Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spanglee001

    addikt

    válasz spanglee001 #27737 üzenetére

    itt látszik a relé bekötése, a fantasztikus aquaero beépítés :DDD , 1 éves cső elmattulása azigen a régi csövön nem annyira vettem észre, de hogy mellete az új :Y [link]
    egyébként az előző kérdésem még mindíg nem oldódott meg :F

    netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

  • DigitXT

    félisten

    válasz spanglee001 #27737 üzenetére

    Pin 1: normally open
    Pin 2: normally connected
    Pin 3: common connector

    Azt írod, hogy 2-3-on rendben bekapcsol, s ki tudod kapcsolni vele! Nos, erre van.
    Többet nem kell tudnia. Fordított helyzetben ("1-3") azért nem indul el a gép, mert
    nincs, ami indítsa! Be kéne húzni valaminek a relét, de ha ki van kapcsolva a gép,
    akkor az Aquaero is "alszik" (jó, ha van tápja USB-ről akkor persze nem teljesen),
    viszont olyankor mi venné rá arra, hogy "átkapcsolja" a relét? Szerintem az egész
    áramkör megszakítós funkció csak úgy működik, hogy alapból nincs megszakítva
    semmi! Ha gáz van, szakítsa meg... Mellékhatás lehet viszont, hogy ha lekapcsol
    Aquaero is, akkor visszaállhat a relé alaphelyzetbe, tehát a gép bekapcsolhat...:D
    De amúgy ezt írják is! Ez az ATX megszakítós dolog szerintem túlbiztosítás.:R
    "For example, I have an ATX break in place, connected to the normally closed pair
    of relay contacts, so that an alarm opens those contacts. If an alarm triggers, and
    5v standby is not connected, the relay opens momentarily, which kills power to the
    aquaero, so the relay goes back to the default (closed) position and the PC resets
    rather than powers off."

    Amúgy arra figyelj, hogy a linkelt fórumon nem csak az "ATX megszakítóról" írnak,
    hanem a házon lévő Power gomb párhuzamos kapcsolásáról -> egész más téma!

    Az "1-2" meg teljesen értelmetlen, mert azok egymástól független kivezetések.:Y
    (Úgy nem tud kapcsolni semmit.:N)

Új hozzászólás Aktív témák