- Milyen egeret válasszak?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Hisense LCD és LED TV-k
- TCL LCD és LED TV-k
- 16 GB RAM 2025-ben? 🤨 – Ma már tényleg kevés lehet!
- HDD vs SSD: Ki nyer 2025-ben? – Tech Percek #4
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
-
PROHARDVER!
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
ilyen_85 #67038 üzenetére
Kérdés, hogy a garázs fala / ajtaja mennyire wifibarát.
Mivel Neked egy bizonyos, ráadásul helyhez kötött eszköz elérése a fontos, a mesh talán nem is annyira létszükséglet. (Tulajdonképpen teljesen felesleges, hacsak nem akarsz a telefonoddal is aktívan kapcsolódni a garázs körül.) Hiszen az autó mindig a hozzá közeli AP-hoz fog csatlakozni.
Az ötletem első érzésre:
Tegyél egy kültéri eszközt (pl. TP-Link EAPxxx Outdoor) a garázs külső falára, ami a router felé néz.
Alapesetben a repeater mód is jó lehet, de ha túl lassú (hiszen felezi a sebességet) vagy a garázs maga árnyékol, akkor a garázson belülre már bemehetsz kábellel (a külső egység kliens módjában) és belülre egy legolcsóbb router is jó lesz már AP módban.MaCS
-
mAtThEw0319
senior tag
Dehogynem mesh képesek és még LAN kábellel is!
A két MR80X már működik is szépen, az 1-es szobában lévő a Main Router, a 3-as szobában lévő pedig a Satellite Router, viszont a ME60X WiFi extender nem vált be (vissza is vittem) mivel a mesh-t nem tudja csak WiFI-n keresztül (ugyan úgy 100 Mbit a max sebesség a 2-es szobában mint mikor nincs beiktatva..), LAN kábelen keresztül meg nem tudja... pedig hardveresen tudnia kellene (szerintem!) mivel tud működni repeaterként (így elérhető a mesh [mint írtam csak WiFi-vel] vagy tud működni acces pointként (ugye a bejövő LAN kábelből "csinál" WiFi-t, de itt nem elérhető a mesh)
Így is szép a lefedettség ezzel a 2db MR80X-al, de a 2-es szobába sajnos 110-120 Mbit-nél több nem jut, szóval lesz a 2-es szobában is egy MR80X és akkor ott is lesz 450-510 Mbit mint a többi szobában.
Egy szó mint száz: eddig nagyon megvagyok elégedve! Terheléses teszt még nem volt idő hiányában, de ami késik nem múlik. Örülök, hogy nem költöttem többet a kelleténél, mert felesleges lenne, bár majd kiderül, hogy hány évig fogja bírni és hogyan -
kpityu2
őstag
válasz
szabonagyur #66651 üzenetére
Mobillal rácsatlakozol a repeaterre és wifi analizerrel megnézed a sebességet úgy hogy közel vagy a repeaterhez. Azután áthelyezed a repeatert közelebb a routerhez és megnézed, hogy javul-e a sebesség. Oda teszed ahol elfogadható. Ezután a mobillal távolabb mész és megnézed, hogy a repeatertől távolabb is van-e elég sávszél. Tehát itt két kapcsolatot kell ellenőrizned, a router és repeater köztt illetve a repeater és a kliens között. És ne felejtsd, hogy a repeater felezi a sávszélességet.
-
mrots
junior tag
válasz
paolinho #66631 üzenetére
"Bevallom, nem annyira vágom a repeater és a mesh közti különbséget"
Hat, lehet most bukok le, hogy semmihez nem ertek (amugy tenyleg nem) de talan legegyszerubben en a kovetkezokeppen raktam ossze magamban.
1) a repeater, ahogy a neve is mondja, jelismetlo. Hall egy jelet, es megismetli. Ennyi. Se ertelem, se logika. Kb mint egy hub, az 1990-es evekbol, csak nem vezeteken, hanem radiohullamon.
2) a mesh - es itt vagyok ingatag labakon, lehet totalis hulyeseget irok - az en ertelmezesemben egy ket vagy tobb radiot / antennat hasznalo eszkoz, pontosabban eszkozok (minimum ketto). A tobb antenna lenyege, hogy az egyik frekvencian a vegpontokat szolgalja ki, a masik frekvencian pedig a masik / tobbi eszkozzel beszelget. Azaz kb egy vezetek nelkuli gerincet tart fenn egy, illetve egy sima AP funkciot egy masik frekvencian. Leggyakrabban ez 2.4 vs 5 ghz, de van ugye 6ghz tartomany is, akar harom radio is lehet egy eszkozben harom antennaval.
Ha nem orbitalis hulyeseget irtam, akkor az en elgondolasomban a mesh elonye, hogy nem felezi a savszelesseget, mint egy repeater, mert a "gerinc" es a vegpontokat kiszolgalo frekvenciak kulonbozoek. Gondolom eszkoze valogatja, hogy tud-e peldaul 2.4-en gerincet csinalni ES egyszerre vegpontokat is kiszolgalni. Elvileg ugye van eleg csatorna, ami nem zavarja egymast, gyakorlatilag gondolom a radio es az antenna a szuk keresztmetszet. Ha az eszkozben van olyan radio es antenna, ami szoftveresen allithato, hogy melyik frekvencian uzemeljen akkor nem latom akadalyat ugyanazon a frekvencia-tartomanyon de kulonbozo csatornan egyszerre mukodni.
Igazabol sosem hasznaltam mesh-t, mert sosem gondoltam, hogy szuksegem lenne ra. Szoval utana sem neztem rendesen sosem. Elnezest, ha butasagot irtam.
-
Borisz76
nagyúr
Alapvetően nem ajánlott jelismétlőt / jelerősítőt / repeater-t használni.
- Nem ideális az elhelyezésük
Olyan helyre kell tenni ahol még az eredeti wifi jelet jól lehet fogni.
A konnektorok többsége a bokád magasságában van....pedig inkább mellkas, fej magasságban vagy még feljebb lenne az ideális.- Feleződik a sebesség
Mivel egyszerű szerkezetek ezért veszik a jelet....majd adják....megint veszi....megint adják. Egyszerre nem megy ezért megfeleződik az elérhető eredeti sebesség.Legjobb megolddások lehetnek :
- 2-3-4 db-os MESH rendszer. ( Lefedendő terület függvényében. )
Ekkor hiába van több rádió forrás....még is 1 db "nagy" wifi hálózatnak látszik ! Relatíve drágább megoldás.- Egy vagy több router AP módban !
Ekkor az eredeti wifi is megy és lesz egy/több új wifi , rádió forrás is.
Erősen ajánlott eltérő SSID-t adni nekik !!!Természetesen bármelyiket is választod : kábeles csatlakozással !
Nem kell megijedni a kábelezéstől.....egy Cat5e , Cat6 kábel a 2 db aktív eszköz között ( Pl router és switch ) lehet akár 100 méter hosszú is.
Tehát nem feltétlenül kell a legrövidebb utat keresni....hanem ahogy az esztétika és a kivitelezhetőség engedi. -
Borisz76
nagyúr
válasz
atiska007 #66314 üzenetére
A repeater-t , ismétlőt olyan helyre kell tenni ahol még az EREDETI wifi jele fogható ! Lehetőleg ne a padló közelében lévő konnektorba dugd....hanem fejmagasságban vagy szekrény tetején.
Ezt a relatíve gyengébb jelet veszi az eszköz....majd újból sugározza....veszi....adja....veszi...adja.
Emiatt az elérhető sebesség azonnal feleződik !
Valamint az eredeti wifi-nek van egy SSID neve és jelszava.
Mivel az új eszköz ÚJ wifi-t , rádiót sugároz ezért annak is lesz egy ÚJ SSID neve. Jelszó lehet más / azonos de lényegében 2 db rádió forrásod lesz.....valamekkora átfedéssel !
A kliensek ( telefon / tablet / laptop ) kapcsolódnak az eggyik rádióhoz.....majd szépen elindulsz , mozogsz a kliensel.
A kliens "ragaszkodik" az eredeti rádióhoz.
HA megszakad a kapcsolat, akkor fog másik WIFI forrást keresni.
És ekkor csatlakozhat az új repeater-hez.
Tehát ez nem MESH hálózat és nincs észrevétlen RÁDIÓFORRÁS váltás sem....nincs roaming.
Ezek tudatában kell átgondolni a repeater vásárlást.
Egy MESH hálózat minimum 2 db-ból áll.
Lehet 3-4-5 db -s is ....a lefedni kívánt terület méretétől függ.
Egy routerként funkcionál !
A másik, többi pedig NODE-ként , ennek a kiterjesztése.
Van olyan MESH rendszer ahol a kapcsolat az eszközök között csak is kizárólag vezetékes úton valósul meg !
Valamint van olyan MESH rendszer is ami SAJÁT , elkülönített rádiós , wifi-s részt használ az eszközök közötti kapcsolathoz.
A MESH hálózatban , akkor lehet 2-3-4-5....rádió forrás is DE 1 NAGY hálózatnak , 1 NAGY wifi-nek látják a kliensek !
A fő router végzi a vezérlést....és láthatatlanul, észrevétlenül vált a kliens eggyik NODE-ról a másikra.
