Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • raus

    aktív tag

    Sziasztok lassan raadom a fejem hogy viz ala tegyem a rendszerem. Teljesen kezdö vagyok ebben a temaban, de mint technikus van fogalmam az aramlastanrol meg az egesz miertjeröl es ertelmeröl. Igazabol amit varok egy profi vithütestöl az a csendesseg, jo höfokok es ezaltal jobb "overklokk".

    Az Aquatuning osztrak oldalan neztem ki par dolgot. Szeretnem a tanacsotokat kerni, kezdö gondolatokat es minden epitö segitseget-tanacsot szivesen olvasok.
    Egy s775-ös REX-em van egy quaddal, 1db GTX580-nal egy eleg tagas CM Storm Sniper hazban ahol lenne hely felül egy dupla azaz 240-es radiatornak amit a gyarto is ajanl es komplett vizzel hütött High Flow rendszerre gondoltam. Amennyiben esetleg platformot valtanek akkor a jo minösegü alapok megvannak(pumpa, tartaly, csövek, radiator), es teszem azt csak chipset meg MosFet blokkokat, vagy egy fullblokkot kellene vennem az uj alaplaphoz amikor valtok. De pl a CPU blokk amit neztem az több socket-tel is kompatibilis.
    Tehat az alaplapon az eszaki es deli hid + CPU + 2db MosFet sor, valamint a GPU hüteset, esetleg a Vram es a GPU VRM sor hüteset ha van ilyen mivel nem referencia nyaklap.
    Nem tudom hogy mindezeket lehet-e egy körben hüteni?
    Amiket eddig neztem:
    Swiftech MCR220 radi
    Swiftech Apogee XT EP cpu blokk
    Liquid Extasy REX full blokk
    Lund tartaly
    Pumpa, csatlakozok, csövek, ezeket nem tudom milyen kellene de gondolom a pumpa a lelke az egesznek. A radira modjuk lassu, csendes de jo CFM-es noctua ventiket tennek. Pumpabol valami 12voltos nagyon csendes de nagy szallitasu kellene.
    Egy ilyen rendszer eseten milyen höfokokra, zajra szamithatnek? A GPU nem fütene fel az egesz kört tulsagosan? Lehetne azt egy szimpla 120-as radival sajat körben hajtani?
    Ezeken gondolkodom...
    Varom a segitsegeteket, tanacsotokat :)

  • raus

    aktív tag

    válasz jones965 #36863 üzenetére

    Nagyon köszönöm a kimeritö es szakszerü valaszt!

    Kerlek hogy fejtsd ki nekem bövebben hogy milyen tripla radit vegyek akkor, mire figyeljek oda a csövezesnel es esetleg tudnal linkelni nekem nem ref full blokkot az ASUS DCU II-es GTX580-ra.
    Egy tripla radit hogy helyezzek el? Ezt a logikat követve akkor lehetne egy dual radi külön a GPU-nak a gepen kivül es külön körön, valamint egy dual radi a haz tetejeben egy tovabbi körben amiben a full lap es a CPU van benne. A GPU köre lehetne egyszerübb de minösegi, mondjuk nem kell tartaly mert a radikban is kiegyenlitö tartaly kikepezve nem? Meg a H50-ben ami most van a procimon annak is van a radijan egy kis vizter. Van esetleg allvany hozza hogy az asztalra tegyek egy radit vagy a gep közelebe, lenyeg hogy jol nezzen ki es ne kokany legyen. A radi tavolsaga a geptöl illetve a pumpatol tehat a csövek hossza az fontos tenyezö?

    Köszi a segitseget. :R

    [ Szerkesztve ]

  • raus

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretnek hamarosan vizre valtani. Merlegeltem sok mindent, szinte mindent aktivan hütök a gepben leggel es a hely is keves, meg nem is igazan halk a motyo es a tuning is lehetne jobb. Van böven tartalek a konfigban de a melegedes miatt nem tudom kihasznalni.
    Alaplapi VRM+hidak, gpu full, cpu vizzel. Ket radinak van hely a hazban. Hatul egy a 120-as venti helyre, felül pedig egy 240-es elfer. Ket radi is lehet a körben,
    A konfigom:
    ASUS Rampage Extreme s775 intel X48+ICH9R
    Q9650 CPU, megy 9*500-on is lazan de nem leggel :)
    ASUS GTX580DCUII
    1200Watt Chieftec tap
    CM Storm Sniper Black Edition haz

    Az aquatuningnal itt ausztriaban ezt a szettet allitottak össze nekem, miutan megirtam nekik az elkepzeleseimet:

    Masterkleer csö PVC 13/10mm (3/8"ID) UV-aktiv Blue/Clear

    EK Water Blocks EK-FC580 DCII - Acetal+EN GPU full cover

    Alphacool Laing Silencer Set (gyurmalap + 60x60mm csillapito)

    EK Water Blocks EK-ASUS NB/SB 1 Acetal deli hidra blokk

    EK Water Blocks EK S-Max Acetal eszaki hidra blokk

    EK Water Blocks EK-Mosfet ASUS 03a (X38) - Acetal a ket mosfet sorra VRM blokkok

    Fillport black nickel universal

    13/10mm (10x1,5mm) csati G1/4 - recezett - black nickel *

    2 utas golyos szelep G1/4 Typ 2

    13/10mm (10x1,5mm) csati 45°-os forgathato G1/4 - reces - black nickel

    13/10mm (10x1,5mm) csati 90°-os forgathato G1/4 - reces - black nickel

    Phobya G-Changer 120 Multioption 120-as radi a haz hatuljaba

    Phobya G-Changer 240 240-es radi a haz tetejebe Multioption

    EK Water Blocks EK-Supreme HF - Acetal+EN (Nickel) CPU blokk

    Laing DDC-Pumpa 12V DDC-1Plus inkl. Phobya Laing DDC ratet - black nickel Edition
    vagy
    Laing DDC-Pumpe 12V Ultra HF 38

    EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 - 250 Advanced 250-es tartaly

    Mi a velemenyetek? Elegendö lenne igy tisztesseges cpu+gpu tuningra? Milyen höfokokra szamithatok?

    [ Szerkesztve ]

  • raus

    aktív tag

    válasz rob210 #41843 üzenetére

    Igen de mit varhatok töle?
    50fokos GPU-t meg 45 fokos CPU-t vagy hogy skalazodik egy ilyen hütes?

  • raus

    aktív tag

    válasz Razermazer #41848 üzenetére

    Mivel a kosar szabadon valtoztathato :) igy valasztottam egy MO-RA3 Pro-t 4x180-ast egy szep raccsal es 4db phobya 180-as ventivel es talpakkal. Akkor a gepen kivül lesz a radi de legalabb nem lesz gond a teljesitmennyel :) A laing DDC 1plus pumpara egy EKL plexi tetöt valasztottam, mert egy tesztben ennek voltak a legjobbak az atfolyasi ertekei.

  • raus

    aktív tag

    válasz Razermazer #41915 üzenetére

    Nem nincs :) , csak egyszer evente vissza tudom igenyelni az adot amit mindig valami ertelmesre es maradandora költök. Mivel a PC a hobbym ezert erre költöm. A vizezes meg ertelmes dolog, tekintve hogy mennyiben van mar a leg es meg mindig nem koser teljesen. Amikor megvettem a CM Storm Sniper hazat azt hittem tancolni fogok benne de mara mar annyira belaktam hogy nem maradt hely benne. Jo lenne mar vegre egy szellösen es szepen szerelt kucko, klassz tuninggal es hüvösen-csendesen.
    Gyakorlatilag idöt allo a viz nem? Mert pl a VGA-n kivül at tudok mindent tenni egy ujabb konfigba majd alkalom adtan.

    Milyen hütöfolyadekot ajanlotok? Maga a csövezes attetszo es UV-re kekben derengö lesz igy szintelen kellene. Ezer fele adalek van meg keszre kevert literre is.
    Van egy "Innovatek Protect Fertiggemisch by Aquatuning 1000ml" nevü ami szintelen, kenö, korroziogatlo es algaölö is egyben. De van ultratiszta desztillalt viz is literre. Mennyi kell egyebkent a rendszerbe feltölteskor? Tekintve a mora 3 meretet?

    [ Szerkesztve ]

  • raus

    aktív tag

    válasz Ghandi #41992 üzenetére

    Szerintem is jobb a paszta de ha a magassaguk nem stimmel akkor marad a pad. Mindenkeppen meg kell nezni fenynel es pl vonalzoval hogy valami beleszol-e a magassagba. Pl nalam az 580 DCUII-nel a VRM sor mellett ici-pici smd kondik vannak amik termeszetesen magasabbab mint a VRM mosfetek igy kell a pad. Ide rendeltem az Aquatuningtol Phobya Ultra 5W gap pad-et aminek kivalo es kb ötszöröse a hövezetö kepessege a gyari padekhez kepest.

  • raus

    aktív tag

    válasz Csavez™ #42008 üzenetére

    En meg nem tertem ra a vizre csak egy H50 szörcsög a gepben, amatörkent de höerö-gepeszeti szemmel a ket külön kör jobb megoldasnak tünik. De azert a CPU+lap is igenyelne valami jo radit(240) mert van ott disszipacio rendesen föleg ha tuningolod is amit eleve feltetelezek 4VGA eseten :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák