Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zekm

    tag

    válasz Reset Elek #2691 üzenetére

    Nem vagyok nagyon tisztában a colos mértékegységgel, de ha a 3/4-es megfelel akkor a faboryban van belső kulcsnyillásos nagy szakítós szilárdságú :K
    Ha kell cikszám azt is tudok, mert nemrég vettem, igaz pécsett.

  • shteer

    titán

    válasz Reset Elek #2691 üzenetére

    mintha már kérdeztem volna a faboryban és mintha nem tudtak volna adni de ne legyen igazam :U

    ..szerintem jónak tűnik

  • zekm

    tag

    válasz Reset Elek #2715 üzenetére

    Van online katalógusuk is, ott is utánna tudsz nézni, csak ez még macerásabb :DDD
    Szívesen

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Reset Elek #2728 üzenetére

    mármint a szituáció lett gázos, nem a víz:D

    itt segítettetek anno. kicsi a tartály, kb 1.5 liter víz van a rendszerben vagy több, de e6600@3600 agyonfeszelve+gtx agyonhúzva, 680i chipset sem hideg. ventik 5V-on mentek a két dual radin, de kevés volt, és túl magas volt a víz hőmérséklete. erre elkezdett csöpögni a tartály ha terheltem a gépet játékokkal. 7V-ot adtam nekik, így már jó :B

    [ Szerkesztve ]

  • fuzik

    aktív tag

    válasz Reset Elek #3005 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    ___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3005 üzenetére

    Amúgy majd jön R.Zoli, és megmondja a frankót, hogy amúgy a procid egy kis pöts, és egy rendes, komoly procival, ami minimum egy 4GHz-re húzott, 1,6 volttal feszelt QX-es procival, meg két GeF 8800 GTXXX-szel (persze túlhúzva) már nem bírkózna meg a radid.Mert ahhoz már nagyon komoly passzív rendszer kell. Amit még mindig nem tudunk, hogy hogy néz ki...

    Kb. 1 éve van fennt a gépemről kép több helyen is linkelve, az is megbírkózik ezzel és a gépem hordozható ,designos nem úgy mint egy ilyen radi, a kettő ég és föld ha nem haragszol... És látom még mindig nem sikerült a gépészmérnöki rálátásoddal megérteni amit 9999999999-szor leírtam neked, hogy nem az a nehéz ,hogy elbírja egy mostrum ami a fél szobát elfoglalja, hanem ,hogy kompakt méretek mellett jöjjön ez össze és designos/szép maradjon az egész és a gép is hordozható legyen szétszedés nélkül... Nekem egy ekkora radi se nem szép se nem kompakt, se nem design-os...A feladatát nyílván ellátja ,de azért had ne kelljen most magasztalnom milyen jó cucc is ez...

    De ha már arról szóltunk ki nem is mutatott eddig semmi konkrétat akkor egy dolgot megjegyeznék:
    Ami viszont még mindig csak mosolygással tölt el az a blokkod... Talán akkor látni fogjuk mikor euro-t kis hazánkban :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3005 üzenetére

    De parancsolj itt egy kép... Ez is képes arra amit írtál... A WCG listán is látszik mit bír ez a gép 7/24-ben immáron 8 hónapja... Egy géppel elért eredmény az enyém a legjobb az országban folyamatosan akik 7/24-ben tólják :) Ez egy 7/24-ben üzemelő Quad 3600 Mhz-en, minden venti nélkül 4 giga memo, 150 gigás WD Raptor stb... Az ilyen gúnyos megjegyzéseid helyett inkább mutass valamit,ne azt kritizáld aki már csinált pár dolgot ami kézzel fogható...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3026 üzenetére

    Nem az a kis szösszenet lekerült róla ,mert többeknek nem tetszett :D

    Egyedi? Hát elég sok egyedi lesz ha elkészül, remélem valaha ez meg fog történni :) Amiért így most jelen állapotban össze van rakva annak két oka van, így is egy böszme erős passzív rendszer amivel sehol sem kell szégyenkezni és amíg nincs meg minden eltervezett cuccom hozzá amiket legyártatok addig kell valamin dolgoznom aminek nincs zaja... Pl. ennél egyedibb blokkot mutass:

    Ez a blokk is belekerül a rendszerembe... Mellesleg ebbe a blokkba van amit saját két kezemmel alakítottam ki, mert a marógéppel nem lehetett :) A tüskékből fogorvosi turbinával szedtem le 1milimétert és az ívek amik a blokk oldalfalában vannak is a kézügyességem tükrözik mert necces lett volna maróval teljesen "hegyesre" csinálni az íveket IceAge szerint így én alakítottam ki őket hegyesre :) Egyébként aranyozva van, ez is eléggé egyedi ,hogy nikkelezés nélküli aranyozás mert nem sok helyen csinálnak ilyet galvánfürdővel (mármint olyanra ami nem jön le könnyedén), de miután nagyapám aranyműves volt így van ismerettség ahol kiválóan megcsinálták így is ,hgy ne dobja le rövid idő alatt az aranyozást és meglegyen az a 20 mikron :)

    Az egész rendszer vízáramlása keresztül fog menni ezen a CPU blokkon és onnan oszlik 4 ágra...A fő ág 19-es cső és 17-es a blokkon belüli legkisebb keresztmetszete :) Ez a fő ág egy speckó Y csatival lesz a 2 szivattyú ágából létrehozva... A 4 "mellékág" 8,5-es belsővel rendelkezik a blokkon belül...Ezekután fog lógni a többi cucc mind szétosztva külön ágakra, ergo egyik kimenet után lesz a VGA, másik után a táp stb...