Drágább de sokkal jobb megoldás. -
zsiga68
őstag
válasz
Dika22 #65949 üzenetére
A routerre nem tudsz csatlakozni vagy csatlakozik rá a repeater csak annak a jele nem megy messze?/ha pl belső antennás akkor nem is fog messze sugározni/
Egyébként ez nem "erősít" hanem ismétel. A repeaterre is a wifi szabályai érvényessek. Csodára az sem képes...
Ja, és a wifi sebességét is felezi. -
Borisz76
nagyúr
válasz
cantus #65405 üzenetére
Egy repeater-t / jelismétlő-t olyan helyre kell tenni ahol még "jó" a térerő. Lehetőleg fejmagasságban legyen konnektorba dugva. A padló szint nem a legjobb elhelyezés.
Veszi az eredeti wifi jelet majd saját rádiót sugároz tovább.
Veszi, adja.....emiatt feleződik az elérhető sebesség.
Kábelmentes.....ennyi előnye van csak !Kábeles kapcsolat esetén jobb eredmények érhetőek el.
A Telekomos sagemcom fast 5655v2 ac után kell kötni kábellel egy Acces Point / AP / Hozzáférési Pont eszközt vagy egy Router-t , amit AP módba kell állítani. Az eszköz lehetőleg AC-s ...vagy inkább AX képes legyen. Kábeles kapcsolat van a 2 eszköz között ....ezért gyors és stabil lesz.
Wifi-t szór és lesz LAN csatlakozási lehetőség is....
Ez a jobb megoldás. -
Borisz76
nagyúr
válasz
Norb3rto #65366 üzenetére
Kábelt javaslok.
- A jelismétlő , repeater felezi az elérhető sebességet.
- A vályogfal különösen jól nyeli a rádióhullámokat....
- A kábeles kapcsolat stabilabb
- A kábeles kapcsolat gyorsabb
- A kábeles kapcsolat olcsóbban kihozható
- A vályogfalat könnyű átfurni
- A túloldalon a vezeték végére tehetsz egy Acces Point-ot...azaz egy AP-t vagy egy routert ami AP módban üzemel. Így lenne LAN , vezetékes kapcsolati lehetőséged és Wifi-t is szór. Ha AC vagy AX képes routert veszel, akkor még sebességed is lesz !
Ha van otthon elfekvőben egy routered, akkor venned sem kell. -
M3cK
tag
A 65 fokkal még nem is lenne baj, inkább azzal, hogy a kamerák közé lenne rakva, de nem nézne egyik fele sem az erősítő, így belegondolva.
Azt nem is néztem, hogy ez irányított.Valami ötlet esetleg?
Sima konnektorba dugható repeater mennyire bírná a kinti körülményeket annak ellenére, hogy szinte mindegyikre 0-40 °C meg 10-90% páratartalom van írva használati körülményekre? Gondolom sehogy.
Teraszon lenne, szóval fedett helyen, igazából esőnél a páratartalom, télen meg a - fok lenne "csak" a baja -
válasz
Bajgunar #65009 üzenetére
Konnektorba dugható, wifi range extender-t tudtok ajánlani?
Bennt szobába van wifi, de pl kint a lugas alatt a hintán nincs.
Ez a kettő erősen üti egymást.Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (pl Asus több eszköze) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
fraba
aktív tag
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Adottak a képen látható paraméterek (földszinti a ház, 1 szintes):
A villanyoszlopról - ahol véget ér az RJ45 kanóca - be kellene juttatni valahogy az internetet a lakásba. A villanyoszlopra bármilyen magasságban fel lehet szerelni egy wifis eszközt (akár az ablak magasságában is). A villanyoszlopot és a házat ugyan összeköti egy 230V-os hálózat, UTP nincsen a föld alatt, sem felett, és nem lehet kihúzni kábelt. A 230V-os elektromos hálózaton átvitt internettel próbálkoztunk már, de az valahogy nem szolgáltat stabil összeköttetést, inkább nincs internet, mint van, nem megbízható.
Maximum egy routerbe dugott SIM kártya által nyert mobilinternet sebességét kell tudja a hálózatnak.(best) case 1: 1 eszköz felkerül az oszlopra és az az egész házat beszórja. ilyet nem valószínű, hogy találunk.
case 2: 1 eszköz felkerül az oszlopra és a házban felkerül egy repeater, ami beszórja a házat az oszlopon lévő eszköz jelét ismételve
case 3: esetleg mégiscsak a villany hálózaton keresztül átvinni a jelet, de akkor olyan eszköz kell (összesen 4 db), ami tuti nem akad össze egymással (ha külön fázison vannak, ha egy fázison vannak).A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e mondani olyan eszközt vagy eszközöket, amikkel ezt a problémát át lehet hidalni? Közel sem határtalan a pénzügyi keret, de kezdünk kifogyni a lehetőségekből.
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
-
xXxian
senior tag
Sziasztok!
Lenne bárkinek türelme, s elmagyarázná nekem, hogy tudnék a házunk emeletén is kielégítő minőségi wifi-t rittyenteni? Összefoglalót olvastam, de nem lettem okosabb.
Szóval, a nappaliban egy thome router van. itt a Tv és az Xbox ehhez csatlakozik vezetékkel. Az emeleten eddig egy Asus RT-N18U volt, de fizikai kapcsolat hiányában repeater módban működött. Nem tudom, hogy emiatt volt-e vagy sem, de egy közeli szoba legtávolabb falára szerelt tévénél már esetleges volt Netflix, HBO minősége (szakadozott, megállt a lejátszás).
Az emeletek közt van kiépített telefon és koax kábel kapcsolat, próbáltuk ma kideríteni, merre mennek a kábelek (hogy LAN kábelt húzhassunk a feleslegesek helyére) de nem jártunk sikerrel. Mivel más drasztikus beavatkozás mellett a födémet sem szeretném átfúrni, valami wireless megoldás kellene.
Ahogy látom, hallom, van mesh router, de van powerlink adapteres megoldás is. Melyik lenne a jobb nekem? Mi a 2 különböző rendszer előnye, hátránya? Van más megoldás is?
Előre is köszönöm az építő jellegű tanácsokat!
-
gergo36
csendes tag
Hali!
A szolgáltatótól kapott routerünk egy Zyxel AX7501-B0.Ez tudja már a WIFI 6-ot, és van is néhány készülékünk, ami szintén tudja.
Társasházban élünk, és elég sok a beton is, emiatt szeretném a jelet egy kicsit felerősíteni. Az albérlet (100 m2) néhány részén elég gyenge a jel. Kábelt sajnos nem tudok behúzni ezekre a helyekre.
1 vagy 2 Wi-Fi-repeaterre, extender-re gondoltam. Vagy jobb lenne esetleg egy mesh Wi-Fi-megoldás?
Átlagos felhasználás, semmi játék.
Tudnátok esetleg pár típust ajánlani?
Köszönöm! -
zseko
veterán
válasz
RaZroX #63119 üzenetére
A repeater csak azt tudja továbbadni amit kap. Ha rossz a jel, akkor azt a kevés rossz jelet fogja adni. Ráadásul, repeatertől függően, még az is lehat hogy akár meg is felezheti. Próbálkozni lehet, a felső router máshová helyezésével is, de rossz jelből jó nem lesz, csak kábellel.
Nálunk például négy router van. A Telekomos a földszinten, kettő az emeleten, természetesen kábellel, a negyedik meg egy kakukktojás az udvaron, mert az repeater módban van, nincs tán 30 méterre se, de jó ha 20-25Mbps megvan az 1000/1000-es netből. -
Dr.NX
addikt
válasz
Winnie The P #62741 üzenetére
A jelismétlő eleve felezi a sebességet, úgyhogy sok értelme nem lenne.
Kábelezésre nincs esély? A repeateren van csati. -
Dolphine
addikt
Sziasztok!
Tudtok javasolni olyan routert, aminek elég erős az antennája, vagy jelerősítőt?
Most van egy Xiaomi Routert 4a Gigabit router, valamint egy Xiaomi Repeater Pro és a jelerősség 60-70%-os egy vályogfalnál. Legalábbis két IP kamera így látja csak.
Ami miatt szükség lenne nagyobb jelre, a szobában van a router, ugyanannak a szobának a külső felén kinn a teraszon van két IP kamera. A kamerák a routert, vagy a jelerősítőt 60-70% erősségű tartományban látják csak. Hogyan tudnám ezt felerősíteni?
