Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz Yeffy #91939 üzenetére

    Ha NTFS van a drive-on, akkor az NTFS permission-ök közé is fel kell venni a kívánt jogosultságot (a megosztási jogok és az NTFS jogok két különböző dolog). Ellenőrizd, hogy a kívánt jogosultság rajta van-e a meghajtón (jobb katt a drive-on, Properties / Security / Advanced, ide vedd föl az Everyone-t amilyen joggal szeretnéd).
    Ha Everyone-t szeretnél használni, a password protected sharing legyen kikapcsolva.
    A fentiek nekem elégnek bizonyultak egy mappa megosztásánál (semmilyen service-hez nem kellett hozzányúlnom, ezek szerint javították a 1809-ben az FDResPub automatikus indulását). Én annyit játszottam még, hogy az inheritance-t kikapcsoltam, hogy ne örökölje meg a szülőtől a jogokat, így fel tudtam venni olyan tételt, amit nem akartam a hierarchiában feljebb megadni (átkonvertálta a meglévő örökölt jogokat); de ez drive-nál tárgytalan, hiszen eleve a hierarchia csúcsán van.

    Ami Nálad még bezavarhat, hogy Te egész drive-ot akarsz megosztani (amire ráadásul már van egy hidden share az adminnak). Lehet jobban jársz, ha csinálsz egy könyvtárat valahol (akár a C: is szóba jöhet), és arra az üres könyvtárra felmountolod a drive-ot (a Disk Management alatt, ahol betűjelet adsz hozzá, ott lehet könyvtárat is). Erre a kis trükkre egyébként még anno a HomeGroup alatt (Win7 alatt is!) szükség volt drive megosztásnál, mert a HomeGroup eleve nem engedett teljes drive-ot megosztani :)
    Szóval nyugi, tökéletesen jól működik a hálózatkezelés Win10 alatt, minden csak beállítás kérdése :P

Új hozzászólás Aktív témák