Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz fsb1000 #17622 üzenetére

    Hát jah, szerintem meg attól még nem lesz igaz valami, hogy elég jol megmagyarázzuk. Amit a "fűtésszerelő" srác írt, az nagyrészt áltudományos maszlag, és nagyon sajnálom, hogy egy két éves tanfolyamon csak ennyit tanítottak neki.

    Ugyan ez vonatkozik jones965 fórumtárs véleményére is.

    Amúgy én is benne vagyok tesztelésben. Ha tippelni is lehet, akkor az égvilágon semmi, de tényleg semmi különbség nem lesz a két elrendezés között.

    Szeretném, ha nem lennének ilyen köznyelvi meg űrtechnikai meg tudományos szintek, ha valamiről beszélünk.Legyen egy szint, egy nyelvezet, és vegye mindenki a fáradtságot, hogy ha hozzá akar szólni valamihez, akkor azt a megkívánt stílusban és szinten teszi. Engem is kiröhögnétek, ha processzor helyett azt mondanám, hogy az a nagy IC ott középen...

    Mellesleg a szivattyú hatásfokán a hasznos és a befektetett munka hányadosát értjük.
    A befektetett munka itt a villamos teljesítmény, a hasznos munka a tömegáramból és a szállítómagasságból számítható. Nem túl kézzelfogható dolog, és esetünkben nem is nagyon használható mennyiséget kapunk.

    A másik dolog, amit említettél, a "jósági fok" definiálható, de inkább a komplett rendszerre. Ez az elszállított hőmennyiség és a befektetett energia hányadosa lenne. ( C.O.P., ugye neked már mond ez valamit)

    A harmadik dolog, hogy milyen sebességgel keringeti a vizet, meghatározható a szivattyú jelleggörbéjéből.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

Aktív témák