Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sNORh

    addikt

    válasz fsb1000 #20029 üzenetére

    Oo
    Nah megvan az EK blokkom is :) nemrossz 1 2

    Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

  • Aygor

    tag

    válasz fsb1000 #20029 üzenetére

    Szerintem tévedsz....
    Lévén a szivattyúk túlnyomó többsége merülő, nyomó szivattyú, tehát benne van a közegben amit szállítania kell többnyire magasabbra mint ahol éppen van... lévén a nélkül a közlekedő edények elve alapján nem mi/szivattyú/áram dolgozna, hanem Newton apánk ősellensége, az almadobáló gravitáció...
    Természetesen vannak olyan szivattyúk melyek szívó oldala is említésre méltó erőkifejtésre képes, de itt senki nem használ olyat.... próbáld ki mi lesz ha szívócsonkot belelógatod a vödörbe (alapból levegő van benne, de tőlem vízzel is próbálhatod...) örülj ha 5 cm - ről felszívja levegőn keresztül.... Tehát jelen esetben a gravitációt küzdöd le igaz?

    Amire te gondolsz pl házfűtési rendszerekben sem a gravitáció alapvető tulajdonságán működik szerintem. (Csak megjegyzem, h édesapám gépészmérnők, ő csinálta a (volt)fűtési rendszerünket, melyben nem volt szivattyó ( már nincs üzemben bár azok a radiátorok vannak használatban, de miután átálltunk a gáz fűtésre és más pontra került a kazán amiben van szivatyú/keringető motor ezért már más elven megy)
    De 20+ évig kiválóan üzemelt. Ezek azon az 1xű elven működnek, h a fránya meleg esetünkben víz felfelé igyekszik, ennek okait ne taglaljuk de ha kell beszélhetünk róla.... Tehát igyexik felfelé, a fránya hideg vizet meg nyomja maga előtt "surlatja" szakszó nélkül, mivel szívesen elcammogna a molekulák között, de a fránya surlódás miatt inkább nyomásként ézékeljük.... Nem is akarom szakszerűen kifejezni nézzétek el nekem. Nem is tudom! De te sem... Az h szabadosabban fogalmaznék még nem lenne pontos megfogalmazás. Tehát a lényeg h az adott közeg melegebb területei könnyebb fajsúlyúként viselkednek... (érdekes ott is van tágulási tartály aminek ott jóval több értelme van mint esetünkben) Tehát nem a gavitáció alap lényege mozgatja, mert attól még a meleg víz maradna a helyén, hiszen a lábasból sem fut ki.... az a tej, de mivel mi nem tejjel hűtünk.... (nyitok is egy milkcooling topicot :DD)

    Az a rendszer a számottevő hőmérsékletkülönbség miatt működik olyan kiválóan!
    Mivel mint említettük sokat h számottevő hőmenyiséggel optimális esetben nem terheljük a vizet a környezeti hőmhöz képest, az a nagyon lassú áramlás amit a meleg szolgáltatna nem indítaná be a cirkulációt.... amennyi meg beindítaná, ahhoz annyi idő kell h szétéghetne a proci és társai, ha addig le nem oldana valamelyik beépített hővédelem, legyen az alaplapi vagy egyéb.

    Remélem érthető követhető és helytálló voltam.

    (apropó attól h a szivattyú bekerül a legfelső pontra, a csőben a legalsó ponttól számítva újra gravitáció ellen kell küzdeni (még akkor is ha a lefelé haladó csőben ugyanannyi segítségünkre van az ott tárolt víz, mint amennyire a felfelében lévőben gátol lsd.: vízszint elve, közlekedő edények elve...stb)

    [ Szerkesztve ]

    Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

Aktív témák