    No aztán ,hogy ne egyedi rendszerről beszéljünk...2 hónapig kísérleteztem több szakember segítségével ,hogy lehet hidraulikus csőhajlító segítsége nélkül és 150K-s beruházás nélkül tökéletesen a Cape Cora profilokhoz megfelelő U-alakú csövet hajlítani amik push-in csatik segítségével összeköthetővé teszik a radikat 9,5-es belsővel és tökéletes ívvel...

    Ilyesmi lesz még tökéletesebb eredménnyel amit most tudok hajlítani egy pseckó szerkezettel :) A profilok összekötése így gyerekjáték lesz....A réz U-profilokat majd nikkeleztetem ,hogy ne legyen mindegyik hamar oxidált :)

    Aztán van egy Zen-em is amit Didymant moddolt 560 Wattra és egy full réz tetőt már megrajzoltam hozzá amit IceAge gyártana le ,ha előkerül :(

    Már korábban készítettem egy vizes tápot a gépemmbe de nem építettem be mert a 400-as Zen jobban tetszett, jobb hatásfok, tuningolható a táp keményen, jobb felépítés (tartósabb alkatrészek, átgondoltabb felépítés - by Didyman)... Így ez a táp (aminek itt csak a hűtőrendszere látszik ,sosem került beépítésre):

    Sok dolog volt amit menet közben meggondoltam ,hogy mégsem ezért más lett helyette, ezért is áll össze lassan, ha most összerakom akkor olyat akarok amit évekig nem szedek szét...

    A Danger Den blokkjaim mind sajt tervezésű fém tetőt kapnak...Ezen kívűl minden G1/4"-os csatim 11-es velsővel rendelkezik :D Szerintem nincs sok ilyen a világon , mind hand made nem kis munkát igényelt ,fúróval esélytelen ilyet létrehozni :)

    A 2 radim amit említettem az inkább 3 mert kettő lesz a gép tetején, hasonló kialakítás mint a cape cora ,de vízszintes elhelyezéshez van tervezve a hőátadása...A másik hőátadó amiből 1 lesz az a gép elejében 8 darab 5,25-ös helyet fog elfoglalni a szivattyúk előtt és a 2 fő ágat a szivattyúkba fogja vezetni így csövet sem kell ott használnom és plusz radim is lesz és nem mellékesen nagyon dúrván fog kinézni az előlap :)

    Ezetúl az én nem egyedi gépem , olyan vízáramlás felügyelő rendszerrel fog rendelkezni ,hogy 4 ágon figyeli az áramlást, vízhőmérsékletet :) Ez is saját magam találta kapcsolórendszerrel lesz megvalósítva...

    Az XSPC tartályra már eddig is én készítettem speckó aljat és tetőt, de most ezen is túlmutató elosztó kerül rá ,hogy kisebb ellenállás legyen mind a 4 ágon...

    Aztán a mostani kiegyenlítőm amit 4 beömlő és 4 kiömlősre alakítottam mert ugye gyárilag nem ilyen, az kirepül a gépből és egy olyan tartály jön a helyébe amivel nem kell a csöveket átvezetni a házon hanem a tartályon keresztülmenő áramlás helyettesíti a csöveket, plusz ez a tartály egyben hőleadó is lesz...

    Szal ennyire nem egyedi lesz és most is ennyire nem egyedi ez a gép... Ha valakinek odaadsz 300-400K-t akkor nem fog ilyen gépet építeni,de elárulom csak a maróst sem fogja tudni kifizetni 200K-ból az egyedi cuccok miatt (alapanyaggal) :) Csak a moddolt cuccok és beléfeccölt idő bőven 100K-s nagyságrendű... Nem tudom milyen maróst ismersz ,de amiket felsoroltam csak a radiátorokat és kiegyenlítőt 80K-ért akarták legyártani nekem hivatalosan CNC-vel... Az alapanyag meg még többe kerül...Egy egyedi rendszer nem 300-400K, hanem sokkal több, nem is érdemes utánaszámolni... Mindent ismerősökkel csináltatok és még iszonyat jó árban megúsztam mindent így örülök és ezen az úton akarok tovább haladni :)

    Jah ezeket csak azért írtam le lásd mennyire nem egyedi és teljesen a boltban megvásárolható cuccok lesznek/vannak nálam :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3026 üzenetére

    még két kérdés, ami szerintem másokat is érdekel.
    Említetted, hogy a te géped hordozható.
    Hány kiló cakk-pakk, vízzel feltöltve, menetkészen?
    Milyen messzire tudod egyedül elvinni maradandó károsodás nélkül?

    Kérdezd Fuzikot, ő vitte le a lépcsőn :) Szerinte nem gáz cipelni csak a hátsó tartály gyenge rögzítettsége zavarta kicsit ,más nem... A gép túlélt már 2 le és felköltözést Győrből Budapestre... Egyébként vanna kerekei így nem kell kézben vinned mindig ha arrébb akarod rakni...Amúgy olyan 30 kiló lehet, szerintem bőven elbírható kategória...

    Amint lesz megfizethető árban akkor SSD lesz benne és 6 kilóval könnyebb lesz egyből a vinyó blokk és a vinyó súlya miatt...

