Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domi007

    őstag

    válasz sasa311 #7405 üzenetére

    Vannak jelerősító antennák, pl. az előbb itt emlegetett yagi antenna: ez sugárba kilövi a jelet, szóval épületből épületbe való átlövésre nagyon alkalmas, de lehet venni AP-ket is, amelyek repeater módban ismétlik az redeti router jelét így megnövelve a hatótávolságot. P. : D-Link DAP-1160

    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • mezis

    nagyúr

    válasz sasa311 #7405 üzenetére

    Üdv.!

    Ha egyáltalán nem látja, akkor reménytelen. A 2.5, 5 GHz-es hullámokat sok minden tudja jelentősen csillapítani (akár egy cserép virág is), visszaverődések révén viszont meglepő helyekre is eljuthat.

    Az irányított antennák a legegyszerűbb, "legális" erősítők. Korábban ezen a fórumon volt ez téma. Én jelentős javulást értem el azáltal, hogy a router és a PC antennája mögé is elhelyeztem kb 28 mm távolságban egy 64 x 128 mm-es fémlemezt polisztirol hab (hugaro-, finn-, japán- stbcell ;] ) valamint pár m-es hosszabbító kábel segítségével.

    [I]Egyik szobán van ablak, ott "nagyon jó"-nak titulálja a jelerősséget a masina, kb 3-4 méterrel arrébb (modemtől kb) már egyáltalán nem fogja be a jelet a gép. A különbség annyi lehet, hogy ezen a szobán nincsen ablak. :U jobb ötletem nincs.

    Az lenne a kérdés, hogy bármely módon erősíthető-e a jel valahogyan, vagy teljesen reménytelen?[/I]

    [ Szerkesztve ]

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák