Hirdetés

2014. szeptember 1., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-07-03 10:38:21

PROHARDVER!

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#19701) ForRedGlory válasza stranger28 (#19699) üzenetére

ForRedGlory
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Érdekes, akkor felteszem majd megint, hátha... :)

Mr X, köszi neked is.

A zebrán nem állsz meg! Továbbmész, ha beledöglesz is!

(#19702) @matthew@

@matthew@
(PH! addikt)

Win 8 Pro-hoz jár vmilyen Office, vagy nincs benne?

Matthew 24:42

(#19703) Tetete1 válasza Fire/SOUL/CD (#19700) üzenetére

Tetete1
(senior tag)

Köszi...

„Az állatok - milyen furcsák. A kutya felnéz rád. A macska lenéz rád. Csak a disznó szemében vagy egyenrangú."Sir Winston Churchill

(#19704) polonic válasza @matthew@ (#19702) üzenetére

polonic
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem jár.

Azaz pontosabban a tabletes RT verzióban van office.

Hol láttad te azt, hogy pc-s windowsban office is van? :D

(#19705) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#19700) üzenetére

kkdesign
(kvázi-tag)

Értem okés hát valszeg az lesz akkor... no és tanács szempontjából, szerinted, szerintetek webprogramozás, grafikázás és "sima" programozások miatt érdemes rá befektetni ? igazából szerintem sokan azt mondják hogy nekem kell eldöntenem, de kíváncsi lennék a véleményekre.

https://www.facebook.com/kkdesignhun

(#19706) rétisün

rétisün
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

na tegyük tisztába ezt a kérédst, mert még mindig nem tiszta mindenkinek....

az upgrade-el letöltött win8 teljesértékű win8 (elvégre dvd-re kiírva 'tiszta' telepítésre is alkalmas), csak azért ilyen olcsó, mert akciósan nyomja a MS, és azért upgrade, mert kell hozzzá egy jogtiszta win rendszer (lehet xp, vista, win7) amit frissítesz win8-ra.

így van?

össze kéne ezt szedni az első hsz.-ben, mert sokszor felmerül....

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-:

(#19707) Fire/SOUL/CD válasza kkdesign (#19705) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ha zsebre megy a "játék"(azaz jogtiszta szoftvereket használsz, amiért kisebb-nagyobb összegeket fizettél ki), akkor kizárólag akkor használj W8-at, ha maradéktalanul meggyőződtél róla, hogy minden szoftvered kifogástalanul működik W8 alatt. Hozzáteszem, semmi nem indokolja az általad felvázolt tervek révén, hogy W8-ra válts(W7 alatt is lehet pl Metro App-ot fejleszteni, ehhez sem kell W8)

Szabin vagyok, meg még leszek, ezért nem válaszolok privátokra.

(#19708) N0S

N0S
(lelkes újonc)

Sziasztok!

32 bites win8 verziót vásároltam, viszont szeretnék 64 bitesre váltani. Van valami lehetőség ennek érdekében? MS oldaláról le lehet esetleg tölteni egy 64 bites verziót amit feltelepíthetnék a jelenlegi kulcsommal?

(#19709) woland_y2k válasza rétisün (#19706) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

nem, nem igy van. ha oem-et frissitesz vele (elotelepitett laptopot, asztali pc-t), akkor oem lesz, hogy ha dobozost, akkor pedig dobozos lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19710) kkdesign válasza Fire/SOUL/CD (#19707) üzenetére

kkdesign
(kvázi-tag)

Értem, köszi a segítséget :) , privátban is írtam még ehhez tartozó pár szót

(#19711) @matthew@ válasza polonic (#19704) üzenetére

@matthew@
(PH! addikt)

Nem láttam sehol csak gondoltam naivan hátha van :DDD

Matthew 24:42

(#19712) Hunork válasza < CyberBob > (#19684) üzenetére

Hunork
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Üdv!
Hát ez a Hamachi akármi nálam nincs fent... :N
És nem arról van szó, hogy lemondok, de egy 9k-ba kerülő játékot (FarCry3) nem veszek meg most, hogy aztán szívjak vele...amúgy a DriverSF esetében biztos nem egyedi az eset, mert erről van szó angol fórumokon is, a Ghost Recon meg vagy megy vagy nem. De más játéknál nincs gond, ezért gondolom úgy, hogy Ubisoft/UPlay ügyben van elszúrva valami, pedig a kliens már elvileg W8-as... :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#19713) rétisün válasza woland_y2k (#19709) üzenetére

rétisün
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

na ezért kéne összeszedni az első hsz.-be.