  • banderasz77

    addikt

    válasz Reset Elek #3005 üzenetére

    Én megmondom neked. Még egy ilyen radival, tuti, hogy elmegy. Sorba kötve, vagy külön ágon. De amúgy is jönnek a 45nm-es procik, úgy meg 1 is elég lenne sztem. SLI-m meg amúgy sem lesz. :C

  • H_Zozo

    tag

    válasz Reset Elek #3068 üzenetére

    Na igen, lehet hogy az akváriumi szűrőbe való szivacs megoldás lesz.
    Majd kipróbálom.

    ___________________________________________________________________________

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3065 üzenetére

    Ez mind szép és jo, de mint te is írogattad, ezek mind a gépen kívül vannak.
    Majd ha a benne lesznek, akkor mondogasd, hogy mennyire nem egyedi

    Nézd ,tegnap beszélgettem OC-vel éppen mikor irogattál és elolvastam neki a hozzászólásod...Neki is az volt a véleménye mint nekem mégpedig: Aki összerakott életében egy ekkora rendszert mint ez és összeválogatta hozzá az eszközöket, moddolta hozzá a házat , egyedi csatlakozókat készített, több alkatrészt módosított ,hogy így nézhessen ki/működjön az tudja ,hogy már ez mennyire egyedivé tesz egy gépet...Valszeg Te ezzel azért nem vagy tisztában mert életedben nem raktál össze tized ekkora vizes rendszert sem... Nagyon szép elméleti eszemfuttatásokat nyomatsz de ez már nagyon fárasztó, hogy mindig azzal kötekedsz aki már csinált is valamit és nem csak elméleti síkon...

    A Fuzion talp? A talp OC tervezése a tető az én tervezésem, de az egész blokk elképzelés tőlem ered OC jött az ötlettel ,hogy szerinte ehhez a tetőhöz amit terveztem milyen talp lenne jó és tetszett az ötlete... Megjegyzem ,hogy ha szépen visszanézed Te milyen talpat rajzoltál hozzá akkor rájössz ,hogy ez jobb és átgondoltabb...Ha OC másolt volna rólad és nem lett volna egyedi elgondolása a dologhoz akkor ugyan olyat készít mint amit Te lerajzoltál :)

    A Cape Cora-k közötti összeköttetést már régóta szerettem volna lecserélni ,mert nekem is bajom volt vele... Tőled szimplán azt kérdeztem meg ,hogy lehetne megoldani az összeköttetést... Namost adtál rá 2 vagy 3 féle megoldást amit sehogy sem tudtam kivitelezni mert nem volt ember az országban aki azt mondta ,hogy tud ilyet csinálni... Ekkora gondoltam ki ezt a megoldást amit végülis most véghezviszek...Teljesen egyedül történt a dolog :D Természetesen a csőhajlítót nem magamtól gyártottam le... De egyre inkább azt érzem akkor lenne neked bármi egyedi ha még az bauxitot is én bányásztam volna az aluminiumhoz :D

    6-7 tápot vizsgáltam át mire megtaláltam azt amelyik a legjobban vizesíthető és a legjobb belső felépítésű... A tápra a blokk teljesen az én tervezetem és én rajzoltam... Nyílván ha nem vagyok villamosmérnök nem nyúlok bele egy tápba meghackelni, tisztelem más szakterületét és hozzáértését ezért kértem meg Didymant és nem kontárkodom bele olyanba amihez csak nagyon az alapjaiban értek... IceAge marja ki a blokkot, miután nincs maróm azt hiszem ez megint nem az én tehetetlenségem... De ha veszel nekem marógépet ígérem megtanulom 1 hét alatt kezelni és mindent én marok magamnak :D

    A többi cuccal mi van? Azokat is lényegében én találtam ki és max a kivitelezésében segítséget kér az ember... Senki sem balek itt , szimplán a jó munkához jó ötleteim (alap elképzelésem) voltak amit pár barátommal megosztottam és kitaláltuk/megvalósítottuk közösen,de az alap ötlet mindig tőlem származott én vagyok az aki átlátja ,hogy ez a sok cucc ,hogy fog hatékonyan együtt működni... Ha tudni akarod még Fuzik is segített nem egy dologban amihez nem volt szerszámom... Ha neked ez fáj ,hogy vannak segítőkész barátaim, akkor igazán sajnálom...

    De ami a legjobban bosszant, hogy képes vagy a 2 (oder 3) spéci radidért 80 rugót kiadni, hogy Németországból hozass hozzá anyagot. A legnagyobb balekság, amit csinálsz. Inkább menj be a lomexbe vagy a conrádba, és 30 rugóért vegyél hozzá extrudált alubordát. Jah, hogy ez nem 99,99%-os aluból van? Hűtési teljesítményben max 5% difit jelent.

    Én miután 2-3 évet elvégeztem az egyetemből ,olyan lett a memoriám ,hogy 2-3 hónappal ezelőtti beszélgetésekben is emlékeztem ki mit mondott szinte szó szerint...Nem tudom neked mitől ennyire rossz a memoriád ,pedig lassan elvégzel egy komoly egyetemet. De leírom 10-edszer is...
    Ugyan annyiba került külföldről a jobb aluminium ötvözet mint nálunk a sokkal gyengébb hővezetési tulajdonságokkal rendelkező, a szarabbat kellett volna vennem???!! Illetve nálunk nem volt olyan réz profil amit németektől egy billentyű leütéssel meg lehet szerezni... Illetve volt nálunk 25%-kal magasabb áron, külön megrendelésre 1,5-2 hónapos átfutási idővel...Egyébként a radik alapanyaga olyan 45K volt...Sokkal drágább volt a táphoz a réz tömb ... De miután ugye nincs öntőformám előre egy eltervezett blokkhoz ezért csak maratni tudom egy nagyobb tömbből és az meg így drága,de aki egyedit akar annak ezzel számolnia kell...Tudom Te majd közveteln a réz bányától veszel rezet mert adnak neked és ott kilónként 20 forintot kell majd csak fizetned...

