Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz fatal` #46365 üzenetére

    "Miért ne lehetnék teljes jogú admin, ha tudom, hogy mit csinálok :F"
    Na igen, ezzel a gondolatmenettel egy gond van... Nem, nem tudod, hogy mit csinálsz, mert nem tudhatod. Itt főleg az internetre gondolok, mert ott senki sem tudhatja, hogy melyik oldalon, milyen fenyegetésekkel találja szembe magát. Én kb 3 éve rendelek online pl egy könyváruházból, mindig érkeznek a hírlevelek stb, aztán kb 1 hónapja a hírlevél igen csúnya kártevővel volt mellékelve... Bár a kergető (ami beépül az Outlook 2010 x64-be) elkapta és törölte, de ha véletlenül nem tette volna és kikapcsolva lett volna az UAC, akkor észre sem vettem volna a dolgot, lehet, hogy már rég lenyultak volna személyes adatokat stb stb...

    Kikapcsolt UAC mellett minden user, minden program, minden védett területen bármit megtehet, anélkül, hogy azt észrevennéd, ha meg igen, akkor már késő.
    Ezt nem tartom egészséges dolognak. :(

    Linux-ot meg ne keverjük bele a W7-be, mert kb annyi a hasonlóság a 2 OS közt, mint egy kis piros műanyaggolyó, meg egy nagy barna fakocka között... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • pete_21

    addikt

    válasz fatal` #46365 üzenetére

    És XP-n is az a helyzet, mint W7-en kikapcsolt UAC-cal? Tehát ha van olyan program, aminek nem kell az admin jog, nem is kéri, XP-n is megkapja az admin jogot? És ha admin jog kell neki, de nem kéri (tehát bekapcsolt UAC-cal meg sem kérdezi), akkor is megkapja XP-n? (természetesen admin jogú felhasználónál kérdezem)

Aktív témák