Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz mutyi #37729 üzenetére

    Csak kérdezném hogy nem lenne egyszerübb ha bemásolnád egy külön partícióra a telepítőt, amely partícióra NEM kerülne rendszer, hanem telepítés után csak adatok tárolására használnád? Az összefoglalóban benne van hogy kell particionálni talepítés előtt (a 100M kikerülés okán).

  • micafighter

    nagyúr

    válasz mutyi #37729 üzenetére

    Több megoldás is létezik, egyrészt a hálózati telepítés is megoldható, amit írsz, csak az eléggé macerás, továbbá az is járható út amit Doky586 fórumtársunk ír.

    Viszont engem csak nem hagyott nyugodni a dolog, összeszedtem az összes létező usb 3 drivert, szám szerint 43-at.

    Még ezt megpróbálnád a kedvemért, hogy működik-e ? :) Ha nem jön össze, akkor meg leírom én is az alternatív telepítési módokat.

    A következőt kéne tenni:

    Ugyanúgy létrehozni egy winpe mappát, benne egy üres mount mappát és egy üres usb3 mappát. A telepítőről a boot.wim-et a winpe mappába másolni.

    Ezután a következő lépés ugyanúgy a rendszergazdai parancssor futtatása, és elnavigálás a winpe mappába:

    psuhd "C:\xyz\winpe"

    A drivereket összeszedtem egy pakkba: [link] -> Ezt töltsd le, csomagold ki, és a benne lévő USB x64 valamint USB x86 mappákat másold egy az egybe a winpe\usb3 mappába.

    Tehát az usb3 mappában lesz kettő mappa, egy USB x64 és egy USB x86, és így nézne ki:

    Ez után a következő a teendő:

    dism /image:mount /add-driver:"usb3" /recurse

    Ez a parancs az összes usb3 mappában található drivert - tehát mind a 43-at - integrálja a boot.wim-be. Ha befejezte a müveletet, akkor

    dism /unmount-wim /mountdir:mount /commit

    Ha ezt is befejezte, akkor vissza lehet másolni a boot.wim -et a telepítő sources mappájába felülírással.

    Hálás lennék ha kipróbálnád ezt, mert másnak itt másoknak is segítenél vele :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák