Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #1483 üzenetére

    Senki sem beszélt egykristályos gyémántról, ez annyira képtelenség,hogy szóba sem hoztam ,azt hittem ez nem is téma de akkor kitérek rá :D Szóval polikristályos gyémántról azt írják több helyen is ,hogy a réz árának kb. 2-3szorosáért beszerezhető... Ezt látszik alátámasztani az OCZ legújabb hűtője az ECS-en ami gyémánt hőelosztóval rendelkezik... A polikristályos gyémánttal egyébként 1800 W/m*K a legjobb hővezetés amit elértek eddig...ez közel a 4,5-szerese a rézének... Azért ez nem kevés... Arra szerintem nem túl ésszerű hivatkozni ,hogy rézből hatékonyabb blokkot alakítunk ki akkor jobb lesz mint gyémántból...A gyémánt megmunkálására állítólag már vannak hatékony módok amikkel akr tömeggyártásba is lehetne hozni ilyen termékeket ,megintcsak az OCZ-re tudok hivatkozni valszeg nem szarakodnának ilyennel ha eleve elveszett ötlet lenne... De legyen rosszabbul megmunkálható sokkal a gyémánt mint a réz...Akkor sem fogsz 4-szer hatékonyabb blokkot léterhozni rézből ,mert egy egyszerű kígyós mart blokk és egy Nexxxos XP között nincs 2-szeres különbség ha mindkettő rézből készűlt...

Aktív témák