és az oem meg a dobozos win8 között mi a különbség? az egyikhez kapok dvd-t, a másikat letöltöm, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#19714) woland_y2k válasza rétisün (#19713) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

dobozos win8 alapbol nincs, helyette van ket fajta oem. az egyik az elotelepitett, a masikat meg te veszed meg a boltban (bar szvsz elkepzelheto, hogy ebbol is lesz letoltheto valtozat, majd ha vege lesz az upgrade akcionak) es a licenceleseben ter el a ketto.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19715) cyber86

cyber86
(senior tag)

Üdv. Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám az eredeti Vista 32biteset upgreadelni win8 64bitesre? Vagy ha van már letöltve win8 64bites az jó azzal a cd kulcsal amit a 32-hez kapok? :F

(#19716) ozz

ozz
(tag)

Hogy lehet a fényképeknél a főképernyő hátteret megváltoztatni?

Ilyenre?

(#19717) Mr X válasza ozz (#19716) üzenetére

Mr X
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A kiválasztott képet megnyitod az appban, jobb klikk -y Alkalmazás - > Alkalmazásháttér

"Ha az igekötő közvetlenül az ige előtt áll, egybeírjuk."

(#19718) rétisün válasza cyber86 (#19715) üzenetére

rétisün
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

igen, jónak kell lennie, már a win7-nél sem volt külön 32/64 bites kulcs.

nálam elfogadta a 32 bites win7 kulcsát a 64 bites rendszer.

(#19719) ozz válasza Mr X (#19717) üzenetére

ozz
(tag)

köszönöm :)

(#19720) Plebi

Plebi
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Olvasgattam a topikot, de nem egyértelmű a válasz erre a kérdésemre.

Nem eredeti win7-ről lehet frissíteni win8-ra, ha jól vettem ki, akkor igen, de nem lesz ettől még a win8 sem eredeti. Most akkor mi történik, mitől lesz egyáltalán eredeti a win8, ha frissítem. A laptopon lévő win7-es matricától, de attól ez már win 8 és a kulcsa csak emailben jött.

Szívesen frissítenék, ki is adnák érte 9k-t, de 30-35-öt már nem szívesen.

Asrock 970 Extreme 4; AMD FX-8120; 2X4GB DDRIII 1600 Kingston HyperX Blue, Gigabyte Radeon HD7950, 1 TB WD Black + 320 GB Samsung Sata; Thermaltake V1000D Blue; CoolerMaster Silent Pro M2 620W; Thermalright Macho; Dell 2311H

(#19721) cyber86 válasza rétisün (#19718) üzenetére

cyber86
(senior tag)

okés. remélem működni fog. Köszi! :)

(#19722) FLx válasza samgar (#19654) üzenetére

FLx
(őstag)

A különbség annyi, hogy a firmware úgy van módosítva, hogy nem removable device-nak ismeri fel a Windows, hanem normál beépített lemeznek. Sajnos technikai okok miatt sok Windows komponens csak így hajlandó működini, pl. Windows update, programok telepítése stb. Ezen felül igazából egy Sandforce vezérlős SSD van benne, csak hogy gyors legyen. :)

(#19723) hege1989 válasza hunfatal (#19637) üzenetére

hege1989
(tag)

Az új operációs rendszert nem azért választottam mert jobb a GUI(merthogy az valami borzalmas) hanem a többi fejlesztés miatt, ami viszont tetszik. Amúgy win7 van fent és a win8 csak egy vm-en. Ha majd kedvemre való rendszert tudok belőle csinálni akkor felrakom gazda rendszerek. A kérdésem még mindig él.

Tud valaki lekerekítettebb ablakokat csinálni a csupa minimalista szögletesség helyett?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#19724) Ringman

Ringman
(senior tag)
LOGOUT blog

hello!

a 40 dolláros/eurós Vista business -> Win8Pro frissítés után is jogosult az ember a win7 downgrade-re?

van erről valami hivatalos licenszfeltétel?

köszi a válaszokat.

"A magyar futball hibás termék."

(#19725) FLx válasza rétisün (#19706) üzenetére

FLx
(őstag)

Nem.

Leírom megint. Technikai szempontból minden Windows telepítő teljesértékű, felrakhatod szűz gépre, illetve frissítésként is. Továbbá akármennyiszer újratelepíthető és újraaktiválható, legrosszabb esetben a hardverkomponensek változása miatt kell kérni egy telefonos aktiválást, amit minden esetben kérdés nélkül megtesznek.

A jogtisztaság már egy teljesen más kérdés. Amit a MS most akciósan 4500Ft-ért árul az egy frissítési lehetőség olyan gépekre amilyeket 2012. június 2. – 2013. január 31. között vásároltak eredeti Windows 7 OEM operációs rendszerrel.