    Lomex, Conrad??? Ne röhögtess... Néztem a Lomexénál sokkal nagyobb kínálatot is és ott sem úgy vannak a profilok amit kimondottan oda terveztek a Te gépedre és a vicc az ,hogy ha ismerőssel ki tudsz maratni valamit még olcsóbbra is kihozhatod és az teljes mértékben a Te igényeidhez lesz szabva... EZ AZ EGYEDI, de amit a lomex meg ilyen helyken kapsz az nem és nálam azok közel sem feleltek volna meg az elvárásoknak,leginkább a kialakításra és meretekre vonatkozólag... Te elméleti síkon eltervezel mindent de a való élet nem olyan ám ,hogy bemész egy boltba és az van amit kérsz...Ez itt a Balkán még mindig... De én nem fogok erről vitatkozni Veled...

    Egyébként személyeskedésnek érzem és b@szogatásnak ,hogy a Te szavaiddal éljek mert van amit százszor elmagyaráztam neked (radi alapanyag...) és még mindig ezekkel jössz elő meg hülyének nézed az embert mint akinek nincs egy önálló ötlete és mindent más csinál helyette... Szóval ne gyere ilyen jópofizással ,hogy nem b@szogatás és személyeskedés, Te kő keményen hülyének nézel sok embert,de ezt már többször leírtam...De OC-t és engem biztosan ,mert ugye OC rólad másol és nincs egyedi ötlete mint ugye tudjuk én meg a fő gonosz vagyok aki alapanyagot vesz külföldről (és nem itthon veszi meg ugyan azon pénzért a szarabbat) és egyéb ilyen szektás (bűnös) cselekedeteim vannak...

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #3083 üzenetére

    Azzal nagyon nem értek egyet, hogy csak akkor egyedi valami, ha az ember saját magának, saját maga készíti el. Az egyediségnek semmi köze ahhoz, hogy ki, hogyan, mikor, miért csinálta, amit... itt a végerdmény számít, más nem.

    A többi pedig már hitvita (ergo totál értelmetlen), ebbe nem folyok bele. :)

  • H_Zozo

    tag

    válasz Reset Elek #3087 üzenetére

    Attól egyedi, hogy nincs belőle több.

    ___________________________________________________________________________

  • shteer

    titán

    válasz Reset Elek #3086 üzenetére

    :C:C

    tud ez a te paintod méreteket is? :R

    amúgy egy kis fül hiányzik róla, ami az egyik nagy IC-t hűti :DDD

    ..szerintem jónak tűnik

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Reset Elek #3086 üzenetére

    Kicsit soká tartot. Egyes,leülhetsz!:DDD
    :R :C

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • H_Zozo

    tag

    válasz Reset Elek #3086 üzenetére

    Meg fordítva is van. Ill. fejjel lefelé
    Vagy rosszul látom?!

    [ Szerkesztve ]

    ___________________________________________________________________________

  • shteer

    titán

    válasz Reset Elek #3094 üzenetére

    akkor 2-en csak összehozunk vmit, mert azzal meg én szolgálhatok a 7végén :)) ma este már nem kapom szét

    ha megszerelted az időgépet, kölcsönadhatnád egy fél másodpercre ;]

    ..szerintem jónak tűnik

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3083 üzenetére

    Te most komolyan ennyire nem tudod felfogni amiket leírok???? Hihetetlen...

    OC-t alapvetően egy rendes, ügyes, szorgalmas gyereknek tartom, akinek ki kéne emelni az érdemeit, amikor a munkájáról beszélsz. És ne így utólag derüljön ki, hogy jé, hát ezt is ő tervezte!

    Le volt írva... Ezt is ő tervezte? Még mit? :D LOL vazze...A végén kiderül ,hogy én csk a pénzt adtam a géphez és még azt is más mondta meg a csöveket hova kössem :D

    De az is lehet, hogy összeraktam már egy akkora rendszert, ami 5 kW-ot hűt, belement vagy 30 méter cső, és a legkönyebb alkatrésze is vagy 1 kiló.

    Ez már megint egy nesze semmi fogd meg jól...EZ MOST KIT A FRANCOT ÉRDEKEL??? Ettől még semmit sem tettél le az asztalra ,csak megint monstál valamit...

    Nem is valamelyik segytőkész barátod megcsinálja, te meg villogsz vele.

    Persze igen megcsinálja, nekem meg közöm sincs hozzá azt sem tudom mi az és nem is én rajzolom meg meg tervezem hanem ő csinál mindent és nem is az én elképzelésem ,hogy fog az rendszer szinten működni...Az ,hogy valakivel legyártatsz valamit a saját ötleted alapján,megrajzolom stb.. ahhoz igazad van semmi közöm...De amilyenre eltervezem a rendszert ahhoz sincsen...Pfff....

    Értem én, hogy jobb, meg átgondoltabb, de miért?
    Miért jobb?
    És miért átgondoltabb?
    Műszakilag indokold meg légyszíves. Komolyan

    Majd akkor válaszolok ha nem elpoénkodod a szakmai kérdéseket mint tegnap is tette a csőhajlítással kapcsolatban inkább rettenetesen jó poénokkal nyomtad tele a válaszodat amin még röhögni sem tudtam...De tudod mit ezek után ,nem érdekel mit gondolsz erről a talpról sem a csőhajlításról...

    Az előre gyártott aluprofilokkal meg nemtudom, mi bajod. Oké, neked van igazad, nem 80 pénz, csak 45 az anyag. Plusz a marás. Akkor már lehet, hogy másfélszeresére ugrott az ára. Azt meg nehezen hiszem el, hogy pont extrudált aluprofilt nem tudtál szerezni. Másoknak sikerült, neked nem. De nem azért, mert nincs a boltban, vagy ez a Balkán. Ezen tényleg nem kell vitatkozni.
    Ha más nem, ezt is berendeled Németországból.
    És itt megint előadtál egy logikai hátrabukfencet. Egy eleve passzív üzemhez gyártott aluborda, ami több éve megfele mindenkinek, neked miért nem jo? Úgy érzed, jobbat tudsz tervezni, mint akinek ez a szakmája? Mi alapján tervezel meg egy passzív üzemű hűtőbordát? Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek..

    Na ezt a részt amikor elolvastam tudtam ,hogy ez lesz az utolsó hozzászólásom amit hozzád intéztem...Ha valaki ennyire nem képes megérteni dolgokat akkor felesleges kommunikálnom vele...

    1. Eleve leírtam eddig mindent ismerős mart nagyon kevés összegért, így egy bolti cuccnál olcsóbban jön ki
    2. Nem is láttad a terveimet milyen radi kell nekem...Így tök ,jó ,hogy azzal vagdalózol ,hogy szart terveztem ez eléggé LOL...Mellékesen OC-nak mutattam a terveimet és nagyon tetszett neki... Ha szar lenne nyílván szólna és pont ez a lényege ,hogy barátokkal megbeszéli az ember az elképzeléseit és nem attól lesz egyedi ha minden mozzanatát én alkottam hanem az ötletből nincs több a világon és nincs még egy olyan megoldás... Ez a gép egy csapatmunka amit én találtam ki nagy vonalakban és mindenki hozzátette a tudását akit megkértem...De tudom ez nem egyedi... Mutass még egy hasonló gépet...
    3. Fogd fel ,hogy előre gyártott sablon profilok közül nem feltétlen tud olyat találni az ember ami neki kell egy egyedi rendszerhez ,egyedi méret, forma stb...Ha ezt nem tudod megérteni akkor őszintén sajnállak...És pont ez az egyedi cucc lényege...Ami gyárilag nincs meg és kell neked azt megoldod magad és nem lesz több olyan a világon...

    Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek...

    LOL! Mert Te ezt állítod azért??? :D :D Vicces vagy! :)

    Visszakanyarodva a kiinduló gondolathoz, a te gépednek az a baja, hogy ennyi pénzből sokkal jobban is meglehetett volna csinálni, csak te ezt valamiért nem akarod elfogadni, és ha valaki kritizálja, akkor vered a segged a földhöz, és úgy csinálsz, mintha minden direkt így lett volna tervezve.

    Persze ,hogy nem fogadom el mert hülyeségeket beszélsz :) Ha ennél jobb cuccokat akarsz összehozni, mondjuk a Cape Cora-nál hatékonyabb radit amiért én jóval kevesebbet fizetek mint a bolti ár akkor megnézem mikor gyártatsz EGYEDI nem bolti cuccot ami jobb ennél kevesebb összegből! Az egyedi éppenhogy mindig többszörös ár valamennyi pluszért... Miután ez a radi a rendszerben a legnagyobb összeg így azt hiszem látható is ,hogy össze-vissza beszélsz... De tudom Te egy olyan radival lehűtöd mindezt ami kompakt , elfér a gépen ,szép és EGYEDI és a Cape Cora- a földbe döngöli...Csak mindig ez sok felesleges beszéd ami mögött kész terméket még sosem láttunk...

    Szerintem most van az a pont ,hogy jobb ha elfelejtjük egymást... Nekem nincs erre időm ,hogy Veled ilyen értelmetlen vitát folytassak amit teleraksz személyeskedésekkel, másik hülyének nézésével (ki mit tud mint nem stb...) és a nagy elméleteiddel amit a gyakorlatban sosem bizonyítasz semmivel ami a kezed munkáját/elképzeléseidet dícsérné... Lassan oda jutunk ,hogy OC fogta a kezembe a turbinát mikor a blokkot alakítottam ,mert én annyira b@lfasz vagyok ,hogy még szülői felügyelet kell ahhoz is ,hogy egy power gombot megnyomjak a gépen... Köszi ,ehhez nekem most nincs kedvem ,van jobb dolgom...

    Sok sikert az egyedi rendszered tervezéséhez, remélem még ebben a században látunk terveket amiből talán a következő században lesz valami...

    Felesleges válaszolnod ,mert én úgysem folytatom ezt a "vitát" mert mindenkit untat (köztük engem is) és értelme sincsen...

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #3087 üzenetére

    Úgy értelmeztem az írásod, hogy Zoli gépében több elemet egyedinek ismernél el, ha azok nem (jórészt) mások közreműködésével születtek volna meg. Viszont ettől nem függhet az egyediség.