Előre is köszönöm a választ! -
Roland-87
aktív tag
válasz
dudika10 #62192 üzenetére
Az EU-s teljesítményszabályozás erősen túl van tolva és értelmetlen, mértékét főleg a "sugárzástól" rettegő sötétzöld agyú lobbi miatt állították be ennyire alacsonyra. Jómagam is minden wifi eszközömön amit lehetett kiiktattam ezt a korlátozást mert nem szerettem volna 3 repeatert elhelyezni és felesleges áramfogyasztást csinálni miközben amúgy 1 is bőven elég a "felhúzott" wifivel. Az 5Ghz korlátja külön vicces. Írtam már tapasztalatokat arról hogy a Xiaomi AC2350 routerem a limit kiiktatása után 5Ggigán mennyivel használhatóbb lett, gyakorlatilag a házban 2 szintet gond nélkül lefed, korábban pedig az alsó szinten több helyen használhatatlan volt a jelerősség. Szerintem ideje lenne a korlátozás felülvizsgálatának, főleg az egyre elterjedtebb BT eszközök zavaró hatásai miatt. Valójában amúgy nem a nagyobb teljesítmény a probléma hanem a pontatlanul és félreszóró olcsó nem szabványos kínai vackok, ezek sajnos a teljes spektrumot beterítik és ott is adnak ahol nem kéne, rengeteg ilyen eszközzel találkoztam már, pl. ismerősnél a kínai wifis biztonsági kamerák ültették szinte használhatatlanra a 2.4 gigás sávot, de akkor is rossz volt a kapcsolat az egész környéken amikor azok valójában adatot nem is forgalmaztak, egyszerűen már az alap rádiójának működése okozott problémát, és nem csak azon a frekvencián amin működött hanem a teljes sávon (nyilván beleszámolva a csatorna átfedést is) Másik probléma az pedig a bluetooth, itt is a kínai hulladékok, a legtöbbjükre igaz hogy az adóteljesítményük egy az egyben megegyezik a wifivel, azaz simán 1W felett is adnak, 1-1 ilyen csodálatos eszköz pedig több 100 méteres körzetben okoz problémát a wifi hálózatok működésében, ezekről is írhatnék nem keveset. Ezeket a noname wifis és BT eszközöket kellene tűzzel vassal tiltani, az adóteljesítményt pedig engedni kellene ugyanúgy 27dbm-ig mint sok más országban, de azt a teljesítményt ne hulladék eszközök tolják ki magukból.
-
Repeater, avagy jelismétlő. Eufemisztikus szóhasználattal range extender / hatótávnövelő. Hátránya, hogy felezi a sávszélességet. (Megjegyzem, az Általad linkelt eszköz is ezt állítja magáról, tehát lehet, hogy ezt csinálja a dobozon belül.)
Persze léteznek valós idejű jelerősítők, de nem a felhasználói árkategóriában.
MaCS
-
válasz
Ronaldohun #61731 üzenetére
Amint mezis írta, a jelismétlő (repeater, tévesen jelerősítő) a jelet valóban erősíti -- rádiós értelemben véve, hiszen a hozzá eljutott, már alacsonyabb térerejű jelet a saját helyén jóval nagyobb térerővel sugározza tovább. (A térerő elvben ugye a távolság négyzetével arányosan csökken, a gyakorlatban ennél nagyobb a csökkenés.)
Viszont mivel a fogyasztói szintű repeaterekben csak egy rádiós egység van, az adatot informatikai értelemben nem valós időben továbbítja, hanem vesz egy adagot, majd azt továbbadja, aztán megint vesz és megint ad, stb. Tehát lényegében az ideje elméletileg a felében vesz és a másik felében ad. (A gyakorlatban van egy pici holtidő is.) Ezért feleződik meg nem a jelerősség, hanem a sávszélesség.
MaCS
-
Bazs1981
aktív tag
válasz
Gubek-Einste #61318 üzenetére
Router Asus Ac66U router van a padláson a repeater pedig egy Tplink RE 305 Range Extender. Egy vasbeton födém választja el a kettőt de a vasbeton feletti Asusra csatlakozva nagyobb sebességet kapok. Ha a padláson a router mellett mérek akkor megvan a 400 Mbps wifin ezt szerettem volna a padlás alatti szinten is kábel nélkül, ezért vettem ezt a range extendert.
-
-
dkess
őstag
válasz
Tomi7887 #60941 üzenetére
Hogyan akarod csatlakoztatni a "TPlink AC1200 mesh eszközeit"?
Mesh hálózatot a F668 WiFI -jével értelemszerűen nem tud alkotni (értelme sem lenne semmi). Amennyiben ilyen repeater féle dologra gondoltál, akkor azt nagyon gyorsan felejtsd el. Amennyiben a F668 csak 2.4 GHz -en 2x2 N -es WiFi -jét még teljes erőből t@kön rúgod, akkor abból nem marad semmi.
Persze egy AC1200 -as router pl. AP módban - vagy amennyiben az ONT -ot bridge módba kéred, akkor router módban megfelelő lehetne. Ugyanakkor ahol egy Digi ONT 2.4 GHz -es WiFi -je nem elég lefedettségben ott valószínűleg egy több egységes mesh WiFi megoldás lenne ideális ethernet backhaul -al. Ez persze kicsit zsebbenyúlósabb és a megadott nulla információ alapján felelősségteljesen nem is ajánlható semmi első körben.
A Digi ONT egy db (nincs több) koax kiállásán TV -t tudsz továbbadni. Ezt persze koax splitter -el lehet osztani. Van megoldás koax -on LAN hálózatot kialakítani, de ez is zsebbenyúlós történet ...
-
válasz
Türkiz Ostor #60757 üzenetére
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (pl Asus több eszköze) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
mezis
félisten
válasz
fecaga21 #60697 üzenetére
Igen.
Jelismétlő (repeater):
"Félútra" szokás tenni, ahol még a WiFi router jele elég erős a stabil, gyors kapcsolathoz.
A vett információt (routertól, PC-től) a saját WiFi adójával kisugározza. Ugyanazon a frekvencián és ugyanakkora teljesítménnyel mint a WiFi routere.
De sem a WiFi router, sem a jelismétlő nem tud egyszerre adni is venni is, ezért a sebesség feleződik. A sebesség általában sokkal kedvezőbb mint jelismétlő nélkül, "távol" a WiFi routertől lenne.
Ha találtál "jó" helyet és csak egyetlen PC van, akkor USB-s WiFi adaptert oda, ha több eszköz
is van, akkor repeater. -
válasz
marton20 #60158 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (pl Asus több eszköze) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
padi68 #59404 üzenetére
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2.4/5 GHz-s csatorna képről.
Mennyi lenne a beszerzésre?
Kábelezés megoldható?Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (pl Asus több eszköze) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
-
Wifi jel-erősítőt, hatótáv-növelőt szeretnék vásárolni.
Melyik típus ajánlott, vagy bevált kétszintes ház esetében?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használva?
Kábelezés megoldható?Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.Sosem értettem (valószínű egyedül vagyok ezzel), hogy ha az eszköz látja még a router jelét és az erősítőjét is, akkor addig arra csatlakozik míg az egyik meg nem szűnik?
Új nevű hálózatot hoz létre egy erősítő?
Mivel nem vezérelt a hálózat így a két eszköz (eredeti router és a repeater) két egymástól független wifi hálózatot hoz létre.Lehet ugyan olyan nevű, mint az erősítendő hálózat?
Igen -
válasz
Djuree #58352 üzenetére
Milyen router van használva?
Kábelezés megoldható?Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
Kaci84 #58223 üzenetére
JelISMÉTLŐ -- azaz felezi a sebességet, mivel vesz-ismétli-vesz-ismétli..........
Akkor van létjogosultsága, ha ez a sebességdeficit nem gond, és el tudod helyezni olyan helyre, ahol még stabil az alapeszköz wifije.
Ellenkező esetbe egy kültéri AP dróton lógva a megoldás.
A linkelt eszköz szerintem nem tud repeaterüzemmódot, de ezt mások pontosabban megmondják. Ha házikóba tudod tenni, vezetékezve kinevezhető kültéri AP-nak.
De a wifi, mint tudjuk, csalafinta jószág...
MaCS
-
zseko
veterán
Üdv, kis tanács kellene wifi ügyben. Adott egy hálózat. A net bejön a telekomos routerbe a földszinten, itt ez osztja wifin az internetet, aztán kábelen felmegy az emeletre egy másik routerbe, ami ott osztja az internetet, és ennek a jelét fogja egy harmadik router (emlékem szerint repeater módban) egy külön épületben (nincs mód kábelre). Ez az ott már amúgy sem túl acélos netet még meg is felezi. Ez a router egyrészt az emeleten szórja wifin a netet, másrészt bele van kötve egy másik router kábellel, ami a földszinten osztja.
Működik-e az a módszer, hogy itt a külön épületben a repeater mód helyett beteszek egy harmadik routert, ami szimplán csak a wifit fogja az első épületből, és ebbe van bekötve kábellel a másik kettő, ami aztán szórja emeletenként?
Érdemes-e kicserélni a főépületben is a megosztó (felső) routert egy 150/300Mbits-et tudó típusra? (Jelenleg ez egy WRT54GL, de a net is csak 50Mbits) Vagyis így két egyforma eszközt kellene venni. A két épület között saccra kb. 50 méter lehet, az ablakok nagyjából látják egymást (bár a wifiket elég nehéz úgy elhelyezni, hogy azok is 'kilássanak' az ablakon). -
viktorhu
veterán
válasz
The.Bali #57979 üzenetére
A barangolást úgy tudod megcsinálni, ha mindhárom szintre teszel egy-egy mesh-képes routert. A legalsó vezetéken kapcsolódna a telekomos eszközhöz, a többi pedig rádión egymáshoz. Ennek az az előnye is meglenne a repeaterhez képest, hogy így nem feleződne a sávszélesség.
Ha repeatert akarsz, akkor jobb a külön ssid, mert az eszközök ragaszkodnak ahhoz a wifihez, amire épp csatlakoztak, akkor is, amikor már gyenge a jel, és ha ugyanaz a neve mindegyiknek, akkor nem tudsz manuálisan sem váltani közöttük.
-
And
veterán
válasz
rbkzndrs #57921 üzenetére
Egy szimpla repeater (range extender, "jelerősítő") szükségszerűen ugyanazon a csatornán működik, mint az eredeti hálózat - ez az oka a linksebesség feleződésének. Ezen nem tudsz változtatni, legfeljebb úgy, hogy a repeatert kék külön eszközzel (újabb kliens / AP páros) váltod ki. Egyébként a jelismétlő és az első AP vagy router nem képes egymás 'zavarására', az ellenben előfordulhat, hogy eleve nem túl megbízható közöttük a kapcsolat minősége, és akkor a repeater nem tudja jól ellátni a feladatát.
A legjobb megoldás mindenképp a kábelezés lenne. -
Diák66
őstag
válasz
Garada #57602 üzenetére
Tényleg tök ugyan az mindegyik, csak más nevet adtak neki. A Repeater simán jelismétlőt jelent, a Range Extender hatótáv növelőt, az utolsó pedig vezeték nélküli hálózat növelőt. Mindegy hogyan hívják. Kell egy wifi router, annak a jelét tudja befogni és felerősíteni (ismételni). Amolyan köztes adó, amit hall, azt mondja tovább. (szerencsére nem bulvársajtó módjára)
-
krealon
veterán
válasz
fifth81 #57453 üzenetére
"Ha az AP alatt a wifi jelerositot erted"
Nem az ertem.
Access Point = olyan eszkoz, ami a vezetekes kapsolathoz enged hozzaferest vezeteknelkuli eszkozok szamara.A masik dolog pedig, hogy az hogy "WiFi jelerosito", egy leegyszerusito kifejezes a Wifi repeater-re (wifi jel-ismetlo). A helyes kifejezest hasznalva azonnal vilagossa valik a mukodese.
Veszi a jelet az alap AP-tol, majd megismetli az adatokat.
A megfizetheto kategoriaban csak egy radios egyseg van, ami egyszerre csak adni vagy venni tud, mindkettot egyszerre nem. A megimetelt jel az alap AP-tol tavolabb is erosebb lesz, viszont ezt a sebesseg (minimum) felezodesevel kell megfizetni.
Emiatt kritikus fontossagu, hogy 2 antennas legyen (savonkent, ha dualband akkor 4), mert ha csak 1 antennas, akkor eleve fele akkora kapcsolati sebessegu osszekotteteseket tud letrehozni.Ezek miatt a repeater igazabol csak az eredmenyek kozmetikzasa es csak akkor van ertelme, hasznalni, ha a wifi sebessege masodrangu.
De ha mar multimedia (streaming) kepbe kerul, akkor gyakran csalodas a vegeredmeny.Ha ezek utan is ragaszkodsz ehhez a megoldashoz, akkor minimum N300 vagy AC1200 minositesu eszkozt keress. Nagyon fontos az eszkoz elhelyezese, mert ha alacsony kapcsolat sebesseggel tud csak kommunikalni az alap AP-vel, akkor az eleve korlatozza az atviteli teljesitmenyt.
En tavol tartom magam az effele kokanyolastol, igy konkret keszuleket nem tudok ajanlani.
(Egyszer probaltam segiteni valakinek, aki ilyen konnektorba dugos vacakkal kivanta mgoldani a problemat a tiltakozasom ellenere es vegul meg en lettem lecseszve, hogy milyen vacak.) -
válasz
Zsoca95 #57353 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről. -
szabifotos
senior tag
válasz
ArthurShelby #57317 üzenetére
Van WPA2 és a feleződés a wifis esetnél van, a kétirányú kommunikáció miatt, mint a repeatereknél.
-
bacsis
Közösségépítő
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni!
A házban van egy Wifi router, de a (készülőfélben lévő) nappalinkba, ill. az étkezőbe már nem igazán van jel.
Szeretnénk kicsit felturbózni a feleségem ezt a Strong Wifi Mesh 1610-et nézte ki (A Telekom honlapján most 16800Ft)
A kérdés, hogy ezt ajánljátok-e, jó, vagy nem jó? VAn e (akár olcsóbb) alternatívája? Lénegében ez egy repeater, nem?
Köszönöm a válaszotokat -
válasz
st6969 #57112 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
Itt olyan nem szokott előfordulni, hogy valaki tudná, de azt ne osztaná meg. Azért vagyunk itt, hogy kérdezzünk és válaszoljunk.
De válaszolni csak úgy illik, ha legalább azt hisszük, hogy ismerjük is a választ.
Te bevallottan ismeretek nélkül írtad a meshről:
"Felejtsd el. Egy fillért ne költs rá - én megtettem, kár volt.
Tegyél fel egy második routert repeater-nek dróton ellátva az elsőről és annyi. Fillérekből."
Ezt egyébként is illendő itt kijavítani, mert nem jó, ha ilyen alapjaiban, szóhasználatában is téves kijelentések maradnak bent, pláne ilyen nagy magabiztossággal.Egyébként meg a mesh már jellemzően jól működik. Nálad valamiért nem, de ettől még elég meredek általánosan azt tanácsolni, hogy felejtendő, és egy fillért sem szabad rá költeni. Sőt, konkrétan ez most az egyik kiemelt fejlesztési irány. Barátaim, ismerőseim nulla informatikai ismerettel, csak a használati utasítás alapján teljesen használható hálózatokat állítottak össze.
Nem írtam olyat, de szerintem más se, hogy a mesh előnye a nagyobb lefedettség lenne -- ami nyilvánvalóan a kontroll nélküli, hasonlóan elhelyezett AP-okhoz képest értendő. Nem a meshtől lesz kisebb vagy nagyobb a lefedettség, hanem az AP-ok rádiós paramétereitől és elhelyezésétől.
A mesh lényege kifejezetten a kliensek felé egységes hálózat.A FritzBox egy érdekes márka. Szerintem messze nem annyira jó, mint amennyire drága, de ez szubjektív. Hogy Nálad mi vele a gond, azt nem tudom, és éppen ezért nem is írtam rá tanácsot. Viszont komolyan úgy érzem, hogy Neked nem az a jó márka, még ha műszakilag rendben is van. Az elterjedtebb, és nem rosszabb, sőt, esetleg jobb márkákról sokkal könnyebben kaphatsz eligazítást.
És még valami: Stanozs kolléga valóban vette a fáradságot, és utánanézett a problémádnak. Ezt már eleve nem várhatnád el senkitől (ő időt és energiát áldozott rá), de nyilvánvalóan csak olyasvalaki teheti meg, aki valamennyire képben van. FritzBox-ügyben erre korlátozottak lesznek a kilátásaid.
MaCS
-
Fricu
tag
válasz
MaCS_70 #56908 üzenetére
Tisztelettel kérdeztem itt és egy másik fórumon is, hogy melyek lennének egy Mesh hálózat előnyei - merthogy a reklámdumán kívül mást addig nem találtam.
Erre mit írtatok ti nagy "szakértők"? Hogy hány éves vagyok, hogy még hiszek a mesékben? Olvass vissza!Ezek közben (mégiscsak hatnak a reklámok) beruháztam egy csúcskategóriás és persze Mesh képes Fritzbox router párosba: 7490-7362 SL.
Majd ezt tisztességgel beüzemelve - azt kellett látnom, hogy elmaradt a csoda. A lefedettség nem nőtt érdemben, és az alap gond, ami miatt a régebbi (7390-3270V3) párost lecseréltem nem oldódott meg. Továbbra sem lehet a lefedettségi területen (ami nem nőtt, bár nem is volt cél, mert elegendő ez is) bóklászni a telefonnal vagy a tablettel a kézben. Nekem kell lesni, hogy hogy épp melyik rádió jelerőssége a nagyobb, és manuálisan váltani köztük. Ami bár nem tragédia - de lássuk be nem egy horrorisztikus elvárás - így 2020 táján.Egyedül sztanozs kolléga vette a fáradságot, hogy érdemben utánanézzen és megossza velem-velünk a gyártói információt.
Ami szerint a probléma megoldhatatlan - a mai állapot szerint. Kipróbáltam mindent, ami segíthet és sajnos neki lett igaza.
Mert nem elegendő a router páros mesh képessége, a WIFI-t használó eszköznek is tudnia kell a legújabb szabványokat (k, v), az a/b/g/n nem elég.
Ráadásul a gyártó által favorizált beállításokkal (ugyan az a név és jelszó) még kimondottan káros tanácsot is kapok, mert bár látja mindkettőt a tablet, de nem tudok váltani többé köztük. Amelyikre felcsatlakozott - ott is rohad meg, hiába nagyobb a másik térereje. Ha leszakad, akkor se. Ha manuálisan ugyanarra a csatornára állítom őket akkor sem. Sehogy nem lehet rávenni, hogy a másikkal forgalmazzon. Törölni kell a kapcsolatot majd újra csatlakozni az új területen. Eddig ez két koppintás volt, most 22 (jelszó).A szóhasználatról: ha az AVM master-repeaternek hívja a javasolt funkciót a problémára - akkor talán én is megtehetem, nem?
És ha vezetéken (írtam) kötöm össze a két routert akkor mitől is feleződne a sávszélesség? Egyedül a DHCP kiszolgálást szolgáltatja a Master, amúgy kifelé úgyis a kábelmodem a korlát.Lényeg a lényeg: én kipróbáltam, semmi előnyt nem tapasztaltam és elköltöttem egy kisebb vagyont - a semmire. Ettől próbáltam óvni a kollégát.
Korrektebb választ adtam a kérdezőnek, mint akár te nekem. -
Bocs, de ha magad sem érted, hogy miről van szó, akkor szerintem ne adj tanácsokat.