A 9000Ft körüli verzió szintén egy frissítési lehetőség olyanok számára akik korábban rendelkeztek valamilyen eredeti (dobozos vagy OEM) Windows verzióval, legyen az XP, Vista, vagy Windows 7.

Ezek mind csak frissítésre alkalmasak jogilag, így az illegális Windows nem lesz ettől jogtiszta. Továbbá a Tisztaszoftver programban kapott Windows sem frissíthető jogilag, mivel az már maga egy frissítés volt, hiába nem reklámozták ezt túlzottan akkoriban.

MSDNAA licencek elvileg dobozosak, de csak oktatási célra használatosak, illetve amíg létezik az adott intézménnyel a hallgatói jogviszony. Ha a jogviszony megszűnt akkor is tovább használhatóak a már meglévő telepítések, de újratelepítés nem engedélyezett. A frissítésnek ebben az esetben semmi értelme, mivel a jogviszony megszűnése után az nem legális, a jogviszony fennállása esetén pedig úgyis eléritek a Windows 8-at a programban ingyen.

Amennyiben ezekkel a frissítési licencekkel Windows OEM verziókat (tehát amit a géphez kaptál vagy a boltban OEM-ként vetted hardverhez) frissítesz, akkor továbbra is érvényes marad a szabály, miszerint a géphez kötödik a Windows licenc, azt nem lehet másik gépre telepíteni.

Ugyanakkor a most vásárolt Windows 8 frissítés maga átvihető egy másik gépre, ha ott is megvan egy eredeti legális Windows operációs rendszer ami frissíthető vele, tehát a Windows 8 upgrade licenc leválasztható az OEM régi verzióról, ha elhalálozna a gép, ergó így csak a régit bukod el.

Amennyiben van egy teljesen szűz OS nélküli géped és szeretnél hozzá legális Windows 8 operációs rendszert vásárolni, akkor Windows 8 OEM System builder (Personal User License) csomagot kell venned. Ezt a licencet egyidőben egy saját magad által birtokolt gépeden használhatod, de átviheted bármelyik másik gépedre egész addig amíg csak egy példány van telepítve belőle.

Amennyiben vásárolsz egy brand (Dell, Acer, Toshiba, stb) laptopot előtelepített Windows 8 OEM licenccel, az ugyanúgy a géphez fog ragadni örökre, mint korábban.

Remélem sikerült kicsit tisztázni a helyzetet, ha valami még kérdéses, szóljatok.

(#19726) FLx válasza Ringman (#19724) üzenetére

FLx
(őstag)

Elvileg nem, de mondjuk ezért biztos nem fogja leharapni a fejedet senki. :)

(#19727) Drag77 válasza Hunork (#19655) üzenetére

Drag77
(fanatikus tag)

Szia!

Az Action centerben a Automatikus karbantartás kapcsolja be 3:00 kor.

http://dragi77.wordpress.com/

(#19728) ozz válasza Mr X (#19717) üzenetére

ozz
(tag)

esetleg ugyanitt nem lehet beállítani hogy kisebb nézetbe mutassa a fényképeket a nézegető?

tudom hogy a - és + gombbal a jobb alsó sarokba lehet változtatni, de hogy ezt meg is jegyezze?

(#19729) student válasza FLx (#19725) üzenetére

student
(őstag)

ezt jól összeszedted, be kéne rakni 1.hsz-ba mert ez sztem mindennap megkérdezik 10x ;]

én már csak azt nem értem, hogy ha ugye pl tisztaszoftos vagy kaloz win7-ed van akkor arrol miért engedik hogy frissíts 8-ra aktiváld használd + az egyéb esetek?

gondolom azért mert igy is befizeted a 9 rugót ez nekik pénz szal lesz egy "szürke" wined ami nem genuine.

mert megtehetnék azt is ha köcsögöznének, hogy a 9rugó befizetése után tiltson ;]

(#19730) ll-kobe

ll-kobe
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Valakinek sikerült már asztali parancsikont készíteni a metro-s mail apphoz?

(#19731) GoodSpeed válasza jediweb (#19641) üzenetére

GoodSpeed
(Szakértő)
LOGOUT blog

Helló, a lemeztöredezzségmentesítőnél amit ha elindítasz akkor megjajtók optimalizálása ablak jelenik meg, nos ebben klikk a beállítások módosítására ekkor újabb ablak optimalizálás ütemezése, és ott a meghajtóknál a kiválasztás... ekkor megint egy ablak, pipákat kivenni a tartós állapotú meghajtó particiói elől (SSD), melyből alapértelmezés szerint kettő van, a kisebbik a Windows 8 idejében már 350 MB-os (Windows 7-nél még csak 100 volt).

I.G. : Windows 8.1 PRO with Media Center 64-bit Norton 360 & Malwarebytes' Anti-Malware PRO user II. g. : W7 HP 64-bit (OEM) Norton Antivirus & Agnitum Outpost Firewall PRO (Lifetime); Nexus 7; LG L7 II NMS; Huawei e5776 Mobile Hotspot

(#19732) Mr X válasza ozz (#19728) üzenetére

Mr X
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Csak teljes képernyőn tud megjeleníteni.

(#19733) FLx válasza student (#19729) üzenetére

FLx
(őstag)

Elég nehéz ellenőrizni a korábbi Windows jogtisztaságát. Legalábbis nehéz olyan módszert találni amivel biztosan nem okozol problémát azoknak akik tényleg jogtiszta Windows-t frissítenek. A MS pontosan tudja melyik licenc hol van és mennyien használják, de néhány publikusan terjengő aktiválási módszer és kulcs tiltása túl nagy járulékos veszteséget okozna. :)

(#19734) Romvr

Romvr
(őstag)
LOGOUT blog

Pár érdekességet tapasztaltam egy Samsung NP300E5Z notebook-on így egy hét használat után:
- Frissítés laggolás
Van hogy a levelek 5-10 perc vagy több késéssel jelennek meg a gépen mint a telefonomon. Az első pár napban egyszerre történtek, aztán késtek, most megint jó. Nem értem okát, ugyanúgy használom a gépet mint első nap, a programok is ugyanazok. Ez vonatkozik az Xbox live bejelentkezésre is. Van amikor nem megy, csak x-edik próbálkozásra, van amikor megy elsőre... Illetve a skype és az msn is ugyanezt csinálja. Volt hogy egy "Instant Message" másnap jelent meg nálam... máskor jól működik. :F
- Fényerő:
Újabban a fényerő maximumon van, nem lehet csökkenteni. Friss telepítés után még lehetett 1-2 napig
- Hűtés:
A hűtőventi pár napja megállás nélkül sikít a gépben ha töltőn van. Ha leveszem töltőről és energiatakarékosba teszem akkor elhallgat és a normális paraméterekkel megy (ha használom a gépet pörög, ha nem akkor hallani se lehet). Sajnos a Samsung EasySettings programja nem kompatibilis Win8-al, pedig az nagyon jól szabályozta Win7 alatt a rendszert.
Persze ez is csak az első 1-3 nap után vált ilyenné. Kutya legyek ha értem.

Most tolok rá egy teljes reset-et, aztán mindenféle program/driver telepítése nélkül futtatom egy hétig. Meglátom mi lesz belőle... Ez így egyenlőre kicsit rossz szájízt kölcsönöz az amúgy fantasztikus rendszernek.

128-10-93-85-10-128-98-112-6-6-25-126-39-1-68-78

(#19735) ozz válasza Mr X (#19732) üzenetére

ozz
(tag)

Ja én úgy értettem, hogy egy könyvtárban nézegetve a képeket ahol 100-200db van, kis mozaik képekben mutassa és ugy lehessen lapozni a képek között, de gondolom akkor ezt nem lehet megcsinálni, úgy hogy meg is jegyezze ezt a beállítást.

(#19736) simon7012 válasza yuri90 (#19615) üzenetére

simon7012
(fanatikus tag)

Nem lehet.... :N

G Data InternetSecurity 2015.HTC One Black Otter Defender..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#19737) Ringman válasza FLx (#19726) üzenetére

Ringman
(senior tag)
LOGOUT blog

ez van valahol nevesítve eula-ban? így nem lesz teljes értékű a licensz, ha frissítek?

van 3 vistás gép a cégben, win7 jobb lenne rá, darabonként megérné a win8 frissítés az árát, de 8-cal nem lenne jó borzolni az idegek, valamint szerintem a cad-ek sem szeretnék az újabb wint.

+
az oem megkötés nem veszítette értelmét azzal a döntéssel, amely szerint az eu-n belül lehet használt szoftvert értékesíteni?

"A magyar futball hibás termék."

(#19738) simon7012 válasza GoodSpeed (#19634) üzenetére

simon7012
(fanatikus tag)

Miért is? :F

G Data InternetSecurity 2015.HTC One Black Otter Defender..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#19739) FLx válasza Ringman (#19737) üzenetére

FLx
(őstag)

Downgrade jogot csak a Windows 8 Pro OEM hoz magával, elő kell túrnom a doksit erről, egyelőre nem találom.

(#19740) GoodSpeed válasza simon7012 (#19738) üzenetére

GoodSpeed
(Szakértő)
LOGOUT blog

Minek piszkálja rendszeresen az SSD-t?

I.G. : Windows 8.1 PRO with Media Center 64-bit Norton 360 & Malwarebytes' Anti-Malware PRO user II. g. : W7 HP 64-bit (OEM) Norton Antivirus & Agnitum Outpost Firewall PRO (Lifetime); Nexus 7; LG L7 II NMS; Huawei e5776 Mobile Hotspot

(#19741) ZetorGumi válasza ZetorGumi (#19506) üzenetére

ZetorGumi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Újra előjött ez a hiba.
De mostmár sűrűbben, annyira sűrűn, hogy konkrétan belépek, és már fekete halál.
Proci OC-t visszavettem alapra, VGA shader unlockot kikapcsoltam, akkor is.
Semmi hack, semmi nincs telepitve, csak kipróbálás miatt raktam fel, 30napos próbaverzióval.

Hát amig erre nem lesz megoldás, ugrik vissza a win7, nekem ehhez nincs idegzetem.

♫ New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi ♫ |

(#19742) rétisün válasza FLx (#19725) üzenetére

rétisün
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"Amennyiben van egy teljesen szűz OS nélküli géped és szeretnél hozzá legális Windows 8 operációs rendszert vásárolni, akkor Windows 8 OEM System builder (Personal User License) csomagot kell venned"

ez az, amit pl. az edigitalnál ~19k-ért lehet kapni?

(#19743) Mr X válasza ozz (#19735) üzenetére

Mr X
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem megoldható sajnos a metro felületen.

(#19744) woland_y2k válasza rétisün (#19742) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

nem, az ugyan ugy frissites. ez a pul verzio.

(#19745) andris811 válasza andris811 (#19673) üzenetére

andris811
(tag)

Na rájöttem... A metro-s felületen semmilyen app nem tud csatlakozni az internethez valamiért... Se a bing, se az utazás, és ugye a posta is ezért rossz. Így már esetleg valaki tudna segíteni? Mi okozhatja ezt?

(#19746) jediweb

jediweb
(fanatikus tag)

Na nekem is lett az imént boot helyettt kék képernyő és hogy egy csatlakoztatott eszközt nem talál gond van. RESET és jó minden ... nem tudom mi ez a nárcisztikus viselkedés
win7 alatt meg annó ( win8 előtt ) fekete képernyőn hogy sérült a rendszer kéri a telepítő dvd.
Ott is RESET volt és ment .... ?????
De win8 alatt most volt az első ... ami kék és eszköz problémája volt ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#19747) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#19740) üzenetére

GoodSpeed
(Szakértő)
LOGOUT blog

Vissza is kapcsolom...

"Trim-optimalizálás: Ez a folyamat tájékoztatja a háttérben működő tárolót arról, hogy mely adatblokkok nincsenek már használatban. Ennek köszönhetően a tároló optimalizálhatja a területet és a teljesítményt a jövőbeli használathoz."

A merevlemez optimalizálása

Köszi a linkért Roli 27-nek :R, előbb kapcsoltam ki, mintsem utána kerestem volna :D

(#19748) stewe780 válasza rétisün (#19685) üzenetére

stewe780
(őstag)

Igen a dobozosra, nincs semmi upgrade assistant...
A vista úgy jön ide, hogy arra tudok hivatalosan upgrade-elni, de ebben az esetben nem is találkozik a vistás product key-emmel.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#19749) labeda

labeda
(kvázi-tag)

Sziasztok! November 2 óta van a gépemen a Windows 8. Egy dolgot nem tudok beállítani: a vezérlőpult biztonsági részében a "számítógép megbízható" részénél egy olyan régi e-mail cím szerepel, amit évek óta nem használok (már más a szolgáltatóm is). Hiába adtam meg új címet, nem változtatja meg, és a Microsoft fiók számlázási részénél is az a régi szerepel. (tehát valószínűleg az adatokat sem szinkronizálja ezáltal) Ha találkozott valaki ilyennel, köszönöm a segítséget. Még egy rövid kérdés: az asztalra kitesz a program egy desktop.ini fájlt, ami ugyan rejtett, de hiába helyezem át, előbb-utóbb újra látható. Mi a teendő?

(#19750) kkdesign

kkdesign
(kvázi-tag)

Tehát ha én legális windows 8at szeretnék önállóan tehát mint első legális windows, akkor ezt:[link] kell megvásároljam ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.