Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Воланд #43710 üzenetére

    Töredezettségmentesítés/Indexelés/Prefetch vagy Superfetch, ezek mind lényegtelenek egy SSD számára, már ami az adatolvasás sebességét érinti. Ellenben az elöregedést elősegítik, főleg a defrag. A gyártók az élettartamnál megadott időt, egy "szektor" (foglalási egység, ami SSD-k esetén 4Kbyte, Flash alapú) írásának/törlésének függvényében határozzák meg, magyarul minden olyan dolgot, ami feleslegesen írja a blokkokat, azokat ki kell (célszerű) kapcsolni/letiltani. A defragon kívül pl a virtuális memória kihelyezése is melegen ajánlott, hisz szinte megállás nélkül írja/olvassa az OS...

    UI: A rendszervisszaállítás alapból ki van kapcsolva minden gépemen, DE "csak azért", mert külső progit használok erre a célra. A hibernáció megint olyan dolog, ami vagy kell vagy nem, Nálam (extrém esetben akár napi 16-18 órát ülök a gép előtt folyamatosan) minek lenne bekapcsolva, megállás nélkül megy a gép. ;]
    Persze egy átlag user esetében illetve hordozható gépek esetén nyilván hasznos dolog bekapcsolva hagyni. (SSD-nél olyan drasztikus hatása nincs az élettartamra, hisz azért naponta nem 50x teszi le valaki alvásba a gépet)

    Félreértés ne essék: A rendszervisszaállítás/hibernálás jó és hasznos dolog, érdemes is használni, pusztán csak megemlítettem, hogy nem mindenkinek és minden körülmény között kötelező...

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • scope2007

    addikt

    válasz Воланд #43710 üzenetére

    Már miért is ne lehetne ezeket kikapcsolni?
    indexelés ? minek? egy amúgy is gyors SSDnek minek az?
    hibernáció? minek is ha ssdvel gyorsan betölt a rendszer?
    rendszer-visszaállítást se kellett még soha használnom, ha okosan használod a gépet az is felesleges... mindent el lehet rontani, ha nem értesz hozza :D

    és igen is használni vettem az ssdt... sőt tegnap fociztam is vele egy kicsit, nem babusgattam. ezek fontos szolgáltatások? na ne viccelj már :D :W :W

    CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Aktív témák