Mivel nem írtad, ezért nem tudhatjuk, hogy Nálad miért volt kár pénzt kidobni, de vélhetően Te sem tudtad, hogy mit csinálsz.
Azt ajánlod, hogy a kolléga használjon egy routert repeaternek, dróton.
Ezzel egyrészt az a gond, hogy repeaternek bármit is csak nagyon indokolt esetben ajánlunk, mivel felezi a sávszélességet, másrészt, hogy ha dróton megy a jel az eszközig, akkor az már nem repeaterként fog üzemelni, hanem mondjuk access pointként. Ez persze akár jó is lehet, de Te nem ezt írtad.
Amúgy meg XTaki kifejezetten meshről érdeklődött, amire válaszolok is neki.
MaCS
-
Fricu
tag
Felejtsd el. Egy fillért ne költs rá - én megtettem, kár volt.
Tegyél fel egy második routert repeater-nek dróton ellátva az elsőről és annyi. Fillérekből.
Ezek a wifi-s ismétlő (ex-akármik) is csak parasztvakításnak jók. Használhatatlan a sávszélességük. Dadog, szakadozik, lassú. -
Sziasztok. Egy TP- LINK Archer C7 (v5) típusú wifi routerem van jelenleg. Router módban fut. Pár hónapja frissült a router firmware-je, azóta írja, hogy OneMesh képes router. Jelenleg a ház egyik végében van a router, egész jó a wifije. Azonban vannak olyan pontok az emeleten, ahol már gyengébb a jel.
Gondolkozom egy másik C7 vásárlásán és vezeték nélkül Mesh-be kötném a másikkal. Mivel olcsóbb router, gondolom beépített backhaul (ha jól értem ez valami külön csatorna, ahol a két router kommunikál és így nem csökkenti a sávszélességet a mobilok, laptopok számára) nincs benne.
Valakinek van tapasztalata ilyen C7-esek Mesh-be kötésével? Feleződik a sávszélesség, mintha egy repeatert üzemelnék be? Mennyire stabil a két router között a kapcsolat? Milyen gyors a váltás ha barangolok a házban?
Próbáljam meg esetleg vezetékesen összekötni őket (fúrni-faragni kéne hozzá)?
-
válasz
Iceman17881 #56672 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
Milyen router van használva?
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
Treff
aktív tag
Sziasztok!
Segítsetek kérlek: vettem egy TP-Link C6 1200 routert, hogy az UPC Connectbox jelét felerősítsem a ház másik végébe. Eddig egy 841-es csinálta ezt repeater módként beállítva, de egyre jobban purcan ki, viszont a C6-ban sehol se találok ilyen beállítási lehetőséget.
Most én vagyok ilyen béna vagy kivették a jelerősítő/ extender lehetőséget a szoftveréből és jól a nyakamon maradt most ez a cucc?
(Kábelezéses AP módot akarnám elkerülni) -
válasz
Metacska #56320 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
sodokan #56289 üzenetére
50nm alapterületű kétszintes ház egyik sarkában van elhelyezve, a második emeleten a másik sarokban már nincs jel
Nem túlságosan meglepő.
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.Milyet ajánlotok?
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
Gabesz87 #56129 üzenetére
A legjobb megoldás egy kábellel bekötni egy másodlagos eszközt.
Illetve ha már ilyen konnektoros, akkor nem ártana, ha nem foglalná el a konnektor slotot.
Van olyan amelyiken van átmenő táp csatlakozó.Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
dssport
tag
válasz
MaCS_70 #55937 üzenetére
köszönöm a részletes válaszokat, így már tiszta mi mit felezLehet, hogy pontosabban kellett volna kérdeznem, hogy könnyebben tudjatok válaszolni, de mentségemre szóljon az, hogy még a gyártók sem húznak meg egy markáns határt a kínálatukban.
Pl.: Asus kategória: Wireless AP/Repeater/BridgesEzen belül aztán van minden ömlesztve. Arra gondolok, hogy van olyan bridge módra is képes eszköz ami csak AP-nak vagy Repeaternek van definiálva a rövid leírásban, aztán a supportból derül ki, hogy mit is tud valójában.
Ezért merült fel bennem laikusként a kérdés, hogy vajon az az eszköz ami ,,leginkább" úgy tűnik, hogy repeaternek lett kitalálva de végül bridge funkciót is kapott az vajon milyen sebességet is mutat a gyakorlatban. vagy valami ilyesmi...
-
krealon
veterán
válasz
vass1024 #55862 üzenetére
"Ugyértettem hogy a 3x3 mimo eszköz, épp a Repeater által nem használt 3. antennájára csatlakoznak-e eszközök pl telefon?"
Nem.
A 3 antenna egy kozos rendszert alkot.Azt, hogy egy adott pillanatban, egy adott partner eszkozzel a kapcsolatot melyik antennanakon keresztul vegzi, azt a radios egyseg vezerlo szoftvere hatarozza meg.
Ha valtozik a kornyezet (elmozdul valamelyik fel, mas eszkoz erkezik a vetelkorzetbe, egy visszaverodest okozo targy elmozdul, stb, stb), akkor az algoritmus kepes valtoztatni ezen.
"De ha jól értem akkor a 3. antenna ebben repeater esetben nem műkodik.
Így elég 2x2 es eszkoz."De ha 2 antenna van es az egyiken hullamegyuttallas (interferencia) miatti kioltas van, akkor mar csak 1 stream jon ossze (felezodik a sebesseg).
A 3 antennas rendszernel 3 kulonbozo variacio van (1-2, 2-3, 1-3) a kapcsolat kialakitasara egy 2 antennas rendszerrel.A valasztas persze a tied, csak legyel tisztaban az lehetosegekkel.
-
válasz
E38fanatic #55742 üzenetére
Milyen típusú az Asus?
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
bandi0000 #55611 üzenetére
"Jelerősítőt" szerintem senkinek se ajánljunk!
Egyrészt, mert nem jelerősítő, hanem jelismétlő, ami durván felezi-duplázza a hálózati paramétereket -- melyikből melyik irány a rosszabb. Ráadásul az alap wifinek sem tesz jót.
Gubek-Einste 2. sz. mantrája pedig az, hogy a közvetlenül konnektorba dugós repeatereket meg különösen mellőzzük, mert a konnektor jellemzően rossz helyen szokott lenni, és ezeknek hajlamos vacak, pici antennája lenni. Úgyhogy ha már végső megoldás, és repeater, akkor valami komolyabb, külső tápos, külső antennás típus, vagy még inkább egy router.
MaCS
-
válasz
Petykemano #55349 üzenetére
A mesh egy gyűjtőfogalom, tudtommal nincs pontosan definiálva. A lényege annyi, hogy az egyes eszközök egységes háló(zato)t hoznak létre (mesh), és ezt a hálózatot mint egységet érjük el, mivel ő belülről menedzseli magát, és nekünk így is mutatja magát, nem külön komponensekként.
Egy hálózaton belül a számunkra most releváns megközelítésben kétféle forgalmat különböztetünk meg: magán a hálózaton belül, a hálózat fix hosztjai között is kommunikáció folyik (back haul) és a hálózat és a csatlakozó kliensek között is. Könnyen belátható, hogy ha én egy notebookkal az egyik szatellithez csatlakozom, és mondjuk letöltök egy filmet, akkor ez a film mindkét szakaszt bejárja: a központi egységtől eljut a szatellitig, onnan pedig tovább a notebookomra. Nyilván az a jó, ha ez a két szakasz valóban egymást követi, külön csatornát használ, és ez a két csatorna nem osztozik a sávszélességen.
Ennek a megvalósítására három fő modell létezik:
1. A szatellitek egy rádiót használnak, tehát valójában repeaterek. Itt tehát sajnos csak egy csatorna működhet, amin a szatellit megkapja a film egy csomagját, aztán átvált vételről adásra, és ezt a csomagot leadja a notebookomnak. A csatorna tehát egyszerre kétfelé dolgozik, időosztásban, a valós kapacitása tehát feleződik. Vannak ilyen, olcsóbb mesh-rendszerek, lehet, hogy az alap TP-Link is ilyen.
2. A hosztok legalább két rádiós egységet tartalmaznak, amelyek így két csatornát használnak. Az egyik a back haul, a másik a kliensforgalom céljára. Itt már nem kell osztozni, a szatellit simán (virtuálisan) összeddugja magában a backhaul és a kliens slagját, így a bitek csak átfolynak rajta, érdemi sebességcsökkenés nélkül.
3. A backhaul eleve Etherneten valósul meg. Ez lényegében a 2. modell, csak sokkal stabilabb alapon.
A UPC-s eszközt szerintem hagyd ki a játékból, legyen ő csak egy bridge, ami csatlakozik a nethez!
MaCS
-
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
MaCS_70 #55216 üzenetére
A folytatás egy közbenső PÜ-re:
A repeater (közkedvelt eufemisztikus nevén jelerősítő, valójában jelismétlő) a működési elvénél fogva felezi a sávszélességet. Olyan, mint az őrsi riadólánc volt: felhívod a sorban következő havert (repeater), hogy este mozilátogatás. Az illető meghallgat, fejben rögzíti az üzenetet, majd MIUTÁN LETETTÉTEK A TELEFONT, hívja a sorban következőt. Mivel csak egy telefonvonala van (egy wifis rádióegység) vagy hallgat, vagy beszél. A repeater is ezt teszi, csak valamivel kevesebb holtidővel: hallgatja a forgalmat, és ha olyan csomagot talál, ami egy hozzá csatlakozó hosztnak van címezve, akkor azt megismétli. Csakhogy ismétlés közben nem tud hallgatni, ami okoz némi szervezési nehézséget, hiszen csomagok nem veszhetnek el... Ezzel viszont a repeater szerintem logikusan az alaphálózatot is lassítja, de erről a komolyabb szakértők tudnak érdemben nyilatkozni.