    Áttérve magára a végeredményre, s hogy az mitől lehet egyedi? Ennek megítélését erősen egyénfüggőnek tartom, körbeírom az én elgondolásom:
    Azt mondom egyedinek, ami tükröz saját ötletet, ami az illető igényeinek szem előtt tartásával valósult meg.
    Vízhűtésnél maradva egyediek pl. Zoli Cora profilokat összekötő rézcsövei, mégis, a teljes rendszer az, amit érdemes "vizsgálni". Így a fentiekből kifolyólag akár gyári alkatrészekből is építhető egyedi vízhűtés, ha az kellően "személyre szabott".

    Mindehhez persze nem tudok objektív mércét rendelni, így határokat sem húzhatok. Tudom, hogy még a korrekt körülírástól is elég távol áll ez a hozzászólás, de a szemléletet talán sikerült közvetítenem. :B

    [ Szerkesztve ]

  • shteer

    titán

    válasz Reset Elek #3106 üzenetére

    :C:C

    megint sokáig tartott? fogadjunk, h problémák vannak a fúziós reaktor hűtésével :)

    ..szerintem jónak tűnik

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Reset Elek #3108 üzenetére

    [OFF]Én már tettem ezzel kapcsolatban egy megfigyelést....

    Ha több sort jelölsz ki,és rakod off-ba akkor nem rakja off-ba. Főleg,ha van közte üres sor is.
    Csak még lusta voltam jelezni,mint hiba...:B[/OFF]

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • H_Zozo

    tag

    válasz Reset Elek #3106 üzenetére

    Úgy látom másnak is sok ideje van.
    Csak nem te is otthon vagy betegszabin?

    ___________________________________________________________________________

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Reset Elek #3113 üzenetére

    Itt belső, vagy külső átmérőről beszéltek? :R
    Mod: 10-es belsővel gondoltam, de ha lehet csinálni 13-assal, akkor azzal is meggondolom, csak gondolom a blokkokat át kellene szabni 1/2-es csatira, ami necces eléggé. :B
    Wasser hűtésben láma vagyok, ezért kérdezgetek bőszen.

    [ Szerkesztve ]

  • rii

    nagyúr

    válasz Reset Elek #3108 üzenetére

    TEXT kiejöl - majd OFF gomb - majd bekezdés gomb eredménye:
    [OFF]

    bla bla lala
    la

    la
    lala

    la

    [/OFF]

    - TEXT kiejöl - majd bekezdés gomb - majd OFF gomb eredménye:

    bla bla lala
    la

    la
    lala

    la

    tán'jó is lesz (:

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • helkis

    addikt

    válasz Reset Elek #3106 üzenetére

    rézből talán jobb lenne, ill ha a szélein a bordáknál maradna anyag, középen meg nem, vagyis össze lennének kötve, már csak egy plexi kellene rá, amin van 2db 1/4-es furat.. ;)

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Reset Elek #3335 üzenetére

    Bár ez az áramlás dolog engem is aggaszt kissé. De szerencsére már itt pihen a polcon két elég jó áramlásmérő. Majd megmutatják jól gondoltam-e a dolgokat. Bár azt is hozzátenném, hogy nekem gyakorlatilag 0 ellenállású blokkokból van összeválogatva a rendszer. Persze a viz a "gyakorlatilag 0"-ból is megtalálja amerre könyebb neki menni :)

    [ Szerkesztve ]

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • Balux

    tag

    válasz Reset Elek #3335 üzenetére

    ugyhogy vegyetek tőlem flowmetert és mérjétek ki a vízáramot egyes ágakban!!! :DDD
    linke picit fejjebb

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Reset Elek #3347 üzenetére

    Épp tegnap este raktam össze a cuccot az új lapra. Egyébként is akartam berakni képeket. Annak meg külön örülnék,ha te is megnéznéd. Szivesen veszek minden tanácsot,javaslatot...
    Hamarosan dobok akkor fel képeket,csak még teelpitgetem szegénykét,épp a drivereket bogarászom..:)

    [ Szerkesztve ]

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #3347 üzenetére

    Kezdek örülni, hogy a soros kialakítás mellett törtem pálcát. :)

  • shteer

    titán

    válasz Reset Elek #3392 üzenetére

    nemnem, szépen egyenként becsomagolva kaptam :D igazi profik
    bár volt vmi etilalkohol tartalmú valalmi ami gazdát cserélt ;]

    a módosításokról mikor kapok anyagot? ;)

    ..szerintem jónak tűnik

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Reset Elek #3347 üzenetére

    No,fiatalok!
    Előállottak a képek!
    Természetesen nincsen kész. Az egyik kör még "kissé hiányos",oda még jönni fog ramblokk,illetve egy VGA,ami a jelenkor divatjának megfelelően egy 8800GT lesz.
    GALLERY

    Tudom,nem túl jók a képek,holnap csinálok rendes,nem zajos,nem vakus képeket majd:B

    És, azért Reset Eleknek válaszolok,hogy észrevegye:) Mert ugyi volt szó erről a két körben megfelelő áramlás legyen dologról. Szóval tessék megtekinteni,aztán egy pü-ben megbeszélhetnénk mit hogyan tegyek, hogy jobb legyen :)

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3347 üzenetére

    Erre csak röviden annyit ,hogy a hülye beszólásaiddal nincs kedvem vitatkozni,de azért az kissé dúrva ,hogy folyamatosan Te vagy az aki elméletben számolgat dolgokat és tized annyit blokkot nem próbáltál mint én és mégis én vagyok az aki ránéz valamire és megmondja a frankót minden tapasztalat nélkül... Tudod én ezen blokkok nagyrészét áramlásmérővel teszteltem már és ez alapján mondok nagyrészt véleményt... Némi rálátásom is van ezáltal melyik milyen, de tudom Te még a teszteknél is jobban látsz dolgokat... Iszonyatosan untat a hozzáállásod ,hogy mindig másba kötsz bele aki csinál is valamit és nem csak elméleteket kreál... Ha megkérhetlek hagyjál ki a kis magánháborúdból és inkább a blokk és rendszertervezésbe öld a feleslges energiát, akkor végre látunk is valamit nem csak a szöveget...

  • nyunyu

    félisten

    válasz Reset Elek #3608 üzenetére

    Kinlodjon a nyavaja az EU kompatibilis forrasztoonnal.
    300C folott olvad a tiszta on, mig a nem RoHS kompatibilis meg olomtartalomtol fuggoen 150-200C. (Tobb olom= alacsonyabb olvadaspont)
    Masreszt a tiszta on hajlitas hatasara reped/torik, mig az olmozott nem.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Reset Elek #3617 üzenetére

    Elektronikahoz hasznalt forrasztoont emlegettetek, azert irtam a rugalmassagot is.
    Ha meghajlitasz egy elektronikus panelt, a forrasztashoz hasznalt tiszta on elrepedhet, rontva a kontaktust, mig az olmozottnak nem lesz semmi baja.
    Masreszt a RoHS compatible on magas olvadaspontjaval azert is kell vigyazni, mivel 320-330C korul mar tonkremehetnek az ICk.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • shteer

    titán

    válasz Reset Elek #3736 üzenetére

    Sportolj, mozogj, kocsmázz!
    És ott szólj be a törzsközönségnek...

    jó a sorrend, de a beszólás ezesetben kizárólag 3 év küzdősport után ;]

    ..szerintem jónak tűnik

  • helkis

    addikt

    válasz Reset Elek #3741 üzenetére

    thanx! :R

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • tsar

    aktív tag

    válasz Reset Elek #3741 üzenetére

    Zárt gépkocsi hűtőrendszerekben 25-100kPa túlnyomás van azért nem forr fel a víz 100 fokon.
    Van olyan autó is amelyiknek kéktől pirosig van skálázva. :DDD

    #3743: izo-propil volt az elkövető.

    [ Szerkesztve ]

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Reset Elek #3752 üzenetére

    Jaja,én használtam etilt sokáig,nem csinált semmi galibát :)

    Én is ajánlani akartam a Mount Everestet :DDD

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • FoBCRaistlin

    őstag

    válasz Reset Elek #3752 üzenetére

    hehe mondasz valamit :DDD
    nyelvtanár létemre nemtudok írni :DDD
    én is szenvedtem már károsodást etilalkoholtól, az is be volt keverve. (pálinka és társai) :DDD

    Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

  • WiZARD

    addikt

    válasz Reset Elek #3942 üzenetére

    hmm így, hogy mondod lehet hogy tényleg a felületi feszültség változott...

    aki UV aktív lötyit akar az olvassa el talán amit írtam délután, jobb mint a redbull...
    (amúgy emlékeim szerint a redbull elég haloványan világít UV alatt, de lehet hogy én emléxek rosszul)

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • FoBCRaistlin

    őstag

    válasz Reset Elek #4072 üzenetére

    Megathx, közben nézegettem, és elkezdtem gondolkodni.
    Értem már a dolgot, akkor ha hazaértem melóból, már teszem is át a másik oldalára a ventiket.

    De, egy hülye kérédés megint: Ha mind2 oldalára raok ventit azzal csak turbulenciát okozotk méginkább? :F :R

    Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

  • helkis

    addikt

    válasz Reset Elek #4081 üzenetére

    szvsz, ha mögéraksz egy "csövet" akkor elég jól meg fogja közelíteni a csapvíz folyásának a tulajdonságait, amikor elhagyja a radit a levegő az meg teljesen lényegtelen adat, mivel ott már nincs "munka". max Rorschach-tesztet lehetne csinálni, hogy milyen alakúnak látot a lerakódott port.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

  • tsar

    aktív tag

    válasz Reset Elek #4133 üzenetére

    Én eddig sose láttam egyik gyártó oldalán se a megfelelő adatokat. Lehet rossz helyen keresgélek.
    Ha meg is van és kiszámolod hogy mennyi az ágak ellenállása elméletileg, de ennek a gyakorlati értékhez való viszonya? De ezt már jól ismered a gyakorlatból. :DDD

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #4146 üzenetére

    Üdv!

    Nem megyek bele mélyensántó és főleg felesleges vitákba, eddig sem tettem, mert nem látom értelmét. De...

    1,
    Az Enzotech SCW-1-et valszeg azért istenítették sokan, mert a gyári blokkok között kiváló teljesítményt nyújt, valamint mert ellenállásban is az egyik legjobb. Az, hogy valami miatt (gyártási hiba, anyaghiba stb.) miatt, több darab is van belőle, ami széttörik, az természetesen mind a gyártónak, mind a viszonteladónak, mind pedig a végfelhasználónak nagyon kellemetlen. (És akkor még finoman fogalmaztam)
    Ha már úgyis feszegetted a gyári adatok fontosságát, akkor érdekelne, hogy a képek, valamint a gyártó által megadott adatok alapján mit szólsz a termékekhez, feltételezve, hogy nem tudsz a meghibásodott darabokról. Csak azért, mert ugye ez a probléma csak mostanában, használat közben jelentkezett, korábban erre utaló jelek (legalábbis amik számomra világosak lettek volna) nem voltak.

