya van

    van egy linksys routerem is, azon van rajta a két gép

    sajnos lassúnak találom a 7-8 MB/sec-es másolást a két gép között, ezért szeretném eladni a routert és venni helyette egy gyorsabbat

    a nagygéppel nem is lenne gond, de a kisgép háza "alacsony profilú", azaz nem lehet beletenni normális méretű PCI-os kártyát (10 cm magas)

    az alábbi két router-t néztem ki:

    Asus RT-N15 SuperSpeed N Gigabit vezeték nélküli router ([link])

    SMC WGBR14-N Wireless ROUTER 300MBIT+4X1000 ([link])

    a kisgépbe pedig egy usb-s 300Mbit-es adaptert gondoltam (hisz nem fér bele egy normál kártya)

    szerintetek megoldja ez a másolási gondjaimat, vagy van más/jobb ötletetek? lehet olyan ötlet is, ami gazdaságosabbá teszi a váltást, mert ez kb. 25 körül van eddig...

    "A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

  • Vicë

    tag

    válasz rdi #6496 üzenetére

    ezzel tisztában vagyok, de honnan kerítsek "rövid" gigabites hálókártyát?
    a ház csak 10 cm magas, nem férnek bele a normál bővítőkártyák.

    most is vezetéken van mindkét gép, de az egyikben csak 10/100-as kártya van integrálva. hiába veszek gigabites routert, attól még 100 lesz a két gép között az elméleti határ, nem? pofon a sz*rnak...

    [ Szerkesztve ]

    "A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

  • Vicë

    tag

    sok vacillálás után vettem egy SMC WGBR14-N-es gigabites routert

    minden szuperül megy eddig, kivéve egy dolgot

    itthon 2 gép van: egy gyengébb, a "kisgép", ami non-stop online torrentezik, windows xp sp3-mal

    a másik a "nagygép", vistával, amit csak akkor használok, ha itthon vagyok (sokat eszik, bánom, hogy nem pakson lakom :))

    mindkét gép kábelen lóg a routeren, és tökéletesen működik

    a hiba akkor jelentkezik, ha a nagygépen is elindítom a torrentet. ilyenkor maga a torrent fut normálisan, zöld jelzéssel, de semmi más netes alkalmazás nem működik (msn, skype, böngészők, online játékok, semmi!). ha kilövöm a torrentet a net nem javul meg, újra kell indítsam a nagygépet, és akkor megint működik minden.

    nézegettem mindenféle fórumot, de egyértelmű választ sehol nem találtam. sok helyen szídják, hogy nem működik jól a torrent bizonyos routereken, de nekem működik a kisgépen f*szául (böngészni is lehet mellette), csak a nagyot fekteti meg a fent említett módon

    van valami tippetek? tudom, ez nem wireless gond, de ha valaki nagyon ért a wirelesshez, talán ebben is tud segíteni

    [ Szerkesztve ]

    "A szemet-szemért vakítja meg az egész világot." - Mahátma Gandhi

Új hozzászólás Aktív témák