Ha a lakás árnyékos oldalára is wifit akarsz vinni, és nem akarsz sebességet veszíteni, akkor két különböző csatornára van szükséged: az egyik magát a túloldali egységet látja el adattal, a másik pedig a túloldali egységeket köti össze a kliensekkel. (Ezt az igazi mesh-rendszerek megoldják, akár Ethernet/wifi, akár wifi-xcsatorna/wifi-ycsatorna losztással.)
Ha a túloldalon elég, ha vezetékes hálózat van, akkor elég egy kliensként üzememlő router (nem tudom, hogy pontosan melyik típusok vehetők rá erre), ha viszont wifi is, akkor már két rádiós egységre lesz szükséged.
És itt jön a csavar: tudtommal van szoftveres megoldás arra, hogy egy dual band routert rávegyél arra, hogy az egyik hullámhosszon a másik routerre kapcsolódjon, a másik hullámhosszon pedig minimális késéssel adja le ezt az adatfolyamot.De erre sajnos pontosabban én nem tudok nyilatkozni.
MaCS
-
sabrinho
tag
válasz
MaCS_70 #55163 üzenetére
Bocs, közben zavartak, valóban hülyeséget írtam.
Tehát: van egy vezetékes hálózatom, router+switch(ek), egy csomó csatlakoztatott eszköz. Meg egy vezeték nélküli. Ennek a jelét akarom oda is eljuttatni a házban (kertben), ahol gyenge, vagy nincs is. Alap lenne ugye repeater, de ez felezi a sávszélességet. Ahol viszont az új eszközt ideális lenne elhelyezni, ott vezetékem is van, tehát Ap-t is tudok csatlakoztatni. Nem szeretnék viszont új hálózatot létrehozni, hanem az "alap" wlan-t akarom mindenütt elérhetővé tenni.
-
válasz
Bertiee #54759 üzenetére
Inkább rendes eszközt vegyél de nem a biztonság miatt.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
nesh_019 #54236 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, de továbbra sem kaptunk kézzel fogható választ arra, hogy miért nem ajánlott az azonos SSID. Értem én, hogy zavart okoz, de mi, hogy? Az AP-k nem látják egymást, csak a csatlakozni akaró eszközök látják az AP-kat. Mi és hogy zavarja meg a rendszert?
Nem állítom, hogy az általatok említett probléma nem valós és csak az SSID megváltoztatása volt az egyetlen megoldás, de mezis kérdését tenném fel ezzel kapcsolatban: Ennyire biztosak vagytok az eszközeitekben illetve az azokat működtető szoftverekben?"legalább annyi érvet lehet mondani az azonos SSID-kkel szemben, mint ahányat mellette"
Itt még nem olvastam érvet mellette."implementáció hiányában nem fognak egységes wlan hálózatot alkotni.
viszont nagyon sokan hiszik - mint ebből a topikból is kiderül - azt, hogy az azonos SSID-k és megosztott kulcsok okán majd logikailag egyetlen, váltás nélkül barangolható wifi-jük lesz"
Én tisztában vagyok vele, korábban is volt, és most is van olyan repeater-em amelyik tud barangolás funkciót, mégis van AP váltáskor 2 csomagveszteség, reméljük, ha más is elolvassa, akkor tudja, mire számolhat. Hasznos infó, köszönjük!"Vagyis sok esetben az azonos SSID-k beállítása egyszerű önáltatás vagy tévhit eredménye, amely végül nem hozza meg a kívánt eredményt"
Ezek szerint én vagyok a kivétel, mert nekem is vannak tapasztalataim, igaz nem 30 éves, de 2.4 Ghz-es hálózaton több éve használok ( nem csak itthon) azonos SSID-val rendelkező AP-at és több tucat különböző OS-el rendelkező laptop, telefon és tablet csatlakozott hozzá és használták órákon keresztül az elmúlt években probléma nélkül.
"sokkal jobban bele kell mászni a hálózati kapcsolatok tulajdonságaiba, hogy lássuk, mi az AP / repeater BSSID-je"
De nem kell nézegetni egy jól működő hálózatot. Ha szükséges és reszelni kell, akkor megvannak a megfelelő segédprogramok, amik a konfiguráció áttekintését lehetővé teszik.Ha több tucat eszköz jól működik, majd jön a haver a noname kínai telefonjával vagy bármilyen más eszközzel és nem tud csatlakozni, ledobja, nincs megfelelő sebesség, akkor nem a jól működő hálózatunkat kell szétbarkácsolni. Mindig voltak és lesznek olyan eszközök, amelyek problémát okozhatnak. Ezzel együtt kell élni.
"nem feltétlenül szerencsés az elérhető sebesség szempontjából sem, ha nem tudjuk hirtelen, melyik eszközre kapcsolódunk, hiszen repeater esetén legfeljebb felezett linksebességet kaphatunk az internet felé. Vagyis ha kellően gyors az internetünk, és szükséges a legjobb áteresztőképességű link, célszerű az első routerre (vagy arról LAN-on elhozott AP-re) csatlakozni"
A kiterjesztett hálózatokat javarészt a telefonok és tabletek használják, ahol a használat szempontjából gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy a 150-1000 Mbit-ből csak a fele érhető el.
Ahol pedig egy laptop is van a határzónán, és pld NAS-ról/ra próbál 1 Terra anyagot mozgatni ott be lehet állítani (nálam is így van), hogy BSSID alapján csatlakozzon az "erősebb" kiszolgálóhoz és már meg is van oldva a probléma.
-
And
veterán
válasz
Mcrazy #54199 üzenetére
A mások által említett lehetséges gyakorlati problémákon túl is legalább annyi érvet lehet mondani az azonos SSID-kkel szemben, mint ahányat mellette (figyelem: némelyik pontosan ugyanannyira erőltetett is
).
"Miért is zavarnák az eszközöket az azonos SSID-k, amikor jelerősség alapján választják ki, hogy hova csatlakoznak és addig nincs eszközváltás, amíg meg nem szakad a kapcsolat az előzővel?"
Mert például gond, ha megszakad a kapcsolat. Házi repeaterek mesh-hálózat vagy azonos gyártók / chipsetek mellett kialakított WDS-implementáció hiányában nem fognak egységes wlan hálózatot alkotni. Persze a címtartomány ugyanaz, de attól még a váltás pillanatában a kapcsolat rövidebb időre meg fog szakadni. Ez persze csak áttételesen probléma, hisz azonos és különböző SSID-k esetén is fennáll, viszont nagyon sokan hiszik - mint ebből a topikból is kiderül - azt, hogy az azonos SSID-k és megosztott kulcsok okán majd logikailag egyetlen, váltás nélkül barangolható wifi-jük lesz. Vagyis sok esetben az azonos SSID-k beállítása egyszerű önáltatás vagy tévhit eredménye, amely végül nem hozza meg a kívánt eredményt.
"Még mielőtt megint előkerülne a "minden gyereknek albert a neve" című nagyon rossz hasonlat, gyorsan zárjuk ki ennek lehetőséget azzal, hogy a hálózati eszközök egyedi azonosítóval ( Macadress, BSSID) kezdődő "albert" nevet viselnek."
Ez igaz, erre utalt anglergab kolléga is pár hsz-szel korábban. De azért ez abszolút nem gyakorlatias dolog, mivel ahhoz sokkal jobban bele kell mászni a hálózati kapcsolatok tulajdonságaiba, hogy lássuk, mi az AP / repeater BSSID-je, azaz MAC-címe. A hálózatnév megjelenítéséhez ennél általában jóval kevesebb erőfeszítés kell.
Aztán: nem feltétlenül szerencsés az elérhető sebesség szempontjából sem, ha nem tudjuk hirtelen, melyik eszközre kapcsolódunk, hiszen repeater esetén legfeljebb felezett linksebességet kaphatunk az internet felé. Vagyis ha kellően gyors az internetünk, és szükséges a legjobb áteresztőképességű link, célszerű az első routerre (vagy arról LAN-on elhozott AP-re) csatlakozni. Ugyanez pepitában: nem mindig a legjobb térerőt adó eszköz nyújtja a legnagyobb gyakorlati sávszélt.
anglergab: "Egyszerubb beallitas, a klienseken csak egy SSID-t kell felvenni. Ez az elonye."
Ez sem túl gyakorlatias, mert ha nem egy panziót üzemeltetünk (amelyben jó esetben amúgy sem ilyen vacak repeaterek vannak), akkor akár egy egész percet is elvehet az életünkből annak az egy szem jelismétlőnek a felvétele a preferlát wifi-hálózatok listájába.
(Az egyforma SSID-ken túl a repeater-ekkel, mint eszközökkel szemben amúgy is lehetnének fenntartásaink, mert a csak látszólag egybefüggő hálózati kialakítás mellett a másik gyakori tévhit, hogy a repeater egy 'erősítő', amit csak oda kell tenni a mi kliensünk közelébe, és majd jó erős vételi téretőt kreál. Ami rádiós szempontból éppen igaz, csak épp ugyanúgy nehezen kapcsolódik az első routerre, mint a kliensünk. Ész nélküli használatuk kifejezetten hatástalan lehet, de legalább remek interferenciát tudnak kelteni az eredeti hálózatunk mellett.) -
And
veterán
válasz
yusukee #54078 üzenetére
1.) Magasabbra helyezed az AP-t, pl. polcra, szekrény tetejére, hogy kevesebb akadály legyen közte és a kliensek között,
2.) antenná(kat) cserélsz nagyobb nyereségű példányokra,
3.) megnöveled az adóteljesítményét.
Mindegyikre igaz, hogy javíthat ugyan valamennyit a kliensek vételén, de nagyságrendi javulást egyik sem hozhat. Ugyanakkor némely módszer nem feltétlenül kivitelezhető (2, 3), és az AP vételén semmit nem javít (3). Durva falak / födémek esetén nem mindig kerülhető el újabb aktív eszköz - AP, végszükség esetén repeater - telepítése a lakásban.
#54079: Ez egy sokantennás router esetén nem feltétlenül üdvözítő, mivel tönkrevágja a MIMO-t (nem lesz meg a max. sávszél) és az antenna diversity-t, illetve több kliens esetén problémát jelenthet azok egyidejű kiszolgálása. Ezen felül kétsávos irányított antennatípusok sem igazán vannak. Egyetlen kliens egysávú kiszolgálásához elmegy, de ahhoz felesleges olyan képességű (MIMO-s, több antennás, esetleg többsávos) router. -
válasz
Sidorovich #53930 üzenetére
Egységes hálózat kezelés nem lesz mivel nem menedzselt hálózat így addig nem lesz váltás ameddig meg nem szakad a már kapcsolódott kapcsolat. Vannak egyedi gyártói megoldások amelyek egy bizonyos jelszint esetén eldobja a kapcsolatot de ez nem általános.
A másik opció a behúzott kábelek kihasználásával egy Access Point lehet a szobába, de ez esetben külön egy második hálózat lenne, de javítsatok ki, ha tévedek.
Ez a jobbik megoldás, a repeater használata alapból felezi az elérhető link sebességet, amit a már kihúzott kábellel el lehet kerülni.
Egy sima wifi router megfelelő lesz erre a célra AP módba állítva. -
válasz
hun-vik #53820 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.A kettő közül inkább az AC53 legyen.
-
válasz
bigdady #53608 üzenetére
Mik lennének a pontos igényeid?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel van használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
canniball #53481 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
ctibor #53235 üzenetére
Amint And is írta: a repeater megfelezi a sebességet: vagy vesz vagy ad, mivel csak egy rádiója van -- ami viszont értelemszerűen azonos hullámhosszon megy, mint az alap wifi.
Mivel valamiért azonos SSID-t állítottál be, ránézésre meg sem tudod különböztetni a két rádióforrást.
Lehet, hogy a tévéd eleve a repeaterre csatlakozott, azaz eleve a felezett sebességet kapja, de az is előfordulhat, hogy valaki sokat forgalmaz a jelismétlőn keresztül, és az azonos frenkvencia miatt ez visszahat a közvetlen kapcsolatra is.
Először is, egyszer és mindenkorra, válassz eltérő SSID-t, hogy legalább lásd, hogy mi történik! (Az azonos SSID legfeljebb önmagunk megszívatására alkalmas, pl. így, hogy elrejti a problémát). Ha a repeaterre kapcsolódott, akkor állítsd vissza a primer AP-ra!
Ha az elsődleges AP-ra csatlakozott, akkor lehet játszani a repeaterrel, ki-be kapcsolgatni, nézegetni, hogy ki mit csinál vele, stb, de legfőképpen tudomásul venni, hogy a wifi nem feltétlenül való videolejátszásra!!! Összejöhet, de nincs rá garancia. A tévéhez (médialejátszóhoz) vezeték kell!MaCS
-
válasz
zkiss0 #53151 üzenetére
A repeater gyakorlatilag felezi a sávszélességet. Ha jó az elektromos hálózatod, akkor egy jó powerline adapter nem tesz ilyet. Jellemzően elöregedett, gányolt elektromos hálózatoknál vagy valami nem mindennapi zavarforrás esetén szokott gond lenni a powerline-nal, nagyon sokszor sokkal jobb, mint egy repeater vagy akár általában a wifi.
Egy 14 napos próbát szerintem megér -- de amúgy Mastermarknak igaza van: a kábelezés (UTP) a jó út, még ha áldozatokkal is jár. Egyszer kell jól megcsinálni cserélhető vezetékre, és örülni neki, amíg csak megvan a lakás.
MaCS
-
frantyi
tag
válasz
Gubek-Einste #53133 üzenetére
Köszönöm
Hétvégén kicsit átméregetem a házat, 10 éves a ház, villany hálózata rendben van. Alap területe 50 négyzetméter. A földszinten van a router. Lent tökéletes a jel, emeleten kb a fele. Falazat tégla.
Az esetleg megoldás hogy veszek egy másik routert ami mondjuk külső antennás?
https://edigital.hu/dual-band-router/d-link-dir-842mt-ac1200-ketsavos-gigabites-wifi-router-4-kulso-antennaval-p510527
D-Link tud repeater módot?
-
válasz
frantyi #53130 üzenetére
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
válasz
Fortum #52857 üzenetére
"A problémám az, hogy a korábbi modemmel használt ASUS AC58U-t ami feleslegessé vált, nem tudom vezeték nélküli repeater módban használni a házunk egy másik pontjában. A távolság a kettő között nincs több 8 méternél."
És miért nem tudod? Segítene, ha tudnánk, hogy mi a probléma.
MaCS
-
Fortum
tag
Sziasztok!
Tegnap beköttek hozzánk egy új modemet (ARRIS Touchstone Dg3270a DOCSIS 3.0) ami 2,4-es és 5-ös wifit is sugároz a környezetében.
A problémám az, hogy a korábbi modemmel használt ASUS AC58U-t ami feleslegessé vált, nem tudom vezeték nélküli repeater módban használni a házunk egy másik pontjában. A távolság a kettő között nincs több 8 méternél.
Esetleg valakinek valami ötlet, hogy mit rontok el?
Sajnos a kábeles AP mód nem opció.
Előre is köszi a segítséget.
-
válasz
tototos #52773 üzenetére
Működés szempontjából az összes repeater ugyan olyan.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
viktorhu
veterán
válasz
Janaboy #52593 üzenetére
Maga a repeater mint koncepció nem a legjobb megoldás a nagy sávszélesség elérésére, de ha nem számít annyira a sebesség, csak legyen valami a távoli szobában is, akkor jó megoldás lehet.
Amit érdemes kipróbálni:
- ahol a repeater van, megnézni egy mobillal, hogy erős-e még a jel. ha nem, akkor a repeater nem tud mit továbbadni. ez a leggyakoribb hiba - oda tesszük a repeatert, ahol a jelet fogni akarjuk, de ott már nincs mit erősíteni - a repeatert valahol félúton kell elhelyezni, ahova még elér a jel jó minőségben, és amit még a távoli pontról is jól elérünk.
- ne menjen ugyanazon a sávon a két eszköz. zavarják egymást, és csökkentik az elérhető sávszélességet.
- a repeaternél alapból legalább feleződik a sávszélesség. segíthet, ha más frekvencián továbbítja a jelet, mint amin fogadja, pl. 2,4-et fogad, 5GHz-et ad tovább - ez azért is segíthet, mert a 2,4GHz jele messzebbre terjed.És hogy mit lenne érdemes venni helyette:
- egy jó hosszú kábelt és egy második routert a madzag végére access pointnak. -
Jim-Y
veterán
válasz
woodworm #52573 üzenetére
Ertem, koszonom a korrekciot, ettol eltekintve a vevo fel ebbol annyit erzekelne, hogy fele olyan sebesseggu lenne a net nemde? Vagy ez azert annyira nem egyszeru mert ha elotte a tavolsag miatt az eredeti sebesseg mondjuk tizede volt, akkor a repeater adatveszteseggel egyutt is kepes lehet jobb sebessegre?
Elhiszem amugy, hogy pontosan nem lehet megmondani, hogy mivel milyen eredmenyt lehet elerni, de valamit vasarolnom kene es csak a proba miatt mindket rendszert beszerezni... na ertitek
-
Jim-Y
veterán
válasz
MaCS_70 #52571 üzenetére
Ertem, koszonom.
Igy a repeater kiesik a kepbol mivel a mobilnet sebessege igy sem valami prima, ha az meg felelzodik az mar az elvezhetetlen kategoria. Ha a tovabbi helyisegek ugyanazon a fazison vannak akkora a powerline megoldast azert erdemes lenne kiprobalni szerinted?
Udv
-
A repeater ugye felezi a sebességet.
Azt viszont, hogy ezen túl melyik megoldás lenne jobb Nálad, olyan paraméterek döntik el, amelyeket kizárólag ott helyben, kipróbálva lehet tesztelni.
Azt mondjuk jó előre tisztázni, hogy a ház elérendő része a forráshellyel azonos villamos fázison van-e. Ugyan pótlólagos eszközzel átugratható a powerline fázisok között is, de a tapasztalatok szerint ez is lassulást okoz.