    2,
    Miért esik Neked jól minden egyes negatív hangvételű h.sz.-edbe R.Zoli nevét belekeverned? Én is nyugodt szívvel ajánlottam volna bárkinek a blokkot, hisz fogalmam sm volt (nem is lehetett) arról, hogy több darab is az adott hibát hordozza magában.

    3,
    Mit is gondolhatna? Természetesen az vonja le konklúzióként, hogy szar hűtési megoldás, veszélyes és csak fanatikusok alkalmazzák, mert ők merik csak kockáztatni gépük épségét. Ez sajnos így van.

    A h.sz.-emet nem szeretném továbbfűzni a későbbiekben, az esetleges válaszodra is privátban fogok reflektálni ha nem haragszol, mert nem szeretem a mostanában eluralkodó szótépést a topicban. Privát csatornán viszont szíves-örömest megvitatom Veled a témát.

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #4152 üzenetére

    Ez jó döntés, a szakmai kérdések ide valók. ;)

    Megnéztem a képeket ismét én is:

    1, Valóban látszik, hogy felületi érdességgel bőven gazdálkodik a talp, meg az is, hogy a tömíthetőséget ez negatívan befolyásolja. Azonban az nem derül ki, hogy a látott felületi érdesség milyen mértékű, hiszen ez nagyban függ a fényképezés valósághű voltától (fényviszonyok, expozíció stb), valamint az sem, hogy mennyire lágy a felhasznált gumigyűrű.

    2, A középső résznek pedig normális esetben nemigen van túl nagy terhelés a vállán, tehát nem kell iszonyatos sokat bírnia, sőt még jól kinéznie sem.

    Egy ilyen blokk legyen tartós és megbízható.
    Pontosan. Ha túllépünk a mondatod közhely mivoltán, akkor csak annyit jegyeznék meg, hogy perszem, hogy fontos. Gondolom R.Zoli (csak hogy legyen már itt a neve :DDD ), vagy bárki más, aki ezt a blokkot forgalmazza, nem örül neki igazán, hogy elkeseredett/elégedetlen/felháborodott/stb. vásárlók nyaggatása, valamint a gyártóval való egyezkedés kerekedik egy eladott termék kapcsán. Ha bárkinek lett volna/lehetett volna fogalma a blokk hibájáról (amit egyébként a gyártó bevallása szerint javított), akkor tuti nem foglalkozik ezzel a blokkal.

    Én elhiszem, hogy nagyon nehéz egy blokkot rendesen megcsinálni, de ha nem sikerül, akkor ne kérjenek érte ennyi pénzt.
    Más meg ne vegye meg ennyiért.

    Nekem meg az a véleményem, hogy ha tudom, hogy tök jól hűt egy blokk, tök kicsi az ellenállása, de 1 hónap alatt eltörik, akkor 2huf-ért sem kell. Gondolom Te is így gondolod, csak a mondatot sikerült kuszára szerksztened. Ja és újfent: aki megvette/árulta nem tudta. Ezért megvette eladta. Ezen szvsz kár lovagolni.

    Szerk.: Privit még nem kaptam...

    [ Szerkesztve ]

  • tsar

    aktív tag

    válasz Reset Elek #4147 üzenetére

    A Swiftech és Koolance oldalán valóban fent vannak a digrammok.
    De akinek nem ilyen alkatrész van a rendszerében, elég egy alkatrész és bukik az egész.
    Neked lehet hogy alapvetőek ezek a paraméterek, de sok embernek semmit nem mond, csak az hogy egy blokkal milyen hőmérsékletet tud elérni. Az autós példánál maradva, aki sportkocsit vesz nem igazán érdekli mennyit fogyaszt. De azt se hiszem hogy sok embert érdekel egy autó teljesítmény-fordulatszám, nyomaték-fordulatszám görbéje.
    Elmélet gyakorlat viszonya? Rosszul értelmeztem az aláírásod?

    [ Szerkesztve ]

  • tsar

    aktív tag

    válasz Reset Elek #4161 üzenetére

    tudtad, hogy a kettő gyakorlatilag ugyanaz
    Az egyik végzettségem motorkerékpár szerelő, úgyhogy csak sejtettem. :DDD

    aki komolyan foglalkozik vele, az tudja, hogy egy 6000-es fordulaton 170 lóerőt leadó motor + 1:0,970-es végáttételű váltó+1:3,874-es difivel szerelt autónak mennyi lesz a végsebessége.
    Szerintem aki ezekből megmondja a végsebességet az nem szakember,hanem jóstehetség, ezekhez még kell néhány adat (gördülési ellenállás, légellenállás,...), ezt onnan tudom hogy én is számoltam régen ilyeneket :U
    Szerk: pontosabban végsebességből áttételeket.

    Viszont ezen ismeretek nélkül elég komoly hátrányba kerülhet az, aki szeretne elmélyedni a témában, esetleg komolyan akar vízhűtés blokk tervezésével, vízhűtéses rendszerek tökéletesítésével foglalkozni.
    Ebbe is belekötök :) . A blokktervezéshez még csak-csak, de rendszert tökéletesítéshez el lehet boldogulni józan paraszti ésszel is. Olvas egy kis technikatörténetet, látni fogod hogy sokszor olyan emberek találtak fel dolgokat akiknek semmi komoly szakmai ismerete nem volt az adott dologhoz. Nem tudta hogy lehetetlen, ezért megcsinálta :D .

    De az eredeti témánál maradva, nem hiszem hogy szacsee nekiáll számolgatni, én egy viszonylag egyszerű, gyakorlatias módszert javasoltam.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák