Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz HJ.Henry #819 üzenetére

    Azért kérd ki a többiek véleményét is, jobb-e ez a szivattyú a 1046-osnál. Gyanítom, hogy igen, hiszen a specifikáció szerinti vízszállítása a 1046-os kétszerese, a szállítómagasság pedig mindegyiknél 1,2 méter.
    Nem tudom, melyik mennyire hangos, eddig csak képről láttam őket. Bár jobban belegondolva, High-Flow-t mintha már fogtam volna a kezemben. :)

    Az Eheim 1046 specifikációi: [link] - 300 l/h
    Ha új blokkokat teszel a rendszerbe, érdemesebb a folyadékszállítás helyett a szállítómagasságra koncentrálni - a szivattyú erejét emlékeim szerint inkább ez az adat jellemzi.
    A Laing DDC Pro pl. maximum 450 litert tol óránként, a szállítómagassága viszont 3,8 méter. Márpedig ez a szivattyú jobb a 1046-nál...legalábbis remélem. Ha nem, akkor engem elég csúnyán átcsesztek. :D

    A 1046-os szerintem a bővített rendszert is simán elviszi. A szó pozitív értelmében, tehát nem az örök bitmezőkre. :))

    Azt megmondja valaki, melyik a helyes? Emelő-, vagy szállítómagasság? Régebben talán volt is erről vita, de a végéről éppen lemaradtam.

    [Szerkesztve]

Aktív témák