Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • helkis

    addikt

    válasz SimonYana #31426 üzenetére

    egyetértek, de az igazi molex 4pin-re van tervezve, nem 2re, +20éve azért még volt benne anyag :)
    anno a DDC-1T-men alapból cseréltem 3pin-venti-csatira a csatlakozókat, +kapott egy harisnyát is.. feltételezem, hogy, aki h2o-ba nyúl annak van némi macgyver vénája, tehát 10perc alatt megolja ezt a problémát..

    amit én hiányolok, az a "sataanya@molex" illetve a "sata-Y" kábelek, mármint amik a táp gyári sata kivezetésre mennének..

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • mh197

    senior tag

    válasz SimonYana #31426 üzenetére

    Egyetértek ezzel a molex problémával. Nekem már nem egyszer gyűlt meg vele a gondom. Csak kellett írnom tegnap erről a gondról, ma reggelre a gépem nem látta a maxtor winyót. Na vajon miért?.... :W (Igaz tegnap szerelgettem ezt azt a gében, de akkor is. Helyén volt minden, csak kontakt hiba...
    Egyébként még a 3 pines csati is egy értelmesebb dolog, sokkal jobb megoldás, csak kicsit nagyobb méretben kellene gyártani, és elég lenne a molexek helyett. Az meg, hogy két vagy négy dugó van a molexben szerintem nem oszt nem szoroz, nekem mindegyikét félével voltak már gondjaim.

    Van itthon még egy ezeréves régi táp, azon amúgy tényleg keményebbek a molexek. Vagy az idő tette ezt vele, vagy az anyag volt más. Persze a benne lévő érintkezők is erősebb fém kivitelek, nem hajlanak úgy mint a papír, mint a mai legtöbb cucc esetén. Nekem még a DDC-m molexes, de mikor szétszedem, azt mindig ellenőrzöm, hogy okés-e minden vele. A lapom meg úgyis riasztana, és leállna, ha a pumpa fordulata leesik a jel szerint. Majd egyszer ha lesz időm átkötöm 3 pinra sztem én is.

Aktív témák