A válasz tehát az, hogy előre nem lehet megmondani, viszont mindkettő szükségmegoldás, a helyes út a hálózati kábel elvezetése.
MaCS
-
válasz
-secret- #52456 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva? -
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától. -
And
veterán
válasz
tboy93 #52429 üzenetére
"[..] hogy lerakok egy készüléket valahova, ahova még éppen elér a hálózat és az felerősíti majd a jelet."
Ebből is látszik, hogy egy jelismétlő esetén mennyire hibás terminológia az, hogy "erősítő", mivel utóbbit hajlamos az ember esetleg készpénznek venni. Ha az adott pontban rossz a vételi térerő, akkor attól egy repeater is pont ugyanúgy szenved, mint egy sima kliens. Merthogy logikailag nem is más egy repeater, mint egy olyan egyszerűsített (szoftveres alapú, ugyanazon csatornát használó) kliens+AP, amelyek közül egy időpillanatban csak az egyik működőképes. -
-
válasz
Flowtation #52413 üzenetére
Tudomásom szerint több megoldás létezik, ezek:
1. power adapter
2. wifi extender
3. egy soho router AP módban.Véleményem szerint a 3. megoldás a legjobb, még azzal együtt is, hogy ebben az esetben ki kell húzni egy LAN kábelt fentre. Jól gondolom?
Jól gondolod, ez az ajánlott megoldás erre a helyzetre.A power adapternél a villamos hálózat kavarhat be, az extender, ha jól tudom akkor csak még jó jelből tud továbbítani és még a sebességet is csökkenti, igaz ez?
Igen így van.
Powerline-nál a működés a villamos hálózat milyenségétől függ, illetve a több fázis is beleszólhat.
A Repeater esetén valóban olyan helyre kell tenni az eszközt ahol az eredeti jel még viszonylag jól vehető. Illetve alapból lesz egy link sebesség feleződés is a működési mód miatt.Még annyi, hogy a T-s routerrel is megoldható a másik router beüzemelése?
Igen, használható saját eszköz.Fix ip a második routernek, és wan port helyett a lan portba kell dugni a kábelt, ennyi elég, így az "eredeti, T-s wifit fogja szórni, igaz?
ÍGY kell bekötni a másodlagos eszközt.
Nem, saját, a szolgáltatói eszköz wifi-jétől független, wifi hálózatot fog létrehozni a beüzemelt saját eszköz. -
válasz
mrx1212 #52404 üzenetére
Ismeretlen eszköz.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva? -
letepem
aktív tag
Sziasztok!
Wifi-repeatereket nézegetek, jelenleg van egy kölcsönkapott ASUS RP-N12-es repeaterem, de nem vagyok megelégedve vele!
A helyzet az hogy a tetőtérben van a router (nincs elehetőségem elrakni máshova), és a szuterénben kellene viszonylag jó Wifi jel.
Tudnátok ajánlani valamilyen 2-rádiós repeatert, amivel a jelerősség jó lenne és a sávszél sem feleződne(full-duplex esetleg)?
Előre is köszönöm a segítséget!
Miki
-
Clemi
veterán
Egy kis fejlemény az RE200 cuccomhoz. A böngészőn keresztül, az IP címe alapján elértem a beállító felületét, ami így kicsit bővebb, mint a TP-Link Tether programmal, és újra konfiguráltam, letiltottam róla a lakásban lévő fixen telepített eszközöket (TV, Apple TV) majd restart. Egy dolgot felejtettem el külön nevet adni neki. Nos ez részben jó, részben nem jó. Az Apple telefonok hibátlanul roamingolnak ha a közelébe viszem őket (megjelenik a csatlakoztatott eszközök listában a kérdéses telefon) de az androidos eszközök (egy Huawei P10 lite és egy Samsung S TAB2) nem sehogy nem és ez az ami bosszantó, mert ott ahol a repeater telepítve van, ott a Samsung táblagépet szoktam használni, a nejem meg a céges androidos telefonját.
-
Clemi
veterán
válasz
Gubek-Einste #52211 üzenetére
Nos nekem egy TP-Link Archer C5 a routerem és ez mellé vettem egy TP-Link RE200 repeatert. Az kapott programban lévő elhelyezési segéd szerint tökéletes helyre tettem, de elolvasva amit írtatok eddig, tökéletesen feleslegesen. Max annyi az előny, hogy ahová betettem a repeatert, ott legalább manuálisan át tudok rá csatlakozni ha erősebb jelet akarok. De valamiért érdekes módon ez az információ semmiből nem derül ki, még a beállítás varázsló is meg akarja hagyni a routeren lévő SSID nevet a repeateren és csak mint lehetőséget ajánlja fel, hogy akár át is nevezhetem, ha akarom. Ha más a név, nyilván más hálózatnak számít akkor azért nem, ha meg meghagyom az azonos SSID-t akkor meg azért nem, mert minden eszköz egy hálózatnak látja, és már ugyan miért lépne át egy másik eszközre, mikor még az előző jelét is érzékeli.
Egy szó mint száz, egy nagy átverés az egész így, legalábbis én így érzem. -
Yellow73_a
tag
válasz
Poultier #52180 üzenetére
Hasonló cipőben járok én is.
Ugyan nem néztem meg a UPC wifis modemünk típusát, de vélhetően ugyanerről a Ciscoról van szó.A wifi jelerősség a távolabbi szobákban nem a legjobb, főleg a robotporszívónknak nem elég a jelerősség.
Próbálkoztam Tenda A9 N300 wifi repeaterrel, de nem jött be, mert a porszívó nem roamingolt át az azonos hálózati nevű és jelszavú repeaterre (és a feleségem Samsung telója meg a lányom iphoneja sem). Próbálkoztam a repeaterrel külön hálózatot létrehozni, az alig lett erősebb a UPC wifi jelénél, ráadásul valami miatt csak 20 Mbit/sec sebességgel ment, így ez sem járható út.
Ezért szeretnék egy a UPC routerénél erősebb jelet sugárzó wifi routert venni. A házban ki van építve LAN hálózat is, így az új routert valamelyik végpontra tenném access pointként, ami egy kicsit központibb helyen lenne, mint a mostani UPC router.A Xiaomi Mi Router 3-ra gondoltam. Ez erősebb jelet fog szerintetek adni, mint a UPC routere? És megmarad a UPC routerével elérhető sávszélesség?
Nem baj az, hogy csak 10/100-as ethernet portok vannak rajta, mert a vezetékes net közvetlenül a UPC routerből ki van építve az asztali gép(ek)-hez, vagy az internet rádiós erősítőhöz.
Csak az számít, hogy erősebb és ne lassabb wifi jelet kapjak, mintha csak az UPC routerével wifiznénk.Szerintetek jó választás lenne a Xiaomi Mi Router 3, vagy valami mást ajánlanátok?
-
válasz
Feri_1 #51557 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről. -
jacekLFS
tag
válasz
MaCS_70 #51541 üzenetére
Rendben a kérdésem felére ezzel választ is kaptam, de az 5ghz-vel a routerhez, és utána a 2,4el a sugározni a jeleket is ilyen ping növekedéssel illetve sávszélességfeleződéssel jár? Illetve ha nem router lesz repeaternek beállítva hanem gyárilag erre a célra szolgáló eszköz, akkor is is feleződik a sebesség és növekszik a ping? Elhelyezés szempontjából ugyan azon a helyen lenne+-40cm függőlegesen. Esetleg powerline jobb megoldás lenne!?
-
válasz
jacekLFS #51540 üzenetére
Gubek-Einste is már számtalanszor megírta, hogy igazából egy erre a célra beállított router a jó repeater, mivel szép nagy antennái vannak és hosszú a farka, hogy na a konnektorhoz legyél kötve, hanem optimális helyre tehesd.
A repeater működési elvénél fogva mindig felezi a sávszélességet és növeli a PING-et.
MaCS
-
jacekLFS
tag
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy egy router beállítva repeaterként mennyivel lenne jobb vagy rosszab mint venni egy gyári repeatert? Én mint alap felhasználó arra gondoltam hogy az 5ghz-n csatlakoznék a repeaterrel a routerre és akkor a 2,4ghz sáv szabad lenne és akkor nem veszítenék a sávszélességből!? ha jól tudom router repeaterre állítva csak fele annyit fog tudni ezért is gondoltam hogy 5ghz a repeateré a 2,4ghz meg a telefon számítógép stb. Erről szeretnék kérni véleményeket!
Előre is köszönöm!
Üdv
-
válasz
whitezo88 #51535 üzenetére
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.
Új hozzászólás Aktív témák
- Ukrajnai háború
- Milyen egeret válasszak?
- Óvodások homokozója
- Suzuki topik
- Clair Obscur: Expedition 33 teszt
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- PlayStation 5
- Renault, Dacia topik
- További aktív témák...
- AKCIÓ! DELL OptiPlex 3050 asztali számítógép - i5 7600 16GB RAM 256GB SSD GTX 1650 4GB GDDR5
- AKCIÓ! Intel Core i5 4690K 4 mag 4 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Acer Nitro 5 AN515 - 15,6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 16GB - 512GB SSD+1TB HDD - RTX 3050 - Win11
- AKCIÓ! ASUS ROG THOR 1000W Platinum II tápegység garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB,Újszerű,Dobozával,12 honap garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest